iPure_logo_CB+G.jpg

iPure.cz - Prémiový Apple magazín Technika

Chcete se začíst do kvalitních Apple článků, nebýt obtěžováni reklamou a spekulacemi? Pomozte nám vybudovat špičkový elektronický Apple magazín.

iPure_logo_CB+G.jpg

ReachedCZK 279,114(241%)

241%
CZK 116,000requested
314contributors
ContributeRewards

200 tisíc je minulostí a máme pro vás nové cíle, které chceme díky vám pokořit!

Půjdu rovnou k věci. Když překonáme 250 tisíc korun, dostane každý přispěvatel zdarma eknihu Apple Slovník. O co jde? Představte si více než 199 Apple pojmů, které musí každá správná jablečná ovečka znát. Zajímavé, nemyslíte?

A pozor! Pokud překonáme 300 tisíc korun, vytvoříme iPure.cz aplikaci pro iOS zařízení. Takže pojďme do toho!! I nadále budeme vděční za vaši propagaci a sdílení. Pamatujte, bez vás by iPure.cz neexistoval :-)

Dosavadní průběh a příběh:

První meta překonána!

Dámy a pánové! Sen se stal skutečností, a to za pouhých 7 dní. V pondělí ráno 11. září se nám podařilo vybrat cílovou částku 116 tisíc korun. Všem bych chtěl nejen za sebe, ale i za celou redakci, hrozně moc poděkovat. Velmi si toho vážíme a věřím, že vás e-magazín iPure.cz rozhodně nezklame. 

Své poděkování jsem shrnul i v krátkém bezprostředním videu, které jsem nahrál živě na Facebookové stránky iPure.cz a rovněž na YouTube.

 

Vážíme si vaší podpory, a proto jsme se rozhodli stanovit další cíle.

V případě, že vybereme více než 150 tisíc korun uděláme do konce roku hned 10 bezplatných videocastů pro všechny nadšené apple fandy a iOvečky.

A pozor...

Pokud vybereme více než 200 tisíc korun, přidáme navrch pravidelný měsíční redakční audio podcast.

Zajímavé nemyslíte?

Pojďte do toho s námi! I nadále potřebujeme vaši podporu, propagaci a sdílení. Bez vás by iPure.cz neexistoval. Odměnou bude vymazlený e-magazín, web a další jablečný obsah. 

Mnohokrát děkujeme.

 

 

Představte si krásné ráno, kdy si sednete ke kávě, vezmete iPad či Mac a začtete se do poutavého, užitečného a informacemi nabitého článku o Applu v graficky vymazleném elektronickém magazínu. Přesně tenhle pocit můžete zažívat každý týden již od října, pokud nám pomůžete vybudovat iPure.cz. My vám za to budeme pomáhat s Apple produkty, aplikacemi a příslušenstvím kdykoli to budete potřebovat díky webovému archivu a sekci otázek a odpovědí.

 

Jak to všechno začalo?

Nestydím se za to – jsem pravá iOvce. Najdou se lidé, kteří si možná klepou na čelo, ale Apple pro mě nikdy nebyla obyčejná značka či bohatá korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuji se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka mého života. Právě tento úhel pohledu a praktická použití Apple zařízení jsem se několik let snažil čtenářům předávat v internetovém magazínu Jablíčkář.cz. Za tu dobu jsem napsal stovky až tisíce článků. Přednášel jsem na několika konferencích a vysvětloval lidem, v čem konkrétně jim Apple zařízení mohou být nápomocna. Dělal jsem to srdcem. Za web Jablíčkář.cz bych doslova dýchal. Vždy to bylo místo, kde čtenáři našli kvalitní články s důrazem na vlastní obsah a názor. Mojí specialitou byly dlouhé recenze a analýzy různých způsobů využití Apple zařízení a uživatelských vychytávek.

Přišel však blesk z čistého nebe, který nikdo nečekal!

Magazín koupil nový majitel, pod kterým jsem nechtěl z etických a osobních důvodů psát, a tak jsem odešel veřejně pryč. Zanedlouho mě následovala celá redakce. Hned mně také bylo jasné, že na české scéně chybí nezávislý Apple magazín s důrazem na vlastní kvalitní obsah. V první chvíli jsem to chtěl spustit okamžitě, hned teď. Uvědomil jsem si však, že musím mít nějakou vizi a především přibrat další lidi, kteří mé myšlenky podpoří a rozšíří.

 

Čeho chci dosáhnout?

Právě proto vzniká iPure.cz – magazín, který nabídne placený prémiový obsah od špičkových českých autorů o Apple produktech a jejich praktickém použití. Cílem je přinášet čtenářům nezávislé články, recenze, návody, komentáře a analýzy, a to bez reklam, bez nekonečných spekulací o příštím iPhonu, bulvárních titulků a nic neříkajících textů.

Mojí vizí je sjednocení nejlepších českých odborníků pod jednou střechou. iPhone, iPad, Apple Watch či MacBook opravdu umí zjednodušit a zlepšit osobní produktivitu, podnikání, život nebo volný čas. Musíte je však používat s rozmyslem, a právě o tom chceme vydávat elektronický odborný týdeník.

Můžete se těšit na tématická čísla, články a návody o všech Apple platformách, praktické rady a doporučení od čtenářů a samozřejmě i video obsah. 

 

Jak bude iPure.cz vypadat?

Kvalitní obsah potřebuje nejen zkušené autory, ale i špičkovou formu, aby bylo příjemné jej konzumovat. Proto chceme vydávat jednou týdně elektronický magazín s 3 - 5 dlouhými návody, recenzemi či analýzami, souhrnem důležitých novinek ze světa Applu a rozhovorem. K tomu minimálně jednou měsíčně video návod a nebude chybět ani webový archiv. Umíme si samozřejmě představit řadu dalších možností, jak podpořit Apple komunitu v Čechách, ale i takto je to pro start slušná porce práce.

Našim cílem není konkurovat webům zaměřeným na každodenní publikování novinek. Chceme se zaměřit na opravdu kvalitní obsah, který vás něco praktického naučí a posune vás dál. v iPure najdete delší texty, výuková videa, návody, postupy a recenze.

Základní struktura předplatného bude:

BASIC: Za 100 Kč měsíčně bude čtenářům k dispozici přístup k aktuálním číslům magazínu v daném měsíci.

STANDARD: Za 200 Kč měsíčně získá čtenář navíc přístup ke kompletnímu archivu všech článků. Zároveň získá možnost pokládat otázky v sekci Otázky a odpovědi.

FULL: Za 400 Kč měsíčně získá čtenář navíc přístup ke všem výukovým videím. 

 

Pro koho bude iPure určen?

Magazín chceme připravovat pro majitele iPhonů, iPadů, Maců a Apple Watch, kteří se chtějí naučit tato zařízení používat naplno. Nechceme dělat odborný časopis pro iťáky, články budou srozumitelné a čtivé. Zároveň chceme jít do větší hloubky, než běžná média. Pokud vás Apple produkty baví a chcete se je naučit lépe využít, pak bude iPure.cz právě pro vás.

 

Proč byste nás měli podpořit?

Hodně lidí mi tvrdilo, že Česká republika je příliš malá na to, aby šlo vydávat špičkový obsah bez hromady obtěžujících reklam. Není to pravda. Řada podobných projektů uspěla a já věřím, že Apple komunita si také zaslouží svůj čistý, kvalitní a odborný magazín.

Pomozte nám iPure.cz rozjet a já vám slibuji, že do toho s celým týmem půjdeme srdcem, dáme do toho všechny naše zkušenosti a znalosti. Pomozte nám rozjet iPure.cz a my pomůžeme vám, až budete řešit něco se svým jablíčkem. Podpořením našeho projektu získáte navíc výraznou slevu na předplatném!

 

Kdo bude obsah připravovat?

Jak jsem již jednou uvedl. Původně jsem chtěl spustit one man show projekt, ale uvědomil jsem si, že je to neudržitelné. Z toho důvodu jsem oslovil několik skalních fanoušků, kteří se Applu věnují několik let. Kromě toho, že umí dobře psát, používají Apple zařízení jak v osobním tak i pracovní sféře. Výsledkem budou uživatelské příběhy, zkušenosti a hlubší pohled pod pokličku jednotlivých zařízení a platforem. 

 

team.jpg

 

Kdo se již přidal na palubu a patří mezi redaktory?

Filip Brož – šéfredaktor a zakladatel iPure.cz

Jan Březina – Jakožto certifikovaný trenér Applu vede pravidelně kurzy iOS, macOS a zpracování fotografií. Je zakladatel projektů Macforum.cz, Ilumio.cz a Fripito.cz. Pravidelně vydává Apple videocast @Alisczech, spolupodílel se na vydání řady knih a o Applu píše už od roku 2004.

Lukáš Gregor – Vede Ateliér Animovaná tvorba na Fakultě multimediálních komunikací ve Zlíně, zabývá se především historií a teorii (animovaného) filmu a dramaturgií. Založil také animační studio se sídlem ve Zlíně. Vedle toho působí coby lektor se zaměřením na efektivitu i technologii, dlouhá léta vedl web Mítvšehotovo.cz. Funguje i jako publicista a psavec, vydal několik knih. 

David Podzimek – Nadšenec do mobilních zařízení od roku 2002, který vyzkoušel snad všechny zajímavé přístroje a střídavě o nich psal pro různá media a spolupracoval s některými výrobci. Poslední roky zakotvil v Apple ekosystému, jelikož nejvíce odpovídá jeho aktuálním potřebám, ale dokáže vnímat i jeho slabé stránky. Pracuje jako account manager v technologické firmě, která má rozsah od systémové integrace až po vývoj mobilních aplikací, aktivně se tak zabývá, jak přesunem produktivity z tradičních počítačů na mobilní, tak i využitím Apple produktů v byznysovém prostředí.

Petr Škuta – Redaktor a editor na volné noze. Od roku 2009 v jablečném světě stále však jednou nohou mimo něj.

 

Kdo má na starosti design webu, logo a grafiku jednotlivých bulletinů? 

Radek Petřík – grafický designér, který se vizuální tvorbě věnuje přes patnáct let. Orientuje se v různých oblastech designu a má za sebou množství úspěšných řešení knih, webových projektů a animací. Spolupracuje mimo jiné od počátku vzniku s nakladatelstvím Jan Melvil Publishing. 

 

Proč chceme peníze, když obsah bude placený?

Kampaň jsem spustil, abychom ufinancovali byť nadšenecký start celého projektu. Zhruba 86 000 Kč je určeno na technologické řešení potřebné pro vydávání a distribuci obsahu. Zbývající část bude použita na počáteční provoz redakce. Všechny ostatní náklady spojené se založením a provozem projektu budou financovány z mých zdrojů.

 

Chcete se začíst do kvalitních článků a nebýt obtěžováni reklamou, bláboly a spekulacemi? Pojďte do toho s námi! 

ReachedCZK 279,114(241%)

241%
CZK 116,000requested
314contributors
Contribute

project authorFilip Brož

Rewards

CZK 100Palec nahoru

Každá koruna se počítá a i malá pomoc pro nás znamená obrovskou podporu. Vaše jméno uvedeme v seznamu podporovatelů na našem webu pokud si to budete přát a budeme na vás s vděčností myslet při psaní prvního čísla iPure.cz. Kromě toho jako malé poděkování dostanete sadu 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení!

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 195/200

Reward unavailable

CZK 200Dejme tomu šanci

Co si dnes za stovku koupíte? V našem případě ne jedno, ne dvě, ale hned 3 čísla iPure.cz a hlavně podpoříte vznik něčeho unikátního, co česká Apple komunita jinak nebude mít. Pošlete nám stovku a dostanete: - 4 čísla iPure.cz ve formátu PDF - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení Ukažme, že jsme lepší než Androiďáci, Linuxáci a Windowsáři!

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 180/200

Reward unavailable

CZK 250Chci se zkusit začíst

Chcete si dobře počíst o Applu? Dejte nám šanci a 250 Kč. Dostanete: - Dvouměsíční předplatné iPure.cz STANDARD v hodnotě 400 Kč - PDF + přístup do webového archivu - Přístup do sekce Otázek a odpovědí - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 116/200

Reward unavailable

CZK 500Chci se naučit využít Apple lépe

Některé věci je lepší popsat textem, jiné je nejlepší ukázat. Proto pro vás máme i videa. Když nám pomůžete pětistovkou, tak dostanete: - Dvouměsíční předplatné iPure.cz FULL v hodnotě 800 Kč - Přístup do sekce výukových videí - PDF + přístup do webového archivu - Přístup do sekce Otázek a odpovědí. - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 171/200

Reward unavailable

CZK 750Věřím vám a držím palce

Líbí se vám náš nápad? Věříte lidem, kteří se pod něj podepsali? Pomozte nám trochu víc a my vám přidáme taky něco navíc: - 1/4 letní předplatné iPure.cz FULL v hodnotě 1200 Kč - eBook o iOS 11 - PDF + přístup do webového archivu - Přístup do sekce Otázek a odpovědí. - Přístup do sekce výukových videí - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 86/100

Reward unavailable

CZK 1,000Jablečný čtenářský klub

Rádi čtete? Pak tady pro vás máme ultra výhodné roční předplatné a ještě navrch eBook. To bude krásných rán ... - Roční předplatné iPure.cz STANDARD v hodnotě 2400 Kč - PDF + přístup do webového archivu - Přístup do sekce Otázek a odpovědí. - eBook o iOS 11 - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 0/100

Reward unavailable

CZK 1,500Za Steva, za Apple komunitu, za nás

Proč troškařit? Macbook taky není za hubičku, a když do toho člověk jde, tak s plnou parádou. Za cenu lepšího pouzdra na iPhone dostanete: - 1/2 roční předplatné iPure.cz FULL v hodnotě 2400 Kč - Přístup do sekce výukových videí - PDF + přístup do webového archivu - Přístup do sekce Otázek a odpovědí - eBook o iOS 11 a eBook o macOS - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 52/100

Reward unavailable

CZK 3,000Jsem iOvce a nestydím se za to!

Změnil vám Apple život? Našel se ve vašm okolí někdo, kdo vám pomohl? Máte jedinečnou možnost tuto pomoc Apple komunitě vrátit! Podpořte nás 3 000Kč! Dostanete: - 1/2 roční předplatné iPure.cz FULL v hodnotě 2400 Kč - 2 hodinovou online individuální Apple kurz - originální tričko iPure.cz - PDF + přístup do webového archivu - Přístup do sekce Otázek a odpovědí - Přístup do sekce výukových videí - eBook o iOS 11 a eBook o MacOS - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 46/50

Reward unavailable

CZK 4,000Chci se naučit využívat Apple produkty naplno

Emoce stranou. Apple je pro mě pracovní nástroj a já se s ním chci naučit dobře pracovat a mít zdroj kvalitních informací - Roční předplatné iPure.cz FULL v hodnotě 4800 Kč - 2 hodinovou online individuální Apple kurz - PDF + přístup do webového archivu - Přístup do sekce Otázek a odpovědí - Přístup do sekce výukových videí - eBook o iOS 11 a eBook o MacOS - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 48/50

Reward unavailable

CZK 10,000iPastýř

Vítejte ve VIP klubu! Žijeme jen jednou a Apple je něco, za co občas utrácíme, ale ten pocit za to stojí! Co za to? - Roční předplatné iPure.cz FULL v hodnotě 4800 Kč - 3 hodinový osobní Apple kurz u vás doma! - Originální Apple hrneček z Cupertina - PDF + přístup do webového archivu - Přístup do sekce Otázek a odpovědí - Přístup do sekce výukových videí - Originální tričko iPure.cz - eBook o iOS 11 a eBook o MacOS - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 15,000Pro firmy co mají rádi jablíčka

Je vaše firma spojena s jablíčkem nebo chcete svým zaměstnancům dát unikátní dárek? Nabízíme firemní zvýhodněné předplatné, za které dostanete: - Profil sponzora na našem webu s poděkováním od redakce - Pro až 10 zaměstnanců: - Roční předplatné iPure.cz FULL - Roční přístup k web archivu - Roční přístup do sekci Otázek a odpovědí - Roční přístup do sekce výukových videí - eBook o iOS 11 a eBook o MacOS - 20 originálních tapet pro vaše Apple zařízení

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable