logo_1_2.png

VYBUDOVÁNÍ INDIAN STUDIA 2.0 Hry & Apps

INDIAN je herní pořad, který od roku 2006 natáčel své díly ve studiu jiné společnosti. Nyní chce tým vybudovat studio vlastní. Pomozte i vy!

Pokořili jsme 100.000,- Kč! Tohle vám nezapomeneme!
7/15/2013

Pokořili jsme 100.000,- Kč! Tohle vám nezapomeneme!

Dva měsíce uplynuly od chvíle, kdy jsme startovali náš projekt v rámci Indiana - Studio 2.0. Do této chvíle se do podpory této myšlenky přihlásilo 177 z vás. Což je obrovské číslo a my děkujeme!

Rádi bychom vás pozvali na náš dnešní živý stream, ve kterém všem startérům osobně poděkujeme za celou úspěšnou kampaň. Dozvíte se v něm informace o odměnách, o tom, co nás čeká dál, o tom, kam se chceme dále posouvat a zároveň budeme připraveni na chatu naslouchat komentářům či otázkám.

Blíží se konec kampaně. Už zítra se začnou přepočítávat vaše příspěvky na náš účet a nám začne makačka s vyplněním všech odměn a odesláním je k vám. A hlavně: začne makačka s budováním studia. Všechny informace o průběhu se samozřejmě dozví všichni skrze email či zadané kontaktní informace. Včetně toho, kdy budeme mít veškeré věci připravené k odeslání.

Prosíme tedy všechny naše startéry, aby si nezapomněli ještě dnes nejlépe vyplnit adresu kam odměny zaslat (ti kteří mají něco dostat domů). Uděláte tak z administrace Startovače.

Odměny začneme připravovat okamžitě po tom, co dostaneme peníze. A plánujeme jejich odeslání do 30 dnů od skončení kampaně zde na Startovači.

Zveme vás na Advík 2013

Součástí naší celoroční kampaně je i účast na festivalu Advík 2013, kam vás vřele zveme! Nabízíme vám 3 dny nabitého herního programu! Budete si u našeho pódia moci vyzkoušet Oculus Rift, dozvíte se zajímavé informace z celé herní scény, budeme mít zajímavé hosty z celé české a slovenské YouTube a Herní komunity. A hlavně: možná budeme mít na akci někoho z vás! :)

Pokud vás akce zaujala, velmi brzy budeme mít program na našich stránkách www.indian-tv.cz a další informace se dozvíte z www.advik.cz, mimochodem: akce se koná od 8. do 11.8. v Modré Škole, Praha 4. Takže dostupnost je velká :). Rádi vás tam uvidíme!

Abychom to shrnuli

  • Startéři, doplňte/zkontrolujte si adresy v administraci! :)
  • Fanoušci, nezapomeňte na dnešní stream o Startovači
  • Fanoušci, nezapomeňte na Advík 2013!

A hlavně, pořádnej potlesk pro vás všechny, protože vybrat 100.000 na herní projekt, to se v česku nepovede každému a chceme, abyste věděli, že je to hlavně váš úspěch. Vaše dobročinnost a vaše snaha dostat herní scénu výš! Tak doufáme, že to s námi bude stát za to!

PS: poděkování patří i klukům, kteří rozjeli Startovač.cz a vytvořili tak unikátní platformu pro získání financí tolik potřebných pro další projekty. Díky za tu šanci!

Děkujeme všem.

Za herní pořad Indian,
Filip Kraucher, Fiola

Poděkování všem za podporu
6/2/2013

Poděkování všem za podporu

Konečně je zde video Gelua a Fioly, kteří se rohodli informovat, co bude se startovačem a Indianem dále.

Videí samozřejmě bude více. Tým Indiana hodlá stavbu celého studia řádně zdokumentovat! Díky všem za podporu! :)

Cíl byl splňen, čas na další cíl!
5/25/2013

Cíl byl splňen, čas na další cíl!

Když jsme před týdnem spouštěli kampaň zde na Startovači, neuvažovali jsme vůbec nad tím, jakým způsobem se pro náš projekt nadchne tolika lidí. Ve chvíli, kdy píši tento příspěvek, máme vybráno přes 77.000 a protože je to velká slušná částka, která nám pomůže pokrýt v podstatě 100% našich předchozích plánů. Uvažujeme, co by se stalo, kdyby peněz bylo více...

Fotografie pochází z jednoho našeho živého streamu se zapůjčenou technikou. Náš největší cíl je mít takovou techniku k dispozici kdykoli.

Nový cíl: 90.000,- Kč

  • Nové mikrofony pro redakci + Indian Play + druhá kamera (!)

Jistě víte, že natáčení našich livestreamů nebo dabování Indiana není úplně jednoduchým úkolem. V první řadě se lišíme tím, že každý redaktor má svůj vlastní mikrofon a dabuje si příspěvky do pořadu sám. V tuto chvíli vlastníme mikrofony, se kterými děláme v našich podmínkách doslova čáry a kouzla. Nyní však přichází doba zamyslet se nad tím, zda by nebylo vhodné i v tomto segmentu trochu investovat a získat lepší vybavení právě na produkci. Vždyť, o ten zvuk nám jde taky!

Druhá kamera nám poslouží v ještě lepším natáčení.

Nový cíl: 100.000,- Kč

  • Vytvoření zajímavějších kulis pro studio Indiana + nákup ZOOM H4n externího nahrávacího zařízení

Zatímco jsme doposud žili v představě, že chceme jen to nejnutnější a nehleděli jsme na kvalitu, nyní si můžeme vybírat! Pokud vybereme částku 100.000,- Kč, budeme moci vytvořit zajímavější studio - vybrat lepší sedačku, možná lepší a bytelnější stěnu a takový nábytek, který nám pomůže nahrávat lépe díly Indiana.

Zoom nám pomůže při nahrávání externě. Možnost nahrávat zvuk mimo kameru do zařízení, které se zvukem umí a je pro to určeno, to je prostě sen.

Nový cíl: 120.000,- Kč

  • Nákup nabušeného herního notebooku + herních perfiérií

Mít v našem studiu přímo možnost sednout a třeba s hostem zahrát nabušenou závodní hru pomocí volantu nebo streamovat z hezkých kulis speciály právě z notebooku - to hodně usnadní celou produkci. Díky notebooku budeme moci i během vysílání mnohem lépe organizovat chat a navíc z něj můžeme hrát živě hry a využít tak hlavní počítač na snímání obrazu a tím zajistit kvalitu streamu.

Nový cíl: 160.000,- Kč

  • Nový audiomix a nové bezdrátové mikrofony pro natáčení.

Mít pořádný audiomix hodně pomůže v celkové produkci. My zatím jeden máme, pokud ale chceme rozšířit naše studio dále, tak jako tak bude potřeba zakoupit mix pořádný. Takový setup nám dá k dispozici zapojit novější a lepší mikrofony. Chceme nakoupit další mikrofony pro natáčení našich pořadů.

Nový cíl: 200.000,- Kč

  • Hardware střižna

Pokud by se podařilo vybrat kolem 200.000,- Kč, pak zakoupíme veškeré věci pro HW střižnu, která nám pomůže s kompletním streamováním. Žádné propady FPS, stabilní internetový stream, možnost dělat živé streamy z akcí pomocí naší vlastní techniky. Tohle je vyloženě náš sen - mít studio připravené kompletně k úplné nezávislosti.

Další cíle?

Samozřejmě, že máme další cíle, které chceme rozšiřovat. Otázkou je, zda o nich vůbec můžeme takto uvažovat. Věříme, že jsme tímto příspěvkem dali všem vědět, kam se chceme posouvat a také proč chceme následující vybavení zakoupit. Využijte komentářů pokud vám není cokoliv jasné, nebo byste si přáli i vy něco přidat. Pokud máte tip, jaké vybavení by nám mohlo pomoci - napište! Těšíme se!

Nezapomínejte, že i když máme splněno - můžeme udělat studio lepší, větší, výkonější a tím pádem usnadnit přípravu dalších pořadů a zvětšit četnost streamování či nahrávání videí!

Nebo máte strach, že budeme smutní, když se žádný z těchto cílů nepovede? Nebudeme! To, co jste dokázali do této chvíle, je neskutečné a pamatujte, že už nyní máme dostatek prostředků budovat stabilní studio. Zkuste si ale představit, že to může být ještě lepší a stačí k tomu málo: stačí se jen zapojit :). Důležité je vědět, že vždy můžeme jít někam dál. A pokud nám pomůžete, budete svědky zrodu dost možná nejkreativnějšího audio/video studia, který v ČR nemá obdoby, protože je financováno jen a pouze svými diváky!

Už připravujeme k odeslání první odměny!

To nejdůležitější je, že s odměnami nemusíme čekat až na konec kampaně. Velmi brzy uvidíte fotografie, dopisy, kódy, trička, zkrátka vše, co jsme vám slíbili! Vzhledem k tomu, že už máme původní částku vybranou, můžeme se věnovat přípravě odměn pro ty, kteří už nám přispěli. Za to jim dvakrát větší dík!

Plno odměn ovšem ještě zbývá k vyčerpání! Tak se neostýchejte! Podpořte nás a vyberte si svou exkluzivní odměnu. A pokud vám něco chybí, stačí napsat a uvidíme, zda něco nevymyslíme ;).

Komunita je neuvěřitelná! Děkujeme!
5/18/2013

Komunita je neuvěřitelná! Děkujeme!

Jste úžasní! Takhle rychle jsme nečekali, že bychom mohli 20.000 naplnit, ba co víc! Vy jste vyplnili hned 4 cíle za celých 24 HODIN!

Co se to stalo?

Ani nevím, kde začít. V první řadě bych chtěl všem, kdo nám přispěl na nové studio + kdo sdílel odkaz na tento startovač, za celý tým INDIAN poděkovat! Neskutečně jste nás překvapili. Mít cílovou pásku přestřihnutou 3 hodiny od spuštění jsme nečekali, bylo to rychlé, vzrušující, neuvěřitelné. Můžete si neskutečně zatleskat!

Nejen, že jste vybrali na základní sestavu - to jest: křesla, green-screen, audio, ale také jste nám zajistili novou "rollup" stěnu Indiana (nové kulisy pro natáčení TV dílů a Indian Play streamů), zajistili jste nám sedačku pro hosty a nově také softbox světla, kterým budeme moci mít krásně ostrý obraz při nahrávání ve studiové kvalitě.

Odpusťte mi neprofesionální projev, ale TO JE PROSTĚ BOMBA!

Když jsem volal Geluovi, co se stalo, že jsme to ve 14:00 spustili a v 17:00 jsme měli vybráno, zeptal se mě jednoduše: "Děláš si prdel?". Snad mi odpustíte, že zde cituji s takovým nadšením a neformálně. Zkrátka jsme tomu nevěřili. Ale je to realita. Jste úžasní.

Co bude dál?

Když zbývá ještě 58 dní do konce kampaně, možná stojí za to Vám prozradit naše větší plány. Co se stane, když vybereme 40.000 kč? To si budeme moci dovolit zakoupit například nové střihové karty pro Indian Play, díky kterým budeme moci vysílat v HD kvalitě prakticky všechny naše živé pořady. Zajistíme také lepší mikrofony pro redakci.

Pokud vybereme více jak 50.000,- Kč budeme investovat a rozšiřovat původní nastavení. Například si dovolíme koupit lepší pohovku, lepší mikroporty, možná dokoupíme lepší kameru, možná si budeme moci dovolit mít HW střižnu NEBO dokonce zakoupit nějaké základní PC pro hraní her v HD hezky z počítače ze sedaček ve studiu a pořádat tak atraktivní liveplay pořady.

Jak jsme naznačovali v textu i ve videu, rádi bychom obnovili vysílání živých dílů Indiana - jakým byl například Indian Showtime, kde jsme vždy s hosty nebo redakcí Indiana komentovali dění na herní scéně ve světě i u nás. Je sice pravda, že tuto "mezeru" v trhu už vyplňuje Hrej.cz se svými Vidcasty nebo Games.cz se svým výborným FightClubem, my ovšem chceme nabízet, jako vždy, trochu jiný obsah - odlehčený, vtipný, úderný a jasný.

Nové studio nám to umožní! Díky vám. Díky vaší účasti. Konečně můžeme skutečně říci, že pořad vzniká od hráčů pro hráče. Tedy vzniká vámi pro nás, námi pro vás.

Mám pochybnosti o vybrané částce, co když vám to nebude na ty věci stačit?

Může se stát, že nám peníze přes všechnu snahu nevystačí na základní vybavení. Počítáme s tím. V Indianovi máme velkou investici v celém týmu. Rádi dál do Indiana budeme investovat, když vidíme, co pro vás Indian znamená. Nechceme, abyste celé studio platili sami příspěvky. Chceme do toho také vložit peníze. Pokud by na něco "nestačila" vybraná částka. Vložíme do toho peníze naše.

Chtěl bych přispět více nebo méně, ale nelíbí se mi ty odměny, nechcete vymyslet něco lepšího?

Víme o těchto nedostatcích. Například nám přišel dotaz, že je škoda, že tam není odměna za 499,-, kde je jen přístup do bety naší nové hry, původní hra pacin a třeba poděkování na webu Indiana. Udělali jsme to. Rovněž jste nás prosili, abychom zvýšili počet "Producentů", to bohužel už nešlo. Zvolili jsme tedy možnost "vyššího podpůrce", který obsahuje prakticky to samé, co producent. Je o něco dražší, ALE ve spolupráci s naším novým partnerem připravíme speciální "Startovač" Placky, které budou vytvořené jen pro vás.

Nový partner pořadu Indian je REALGEEK.CZ

Když už jsem načal našeho nového partnera. Dlouho se o tom mluvilo. Chtěli jste možnost koupit si trička. Ale problém byl s organizací triček z naší strany. Proto jsme se domluvili s portálem REALGEEK.CZ, který pro vás za neuvěřitelné ceny připravil původní i zbrusu novou sadu triček Indian + náramky + placky! Těšíme se, až je uvidíte a budete je moci koupit a tím rovněž přispět!

Protože prodej nových věcí na RealGeek.cz spouštíme až příští týden. Rozhodli jsme se vám udělat speciální balíček, který si můžete "předobjednat" přímo zde skrz Startovač a podpořit tak nejen náš úmysl vybudovat studio, ale rovněž získat speciální edice těchto věcí.

Balíček je za 1299,- Kč s názvem "REALGEEK INDIAN", obsahuje kromě komunitního achievementu, dopisu od pořadu Indian, podepsané fotky, také nové červené tričko, speciální 3 placky z toho jedna jen pro Startovač.cz přispěvatele, Indian náramek, přístup do bety naší nové hry + klíč ke hře PacIn: Nermessova pomsta. To je takový ultimátní fan-balíček! A je limitovaný! Pouze 20 příspěvků! Tak neváhejte! :)

Ještě se ozveme!

Pro tuhle chvíli vám ještě jednou děkujeme za pomoc! Sdílení. Rady. Nápady. Váš zápal pro celou věc. A za to, co jste dokázali pro nás udělat, vám to nikdy nezapomeneme!

Vymýšlíme další odměny, další možnosti jak přispět! Zůstaňte s námi a vybudujte nejlepší herní tv studio! ;)

 PS: Zítra v 18:15 na TV Pohoda máme premiérový díl v televizi. Nezapomeňte se dívat! A kdo Pohodu nechytá, doporučujeme se dívat na YouTube hned od 19:00! :)

ReachedCZK 110,407(552%)

552%
CZK 20,000requested
206contributors
Contribute

project authorINDIAN

Rewards

CZK 49ČESTNÝ ČLEN

Poděkování a zařazení na listinu slavných na stránkách Indiana + komunitní achievement ČESTNÝ ČLEN na stránkách Indiana!

Expected delivery of the reward: July 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 99INDIÁNSKÝ TOTEMÁŘ

DOPIS OD REDAKCE POŘADU INDIAN + KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT ČESTNÝ ČLEN

Expected delivery of the reward: July 2013

Number of available rewards: 24/50

Reward unavailable

CZK 149YNDYAN

SÍŇ SLÁVY + KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT ČESTNÝ ČLEN + HRA PACIN: NERMESSOVA POMSTA

Expected delivery of the reward: July 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 299APAČ

Ačkoliv INDIAN nemá s Indiány a Apači nic společného, nabízíme vám speciální odměnu APAČ! Narozdíl od ČESTNÉHO ČLENA se objeví status skrze celý web! + SÍŇ SLAVNÝCH NA STRÁNKÁCH INDIANA + HRA PACIN: NERMESSOVA POMSTA

Expected delivery of the reward: July 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 299Creeprovinky Fan

PODEPSANÁ FOTOGRAFIE TÝMU INDIAN + PODEPSANÁ FOTOGRAFIE TÝMU CREEPROVINEK + KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT CREEPER + POZVÁNKA DO ŽIVÉHO STREAMU KOSTIČKOVANÉHO DOBRODRUŽSTVÍ + POZVÁNKA NA NATÁČENÍ CREEPROVINEK V NOVÉM STUDIU

Expected delivery of the reward: July 2013

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 499KMOTR

SÍŇ SLÁVY + KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT KMOTR + ÚČAST V PODCASTU POŘADU INDIAN + EXKLUZIVNÍ PODEPSANÁ FOTOGRAFIE REDAKCE + DOPIS S PODĚKOVÁNÍM + HRA PACIN: NERMESSOVA POMSTA

Expected delivery of the reward: June 2013

Number of available rewards: 9/30

Reward unavailable

CZK 499HERNÍ NADŠENEC

KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT ZLATÝ ČLEN (VIDITELNÝ SKRZE CELÝ WEB) + SÍŇ SLÁVY (PODĚKOVÁNÍ NA WEBU) + PŘÍSTUP DO BETY NOVÉ HRY STUDIA FIOLASOFT + DIGITÁLNÍ VERZE HRY PACIN: NERMESSOVA POMSTA

Expected delivery of the reward: July 2013

Number of available rewards: 33/50

Reward unavailable

CZK 999NADŠENEC

POZVÁNKA NA VIP PÁRTY POŘADU INDIAN + POZVÁNKA DO INDIAN SHOWTIME ŽIVÉHO VYSÍLÁNÍ + KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT ZLATÝ ČLEN (VIDITELNÝ SKRZE CELÝ WEB) + EXKLUZIVNÍ PODEPSANÁ FOTOGRAFIE REDAKCE + DOPIS S PODĚKOVÁNÍM + HRA PACIN: NERMESSOVA POMSTA

Expected delivery of the reward: July 2013

Number of available rewards: 25/30

Reward unavailable

CZK 1,299REALGEEK INDIAN

KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT "INDIAN GEEK", DOPIS OD POŘADU INDIAN, PODEPSANÁ ORIGINÁLNÍ FOTOGRAFIE REDAKCE POŘADU, NOVÉ ČERVENÉ INDIAN TRIČKO, SPECIÁLNÍ 3 PLACKY, INDIAN NÁRAMEK, PŘÍSTUP DO BETY NAŠÍ NOVÉ PC HRY + KLÍČ KE HŘE PACIN: NERMESSOVA POMSTA

Expected delivery of the reward: July 2013

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 1,499KO-PRODUCENT

TVÉ JMÉNO V TITULKÁCH POŘADU INDIAN + SÍŇ SLÁVY + POZVÁNKA NA VIP PÁRTY + DOPIS OD REDAKCE POŘADU + EXKLUZIVNÍ PODEPSANÁ FOTOGRAFIE TÝMU INDIANA + HRA PACIN: NERMESSOVA POMSTA + KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT ZLATÝ ČLEN + POZVÁNKA DO HERNÍHO POŘADU INDIAN + MALÝ HERNÍ DÁREK

Expected delivery of the reward: July 2013

Number of available rewards: 10/19

Reward unavailable

CZK 1,999PRODUCENT

EXKLUZIVNÍ PODEPSANÁ FOTOGRAFIE + DOPIS OD POŘADU INDIAN + JMÉNO V TITULKÁCH POŘADU + KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT ZLATÝ ČLEN (VIDITELNÝ SKRZE CELÝ WEB) + SÍŇ SLÁVY + PŘÍSTUP DO BETY NOVÉ HRY STUDIA FIOLASOFT + POZVÁNKA DO POŘADU INDIAN + VYTVOŘENÍ VLASTNÍ VIDEORECENZE POD DOZOREM REDAKTORA VLASTNÍHO VÝBĚRU (VÝSLEDKEM BUDE ODVYSÍLANÉ VIDEO V TELEVIZI!) + VSTUP ZDARMA NA VŠECHNY AKCE TÝMU INDIAN + TRIČKO INDIAN + NÁRAMEK INDIAN + ORIGINÁLNÍ BÁSNIČKA OD KILLERA

Expected delivery of the reward: July 2013

Number of available rewards: 0/7

Reward unavailable

CZK 2,499VYŠŠÍ PODPŮRCE

EXKLUZIVNÍ PODEPSANÁ FOTOGRAFIE + DOPIS OD POŘADU INDIAN + JMÉNO V TITULKÁCH POŘADU + KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT ZLATÝ ČLEN (VIDITELNÝ SKRZE CELÝ WEB) + SÍŇ SLÁVY + PŘÍSTUP DO BETY NOVÉ HRY STUDIA FIOLASOFT + POZVÁNKA DO POŘADU INDIAN + ÚČAST V LIVESTREAMU INDIAN PLAY (NAŽIVO SI ZASTREAMUJ SE ČLENEM REDAKCE INDIANA) + TRIČKO INDIAN + NÁRAMEK INDIAN + SPECIÁLNÍ STARTOVAČ INDIAN PLACKY + ORIGINÁLNÍ BÁSNIČKA OD KILLERA + 5 KLÍČŮ KE HŘE PACIN: NERMESSOVA POMSTA

Expected delivery of the reward: July 2013

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 14,999ROKEFELER

VŠE, CO OBSAHUJE ODMĚNA "PRODUCENT" + KOMUNITNÍ ACHIEVEMENT VYVOLENÝ (VIDITELNÝ SKRZE CELÝ WEB!) + DOŽIVOTNÍ PŘÍSTUP DO SPECIÁLNÍ SEKCE NA NOVÉM WEBU INDIANA + ČLENOVÉ TÝMU INDIAN PŘIJEDOU NATÁČET DÍL PŘÍMO K VÁM A S VÁMI + ROMANTICKÁ VEČEŘE PŘI SVÍČKÁCH S FIOLOU A GELUEM (BATY MŮŽE PŘIJET TAKY)

Expected delivery of the reward: July 2013

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable