startovac-uvodni-foto3.jpg

Jablkoň po čtyřicítce Knihy

Jablkoň letos slaví čtyřicáté výročí od svého založení. Oslavte toto jubileum s námi a pomozte s dokončením knihy Jablkoň po čtyřicítce. Děkujeme.

Jablkoň po čtyřicítce

ReachedCZK 79,400(113%)

113%
CZK 70,000requested
65contributors
ContributeRewards

Tož je nám čtyřicet

On by to byl pěkný věk, pokud ovšem k němu člověk nepřičte všechny ty roky předjablkoňské. Nejvíc to postihuje mě, protože jsem jediný v Jablkoni od začátku. Martin Carvan, Johnny Jůdl i Petr Chlouba přišli až později, a tak se jim toho zdaleka tolik nenasčítalo. Ale nejlépe je na tom Maruška Puttnerová, která v kapele zpívá teprve pět let. Díky ní jsme hodně omládli (tedy i já). Klidně teď můžeme říkat: sladkých čtyřicet.

Za ta léta toho Jablkoň hodně zažila, Česko křížem krážem procestovala i půl světa poznala. Tu a tam se porouchala, ale vždycky se zase nějak opravila a jela dál. A jede pořád, jen na zastávce s číslem čtyřicet si připomínáme, že je nám s ní fajn. Jubileum oslavíme koncertem v divadle Archa

jablkon foto maskace.png

Do Archy 20. dubna s námi přijdou zahrát Lenka Dusilová, Květy, Jarda Trabandita Svoboda, Jiří Stivín, Petr Váša, Michal Nejtek, bývalí jablkoňové Ivan Podobský a Ďusi Burmeč, a máme připravená i nějaká ta překvapení. V rámci koncertu bychom také rádi pokřtili knihu. A o tu nám právě jde, ponese název "Jablkoň po čtyřicítce".

Protože jste se často ptali, jestli nevydáme nějaký zpěvník, rozhodli jsme se před dvěma lety, že se do něj pustíme. Nicméně nejdříve to měl být jen takový malý jablkoňský zpěvníček: noty, akordy a texty.  Pak se však řeklo, že by tam asi mohlo být i pár fotek a vlastně nesmí chybět ani stručné, ale opravdu stručné povídání. Malý zpěvníček tak dál hezky rostl a rostl, až se nám časem nakupil materiál na opravdovou dospělou knihu. Např. velké povídání, jak to vlastně od začátku až do teď bylo; Ivan Podobský, zakládající člen Jablkoně, svého času herec divadla Semafor, nyní malíř tvořící v Českém ráji, nabídl k dispozici svůj obsáhlý a velmi osobní deníček (nejen o nekonečném jablkoňském cestování, ale i o tom, jaká to byla a nebyla sranda žít společný život jedné, tehdy ještě výhradně mužské, kapely) a spoustu dalších zajímavostí.

ukázka ze zápisníku Ivana Podobského.jpg

Co se fotek týče, sešlo se jich kolem tisíce. S těžkým srdcem jsme je museli probírat, jinak by se ze zpěvníčku stala nevydáníhodná tlustá bichle. Zbylo jich tedy něco přes sedmdesát. Písničky samozřejmě zůstaly, připravených je cca padesát a na pár dalších ještě pracujeme. Snažili jsme se je zapsat tak, aby k jejich hraní nebylo zapotřebí žádné speciální techniky či hluboké znalosti hudební teorie. Zkrátka jsme vybrali takové písně, které může hrát a zpívat téměř kdokoliv, kdekoliv a kdykoliv. Připravili jsme pro vás malé instruktážní CD se zajímavými hosty. Stále však nejsme rozhodnutí, jak bude vypadat úvodní stránka, i v tom nám můžete pomoct vy.

I když rozbijeme všechna prasátka, která doma chováme, na vydání to bohužel zdaleka nestačí. Jak už jsme předeslali, tvorba "zpěvníčku" se započala před dvěma lety. Během těch dvou dlouhých let se nám také podařilo vydat další desku. A na knihu už nezbývá.

Proto se obracíme na vás, přátelé a fanoušci Jablkoně, ale samozřejmě i na vás ostatní s prosbou: pomozte na svět knize "Jablkoň po čtyřicítce".

Připravili jsme celou řadu odměn, které postupně odkryjeme. Snad vás tedy některé zaujmou a nám se skutečně knihu podaří pokřtít. 

Ve všech případech děkujeme za podporu i za sdílení a šíření, a zároveň slibujeme, že nějakou tu dekádičku tady ještě budeme.

Michal Němec, Jablkoň

 

Snímek obrazovky 2016-10-21 v 15.21.44.png

Mich.jpg

 

těsto.jpg

ReachedCZK 79,400(113%)

113%
CZK 70,000requested
65contributors
Contribute

project authorJablkoň

Rewards

CZK 0Píseň věnovaná

Rádi vám i vašim blízkým udělíme píseň. Stačí se ozvat na kterémkoliv z našich koncertů. Výši příspěvku necháváme tentokrát na Vás a předem děkujeme. :)

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300CD Vykolejená

Rádi Vám zašleme podepsané CD Vykolejená všemi našimi členy. Nebo si je budete moct vyzvednout na některém z našich koncertů.

Expected delivery of the reward: June 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350CD Dýchánek

Připravili jsme pro vás limitovanou edici instruktážního CD, aneb Jak pojmout jablkoňské písně zjednodušeně dýchánkovou formou. Účastno je hned několik zajímavých hostů.

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 44/50

Reward unavailable

CZK 500Kniha věnovaná

Knihu Vám pošleme podepsanou celou kapelou a s věnováním. Případně bude ještě horká připravena v divadle Archa 20. 4. 2017.

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 23/50

Reward unavailable

CZK 550Vinyl Vykolejená

Jablkoň po čtyřiceti letech a 18 CD opět na vinylu. Připravili jsme limitovanou edici alba Vykolejená, a to se všemi podpisy členů kapely a osobním věnováním pro každého z vás.

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 35/40

Reward unavailable

CZK 750Směle na Nesmělou + vstupenka na slavnost

Staňte se součástí desetičlenného sborku v písni Velmi Nesmělá v rámci slavnostního koncertu v divadle Archa 20. 4. 2017. Od 30. výročí neměl Jablkoň na jevišti sbor, tak pojďte do toho s námi a naplno. :)

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 800Vstupenka na slavnost + plech plný koláčů

Ke vstupence na slavnostní koncert Vám s láskou upečeme plech plný slavnostních koláčů (tvarohové, makové, ořechové a povidlové). Odměnu pak bude možné vybrat osobně v Brně nebo v Praze podle toho, jak se domluvíme. :) Pozn.: na jeden plech se vejde cca 300 malých trboušanských koláčků.

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 0/4

Reward unavailable

CZK 1,000Kniha donátorská

Knihu Vám pošleme s podpisy členů, s osobním věnováním a s čestným umístěním na speciální stránce pro Vás, dárce. Malé upozornění: odměna je časově omezena z důvodu tisku. To abychom vaše jméno do knihy zanesli včas.

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 6/12

Reward unavailable

CZK 1,400Jablkoňská lekce

Členové Jablkoně vám rádi dají speciální lekci na nástroj či hlas. Lekce potrvá 90 minut. Marie – zpěv (Praha), Johny – baskytara, el. kytara (Praha/Slaný), Martin – kytara (Slaný), Petr – bicí (Praha). Pozn. Každý z členů nabízí lekce dvě, tedy 4x2. Do poznámky prosím uveďte, o jaký nástroj byste měli zájem. O doručení lekce se individuálně domluvíme. :)

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 6/8

Reward unavailable

CZK 10,000Koncert Půljablkoně

Ještě jsme u vás nehráli? Zahrajeme, kde si budete přát, výjma politických akcí. Cena v sobě zahrnuje náklady za dopravu.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 14,000Obraz Anděl + vstupenka na slavnost

Zakládající člen ztvárnil anděla strážného, který bdí nejen nad Jablkoní. Akryl na plátně (100 x 105). Výtvarník Ivan Podobský

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 15,000Obraz Ingo + vstupenka na slavnost

Zakládající člen Ivan ztvránil zakládající člena Ingo Bellmana. Akryl na plátně (75 x 70). Výtvarník Ivan Podobský

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 20,000Koncert Jablkoně

Rádi si u vás zahrajeme, stačí nás jen ozvučit. Cena v sobě zahrnuje náklady na dopravu.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable