startovar_hlavni2.jpg

Desková hra Velryby ničí svět Hry & Apps

Podílejte se na vzniku unikátní české deskové hry s krásnými ilustracemi a rychlou hratelností.

Desková hra Velryby ničí svět

ReachedCZK 70,055(467%)

467%
CZK 15,000requested
131contributors
ContributeRewards

Velryby ničí svět je humorná desková hra na deset až patnáct minut pro dvě až čtyři velryby, které se nebojí vzít spravedlnost do vlastních rukou a srovnat se zemí největší lidské metropole. Podívejte se, co všechno můžete za pár korun získat! Je to jednoduché: my vám nabízíme fantastickou hru a vy nám zase pomůžete při její výrobě a přípravě dalších projektů.

Novinky sledujte na našem Facebooku.

proto1.jpg

Šok! Nad městy levitují monstra a šíří teror celým světem. Nezastavitelné vraždící stroje rozsévají hrůzu ve všech světových metropolích. Řekněte dost igelitovým pytlíkům a pomstěte Moby Dicka!

Slovensko: Hru vám zašleme i na Slovensko. Neplatí pro vás však výhoda doručování zdarma. Při výběru odměny prosím navyšte částku o 100 Kč. Děkujeme za pochopení. 

Odměny:

krabice2.jpg

start_obsah1b.png


start_obsah6a.png

start_obsah2vyprodano2.png

start_obsah5b.png

start_obsah3vyprodano2.png

start_obsah4vyprodano2.png

* Výsledná podoba odměn se může lišit

Pokud kampaň bude úspěšná, odměny získáte ještě do konce srpna. Sama výroba proběhne během léta. Poštovné zahrnuté v ceně platí pro doručení v České republice. Pro dodání na Slovensko navyšte částku o 100 Kč. 

Personalizované promo karty znamenají, že si po skončení kampaně budete moci vybrat na promo karty vlastní názvy měst. Vaše edice tak bude skutečně unikátní! 

start_bonus_b.png

start_bonus2_c.png

VYBRÁNO: Pokud vybereme více než 30 000 Kč, do každé hry navíc zdarma přibalíme čtyři speciální karty, kterými budete moci každou hru lehce ozvláštnit. Do boje se totiž zapojí speciální tým nesoucí jméno „Game Changers“. Každá z těchto karet unikátním způsobem ovlivní průběh hry.

VYBRÁNO: Do hry přidáme další čtveřici karet, které se zvláště hodí pro hru ve čtyřech hráčích. Nic vám ale nebrání si jimi ozvláštnit hru i v počtu menším.  

VYBRÁNO: Pokud překonáme magickou hranici 60 000 Kč, do každé kopie hry navíc přidáme kooperativní rozšíření Lidé ničí velryby. V něm se velrybám do cesty postaví tým superhrdinů, a pokud budou chtít kytovci po právu zničit svět, nevyhnou se spolupráci.

Ruční výroba

Většina komponent bude částečně ručně vyráběná a vám se tak do rukou nedostane hra „made in China“, ale krásná ruční práce. A kdybyste nám nevěřili, můžete se o kvalitě přesvědčit na fotografiích prototypu či ve videu. Tisk a výroba sice proběhne v profesionální tiskárně, ale každá hra nám projde rukama a dáme si veliký pozor, abychom vám zaslali vše v naprostém pořádku. Mějte však na paměti, že na hře stále pracujeme a některé prvky mohou doznat ještě změny. Samozřejmě k lepšímu.

vzhled.png

V průběhu kampaně odhalíme ještě několik vylepšení. Oproti prototypu na fotografiích získáte navíc čtyři karty speciálně navržené pro hru ve čtyřech, užitečný žeton začínajícího hráče a rovněž grafika projde mírnými dodělávkami.

Jak se to hraje?

Herní karty představují města, která se velryby (hráči) snaží ničit. Toho dosáhnou dvěma způsoby – zaplacením příslušného počtu daných surovin nebo chytrou manipulací s kartami. Na začátku každého tahu totiž hráč hází dvěma kostkami a následně se snaží vymyslet co nejvýhodnější strategii. Kostku může využít buď k zisku surovin, nebo spolu se surovinami pro pohyb karty po herním plánu.

proto2.jpg

Každá karta má na sobě znázorněno, které suroviny jsou zapotřebí k jejímu zničení a jak naplnit její podmínku pro zničení pohybem. Hráč volí co nejvýhodnější variantu a samozřejmě se snaží zničit co nejvíce karet v jednom tahu. Ač se to na první pohled nezdá, hra umožňuje velké množství variací a neexistuje jedna vítězná strategie. Hráči totiž musí neustále reagovat na kostky a zároveň brát v potaz rozložení karet na herním plánu. Zdrženlivost v jednom kole s trochou předvídání může znamenat i zničení všech čtyřech karet v kole příštím.

Proč objednat hru přes Startovač?

Jindy možná už nebudete mít příležitost. Cílem této kampaně je nabídnout hru těm, kdo o ni stojí. Nechceme zbytečně vyrábět tisíce kusů. Raději se pak zaměříme na tvorbu dalších projektů. Takže pokud se vám Velryby líbí, neváhejte!

proto5-bonus.jpg

(promo karty)

Vyrobíme tedy jen o něco málo více kusů, než si objednáte. Vybrané peníze tak půjdou především do výroby hry, zbytek chceme investovat do přípravy dalších projektů (a že jich není málo!). 

Napsali o nás

Autoři

Chválu i kritiku můžete směřovat na Jindřicha Pavláska, Petra Vojtěcha, Josefa Bělehrádka a Jakuba Muřína.

Jsme čtveřice výtvarníků, grafiků a herních designérů. Za sebou máme menší či větší herní projekty z digitálního světa, ale k deskovkám jsme se rovněž vždy rádi vraceli, ať už třeba jen pro radost. U hry Velryby ničí svět jsme ale měli pocit, že by mohla udělat radost i dalším hráčům (jak nám potvrdila i celá řada testerů). 

Další informace se můžete dozvědět na našem webu nebo Facebookových stránkách

ReachedCZK 70,055(467%)

467%
CZK 15,000requested
131contributors
Contribute

Rewards

CZK 200Nehraji, ale chci vás podpořit

Moc si toho vážíme. Jako drobné poděkování si vyberte jednu z následujících odměn: placka / omalovánky / pexeso. Svůj výběr prosím specifikujte do komentáře. V ceně je započítáno poštovné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Základní edice

V balení na vás čeká vše potřebné pro hraní: karty, papírová herní deska, kostky, žetony surovin, pravidla a žeton prvního hráče. V ceně je započítáno poštovné.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 550Deluxe edice

Základní edice + pořádná kartonová herní deska, balíček promo karet, pytlíček na žetony, podepsané věnování a apokalyptická pohlednice. V ceně je započítáno poštovné.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 0/40

Reward unavailable

CZK 650Luxury edice

Základní edice + pořádná kartonová herní deska, balíček promo karet, pytlíček na žetony, podepsané věnování, apokalyptická pohlednice a navíc také parádní placka. V ceně je započítáno poštovné.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 0/15

Reward unavailable

CZK 850Ultra shiny edice

Nejluxusnější edice hry obsahuje vše z Deluxe edice + personalizované promo karty, placku, pexeso, omalovánky a látkového velrybího ničitele se zipem, ve kterém můžete hru klidně přenášet. V ceně je započítáno poštovné.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 850Skoro Shiny edice

Obsah Deluxe edice + látková velryba se zipem, do které hru můžete uložit. V ceně je započítáno poštovné.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 950Boží edice

Obsah Deluxe edice + dvě placky, pexeso a především luxusní Artbook formátu A6, díky kterému se podíváte do zákulisí tvorby hry. V ceně je započítáno poštovné.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable