933ED6EC-05F6-41A9-8670-BFD04ADECFB9.png

Prázdniny s učiteli 3 Technika

Přispějte na iPad pro žáka či žákyni aktivního učitele, který vytvoří videopříběh v rámci letní akce pro učitele nazvané iPrázdniny s učiteli.

iP3 - startovac.png

Proč tato kampaň

Touto kampaní chceme získat prostředky pro nákup iPadu pro žáka či žákyni aktivního učitele, který se zapojí do letní akce nazvané iPrázdniny s učiteli. V ní budou učitelé vytvářet a sdílet krátká videa s cílem zlepšovat svou multimediální gramotnost, aby ji pak mohli rozvíjet u svých žáků.

O čem jsou iPrázdniny s učiteli

 • o vyprávění příběhů pomocí krátkých videí,
 • o vyzkoušeni něčeno nového,
 • o tom, ukázat jinou tvář učitelů,
 • o radosti a inspiraci.

O čem nejsou iPrázdniny s učiteli

 • o natáčení profesionalních videí,
 • o honbě za lajky, sledujicími,
 • o pokročilé znalosti technologií,
 • o spouste různych úkolů pro učitele.

Proč právě iPad

iPad je ideálním nástrojem pro zlepšení digitálních kompetencí žáků, který jim umožňuje rozvíjet jejich kreativitu a vytvářet něco úžasného. Je univerzálním nástrojem určeným nejen ke konzumaci obsahu, tak především k jeho tvorbě. Podle iPadu vznikl název celé akce iPrázdninami s učiteli, aby se i v ní zrcadlila tato symbolika, kterou dané zařízení reprezentuje.

Na jaký iPad přispíváte

Z vybraných peněž pořídíme iPad 10. generace (vyjde na podzim 2022), v základní konfiguraci, který podporuje Apple Pencil a externí klávesnici a je tak komplexním zařízením určeným ke vzdělávání. V případě že nová generace iPadu nebude na podzim 2022 představena, pořídíme základní variantu iPadu 9. generace z roku 2021.

Jak, kdy a komu hodláme iPad předat a co se s ním následně stane

iPad pro žáka osobně předám vybranému učiteli, který do iPrázdnin s učiteli 3 zapojí, na podzimní konferenci Učitel IN 2022 na ZČU v Plzni, 15. 10. 2022.

O výběru tohoto učitele rozhodne komise složená z minulých vítězek iPrázdnin s učiteli, mne a dalších nestraných členů na základě předem stanovených kritérií, a to po skončení celé akce, nejpozději v průběhu září 2022.  

S učitelem či učitelkou, která získá iPad pro svého žáka či žákyni, budeme po předání následně domlouvat proces spravedlivého výběru tohoto žáka u nich na škole.

Co získáte za svůj příspěvek

Pozveme vás na konferenci Učitel IN, konanou 15. 10. 2022 na ZČU v Plzni, kde proběhne slavnostní předání iPadu. Zde vám za vaši podporu poděkujeme a předáme odměny dle výše Vašeho příspěvku následovně:

 • příspěvek do 500 Kč: plakát akce s poděkováním,
 • příspěvek do 1000 Kč: plakát akce s poděkováním + 1 voucher od NPI ČR na 1 vzdělávací program v rozsahu 8 vyučovacích hodin dle vlastního výběru z nabídky na www.npi.cz,
 • příspěvek nad 1000 Kč: plakát akce s poděkováním + 2 vouchery od NPI ČR na 2 vzdělávací programy, každý v rozsahu 8 vyučovacích hodin dle vlastního výběru z nabídky na www.npi.cz.

Co když částku na iPad nevybereme

Bude mě to hodně mrzet, ale iPrázdniny s učiteli kvůli tomu nezruším. Baví mě dělat pro učitele tuhle prázdninovu akci, dělám ji zadarmo, úplně sám a dělám ji rád.

Jak říká Steve Jobs: "Jediným způsobem, jak dělat skvělé věci, je dělat to, co milujete."

Odkazy k akci iPrázdniny s učiteli

iPrázdnin s učiteli 3: Učitelé s kamerou (úvodní článek akci)

 

ReachedCZK 1,300(12%)

12%
CZK 11,000requested
2contributors
Contribute

project authorJaroslav Mašek

Rewards

CZK 500Odměna do 500 Kč

Za příspěvek do 500 Kč obdržíte plakát akce s poděkováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Odměna do 1000 Kč

Za příspěvek do 1000 Kč obdržíte plakát akce s poděkováním a 1 voucher od NPI ČR na 1 vzdělávací program v rozsahu 8 vyučovacích hodin dle vlastního výběru z nabídky na www.npi.cz.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Odměna nad 1000 Kč

Za příspěvek nad 1000 Kč obdržíte plakát akce s poděkováním a 2 vouchery od NPI ČR na 2 vzdělávací programy, každý v rozsahu 8 vyučovacích hodin dle vlastního výběru z nabídky na www.npi.cz.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable