jjlkjl.jpg

Jiří Tkadlčík, Poslední (vítězné) tažení Ostatní

V Evropě je letos neporažen, na dosah má titul nejvyšší. Titul WORLD'S STRONGEST MAN! Bojuje za sebe i za nás všechny. Napíšeme společně historii?

Jiří Tkadlčík, Poslední (vítězné) tažení

ReachedCZK 136,362(136%)

136%
CZK 100,000requested
138contributors
ContributeRewards

Není to náhoda, že právě čtete řádky již ČTVRTÉHO projektu nejsilnějšího a nejúspěšnějšího českého strongmana váhové kategorie do 105kg, reprezentanta České Republiky, který letos ukořistil ZLATO na Evropském šampionátu a míří ještě výš! Po opravdu velmi vydařených projektech ,,Silák na cestě na sever", ,,Cesta za dobytím Anglie" a ,,Vítězná cesta kolem světa" je tu projekt zamířený na pomyslný Mt.Everest a absolutní vrchol tohoto sportu - závod WORLD'S STRONGEST MAN!

23377143_10212458180067730_1012706106_o.jpg

- ,,KAŽDÁ SRANDA NĚCO STOJÍ!" ANEB KOLIK STOJÍ TENHLE ŠPÁS? -

Velmi jsem váhala, zda-li opět omýlat stokrát řečené a přibližovat situaci v tomto sportu i v tomto projektu. Ale ano, ,,omelu to" i po sto první, protože není žádná ostuda si říci, že i přes snahu sportovců je STRONGMAN zatím ,,silný-chlap" pouze v řadách atletů, nikoli sponzorů. Přestože se díky silákům jako je Jiří podařilo ukázat sport několikrát i ve velkých médiích, stále je povědomí i tomto sportu pro velké sponzory nezajímavé a sportovci sami musí vynaložit kromě dřiny v posilovně také velké úsilí při propagaci tohoto sportu, sebe i při shánění finanční podpory nejen na závody, ale také na dobré tréninkové podmínky. 

Pomineme-li například vcelku zásadní fakt, že donedávna nebylo strongman vybavení zdaleka tak dostupné, jako je dnes, a každý strongman si musel pro trénink nejdříve vybavení draze zakoupit nebo vyrobit (včetně Jiřího), náklady na závod se šplhají v případě světových šampionátů od desetitisíců až ke statisícům, což jsou při počtu asi 20 závodů ročně (z toho například 6 velkých) částky opravdu velmi zdrcující na tak minoritní sport, který bohužel není finančně podporován státem. 

100 tisíc korun, které bychom tak rádi vybrali jako finanční podporu od vás, je částka, která nám chybí pro opravdu kvalitní realizaci účasti na soutěži - na ubytování, letenky, startovné a další nezbytnosti spojené s přípravou. 

(2).jpg

- CESTA JE TRNITÁ, ALE JEDEME DÁL -

V posledním projektu jsme vybírali na ,,Cestu kolem světa“ v podobě účasti hned na dvou světových šampionátech – Arnold Classic USA a Arnold Classic Australia. Právě první zmíněný americký Arnold byl, jak posléze Jiří odtajnil, takovou obdobou právě WORLD’S STRONGEST MAN, jen pod jinou záštitou.

Těžko soudit, zda-li je či není dobře, že Jiří na obou závodech skončil STŘÍBRNÝ, a tak získal ještě větší hlad po velkém triumfu, který mu v USA i Austrálii o vlásek utekl! Ten pak přišel o pár měsíců později na Ukrajině, kde vybojoval pro Českou Republiku ve velké konkurenci ZLATOU MEDAILI a titul Evropského šampiona. O pár měsíců později navíc k titulu přidal také titul držitele světového rekordu strongman u105kg v deadliftu a BRONZ z MS ve zcela novém sportu, který v mezičase zkouší – Crossliftingu, jehož tváří je olympijský vítěz ve vzpírání Dmitry Klokov.

Od března do současné chvíle má za sebou již přes 10 závodů, z toho 4 závody světové úrovně, kromě WSM navíc začátkem prosince absolvuje ještě 2 ukrajinské závody – Šampionát v deadliftu a týmové MS strongmanů, kde je patronem a kapitánem české výpravy.

Kromě závodů, seminářů a exhibic ale Jiří letos stihl také uspořádat mezinárodní závod Static Monster Loket 2017, který se řadí mezi účastí i návštěvností rozhodně nejzajímavější závody u nás, a především VYBUDOVAT SVÉ VLASTNÍ TRÉNINKOVÉ CENTRUM – CHRÁM SÍLY, který se ihned stal jedním z nejlépe vybavených gymů pro silové sporty v celé České Republice.

Jak sám říká, CHRÁM SÍLY je místo, kde se slabí stávají silnými a silní nepřemožitelnými, což by rád potvrdil právě na WSM!

Slova ale zdaleka nevystihnou drive a elán, se kterým Jiří nejen trénuje, ale také závodí, snad vám proto jeho lásku k tomuto sportu přiblíží alespoň krátký
VIDEOLOG právě z ,,Cesty kolem světa“.


- JAK MOC TI VADÍ BOLEST? - 

Nadpis hovoří za vše. Chceš-li být dobrým, a nebo rovnou nejlepším, strongmanem, před prvním tréninkem polož sám sobě otázku: Kolik bolesti snesu?

Strongman není dřevorubec a ani to vždycky není dvoumetrový chlap vážící dva metráky. Strongman je silák – tělem i duší. Strongman je dříč, odolný vůči DENODENNÍ bolesti, odolný nejen fyzicky, ale i psychicky. Je to silák, který neustupuje a nevzdává se.

Z hlediska sportovního je strongman patrně jeden z nejnáročnějších a nejtěžších silových sportů, kde sportovci zvedají předměty neskutečné hmotnosti (viz fotografie - 106kg jednoručka), tahají tunové kamiony, převrací obří pneumatiky a další. V současnosti má tento sport již přes 70 disciplín, ve kterých je potřeba vynikat, chce-li být sportovec úspěšný. Hádáte tedy správně, že i variabilita a velká komplexnost cvičenců je velmi zásadním aspektem pro to, vyčnívat z davu.

Ale pozor! I když každý chlap může být fyzicky silný, né každý může být strongman.

Je to sport, kde má kromě svalů svoje místo především srdce bojovníka. 

106,5kg jednoručka.jpg

 

- PTÁTE SE, K ČEMU TOHLE VŠECHNO? -

Chápu to. Pro někoho sport není tím, co by ho naplňovalo nebo mu bylo blízké. Svět kolem nás je mnohdy plný chmurů, zničených nenaplněných snů a zklamaných duší, které pak na oko touží po neúspěchu druhých a považují to, co jiní milují, za zbytečné.

Já ale věřím, že v hloubi duše si stále ještě uvědomujeme, jak je báječné, když každý z nás přispívá svým dílkem ke zrodu historie. Že někde uvnitř jsme všichni připraveni pomoci druhým naplnit jejich sny a pak opět objevit ty své.

Statečnost – Disciplína – Píle – Odhodlání

To je pro mě ve čtyřech slovech člověk, kterému v tuto chvíli tímto projektem dopomáhám k realizaci jeho velkého snu, nebo mu spíše alespoň z části odebírám (finanční) břímě, které nese, a které mu bere soustředění na svůj cíl – boj o titul NEJSILNĚJŠÍHO MUŽE SVĚTA.


A jako tomu bylo ve všech projektech, i tady si dovolím citovat jeho myšlenky:

Včera se mě moderátor rádia zeptal v rozhovoru na jednu věc, kterou bych chtěl před diváky uvést na pravou míru, a já řekl, že je to určitě můj zdravotní stav. Přiznal jsem v následujících minutách cukrovku I. typu, kterou jsem onemocněl ve 3 letech. Dále se ptal, proč jsem tohle tajil, a já najednou zjistil, jak moc jsem se změnil.

Jako mladší kluk jsem se totiž potýkal se dvěma reakcemi – soucitem, a opovržením za to, že se při svých záchvatech jen nechávám litovat nebo dokonce simuluji. Dodnes nevím, která ta reakce mi vadila více, a tak jsem zkrátka usoudil, že bude lepší, když si svoje tajemství nechám pro sebe a okruh blízkých.
 
Dnes jsem jinde. Jsem silnější, nejen fyzicky, a vím, že nezáleží na reakcích okolí. Záleží na tom, co vy berete jako správné, co dokážete vybudovat navzdory tomu, co vám říkají ostatní. Vždycky se totiž najde někdo, kdo bude říkat, že to či ono děláte pro svůj blahobyt, že chcete nebo nechcete soucit, že chcete nebo nechcete lítost, jenže jsem to JEN A POUZE JÁ, kdo je svým soudcem, a tak vůbec nezáleží na tom, jací jsou lidé okolo nebo kolik klacků pod nohy člověk dostane, záleží na tom, jak silným se rozhodne stát, aby ty klacky dokázal překročit. Já si až s ,,přiznáním“ dokázal naplno uvědomit tu nulovou váhu názorů nepřejícných lidí v mém životě, a dokázal jsem jít dál.

A za pár týdnů budu stát na prknech WORLD’S STRONGEST MAN a budu bojovat o mnohem více než jen o nějaký titul. Budu bojovat za malého Jirku, který měl sedět v koutě a čekat, až ho ,,to“ sežere. Budu bojovat za všechny Jirky, kterým byl kdy brán jejich sen, ať už byl jakkoliv velký nebo malý. Nikdo totiž nemá právo bránit někomu z nás  v tom, aby dělal, co ho naplňuje – přátelé, rodina, nepřátelé, finance, nemoc.

Repríza toho, co právě teď zažíváme už nebude. Je jen teď a tady, a proto jsem hrdý na to, že už umím žít podle sebe. Že jsem pochopil, že opravdovým klíčem k úspěchu je dělat v životě to, co člověk miluje. Jakkoliv složitě to zní, každý má šanci na život, který si vysnil a každý z nás může být tak dobrým člověkem, jakým by chtěl být.

Samo to nepřijde, samo nepřijde nic. Život je poctivě vyvážené BRANÍ a DÁVÁNÍ. A já miluji sport a budování své síly proto, jak moc je to spravedlivé. Vždy se  mi  vrátí přesně tolik, kolik sám investuji. A já zainventoval vše, protože jsem objevil opravdovou lásku, pro kterou stojí za to jít
,,all in“.

Dostal jsem taky otázku, čím si myslím že měním svět k lepšímu?
Snad samotným bytím. Snad tím, že jdu příkladem svojí houževnatostí, disciplínou, svým pohledem na svět a nezlomností. Snad tím, že ukazuji, že i kluk z Přerova může stát na prknech mezi nejsilnějšími a snad také tím, že šlapu cestičku mnohým dalším generacím, které budou mít, doufejme, větší podporu, a podobné projekty už se jich třeba týkat ani nebudou. Nevím. Sám sebe totiž vidím jen jako člověka, který si jde za svým a při té cestě občas podá pomocnou ruku tak, jako ji za ty roky občas podal někdo mně.

Jakoby to bylo včera, kdy jsem sledoval Eurosport a zapřísahal se, že strongmany nikdy dělat nebudu, že je to prostě ,,šíleně těžký“. A jakoby to bylo včera, kdy jsem se v tom našel a začal žít. Teď stojím pod vrcholem svého Mt.Everestu a ano, bojím se. Bojím se, že zklamu sebe a ty, kteří ve mne věří. Je to přirozené, tak blízko cíli. Ale rozhodně mi větší strach nahání fakt, že bych si měl čímkoliv nebo kýmkoliv nechat vzít sport, který mi dal vše, a především naději na život, který jsem si vysnil.

Sněte i vy. A jdete si za tím, v co věříte, po čem toužíte, navzdory svému okolí. Pracujte na sobě a svých snech, protože když to dokážu já, pak to dokážete i vy.


Děkuji za důvěru, děkuji za podporu a děkuji za veškerý hnací motor, který od vás dostávám. Prosincový výsledek prozatím neznám, jedno vím ale jistě – Na závodních prknech budu stát rovně, se vztyčenou hlavou tak, jak to umíme jen my, Češi, protože věřím v to, co dělám a věřím, že jsme národ silný, který si zaslouží svůj hlas.

Za sebe, za vás. Jsem Český Lev.

Jiří Tkadlčík

Chram sily - vlastni gym (2).jpg

Chceme-li něco opravdu z celého srdce, celý vesmír se spojí, abychom to mohli uskutečnit. Věřím proto, že se nejen vesmír, ale především my spojíme a pomůžeme velkému strongmanovi z malého města k vysněným a vydřeným cílům. 

 Děkujeme za pomoc!

Valerie Mirić a TEAM TKADLČÍK

prciii.jpg

 

- VEŠKERÝ KONTAKT - 

Sociální sítě: Facebook Instagram
Veškerá videa: YouTube kanál
Vlastní kolekce: Merch TEAM TKADLČÍK

Emailová schránka: info@jiritkadlcik.cz

Veškeré dotazy směřujete, prosím, právě na emailovou adresu nebo na Facebookovou stránku, bude nám ctí zodpovědět veškeré dotazy a podat bližší informace o všem kolem Jiřího osoby.

sdad.jpg

ReachedCZK 136,362(136%)

136%
CZK 100,000requested
138contributors
Contribute

project authorValerie Mirić

Rewards

CZK 100Kilčo pomůže!

KAŽDÁ koruna se počítá, to víte? :) Na Facebookové stránce vám za to bude Jirkou vřele poděkováno!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Pohlednice z Emériky

Originální pohled z USA podepsaný Jiřím, doručený až k vám domů. Kousek papíru, a přesto něco více!

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Je libo drobný dárek?

Suvenýr z Ameriky! Magnetka, klíčenka nebo šperk pro štěstí? Nechte se překvapit, sběratelé! :)

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Měsíc v CHRÁMU SÍLY!

Chcete si užít měsíc volných vstupů do jedinečného tréninkového zázemí Jirky Tkadlčíka v Přerově - do CHRÁMU SÍLY? Není problém! I když nejsme komerční prostor, za tuto částku, kterou podpoříte tento projekt, získáte pomyslné VIP někam, kde vás bude rozhodně bavit trénovat, mezi sériemi navíc můžete sledovat trénink Jiřího a hecovat ho spolu s ostatními!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Originální A4 karta s podpisem a věnováním

Krásná fotografie Jiřího s jeho osobním podpisem a věnováním dle libosti, samozřejmě zalaminovaná, s doživotní zárukou! :) Do poznámky nám, prosím, klidně napište cokoliv o sobě a své životní cestě, aby bylo věnování opravdu ,,na míru".

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Originální tričko ČESKÝ LEV

Tričko z edice Jiřího Tkadlčíka = záruka originality a jedinečnosti! Na přední straně český lev v českých barvách -> Zadní potisk tvoří #TEAMTKADLCIK Potisk je vyráběný nejnovější technologií, kdy je součástí trička a je tedy prakticky nezničitelný. Do poznámky při objednání této odměny nám nezapomeňte napsat požadovanou velikost! Cena trička je včetně poštovného a balného. [URL="https://cdn.myshoptet.com/usr/www.jiritkadlcik.cz/user/shop/big/188-1.png?5a027d90"]NÁHLED TRIČKA ZDE[/URL]

Expected delivery of the reward: January 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Dámská varianta trička ČESKÝ LEV

Tričko z edice Jiřího Tkadlčíka = záruka originality a jedinečnosti! Na přední straně český lev v českých barvách -> Zadní potisk tvoří #TEAMTKADLCIK Potisk je vyráběný nejnovější technologií, kdy je součástí trička a je tedy prakticky nezničitelný. Do poznámky při objednání této odměny nám nezapomeňte napsat požadovanou velikost! Cena trička je včetně poštovného a balného. [URL="https://cdn.myshoptet.com/usr/www.jiritkadlcik.cz/user/shop/big/450-3.png?5a02bb67"]NÁHLED TRIČKA ZDE[/URL]

Expected delivery of the reward: January 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Společný trénink s Jirkou Tkadlčíkem

60 minut kvalitního tréninku přímo v přerovském CHRÁMU SÍLY nebo individuálně také v Praze pod vedením Jirky - určeno pro začátečníky i pokročilé. Kvalitní informace, perfektní vedení = trénink, ze kterého si opravdu něco odnesete. V případě zájmu si Jirka rád zatrénuje přímo s vámi!

Expected delivery of the reward: January 2018

Number of available rewards: 10/20

Reward unavailable

CZK 3,500Sponzor projektu

Moc milá pomoc v podobě tohoto sponzorského daru znamená jmenovité poděkování všude kde to jen bude možné - na sociálních sítích, videologu i všude okolo a navíc se, samozřejmě, setkáte s Jiřím v CHRÁMU SÍLY nebo v Praze osobně, na trénink či obyčejný pokec, stačí se v případě zájmu domluvit! :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 6,000Patron!

Wow - Tohle už je vážné! Status patrona znamená nejen slova díků všude, kde to jen bude možné (veškeré sociální sítě), a osobní setkání, ale také společný trénink a logo firmy ve videích i VIDEOLOZÍCH, které budou vznikat před a po WSM.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Světový partner

Tato částka znamená partnerství v tomto projektu! Za tuto obrovskou pomoc bychom rádi nabídli slova díků všude, kde to jen půjde - na sociálních sítích, videích, VELKÉ logo firmy nebo jméno jednotlivce vložené ke každému videu, které doprovází tento závod a samozřejmě přátelské osobní setkání včetně tréninku! Rádi si vyslechneme i individuální návrhy a požadavky, které se budeme snažit splnit ku vší spokojenosti!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable