Holka-Ivan v4.jpg

Holka Knihy

Fantasy román s prvky osobního rozvoje, o dívce s nadpřirozenými schopnostmi, kt. ji vrhají do nebezpečného dobrodružství. Dokáže mu čelit?

Holka

ReachedCZK 39,700(132%)

132%
CZK 30,000requested
98contributors
ContributeRewards

 

„Všichni něco hledáme, někam jdeme, ale spousta z nás ani neví kam. Ty víš, kam jdeš?“

Odpověď nejen na tuto otázku hledá Holka, hlavní hrdinka mého fantasy románu, na kterém jsem asi dva roky pracoval. Rád bych příběh o bezejmenné dívce přeměnil z elektronické verze do podoby skutečné knihy. Podílejte se na této proměně i Vy!

 

O čem je kniha?

V knize vyprávím příběh dívky, která se vydává na cestu, aby zjistila, kdo je, a co je smyslem jejího života. Nazývají ji Holka, protože si sama nedokáže rozpomenout na vlastní jméno ani minulost. Brzy zjistí, že je více než vhodné skrývat tajuplný kamenný talisman, který u sebe má, a který je současně jediným vodítkem k tomu se o sobě více dozvědět – poznat samu sebe.  Talisman Holku vystavuje velkému nebezpečí, ale zároveň ji neustále uvádí v pokušení, aby odkryla jeho tajemství.

Cesta rusovlasé dívky za sebepoznáním není přímočará, naopak podobá se horským serpentýnám. Právě ty jí dovolí zažít nejen samotu, hlad a strach o vlastní život, ale i spoustu dobrodružství. Během putování je vystavena situacím, které ji zkouší, zda si skutečně váží svých cílů a rozhodnutí.

Román Holka osloví určitě čtenáře, kteří nachází zalíbení ve čtení napínavých příběhů, ale i ty, kteří hledají odpočinek při prožívání strhujícího dobrodružství přikořeněného špetkou tajemna a nadpřirozena.
Vnímavý čtenář navíc rozpozná v řádcích i mezi nimi myšlenky a podněty k tomu, jak se vypořádat se situacemi současného života. Ostatně, mnoho otázek, které řeší člověk dnes, řešili lidé už v minulosti a stejně tak se s nimi potýkají nejen hlavní hrdinové románu.

***

Holka. Je to vůbec moje jméno? přemítala dívka, které tak začali říkat, protože si sama na své jméno nedokázala vzpomenout. Nevěděla, ani jak se do hostince Na Půl cesty dostala. 

Děvče se zavrtělo na kavalci, protože jej do zad tlačil Kámen. Tak pojmenovala skoro jako dlaň velký kruhovitý talisman, který měla s sebou, když do hostince poprvé přišla. Schovala si ho do slaměné matrace, aby jí jej nikdo nesebral. 

Holka velikost pro startovač.jpg

 

V jakém prostředí se příběh Holky odehrává?

Celý román jsem zasadil do lehce fantasy prostředí, kdy se Holka ocitá v hlubokých lesích, širokoých loukách ale i ve vsích plných života. 

Její kroky vedou také špinavými uličkami města Velký Dvůr, jehož obyvatelé nejsou jednoznačně dobří, ani zlí.  Někteří z nich dokonce vládnou zvláštními schopnostmi,  které jim umožňují konat věci za hranicemi lidského chápání. Musejí si však dávat pozor, protože ne všichni, jejich um přijímají s obdivem.

Mimo jiné Holka čtenáře zavede i do míst, o jejichž existenci ví jen málo měšťanů knižního světa, a navíc se jim zdráhají uvěřit.

***

„Tak jsme konečně tady? To je ten Velký Dvůr?“ ukazovala rukou až na protější stranu údolí, ve kterém les dávno ustoupil polím a několika vesničkám a osamělým shlukům stavení.

„Ano, ale ještě bude trvat, než tam dojdeme,“ díval se k místu, kde mířil dívčin prst. V dáli šlo rozeznat prastarou kamennou hradbu, která z části obepínala město.  

 

Jak nápad vznikl a proč jsem začal psát?

Jako příznivce her na hrdiny, především Dračího doupěte, jsem vždy rád vymýšlel zápletky pro fantasy dobrodružství, které jsme s kamarády hráli (proto podobnost některých míst z knihy Holka bude pár kamarádům povědomá).

V roce 2013, kdy jsem navštívil svého bratra v Irsku a bavili jsme se o tom, že by člověk měl v životě dělat to, co ho baví, jsem začal psát. Když jsem napsal několik desítek stran, bylo jasné, že příběh do rozsahu povídky nevtěsnám.

Navíc se stalo něco, co jsem nečekal. Hlavní hrdinové příběhu začali žít vlastním životem a ve chvíli, kdy jsem si všiml, jak se jeden od druhého učí, rozsvítilo se mi. Uvědomil jsem si, že do příběhu mohu vkládat rady a zkušenosti, které jsem si osvoji čtením knih osobního rozvoje. Díky tomu je mohu dostat k dalším lidem a předat jim inspiraci k práci na sobě samých.

***

„To není spra-,“ nadskočila podražení nohou a dokončila slovo, „-vedlivé. Zneužíváš svojí síly.“ Sehnula se a podařilo se jí vykrýt krátký úder, když se konec jeho hole vracel zpět.

„Nic néni spravedlivé! Já svojej sily nezneužívám, ale využívám. Měla by-ses-to-na-učit-taky!“ s každou slabikou vedl na Holku úder a nakonec bodl.

 

Štěpán startovač.jpg

 

Kde si mohu přečíst ukázku z knihy?

Ukázku z knihy Holka, přesně první 2 kapitoly si můžete stáhnout na www.jinafantasy.cz po vyplnění formuláře napravo.

formulář-strartovač.jpg

Na www.jinafantasy.cz se lze dozvědět další informace o žánru Jiná Fantasy anebo si přečíst pár zveřejněných povídek v sekci Jiná fantasy – Tvorba.

Aktuality ze světa Jiná Fantasy lze nalézt v podobě krátkých zpráviček - Střípky - na https://www.facebook.com/jinafantasy 

 

Vybrané peníze použiji na:

-  vytisknutí knihy

- výrobu odměn (připínací placky, Kámen - talisman,  zarámované reprodukce knižní obálky, pohlednice, záložka do knihy)
- typografickou úpravu
- jazykovou korekturu

- distribuci knihy všem zájemcům

 

Poznámka k odměnám:

- výrobu knihy zajistí http://www.librix.eu/cz

- Celkový počet výtisku závisí na míře podpory, kterou knize projevíme (požadovaná částka odpovídá 135 výtiskům)

- Formát knihy -> A5, 360 stran

- Doručení knihy předpokládám na červen 2016

- Knihu obdržíte poštou, případně osobně, pokud máme možnost se pohodlně setkat

- Máte-li zájem o večeři a povídání o knize, místo domluvíme individuálně

- Součástí každé knihy bude podpis a věnování

- Součástí knihy bude osobní poděkování všem přispěvatelům ze Startovače (tedy i Vám). Pokud v knize nechcete být uvedeni, tak na Startovači využijme možnost anonymního příspěvku, kdy Vaše jméno sice uvidím já, ale nikdo jiný už ne

Děkuji Vám všem za pomoc, za podporu a šíření povědomí o knize Holka.

***

„Teď, nebo nikdy,“ řekla Holka a otočila Vnitřním kruhem.

startovačIII.jpg

 Umělecké ztvárnění Kamene – kruhovitého talismanu, který patří hlavní hrdince Holce – hraje významnou roli v celé knize. Je součástí unikátní edice ;-)  

ReachedCZK 39,700(132%)

132%
CZK 30,000requested
98contributors
Contribute

project authorŠtěpán Burda

Rewards

CZK 200Elektronická edice

Kniha v elektronické podobě ve formátu pdf (popř. mobi)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Základní edice

Kniha v měkké vazbě Osobní poděkování v knize a podpis

Number of available rewards: 2/65

Reward unavailable

CZK 500Sběratelská edice

Kniha v měkké vazbě Osobní poděkování v knize a podpis Připínací placka Jiná Fantasy Pohlednice Holka Záložka do knihy Jiná Fantasy

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 500Sběratelská edice II - V PEVNÝCH deskách

Kniha v PEVNÝCH deskách (pevné desky platí samozřejmě i pro předchozí Sběratelskou edici, tzn i pro startéry, kteří si ji už zakoupili) Osobní poděkování v knize a podpis Připínací placka Jiná Fantasy Pohlednice Holka Záložka do knihy Jiná Fantasy

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 750Limitovaná edice

Kniha v tvrdé vazbě Osobní poděkování v knize a podpis Připínací placka Jiná Fantasy Pohlednice Holka Záložka do knihy Jiná Fantasy Ilustrace z obálky - A4 číslovaná reprodukce v rámu

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 2,500Unikátní

Kniha v měkké vazbě Kniha v tvrdé vazbě Osobní poděkování v knize a podpis Připínací placka Jiná Fantasy Pohlednice Holka Záložka do knihy Jiná Fantasy Ilustrace z obálky - A4 číslovaná reprodukce v rámu Kámen - talisman Večeře s autorem a povídání o knize

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable