startovač-malý.jpg

Jak se učí živě? Knihy

První kniha o českých inovativních školách. Rozhovory se zakladateli, řediteli a průvodci inspirativních škol. Zeptali jsme se jich, jak se učí živě?

startovač.jpg

ReachedCZK 187,481(130%)

130%
CZK 144,441requested
225contributors
ContributeRewards

První kniha o českých inovativních školách. 

Rozhovory s lidmi, kteří se rozhodli, že budou učit děti jinak. 

Nově, inspirativně, komunitně, lesně, svobodně, živě.

,,Přijde mi klíčové, aby škola mluvila s rodiči i na jiné rovině než jen o tom, jak se děti učí. Protože rodič na začátku přijde s krásným, červeným srdcem. Pak ho nese pořád s sebou, ať jde do kavárny s kamarádkou, do práce, kamkoli. A všichni se ho ptají, dávají mu takové ty klasické otázky: „Jo, vy nemáte známky? A ona nemá žádný úkolníček? Aha… A už dělali tohle?“ Prostě se setká s tou sociální sbíječkou a to krásné červené srdce se mu navrtává. Potřebuje mít prostor, kde si to srdce zahojí. A to by měly být večery ve škole. Vazby mezi rodiči navzájem. Zjistila jsem, že bez nich to nejde. Rodiče potřebují sami sebe vyživovat.“ (Pavla Sadilová, ZŠ Edisona)

ANOVAOBALKA.jpg

Kolem 300 stran rozhovorů o životě inovativních škol. S úvodem Pavla Kraemera a  doslovem Tomáše Feřteka. Obsahuje též podrobnou kapitolu, nač by rodiče mohli myslet, zatímco vybírají vhodnou školu pro své dítě.

Kniha přináší rozhovory o těchto školách: Edisona, Koventinka, Bezinka, Dítě v lese, ZeMě, Duhovka, Škola Můj projekt, Komunitní škola Roztoky, ScioŠkola Olomouc, Lipová, Kairos, Labyrint, MŠ a ZŠ Na rovině v Chrudimi.

Pro rodiče 

Co se skutečně odehrává v inovativních školách?

Jak tam učí? Co v takových školách děti vlastně dělají? 

Naučí se zde děti vše, co budou v životě potřebovat?

Připraví alternativní škola děti na jejich další vzdělávání?  

a další...

 

Pro učitele a průvodce

Jak se matematika učí v lese? 

Jak probíhá projektová výuka? 

Jaké různé formy může mít denní program? 

Jak se přistupuje k dětem jako k partnerům? 

a další...

 

Pro budoucí zakladatele škol

Jaké emoce si prožívali zakladatelé škol?

Co všechno vás může potkat za potíže a překážky?

A co vše bude vaší odměnou? 

V jedné lesní škole, první den její existence, rozkvetla jabloň. Prvního září. 

 

Pro každého, kdo důvěřuje dětem.

Pro každého, kdo se učí živě a pro všechny, co živě učí.

Pro Tebe, kdo toužíš po radostnějším a živějším světě.

 

 Kniha Jak se učí živě? vyjde v únoru 2018

Kniha se právě připravuje k tisku. Ještě necháme korektorku si s ní pohrát, aby v ní nebyly hrubky, neboť dnešní čtenáři touží díky své školní docházce po knihách bez gramatických chyb. A my svým čtenářům, Vám, přání rádi plníme. Také knihu ještě svěříme do rukou grafičce, která do ní udělá kaňky a jiné důležité obrázky.

Slibujeme, že každý přispěvatel objeví v knize kaňku, jež přesně splňuje jeho očekávání.

Darujte si knihu s kaňkami!

A dozvíte se, jak to chodí ve školách, kde se učí živě.

Děkujeme Vám.

Více o chystané knize (včetně ukázek) naleznete zde: 

http://www.inovativnivzdelavani.cz/jak-se-uci-zive/

https://www.facebook.com/jakseucizive/

 

ReachedCZK 187,481(130%)

130%
CZK 144,441requested
225contributors
Contribute

Rewards

CZK 333Pocit čtenáře

Pocítíte, jaké je číst knihu Jak se učí živě? Všechna její slova a věty budou k vaší dispozici. Slibujeme, že při čtení zažijete hejno pestrobravených pocitů. Pokud si předplatíte jednu dosud-neviditelnou-knihu s jednou-viditelnou-slevou a jedním poštovným, můžete se začít těšit na nevšední čtenářský zážitek. Jako prémiový pocit k pocitu čtenáře obdržíte pocit dítěte těšícího se na další školní den...

Expected delivery of the reward: February 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Pocit uvolněného čtenáře

Obdržíte jednu knihu Jak se učí živě, jen za více peněz, protože nemáte domácí úkol. Prostě nemáte, co jste měli mít. Nezáleží, jak k tomu došlo, měli jste to stihnout alespoň o přestávce. Ale nestihli. Tak vstanete a celé třídě na rovinu řeknete, že jste nepřinesli domácí úkol. Třída to vyhodnotí tak, že je to škoda. Za domácí úkol totiž bylo upéct dobrou ovocnou buchtu. Ostatní naštěstí své domácí úkoly přinesli, takže se běžné odpoledne může proměnit na nekonečnou hostinu. Ne, dobrou ovocnou buchtu Vám neslibujeme, jen knihu. Ale můžete podobnou nekonečnou hostinu zkusit zorganizovat...

Expected delivery of the reward: February 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 999Pocit luxusního čtenáře

Obdržíte luxusní vydání knihy Jak se učí živě? Bude zabalené v ručně vyrobené obálce. Uvnitř, pod obalem, vypadá luxusní vydání stejně jako kterýkoli jiný výtisk naší knihy plus stopy po ruční práci. Traduje se, že některé exempláře luxusního vydání zpívají, jestliže jsou osvíceny zapadajícím sluncem. Jiné luxusní výtisky se prý dokáží volně pohybovat po policích knihovny, takže někdy trvá, než je naleznete. K luxusnímu vydání obdržíte ještě pocit žáka, jenž dovedl paní učitelku až na hranice představivosti. Oba se tomu krásně smějí. Ale on se směje luxusně.

Expected delivery of the reward: March 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,111Pocit páru čtenářů

Se svým partnerem nebo partnerkou, ale i s kamarádem či kamarádkou, vlastně s kýmkoli, budete moci zažít párové čtení. Dostanete dvě knihy, s kterými budete moci rozehrát nespočetně situací a her. Třeba hru na živé zrcadlo. Anebo můžete zkontrolovat, jsou-li oba výtisky stejné, nebo se k sobě alespoň hodí. Když dva lidé v jeden oka mžik čtou stejnou knihu, přestože si každý z nich čte sám, dějí se mezi knihami i lidmi tajuplné věci. Prémiovým pocitem je písemka dokončená s patnáctiminutovým předstihem.

Expected delivery of the reward: February 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,222Individuální setkání nad knihou

Obdržíte jeden výtisk knihy a možnost individuálního pražského koučovacího setkání, na kterém můžete dojít k uvědomění ohledně jakékoliv Vaší vnitřní otázky. Anebo Vám pomůžeme ujasnit si otázky ohledně výběru školy pro Vaše dítě. S Lucií Kramperovou si na ně sami můžete odpovědět hned. Koučování je oživující povídání. Stejně jako rozhovory v knize Jak se učí živě?

Expected delivery of the reward: June 2018

Number of available rewards: 3/8

Reward unavailable

CZK 2,500Pocit knihkupce

Chcete si vyzkoušet, jaké je stát se součástí naší distribuční sítě a vzít na sebe roli šiřitele povědomí o alternativním školství? Předáme Vám DESET výtisků naší knihy, které můžete darovat na všechny strany, prodat dál, anebo jeden vedle druhého vyložit do výlohy Vašeho knihkupectví. Odhadovaná cena knihy bude mezi 350 - 400 Kč. Ano, jde o neodolatelnou obchodní nabídku.

Expected delivery of the reward: February 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 4,444Pocit dítěte navštěvujícího živou školu

Obdržíte tři výtisky knihy a půldenní živé vyučování. Setkáme se ve třídě nebo na zahradě, kterou vyberete vy. Například v počtu šesti nebo dvaceti dospělých, které napadlo, že si na vlastní oči a uši přejí zažít, jaké to je, když se učí živě. Budeme si hrát a povídat. To se smí, hrát si na vyučování, když je člověk už dospělý, říká Jan Kršňák, který umí učit živě.

Expected delivery of the reward: June 2018

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 25,000Pocit absolventa školy života

Chodili jste do běžné školy a také jste to přežili. Jste dospělí, spokojení a snad i úspěšní. Přestože, když jste chodili do školy, neučilo se tam ani trošku živě. Představte si, jakými absolventy školy života mohou být ti, kteří každý den svého dětství navštěvují školu, kde se živě učí... Jsou místa, kde děti rostou. Pomůžete, aby jich bylo ještě více a dostanete od nás nejen luxusní výtisk, ale i tři běžné, živé vyučování, koučovací sezení, anebo oboje a ještě navíc nesmírnou dávku pestrobarevných pocitů. Díky.

Expected delivery of the reward: June 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable