l2.jpg

Jak se rodí Papuánci

IMG-20240326-WA0001.jpg

ReachedCZK 100,468(112%)

112%
CZK 90,000requested
104contributors
ContributeRewards
Umíte si představit nemocnici bez elektřiny? Operaci bez moderního vybavení? Dokud mi kamarádka nevyprávěla o své stáži v Kaviengu, myslela jsem si, že lze něco takového vidět jen v historických filmech nebo zažít během války.

České medičky a medici dnes vyrážejí do západních zemí, aby získali zkušenosti s vyspělými technologiemi, které naše zdravotnictví zatím nenabízí. Já si ale říkám: Není lepší naučit se pracovat v nevyhovujících podmínkách, s nedostatkem personálu i moderního vybavení? Kdyby například v Čechách došlo k rozsáhlému black-outu, začnou v nemocnicích umírat stovky lidí. Díky zkušenostem, které – jak doufám – v Kaviengu získám, dokážu některé zachránit.

Cílem této sbírky je získat prostředky na moji dvouměsíční medicínskou stáž v Kavieng Provincial hospital v Papui-Nové Guinei a na lékařské vybavení, které povezu s sebou jako dar, a kterého je v této nemocnici kritický nedostatek. 

Jmenuji se Anežka Jungová a třetím rokem studuji všeobecné lékařství na Karlově Univerzitě.  Po času stráveném na fakultě jsem zjistila, že studium medicíny není jen o učení se z knih a praktických cvičeních, ale také o skutečném pochopení potřeb lidí kolem nás. Rozhodla jsem se pátrat po místě, kde bych se mohla zdokonalovat a zároveň pomáhat. Svoji budoucí profesi se chci naučit co nejlépe a prosím vás, abyste mi s tím pomohli. Budu vděčná za jakýkoliv příspěvek.

 

Komu pomůžeme?

Kavieng mi doporučila kamarádka – studentka 6. ročníku, která zde již medicínskou stáž absolvovala. Jedná se o místo, které je dostatečně bezpečné a zároveň uvítá jak naši přítomnost a zkušenosti vyspělé medicíny, tak materiál, který tam chci přivézt. Totiž – přesto, že se jedná o spádovou nemocnici pro vážně nemocné z širokého okolí, potřebného materiálu a vybavení je zde nedostatek. V nemocnici například disponují pouze jedním ultrazvukem, který slouží pro poskytnutí zdravotní péče pro celou provincii, nebo dvěma fonendoskopy na celé oddělení …

Místní lékaři tak musí kvůli nedostatečnému vybavení a personálu každý den rozhodovat, kterého novorozence zachrání, bojovat proti podvýživě a malárii, nebo počítat se scénářem kdy uprostřed operace přestane fungovat elektřina. Přesto se jedná o srdečné lidi, kteří Vás okamžitě přijmou do rodiny a kteří, v rámci daných možností, odvádějí nejlepší možnou práci a jsou ochotni se o své poznatky podělit se studenty jako jsem já.

Váš příspěvek tedy pomůže hned dvakrát: Poskytne materiální podporu Kaviengské nemocnici, čímž zvýší šanci na včasnou diagnostiku a pomoc tamním pacientům a zároveň pomůže s tréninkem medičky, která jednoho dne bude léčit české pacienty.

Není k dispozici žádný popis fotky.

 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Celkové náklady na cestu a pobyt činí cca 100.000,- korun.

Při vybrání cílové částky bych 40 000 Kč použila na pokrytí nákladů spojených s cestou (zbytek doplatím z vlastních úspor).

Zbylou částku ze sbírky použiji na nákup vybavení jako jsou: tonometry (tlakoměry), fonendoskopy, glukometry a dopplery na poslech srdečních ozev plodu, popřípadě povolené léky. Konkrétní vybavení zakoupím podle výše vybrané částky a potřeb jednotlivých oddělení nemocnice.

Pokud by vybraná částka byla vyšší než stanovený cíl doplnila bych vybavení o mobilní EKG.

O celém průběhu cesty a předání humanitární pomoci Vás budu informovat prostřednictvím FB profilu se stejným názvem „Jak se rodí Papuánci“

Děkuji za vaši štědrost a odhodlání pomáhat dobrým věcemIMG_20240506_195335.jpg

Není k dispozici žádný popis fotky.

 

 

ReachedCZK 100,468(112%)

112%
CZK 90,000requested
104contributors
Contribute

project authorAnežka Jungová

Rewards

CZK 100Ptej se! ☎️

Screenshot_2024-04-26-10-36-32-103.jpeg

Pro ty, co se chtějí zapojit! Odměnou je přístup k fotodokumentaci a článkům s prostorem pro jakékoliv dotazy ( Odkaz na FB viz. "F" výše)

Number of available rewards: 494/500

Reward unavailable

CZK 350Vzkaz přímo pro tebe 📸

Screenshot_2024-04-30-10-30-20-299.jpeg

Jako poděkování se celé tvoje jméno s krátkým vzkazem objeví u sdíleného příspěvku na FB účtu, nezapomeň sledovat stránku, ať ti to neuteče!

Number of available rewards: 197/200

Reward unavailable

CZK 500Dobrý pocit 🎉

papua.jpg

Pro ty kteří chtějí přispět víc, ale nechtějí upomínkový předmět. Samozřejmostí je přístup k facebookovému profilu, plnému článků a fotodokumentace, těším se na tvé případné dotazy. :)

Number of available rewards: 51/60

Reward unavailable

CZK 700Klíčenka 🏷️

6399B8A5-427E-4079-A84F-2CD77B4AC53E.jpeg

Přívěsek na klíče tvořen unikátním logem této výpravy v zeleném či modrém provedení a přístup ke článkům a fotodokumentaci.

Number of available rewards: 34/40

Reward unavailable

CZK 1,000Certifikát + VIP vstupenka 📜

Nízká cena.jpg

Velké ceny! Darovací certifikát, VIP vstupenka na afterparty (Praha nebo Nové Město nad Metují) s prezentací fotek a živou diskuzí a přístup ke článkům a fotodokumentaci.

Number of available rewards: 29/40

Reward unavailable

CZK 1,200Klíčenka + VIP vstupenka 🗝️😍

Střední cena.jpg

Něco do kapsy... Darovací certifikát, klíčenka, VIP vstup na afterparty (Praha nebo Nové Město nad Metují) s prezentací fotek a živou diskuzí a přístup ke článkům a fotodokumentaci.

Number of available rewards: 22/30

Reward unavailable

CZK 2,500Tričko + VIP vstupenka👕

Nejvyšší cena.jpg

Odměna pro nejvíc štědré dárce: Darovací certifikát, originální tričko s potiskem, klíčenka a VIP vstupenka na afterparty (Praha nebo Nové Město nad Metují) s prezentací fotek a živou diskuzí a přístup ke článkům a fotodokumentaci.

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable