houba2.jpg

Jak se Oříšek naučil pomáhat Knihy

Dětská kniha, která v deseti povídkách vypráví příběh malého veveřáka Oříška. Ten se díky svým dobrodružstvím naučil, jak důležité je pomáhat ostatním

darek.jpg

ReachedCZK 43,620(109%)

109%
CZK 40,000requested
79contributors
ContributeRewards

Ahoj,

tato ještě nevydaná kniha je mým splněným snem. Budu moc ráda, když se vám můj projekt zalíbí a rozhodnete se mě v mé cestě za sny podpořit.

Kniha je takovou hezkou tečkou za přechozím rokem, kdy jsem se rozhodla pomáhat lidem kolem sebe. Narození mé dcery mi otočilo život vzhůru nohama v prioritách a tak začala celá má nová životní cesta. Založila jsem Nadační fond Štěpánka, který podporuje znevýhodněné děti v jejich snech. Chtěla bych, aby touha pomáhat byla v lidech zakořeněná jako automatická věc. Jako něco, co si nosíme v sobě a není nám lhostejný osud druhých. Rozhodla jsem se napsat knížku, která by tuto chuť a touhu probudila v dětech. Co do sebe vložíme v dětství, s náma totiž roste po celý život. 

myska2.jpg

 

Příběhy jsou z Kouzelného lesního království a vypráví je malý veveřák Oříšek. V deseti povídkách se seznámíme s různými podobami pomoci ostatním nenásilnou a hravou formou. Na konci každého dobrodružství je malý úkolníček, díky kterému si děti mohou vyzkoušet stmelovací aktivity, vyrábění nebo zkrátka hezké skutky. Tento úkolníček bude vytisknutý na černobílém obrázku a bude sloužit jako omalovánka. Na konci celé knihy bude k dispozici "Zápisník mých dobrých skutků", kam si děti mohou psát své vlastní příběhy a dobrodružství.

 

omalovanka2.jpg

 

"Vítám vás ve svém Kouzelném lesním království. Mé jméno je Oříšek. Oříšek Zrzavý. Jsem veverčák z Horního pařezu pod Kapradím a rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o svůj příběh. Víte, byl jsem vlastně docela obyčejný veverčák. Aspoň jsem si to do nedávného času myslel. Pak se ale začaly dít všechny ty zvláštní události, po kterých mě vždycky tak příjemně hřálo u srdíčka. Ten pocit jsem už znal. Třeba když se mi něco povede, když se přitulím k mamince nebo tatínkovi, když dostanu svou vysněnou hračku… tak přesně takový hezký pocit jsem měl. A kdy vlastně? Když jsem začal pomáhat druhým. Uvědomil jsem si, že pokud budu myslet na ostatní zvířátka, budu sám opravdu šťastný. Pohodlně se usaďte a pojďme společně nahlédnout do mých lesních dobrodružství, kdy jsem se stal vlastně docela obyčejně neobyčejným veverčákem."

Tento projekt zakládám proto, že bych potřebovala finančně pomoci s vydáním knihy. Je pro děti, proto bude celoobrázková a velmi barevná. Formát bude čtvercový 21x21 cm, aby se hezky vešla do malých dětských ručiček. Obsahově bude kniha přibližně o 110 stranách. 

To ale není vše! Součástí knihy bude CD s audio verzí celé pohádky. Veveřák Oříšek se rozhodl, že chce děti i dospělé těšit i v autě, před spaním, školkách i školách a proto svůj příběh převyprávěl, aby byl k poslechu. I toto ho bude stát dost peněz a rád by vás poprosil o pomoc! :)

"Jak to celé tehdá začalo

Všechno to začalo už dávno, kdy jsem se narodil mojí mamince Fousce a tátovi Hopíkovi. Oni se měli úplně nejvíc na světě rádi a vznikl jsem já. Já Oříšek Zrzavý. Nenarodil jsem se ani moc malýdokonce ani moc velký, ale přesně tak akorát na to, abych se vešel k mamince a tatínkovi do postele. Mí rodičové se o mě tak krásně starali. Pil jsem mlíčka, co hrdlo ráčilo, nosil se na zádech v huňatém kožíšku a také jsem hodněodpočíval. U nás v Horním pařezu totiž roste tak měkkoučký mech, že by se jednomu ani vstávat nechtělo. Jak jsem rostl, začal jsem poznávat i svět kolem našeho domečku. Nejprve sám nebo s rodiči. Časem jsem se odhodlal i kousek sám a konečně jsem zjistil tu báječnou věc. Kousíčekpod námi, v Houbové číslo osm, bydlí rodinka Ježkových. Pan Ježek, paní Ježková a jejich dvě ježčí dvojčátka Bodlinka a Jehelníček. Velmi rychle jsme si padli do noty. To vám byla taková paráda, když jsme začali v lese dovádět společně. Bodlinka a Jehelníček jsou totiž úplně stejně staří jako já. Dokonce máme narozeniny ve stejný den, ve stejný měsíc a ve stejný rok. Přesně za tři týdny oslavíme už sedméStala se z nás zkrátka nerozlučná trojka. Tu jsme hráli na schovávanou pod hříbky a bedlami, tady jsme zas váleli sudy po Jahodovém paloučku nebo jsme se celé odpoledne cachtali v kaluži pana ŽabínaChichi, on pan Žabín nebyl nikdy moc rád, protože jsme mu plašili malé pulečky při zpěvuVždy se nám naštěstí podařilo uprchnout před jeho hudrováním. Užili jsme si tolik legrace, že by zbylo na tucet příběhů.

Mám moc rád naše Kouzelné lesní království. Žije tu plno různých zvířátek, roste plno krásných květin a stromů, dokonce tu protéká několik potůčků a říček. Celé království má na starosti pan Vlk. Dává pozor, aby vše fungovalo přesně tak, jak má. Jinak jsme vlastně docela obyčejné malé království, ve kterém se čas od času dějí kouzelné věci. Hlavně tedy od těch dob, kdy jsem začal psát svůj příběh. Postupně jsem si díky svým dobrodružstvím s Bodlinkou a Jehelníčkem uvědomil, jak je důležité myslet na své lesní sousedy, být dobrým kamarádem a umět odpouštětKdyž totiž uděláte něco hezkého, zahřeje vás tuze příjemně u srdíčkaJéééééé, budu moc rád, když to zkusíte se mnou.

Čeká nás deset příběhů, ve kterých vám ukážu, co jsem zažil. Na konci vždy najdete své malé úkolníčky, které jsem si pro vás připravil. Také si můžete vymalovat obrázek týkající se jednotlivých vyprávění, dokonce si můžete na konec knihy zapsat i svá vlastní dobrodružství. Tak vydáme se na cestu?"

 Moc děkuji všem za podporu a pomoc při cestě za mým snem ! :)

 

ReachedCZK 43,620(109%)

109%
CZK 40,000requested
79contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Milá podpora pro radost

Líbil se vám můj nápad? Chcete mě podpořit? Budu moc ráda za tento příspěvek a vám za něj garantuji dobrý pocit ❤️

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 390Kniha pro vás

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 490Balíček kniha+cd (namluvená audioverze)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Tři knihy pro vás

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Čtyři knihy i s CD + jedna kniha s CD navíc

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Čtyři knihy i s CD + jedna kniha s CD navíc

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Věnování přímo v knize pro vás ❤️

Kniha pro vás i s CD a k tomu jmenivité věnování přímo v knize ❤️

The number of rewards is not limited

Reward unavailable