uvod.jpg

Jak na Apple Fotky s Honzou Březinou Knihy

Jmenuji se Honza Březina a rád bych vám pomohl najít ideální cestu k práci s fotkami na Macu. Dokončuji knihu a s vaší pomocí ji vydám.

6N5A1565.jpg

ReachedCZK 374,342(749%)

749%
CZK 50,000requested
873contributors
ContributeRewards

Ahoj,

jmenuju se Honza, jsem profesionální fotograf a také milovník minimalismu. Proto používám Apple produkty, díky nimž je můj život fotografa jednodušší a barvitější. A to doslova.

Apple fanoušci mě můžou znát pod přezdívkou @Alisczech. Nebo možná znáte projekty, na kterých jsem se podílel či podílím, jako MujMac, 4Foto.cz, Digit, Macforum, Ilumio nebo iPure

Za ta léta, co se Apple technologiím a focení věnuji, jsem nasbíral tolik zkušeností, že dokáži každému pomoci najít jednodušší, efektivnější a zábavnější cestu, jak fotografie organizovat, upravovat a sdílet.

Mými kurzy prošly stovky lidí a teď i s vaší pomocí chci vtělit všechny své znalosti
a zkušenosti s Apple Fotkami do podoby elektronické knihy.

 

 

Proč zrovna e-book?

Jsem přesvědčený, že kniha má ve vzdělávání své nezastupitelné místo. Natáčím spoustu výukových videí, dělám kurzy, ale v knize se mnohem komfortněji hledá odpověď na konkrétní otázku či problém. Knihu můžete číst kdekoli, kdykoli, dělat si do ní poznámky. Pokud to půjde, přidám ke knize i audio verzi a videokurz, ale prvním a nejdůležitějším krokem je právě kniha.

Možná se sami sebe ptáte, proč e-book a ne papírová kniha? Miluju papírové knihy, ale aplikace se strašně rychle vyvíjí a elektronická kniha mi umožní do budoucna pravidelné aktualizace podle toho, co Apple v aplikaci Fotky vylepší a přidá. E-book nikdy nezestárne. 

 

❤️❤️ Díky vaší úžasné podpoře dostane káždý, kdo si přes Startovač předobjedná e-Book i audio knihu a video kurz ZDARMA !!!! ❤️❤️

 

V jakém stavu je projekt právě teď

V tomto okamžiku dokončuji poslední části textu. Týna dokončuje ilustrace, Bára se stará o korektury a všechny důležité organizační věci kolem. S ohledem na současnou situaci nám jde práce neuvěřitelně od ruky, takže v půlce dubna bude vše hotovo. Oficiální datum vydání jsme 
s jistou rezervou stanovili na 6. května 2020. K tomuto datu bude připravena PDF i ePUB verze knihy. Kniha bude v první vlně dostupná přes můj web a na iBookStore. Plánujeme ji následně dostat i do dalších distribučních kanálů.

Audio verze knihy bude k dispozici do konce června 2020.

Video kurz pak do konce července 2020.

 

Má smysl ještě přispět?

Rozhodně ano! V první řadě zapojením do kampaně na startoivači získáte knihu levněji! V běžném prodeji po skončení kampaně bude stát 420 Kč! Zároveň podpoříte celý tým, který na knize pracuje, za což vám budeme opravdu vděční.

 

Právě teď

Knihu mám rozpracovanou skoro dva roky, ale pořád nebyl čas ji dodělat. Pořád jsem přidával nová témata, zkušenosti, tipy a triky. To, co se právě teď kolem nás děje, mě připravilo o možnost cestovat, pořádat fotoexpedice, kurzy, dokonce o většinu mých příjmů, ale jednou z mála výhod je fakt, že konečně mám prostor dodělat právě e-book.

Pokud se rozhodnete podpořit tuto kampaň, tak nepomůžete jen vzniku knihy a mně. Kniha se stala i školní praxí pro mou dceru Kristýnu, která chodí na grafickou školu. A do projektu jsem přibral i Báru, jejíž zaměstnavatel zkrachoval a ona je teď s dítětem na všechny účty sama. Na knize pracuje celý tým skvělých lidí, kterým vydání knihy pomůže překlednout nelehkou dobu koronavirové epidemie.

 


Co v knize najdete

Kniha vás v první části provede celým procesem zpracování fotografie na Macu. Ukážeme si nejjednodušší cestu, jak importovat, organizovat, upravovat a sdílet své snímky. Jde o esenci toho, jak si Apple představuje moderní, jednoduchou a efektivní práci. Nechci psát nudný manuál. Při psaní každého řádku jsem myslel na to, abych předával praktický postup, osobní zkušenost
a konkrétní doporučení.

Protože jsme každý jiný a každému vyhovuje něco jiného, následují podrobné kapitoly ukazující, jaké všechny možnosti Apple Fotky nabízí. Vysvětluji, jak vlastně fungují knihovny, abyste už nikdy nepřišli o své fotografie. Procházím všechny možnosti importu a organizace snímků. Nechybí úpravy a samozřejmě sdílení. Pokud budete chtít, najdete v knize i klávesové zkratky, různé drobné vychytávky a triky. Mým cílem je vás inspirovat svými zkušenostmi a znalostmi a pomoci vám najít si svou vlastní cestu. 

 


Příklady táhnou

Na 200+ stranách jsem pro vás nachystal spoustu obrazových příkladů a ukázek. Naučíte se importovat, třídit i upravovat fotky na pár kliknutí a přitom se neztratíte v textu. Provedu vás celým procesem od A do Z. Zapomeňte na hodiny strávené u Zoneru, Photoshopu se zoufalým výrazem ve tváři! Život není o sezení u počítače a s trochou znalostí si těch pár desítek minut za počítačem můžete užít. 


Můj příběh

Znáte ty příběhy, jak malý chlapec se svým otcem v černé komoře, improvizovaně postavené
v koupelně, začal vyvolávat fotografie, dostal první ruský fotoaparát a stal se jednou díky tomu slavným? Tak přesně to se mi nestalo. K fotografii jsem se dostal na vysoké škole díky tomu, že jsem hodně hrál počítačové hry, vynechal nějaké přednášky a místo toho, abych programoval grafický editor jako všichni ostatní, byl jsem potrestán tím, že jsem musel zajišťovat pro všechny fotografie na testování a celý projekt na konci odprezentovat. Díky společnosti Blizzard 
a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy jsem se stal tím, kým jsem.

Nikdy nepodceňujte počítačové hry a náhody, které formují náš život.

 

 

 

 

ReachedCZK 374,342(749%)

749%
CZK 50,000requested
873contributors
Contribute

Rewards

CZK 69Kafe u Starbucks

Proč 69 Kč? Není žádným tajemstvím, že jsem milovníkem kávy od Starbucks. A tak číslovka 69 pro mě znamená jedno latte, kterým si mohu zpříjemnit den strávený za klávesnicí přípravou knihy. I drobnosti mohou udělat den hezčí. Na vás za tento příspěvek čeká poděkování v knize a dobrý pocit, že jste podpořili projekt, který je potřeba.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100Celý svět ve tvém mobilu

Vybral jsem pro tebe 50 mých nejoblíbenějších fotografií z celého světa. Můžeš je mít jako wallpaper do tvého mobilu, tabletu či počítače. Podpoř vznik něčeho užitečného a vydej se se mnou na virtuální toulky světem.

Expected delivery of the reward: May 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 122Upgrade pack speciál

Podpořili jste nás na začátku a máte objednanou pouze eknihu bez aktualizací? Můžeme to napravit upgrade kitem. Co dostanete? - eBook (formát dle vlastního výběru) - aktualizace - audio knihu - video kurz POZOR odměna je pouze pro ty, kdo již mají objednanou knihu bez aktualizací!!!!

Number of available rewards: 61/99

Reward unavailable

CZK 200Kniha v PDF pro rychlíky

Kdo rychle dává, dvakrát dává. Pro nejrychlejší z vás tady mám speciální nabídku! Knihu můžete mít za polovinu toho, co bude stát po vydání! To je časově limitovaná nabídka pro prvních 50, co se neodmítá.

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 200Kniha v ePUB pro rychlíka

Kdo rychle dává, dvakrát dává. Pro nejrychlejší z vás tady mám speciální nabídku! Knihu můžete mít za polovinu toho, co bude stát po vydání! To je časově limitovaná nabídka pro prvních 50, co se neodmítá.

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 200Velikonoční speciál

Velikonoce a doma? Vím, že je to smutná představa, ale nezbytná. Proto jsme se rozhodli přijít s dobrou zprávou a nabídnout Velikonoční speciál! eBook za dvě stovky s tím, že si sami vyberete, zda je pro vás komfortnější PDF či ePUB a k tomu audio verze zdarma!

Expected delivery of the reward: May 2020

Number of available rewards: 0/99

Reward unavailable

CZK 222Kniha v PDF nebo ePUB (přídavek ✌️)

? Děkujeme za neuvěřitelný start kampaně! Během 5 hodin byly vyprodány knihy pro nejrychlejší a splněn cíl kampaně. To jsem opravdu nečekali a jsme neskutečně vděční. Proto přidáváme ještě 99 kusů eknihy ve formátu dle vlastní volby (PDF nebo ePUB) se super slevou, jako poděkování všem kdo sdílí, podporují a objednávají. ❤️

Expected delivery of the reward: June 2020

Number of available rewards: 0/99

Reward unavailable

CZK 222Last minute speciál

Poslední 2 dny! Vím, že je to smutná představa, ale konec se blíží. Proto jsme se rozhodli přijít s Last minute nabídkou! eBook za 222 Kč s tím, že si sami vyberete, zda je pro vás komfortnější PDF či ePUB a k tomu audio verze zdarma a video kurz!

Number of available rewards: 37/99

Reward unavailable

CZK 300Kniha v PDF formátu

Chceš moji knihu ve formátu PDF mezi prvními a ještě trochu ušetřit? V kampani ji můžeš mít o stovku levněji než ostatní. Stačí přispět.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Kniha v ePUB formátu

Chceš moji knihu ve formátu ePUB mezi prvními a ještě trochu ušetřit? V kampani ji můžeš mít o stovku levněji než ostatní. Stačí přispět.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Kniha PDF + ePUB + aktualizace

Máš možnost získat knihu (PDF či i ePUB) a za pade navíc přihodím i všechny budoucí aktualizace.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Limitka pro sběratele

Buď jedinečný a získej limitovanou číslovanou edici e-booku s vlastnoručním věnováním a podpisem autora (PDF + ePUB + aktualizace).

Expected delivery of the reward: June 2020

Number of available rewards: 0/42

Reward unavailable

CZK 555Zlatá limitka pro sběratele

Nestihli jste získat e-book v limitované edici? Máme pro vás ještě větší raritu. Zlatou limitovanou edici 21 kusů s vlastnoručním věnováním, podpisem autora a speciálním poděkováním v knize (PDF + ePUB + aktualizace).

Expected delivery of the reward: May 2020

Number of available rewards: 0/21

Reward unavailable

CZK 666Platinová limitka pro sběratele

Nestihli jste získat e-book v limitované edici? Máme pro vás ještě větší raritu. Platinovou limitovanou edici 21 kusů s vlastnoručním věnováním, podpisem autora a speciálním poděkováním v knize (PDF + ePUB + aktualizace + audio Book + videokurz).

Number of available rewards: 0/21

Reward unavailable

CZK 999Titanová limitka pro sběratele

Nestihli jste získat e-book v limitované edici? Máme pro vás největší raritu. Titanová limitovanou edici se jmenuje podle mého nejoblíbenějšího PowerBooku G4 Titanium. Získá ji pouze nejšťastnějších 13 sběratelů! Vlastnoruční věnování, podpis autora a speciálním poděkováním v knize included (PDF + ePUB + aktualizace + audio Book + videokurz).

Number of available rewards: 0/13

Reward unavailable

CZK 1,290Stevova limitka pro sběratele

Nestihli jste získat e-book v limitované edici? Máme pro vás největší raritu nejvyšší. Stevova limitovanou edici se jmenuje podle samotného nejvyššího guru Steva Jobse. Získá ji pouze nejšťastnějších 7 sběratelů! Vlastnoruční věnování, podpis autora a speciálním poděkováním v knize included (PDF + ePUB + aktualizace + audio Book + videokurz).

Number of available rewards: 0/7

Reward unavailable

CZK 1,500Z očí do očí

Vytvořil jsem unikátní balíček, ve kterém obdržíš PDF + ePUB + aktualizace
 a navíc 2 hodiny on-line "one-to-one" individuální konzultace k Apple Fotkám. Až si knihu přečteš, tak si můžeme vyříkat všechny otázky hezky z očí do očí!


Number of available rewards: 59/66

Reward unavailable

CZK 2,00030 x 30 cm živé krásy

Zažij to fyzicky. Dostaneš samozřejmě knihu v PDF i ePUB, aktualizace a k tomu ti vyrobím a podepíšu fyzickou fotografii na hliníkové desce formátu 30 x 30 cm. Kterou? Vyber si sám na mém Instagramu!

Expected delivery of the reward: July 2020

Number of available rewards: 1/13

Reward unavailable

CZK 5,000Extra nálož živé krásy 90 x 60 cm

Nestačí ti 30 x 30? Tak můžeš mít ve svém obýváku, ložnici nebo třeba i koupelně na hliníku nádherně vytištěnou mou fotku dle vlastního výběru v rozměru 90 x 60 cm! Ale bacha, je to limitka - jen 7 lidí a šmitec!

Expected delivery of the reward: July 2020

Number of available rewards: 2/7

Reward unavailable

CZK 5,000Firma, co se stará

Jste firma, která podniká ve fotografii nebo má produkty pro Apple komunitu, a chcete, aby se o nich vědělo? Podpořte moji kampaň a já o vašich službách či produktech napíšu článek na svůj web a v mé knize budete uvedeni jako partneři projektu s popisem činnosti a odkazem na web.

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 10,000Firma, co má srdce

Jste firma, které záleží na tom, aby vznikaly krásné, užitečné a ryze české projekty? Máte produkt, který chcete, abych představil ve video recenzi? Mám pro vás férovou nabídku. Přihoďte desítku a já s vámi udělám video rozhovor nebo video recenzi a dostanete unlimited licenci knihy pro své zaměstnance a podepsanou verzi s věnováním pro pana ředitele.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 49,990Velká rána

Máš už vyděláno, můžeš si to dovolit a chceš nám všem dát jistotu, že se nesnažíme zbytečně? Tak to tam můžeš cvaknout celý a pak se dohodneme, jak bych se ti mohl revanžovat. Dva dny jsem ti k dispozici. Jestli to bude firemní školení, individuální školení, fotoworkshop, tech support, focení, ... je jen na tobě.

Expected delivery of the reward: June 2020

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable