Profilovka.jpg

Hustá retro deska bez zásahu počítače Hudba

Rádi bychom vydali gramofonovou desku nahranou analogově do pásu tak, jak vznikaly nahrávky do konce 70. let, kdy nikdo neupravoval hudbu v počítači.

Hustá retro deska bez zásahu počítače

ReachedCZK 72,000(120%)

120%
CZK 60,000requested
70contributors
ContributeRewards

Ahoj startéři a startérky,

nabízíme vám k podpoření projekt, který je výjimečný v tom, že chceme vydat gramofonovou desku bez zásahu počítače. Většina těch nejlepších nahrávek v historii hudby vznikala v době, kdy se nahrávalo do magnetofonu, než přišly počítače a s nimi dolaďování, kopírování, posouvání rytmu a jiné digitální úpravy. I my bychom se chtěli vydat touhle cestou. Naše deska vznikne z originálního magnetofonového pásu, nikoli z cd nebo flashdisku, jako to dělají všechny dnešní kapely. Naše cesta bude: lampové kombo - lampový mikrofon - analogový pult - magnetofonový pás - vinylová deska. 

Analogové studio MSN RECORDING, kde nahráváme - http://www.analogstudio.cz/studio.html

01-d-2000x2000-98.jpg

Nevydáváme vinyl, že je to dnes "v módě"! Líbí se nám to kouzlo analogového zvuku - nahrávka není křišťálově čistá a "dokonalá", s jedničkami a nulami, s úplným tichem v pauzách, s absolutně srovnaným rytmem atd... Nahrávka z analogu je prostě přirozená, "živá", dynamická, s jemným šumem v pauzách...analog se prostě na zvuku podepíše a dá mu nezaměnitelný charakter. A kdo má dobré uši, tak pozná, že opravdu příjemný!

KOLAZ.jpg

Do této doby jsme nahráli a vydali už dvě autorská CD, která jsou žánrově velice pestrá, písničky jsou z oblasti rocku, popu, folku, ale najdete i písně v duchu rock’n’rollu, swingu nebo reggae. Inspirací jsou pro nás rockové kapely šedesátých let, což se projevuje v používání vícehlasů a širších harmonií. Naše první dvě desky jsme také nahrávali v analogovém studiu do magnetofonu, ale nikdy jsme nedošli až do konce, protože jsme vždy vylisovali pouze CD. Většina lidí totiž gramofon nemá a desky jsme vydávali hlavně kvůli nim, aby jim udělaly radost. 

kolaz2.jpg

 Rádi bychom teď udělali radost také sami sobě a pořídili si "starý dobrý vinyl" a vychutnali si ten jedinečný zvuk. V únoru 2018 jsme začali v analogovém studiu MSN RECORDING v Jablonci nad Nisou nahrávat naše třetí autorské album "Aeroplán". 

Finance od vás bychom použili pouze k vylisování gramofonové desky a uhrazení obalu - na obalu pracuje skvělá ilistrátorka Jana Kilianová (http://janakilianova.com/). Větší část nákladů (na nahrávací studio atd.) si uhradíme sami. Pomůžete nám prosím? 

Ukázka písničky Na Bali (zatím ještě bez dechové sekce)

Ukázka z 1. míchačky písniček Ragtime, Ztracená a Cirkus v životě z naší nové desky Aeroplán:

"Kus dobrý nálady" z našeho 2. CD "Cože?" (2016)

Naše písničky z prvních dvou desek si můžete poslechnout na http://bandzone.cz/nautica nebo na našich stránkách www.kapelanautica.cz. 

"Tanečnice" z našeho 2.CD "Cože?" (2016)

ReachedCZK 72,000(120%)

120%
CZK 60,000requested
70contributors
Contribute

project authorNAUTICA

Rewards

CZK 100Placka a fotka

Pošleme ti retroplacku NAUTICA a fotku s poděkováním a podpisy všech členů.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Vstupenka na křest naší nové desky

Získáš lístek na křest naší nové desky Aeroplán a k tomu naši placku a plakát jako bonus!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Naše první nebo druhé CD + placka a plakát

Pošleme ti buď naše 1. CD "NAUTICA" (2014, 14 autorských písniček) nebo naše 2. CD "Cože?" (2016, 13 autorských písní a jeden bonus House of the Rising Sun, obsahuje navíc booklet s texty a zajímavostmi o tom, jak naše písničky vznikaly). Po mailu se domluvíme, které CD si vybereš :-) Placka a plakát jako bonus!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Naše třetí autorské CD "Aeroplán"

Přestože je pro nás prioritou vydat gramofonovou desku, je nám jasné, že spousta z vás gramofon nemá, a proto pro vás přichystáme limitovanou edici CD "Aeroplán".

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Naše první, druhé i nejnovější autorské CD

Nejprve dostaneš naše první i druhé CD. Na prvním (2014) je 14 autorských písní, na druhém CD "Cože?" (2016) je 13 autorských písniček a jeden bonus House of the Rising Sun, obsahuje navíc booklet s texty a zajímavostmi o tom, jak naše písničky vznikaly. Až nám vyjde naše třetí CD "Aeroplán", pošleme ti ho fofrem poštou. Placka a fotka jako bonus.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Naše nová gramofonová deska s věnováním

Až vinyl vylisujeme, pošleme ti ho fofrem poštou s osobním poděkováním a podpisy všech členů kapely. Ještě před tím, než si poslechneš ten výjimečný zvuk, získáš jako bonus kompletní MP3 nahrávky "do sluchátek" + placku a fotku s podpisy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Balíček

Získáš naši novou gramofonovou desku "Aeroplán", jako bonus CD "Aeroplán" včetně MP3 nahrávek, placku, plakát a dva lístky na křest naší nové gramofonové desky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Velký balíček

Získáš všechna tři naše autorská CD a až nám vyjde vinyl, pošleme ti ho fofrem poštou a s ním i dva lístky na křest naší desky. Jako bonus získáš kompletní MP3 nahrávky našich všech tří desek "do sluchátek".

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000"Bronzový partner"

Uvedení vašeho loga a aktivního linku na našich stránkách na dobu 1 roku. K tomu získáš naše první dvě autorská CD a až nám vyjde vinyl, tak i gramofonovou desku "Aeroplán" včetně CD "Aeroplán" a dvě vstupenky na křest, kde tě představíme jako sponzora, umístíme tvé logo v sále i ve videoprojekci.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 5,000"Stříbrný partner"

Uvedení vašeho loga na naší nové gramofonové desce a vašeho aktivního linku na našich stránkách po dobu 2 let. K tomu ti pošleme naše první dvě autorská CD a až nám vyjde vinyl, tak i desku "Aeroplán" včetně CD "Aeroplán" a dále 4 lístky na křest, kde tě představíme jako hlavního sponzora, umístíme vaše logo v sále i ve videoprojekci.

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 10,000"Zlatý partner" a kmotr desky

Uvedení vašeho loga na naší nové gramofonové desce a vašeho aktivního linku na našich stránkách po dobu 3 let. K tomu ti pošleme naše obě CD a až nám vyjde vinyl, tak i desku "Aeroplán" včetně CD "Aeroplán" a dále 10 lístků na křest, kde tě představíme jako generálního sponzora, umístíme vaše logo v sále i ve videoprojekci. Bude nám ctí, když se budeš chtít stát jedním z kmotrů naší nové desky.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 15,000Koncert kapely NAUTICA

Nabízíme ti koncert kapely NAUTICA (60 - 90 minut) na soukromé či veřejné akci, včetně zvučení a cestovních nákladů.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable