startovac.jpg

Jawa Jižní Amerikou ve stopách Čechů Ostatní

Pomozte nám vytvořit skvělý dokument o českých stopách v Jižní Americe. Spousta reálných a nezkreslených informací. Budete u toho?

Jawa Jižní Amerikou ve stopách Čechů

ReachedCZK 174,200(102%)

102%
CZK 170,000requested
69contributors
ContributeRewards

Jeden mladý pár, jedna motorka, pět zemí, přes dvacet tisíc kilometrů a spousta rozhovorů s krajany a mnoho zajímavých informací. To vše bez doprovodného týmu a GPS.

 

Rádi bychom pro Vás vytvořili dokument o Češích a českých stopách v Jižní Americe. Získané informace chceme šířit mezi lidi a předat je zejména lidem, kteří se na takovou cestu nemohou z jakýchkoliv důvodů vydat, ale přesto by rádi také poznali svět jinak než ze zkreslených masmédií. Jižní Amerika je kontinent, kam se už v dávných dobách stěhovali Češi za vidinou lepšího života.

Těšit se můžete na spoustu skvělých a zajímavých informací.

Během cesty navštívíme několik Čechů, kteří se do Jižní Ameriky přestěhovali. Vyzpovídáme je, abychom Vám přinesli informace o tom, proč opustili svou původní vlast a co je čekalo v začátcích v cizí zemi. Co museli zařídit, jak sehnali práci a, mimo jiné, jaké to je v porovnání se životem v Česku.

Setkáme se také s potomky Čechů, kteří nám přiblíží zážitky svých předků. Dále nás vtáhnou do svého každodenního života.

Ve spolupráci s neziskovou organizací INKA navštívíme indiány v Peru. Podíváme se na jejich každodenní život a Vy u toho budete s námi!

Mimo jiné se můžete těšit také na prohlídku společnosti Jawa Argentina, která je partnerem nejstarší stále fungující české motocyklové značky. Provede nás sám ředitel Roberto Martinez, se kterým také uděláme rozhovor.

Vtáhneme Vás přímo do centra dění, a to vše díky:

 partneri.png

 

Co pro Vás chystáme?

Vtáhneme Vás přímo do centra dění. Z každé země se můžete těšit na sestřih výše uvedených rozhovorů a zážitků z cest v audio nahrávkách, které budou volně ke stažení. K dispozici budou také videa s rozhovory a zajímavými místy, na které se budete moci bezplatně podívat.

Kdo má raději psanou formu, ten se může těšit na cestopisy na našem webu, facebookové stránce, v internetových i tištěných magazínech.

Psát budeme jak o zážitcích, rozhovorech, tak i čistě praktických poznatcích z cesty.

Máme pro Vás také připraveny pravidelné rozhovory o každé zemi v podcastu kolamadolu.cz a po návratu z cesty i rozhovory v pořadu Country rádia Moje hobby dnešní doby a v pořadu Casablanca rádia Wave.

Až se vrátíme, rádi Vás poznáme i osobně na chystaných cestovatelských přednáškách.

 

skotsko.jpg

 

Proč přispět?

Současná media jsou plná iluzí, vražd, politiky a financí. Málokdy Vám ukážou realitu a skutečný život.

My Vám přineseme skvělý reálný příběh reálných lidí. Spoustu zábavy a praktické informace.

Jak Vaše peníze využijeme?

Jsme skromní, na našich cestách spíme pod širákem a ve stanu. Sami si vaříme a rozpočet na všechny naše cesty je vždy nejnižší možný. Snažíme se šetřit, kde se dá, a velkou část financí jsme našetřili. Nicméně cesta do Jižní Ameriky a celé uskutečnění projektu je finančně náročné.

Pro představu:

Letenky tam a zpět: 50 000,-

Přeprava motorky tam a zpět: 65 000,-

Benzín: 35 000,-

Očkování: 7 000,-

Základní potraviny: 3 000,-/měs.

Pojištění: 2 500,-/měs.

--------------------------------------------------------------

Celkem: 157 000,- Kč (bez potravin a pojištění)

 

K tomu je nutné občas hradit ubytování, výbavu na realizaci projektu, jako například externí disk, kameru, notebook aj.

Dále jsme nezahrnuli přípravu motocyklu a náklady na provoz této kampaně + x tisíc poštovného.

Celkové náklady na cestu odhadujeme okolo 250 000,- Kč (plus mínus 5%) + náklady na provoz kampaně (7 % z vybrané částky pro Startovač + náklady na odměny + několik desítek tisíc poštovného....).

Větší část si hradíme sami a šetříme, kde se dá (Zisk z kampaně tvoří zhruba třetinu celkových nákladů, zbytek hradíme sami). Tomu odpovídá i stroj, se kterým se na cestu vydáváme – Jawa 350/640, jednoduchá a nenáročná na údržbu. Servis navíc zvládneme svépomocí.

 

divoko.png

 

Kdo jsme?

Celým příběhem Vás provede Kristýna (21 let) a Filip (23 let). Kristýna ještě před necelými dvěma lety nechtěla o motorkách ani slyšet a cestování pro ni byl jen krásný sen. Pod širákem spala poprvé loni při cestě do Skotska, kam se s Filipem vydala na malé motorce Jawa 125 Travel.

Filip je členem Jawa klubu Praha, rád píše cestopisy, články, knihy, vypráví o cestách (příklad zde a zde) a motorky jsou jeho životní láskou.

Společně jsme propadli kouzlu dobrodružství a výzvám, které nám naše cesty přináší. Buďte v tom s námi!

 

spolu.jpg

 

Kdy a kudy jedeme?

Naše cesta začíná 11. října 2016 v Buenos Aires. Zde navštívíme Jawa Argentina a uděláme první rozhovory s krajany. Poté se vydáme do Bolivie, kde mimo jiné otestujeme českou techniku na solné pláni Salar de Uyuni a setkáme se s místním Jawa klubem. Následně projedeme Argentinou až na konec světa. Během této cesty navštívíme české komunity v oblasti Chacka. Další zemí bude Chile a její česká komunita v Santiagu. Pak se přesuneme do Peru, kde se setkáme s Indiány. Poslední zemí na naší pouti bude Ekvádor.

 

Buďte v tom s námi a poznejte svět!

Věšák na klíče:

 

vesak.jpg

Motiv na tričko a přívěšek na klíče (otvírák)

motiv.png

 

 

 

Pokud se cílová částka nevybere, projekt se neuskuteční a Vaše peníze Vám budou vráceny v plné výši.

Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, napište nám e-mail na kadlec002@seznam.cz

 

ReachedCZK 174,200(102%)

102%
CZK 170,000requested
69contributors
Contribute

project authorFilip Kadlec

Rewards

CZK 100E-book

Získáváte originální zápisky z cesty v elektronické podobě ve formátu pdf a nejlepší výběr fotografií z cesty v digitální podobě ke stažení.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Otvírák na klíče

Získáváte otvírák jako přívěšek na klíče a k tomu originál zápisky z cesty včetně výběru nejlepších fotografií.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Děkovný dopis + DVD

Pošleme Vám děkovný dopis. K tomu obdržíte po návratu z cesty DVD s originálními zápisky z cest, všemi natočenými rozhovory, fotografiemi a videi z naší cesty. Přívěšek na klíče je samozřejmost.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Tričko

Triko s logem projektu, děkovný dopis, otvírák jako přívěšek na klíče a DVD se všemi výstupy z cesty.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Tričko a DVD s věnováním

Chcete nás podpořit víc? Pošleme Vám triko projektu, děkovný dopis, otvírák jako přívěšek na klíče a DVD se všemi výstupy z cesty a krásným věnováním jen pro Vás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Pojedete s námi + Věšák na klíče

Za takový příspěvek si Vás už vezmeme s sebou, tedy alespoň Vaše jméno. Vaše jméno bude na helmě a k tomu obdržíte krásný originální věšák na klíče s naší motorkou! Děkovný dopis, otvírák jako přívěšek na klíče a DVD se všemi výstupy z cesty včetně věnování je samozřejmostí!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Pošleme Vám pohled!

Při takové podpoře už na Vás během cesty budeme myslet! Pošleme Vám pohled např. z Argentiny, Chile nebo Peru. Vaše jméno bude na helmě a k tomu dostanete samozřejmě triko, otvírák jako přívěšek na klíče a DVD se všemi výstupy z cesty včetně věnování.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Pošleme Vám pohled s básní!

Nejenže Vaše jméno bude na helmě, dostanete pohled z velké dálky, věšák na klíče s naší motorkou, otvírák jako přívěšek na klíče, DVD s věnováním, ale vymyslíme do pohledu děkovnou báseň jen pro Vás!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Berete vše!

Za takovou podporu Vám pošleme vše co můžeme. Věšák na klíče s naší motorkou, triko projektu, otvírák jako přívěšek na klíče, DVD s věnováním a pohled z dálky včetně básně. Vaše jméno bude na helmě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Musíme Vás poznat!

Jestliže jste se rozhodli nás podpořit takovouto částkou, chceme Vás poznat osobně! Vaše jméno bude na bočním kufru motorky a k tomu získáte triko, věšák na klíče s naší motorkou, otvírák jako přívěšek na klíče, pohled z cesty včetně básně a DVD s věnováním, které Vám osobně předáme. (Nabídka platí pouze pro ČR a SK).

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 10,000Ve velkém stylu!

Při tak štědré podpoře Vám osobně dovezeme velkoformátovou fotografii z cesty dle vašeho přání, která bude vytištěná na plátně. K tomu bude vaše jméno na bočním kufru motorky, úvodní fotografii na FB stránce projektu a úvodní fotografii na webové stránce projektu. Dále získáváte triko, věšák na klíče s naší motorkou, otvírák jako přívěšek na klíče, pohled z cesty včetně básně a DVD s věnováním.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 55,000Budete vždy vidět!

Vaše logo bude v titulcích každého dílu video seriálu + na kufrech, webových stránkách, facebookových stránkách projektu, na přednáškách a uspořádáme soukromou přednášku pro Vás a vaše přátele u Vás doma. K tomu dostanete samozřejmě velkoformátovou fotografii na plátně, tričko, originální věšák, dvd s věnováním, pohled s básní a otvírák jako přívěšek na klíče.

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable