horiciparez3.png

Hořící pařez Knihy

Soubor 156 básní nevědomky vytvořených tiskovým odborem Městské policie Brno.

10/30/2014

Poděkování

seznam ultradonorů

Milí přispěvatelé, kniha brzy zamíří do tiskárny a pak, ještě teplá, do vašich rukou. Rád bych se ujistil, že jsem v poděkování na konci nezapomněl na žádného přispěvatele, který projekt podpořil částkou vyšší než 450 Kč. Pokud patříte mezi ně, podívejte se prosím do následujícího seznamu a najděte se tam. Jestliže se vám to nepodaří, napište mi a já vás tam rád doplním:

Bára Antonová, Tomáš Baránek, Jan Boček, Oldřiška Čtvrtníčková,Petr Duda, Jakub Ghanem, Radek Hála, Petra Hanáková, Jan Herold, Jan Holkup, Roman Hřebecký, Lukáš Hudec, Jakub Kodym, Aleš Koňařík, Roman Kyzlink, Lukáš Marek, Karel Marhan, Miloš Prchlík, Václav Říha, Adam Steinwichtl, Jakub Šafář, Bohumil Šimek, Jiří Žgánič Šprdlík, Ondřej Tejkal, Marek Timko, Marie Tomková, Petr Urbančík, Alena Vašíčková, Radana Volná

Mějte se pěkně,

za Městskou poezii Brno

Marek Picha

10/7/2014

Kde je Pařez?

kniha bude na přelomu listopadu a prosince

Milí podpůrci Hořícího pařezu, protože jsem dostal několik dotazů, kdy už kniha bude, zareaguji raději hromadně touto cestou. Kniha bude na přelomu listopadu a prosince, jak bylo slíbeno v popisu odměny. Rukopis je hotový, teď se verše sází a navrhuje se obálka. Katka se mezi tím ještě snaží dojednat s tiskárnami co nejlepší cenu. Na výsledek se těšíme stejně jako vy a taky bychom si už nejraději na záchodě listovali policejní poezií, ale musíme holt vydržet. Díky za podporu. Marek

9/10/2014

(dk)

Denisa Kapitančiková!

Týmu Městské poezie Brno se povedl další husarský kousek: podařilo se nám zkontaktovat se s bývalou tiskovou mluvčí a autorkou tiskových zpráv MPB, paní Denisou Kapitančikovou (dk). Ta souhlasila s naším nápadem a na výtisky, které obdržíte jako součást naši speciální odměny  „filantropův ráj“ též připojí svůj autogram. „Filantropův ráj“ je tak zase o chlup atraktivnější a jsme si jistí, že se mezi vámi najdou fajnšmekři, kteří si tuto unikátní možnost nenechají ujít!

8/26/2014

Co jsme se také dozvěděli z tiskových zpráv MPB

Jen pár postřehů.

  • Naléváte-li alkohol "osobě zjevně ovlivněné alkoholem”, dopouštíte se “přestupku na úseku boje proti alkoholismu”.
  • Když třeba i nevážně pronesete, že někdo z policejní hlídky je opilý, přivolají inspekci. Pokud se vaše obvinění ukáže jako liché, máte dost velký problém.
  • Je příjemné číst tolik zpráv, kdy lidé vracejí peněženky i s penězi. 
  • Při ostentativních pokusech o sebevraždu se nejčastěji polyká 50 nejmenovaných "potahovaných tablet" či antidepresiv.
  • Součástí policejní poetiky jsou si ustálená spojení. Obvykle se tak v metropoli setkáme s "všímavou Brňankou", "pohotovým manželem", "bezprizorní ovcí", "rtuťovitým mužem" a samozřejmě i s "agresivním návštěvníkem", kterého strážnící usměrnili s použitím "hmatů a chvatů".

ReachedCZK 62,681(157%)

157%
CZK 40,000requested
265contributors
Contribute

project authorMěstská Poezie Brno

Rewards

CZK 78e-book

Elektronická verze sbírky. Můžeme slíbit formát pdf, snad seženeme i někoho na formáty epub a mobi.

Expected delivery of the reward: December 2014

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 156e-book a tištěné vydání

Elektronická verze sbírky (formát pdf, snad i epub a mobi) a rovněž i její papírová verze (brožovaná, formát A6, případně B6).

Expected delivery of the reward: December 2014

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 234nic navíc

Elektronická verze sbírky (formát pdf, snad i epub a mobi) a rovněž i její papírová verze (brožovaná, formát A6, případně B6). Nedostanete tedy nic extra oproti odměně za 156 Kč, ale můžete mít dobrý pocit, že jste zaplatili víc peněz, a tudíž víc peněz zůstane na útulek.

Expected delivery of the reward: December 2014

Number of available rewards: 31/50

Reward unavailable

CZK 312introvertovo peklo

Elektronická verze sbírky a papírová verze, kterou Marek předá osobně v Brně buď někde v kavárně, nebo před služebnou Městské policie.

Expected delivery of the reward: December 2014

Number of available rewards: 9/20

Reward unavailable

CZK 312hořící praha

Elektronická verze sbírky a papírová verze, kterou Katka předá osobně v Praze buď někde v kavárně, nebo někde, kde to vypadá dost jako v Brně.

Expected delivery of the reward: December 2014

Number of available rewards: 9/20

Reward unavailable

CZK 468dvě za cenu tří

Elektronická verze sbírky (formát pdf, snad i epub a mobi) a rovněž i její dvě papírové verze (brožovaná, formát A6, případně B6). Navíc bude vaše jméno uvedeno na konci e-booku v poděkování.

Expected delivery of the reward: December 2014

Number of available rewards: 14/40

Reward unavailable

CZK 936filantropův ráj

Elektronická verze sbírky (formát pdf, snad i epub a mobi) a rovněž i její jedna papírová verze (brožovaná, formát A6, případně B6). Vaše jméno bude uvedeno na konci e-booku v poděkování. Kniha bude i s osobním věnováním podepsána tiskovým mluvčím MPB panem Jakubem Ghanemem (jag).

Expected delivery of the reward: November 2014

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable