DSC_0035.JPG

Autorská kniha o hraniční poruše

náhled.jpg

ReachedCZK 5,820(58%)

58%
CZK 10,000requested
18contributors
ContributeRewards
Hraniční porucha se vyznačuje velkým množstvím symptomů, přičemž se může zdát, že spolu ani nesouvisí, což může komplikovat pochopení celého problému.
Hlavním důvodem vzniku byl pokus pochopit mého kamaráda s hraniční poruchou. Hned po nahlédnutí do problematiky se přidal další důvod, a to nedostatek článků v češtině, přičemž pokud jsou, tak buď příliš odborné nebo zlehčují vážnost situace. 
Na základě kamarádova vyprávění a procházení množství zdrojů zabývajících se tímto tématem jsem se pokusil stylizovat jednotlivé symptomy a pocit, který vyvolávají tím, že jsem je převedl do ilustrací.

 
Pro koho je kniha určena:

Kniha není určena pouze lidem s hraniční poruchou, protože minimálně v jednom symptomu se najde každý. Může také pomoci rozšířit povědomí o nemoci a jednoduchá forma usnadňuje pochopení. Někdy je jednodušší si představit, že naše problémy mají formu příšer a náš boj s nimi není pouze mentální.

O hraniční poruše:

Hraniční porucha jako taková se vyznačuje nestálostí, velmi nejasnou představou o sobě samém, svých cílech, preferencích a pohybováním se v extrémech. Klasických pro ni je devět symptomů, přičemž pro diagnózu musí být splněno minimálně pět. Patří mezi ně nestabilní vztahy, impulsivní a sebedestruktivní chování, sebepoškozování, chronický pocit prázdnoty, extrémní emoční výkyvy, strach z opuštění, nejistá nebo měnící se představa o sobě samém, výbušný hněv a pocit podezíravosti a odtržení od reality.

O autorovi:

Jmenuji se Niky Janda a jsem studentem Knižního designu na Ostravské univerzitě. Mým obrovským zájmem je psychologie, snaha chápat psychické problémy a pokoušení se o přiblížení daných problémů širší veřejnosti, která měla to štěstí si je nezažít. Myslím si, že spousta konfliktů vzniká z nedorozumění nebo z neznalosti, a tak se snažím spojit věci, co mě baví, a vytvořit něco, co by mohlo pomoci.

Informace o knize:

Vazba: sešitová (v1)

Počet stran: 24

 

 

 

 

ReachedCZK 5,820(58%)

58%
CZK 10,000requested
18contributors
Contribute

project authorNiko Janda

Rewards

CZK 100Chci podpořit

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 120Kniha s osobním odběrem v Ostravě

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 170kniha s doručením poštou

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200kniha s nálepkami

Jako bonus ke knize dostanete nálepky jednotlivých ilustrací

Number of available rewards: 25/25

Reward unavailable

CZK 270kniha s UV podkresbou

Pod jednotlivými ilustracemi udělám ruční UV podkresbu. Bonusem je UV baterka.

Number of available rewards: 25/25

Reward unavailable