Logo4-small.jpg

Hefaistova lyra vydává CD Kostnice sv. Eleutheria Hudba

Podpořte vydání CD Kostnice sv. Eleutheria složené z metalových melodií ukutých na mýtické kovadlině. Písňotepecký metal okořeněný českými texty.

projekt_logo1°x.jpg

ReachedCZK 26,466(176%)

176%
CZK 15,000requested
34contributors
ContributeRewards

Podpořte vydání nového metalového CD Hefaistovy lyry - Kostnice sv. Eleutheria - získejte bonusové tričko, originální grafiku a nehynoucí vděk kapely! CD je připravené, kampaní podpoříte jeho fyzické vydání ve větším nákladu (červen 2018).

Hefaistova lyra

Kdo to je Hefaistos a proč má mít lyru? Vězte tedy, že Héfaistos je antický bůh-kovář, který byl pro svou ošklivost svržen ostatními bohy z Olympu, aby si při pádu zlomil obě nohy. Je shrbený a chromý, v rukou však má božský dar. V řemeslném umu a práci s kovem se mu nevyrovná nikdo mezi živými ani bohy. Jednoho dne se rozhodne, že si vykove hudební nástroj – lyru. Jak bude znít, až jeho ztvrdlé prsty sáhnou do kovových strun?

Už nás čeká jen fyzická výroba CD!

Album 'Kostnice sv. Eleutheria' je už nahráno i zmasterováno. S vaší pomocí vydáme fyzické CD ve větším nákladu, než jsme původně plánovali a vyrobíme k němu doprovodné materiály (ilustrace, trička, košatější booklet). Cílem projektu je vylisovat album Kostnice sv. Eleutheria v nákladu 200 ks.

BookletPG1front.jpgPracovní návrh bookletu

Detaily o albu 'Kostnice sv. Eleutheria'

Guevarův žalm (5:03)
Já medicínu a práva jsem studoval (6:28)
Klíčnice (4:22)
Kostnice sv. Eleutheria (5:22)
Oidipův sen (5:04)
Propast (5:50)

Ačkoliv je v dnešní době mp3 a chytrých telefonů možné považovat vydávání CD za přežitek, má v tomto případě fyzický nosič svůj důležitý význam. Nedílnou součástí naší hudby je totiž doprovodný text a obraz. Bez něj by nebylo sdělení kompletní. Proto je naším cílem vydání kompletního CD, v jehož čtyřstránkovém a plnobarevném bookletu budete moci nalézt doplňující texty a atmosferické grafiky vztahující se k jednotlivým písním. Album 'Kostnice sv. Eleutheria' o stopáži 32 minut bude vylisováno a baleno do klasické čiré krabičky s vloženým plnobarevně potištěným bookletem.

O kapele Hefaistova lyra

Hefaistova lyra je skupina muzikantů, kteří mají zálibu v těžkém kovu, ze kterého čas od času rádi nějakou tu píseň ukují. U dávného zrodu stálo nadšení mladých rockerů a dostatek volného času. I když od těch dob proteklo již hodně vody, touha kout na kovadlině melodie a rytmy nás neopustila.

V současnosti se soustředíme na novou tvorbu, jejímž středobodem jsou české texty inspirované antickými bájemi, středověkou mystikou a evropskou kulturní minulostí. Texty jsou hlavně autorské, avšak neštítíme se oživit klasická díla, jako je Goethův Faust (1808), Gimmelshausenův Simplicius (1668), nebo Londonův Tulák po hvězdách (1915).

Hudebně lze tvorbu zařadit na pomezí více žánrů metalu. Vycházíme z klasického heavy-metalu, avšak ovlivněným progresivními prvky současné metalové scény. Na Hefaistovu lyru hrají:

Aleš Navrátil (kytara, zpěv) | Jan Deutscher (basa, zpěv) | Pavel Kvarda (bicí)

O projektu a odměnách

Cílem projektu je výroba alba (vč. obalu, bookletu, doprovodných grafik... apod.), upomínkovým trsátkům a hlavně tričkám však taktéž věnujeme péči. Ke každému albu také přidáme i digitální edici ke snadnému stažení hudby v dobré kvalitě (k tomu bude využita služba digitální distribuce bandcamp) a doprovodných textů k písním a příběhům.

  • 100 CZK - přispěji - Když chcete projektu pomoci, ale nechcete utrácet (anebo vás zaujala grafika a chcete mít doma upomínkovou kartičku s grafikou alba). Odměna: Podpora projektu a kartička s grafikou.
  • 300 CZK - placka - Chcete mít doma fyzické vydání alba, v knihovně, vedle ostatních CD, vystavené s upomínkovým trsátkem a kartičkou s grafikou nebo rotující v přehrávači. Občas prolistujete bookletem a poslouchat budete moci i na cestách (+ digitální edice). Odměna: CD 'Kostnice sv. Eleutheria' (2017), trsátko, kartička s grafikou + mp3 / flac ke stažení.
  • 600 CZK - podporovatel(ka) - Album, trsátko a kartička jsou samozřejmostí, k tomu dostanete bavlněné vyšívané originální tričko s krátkým rukávem dle vlastního výběru (velikost, Ž/M). Trička vychází ze základního designu a jsou doplněna unikátní výšivkou k příležitosti projektu na Startovači. Budou je mít pouze startéři a startérky. Odměna: CD 'Kostnice sv. Eleutheria' (2017), trsátko, kartička s grafikou a edice trička pouze pro startéry + mp3 / flac ke stažení.
  • 1000 CZK - přidám palivo - Pro ty, kteří nás chtějí podpořit a zároveň je zajímá i předchozí tvorba. Ke všem odměnám přidáme mimo díků i předchozí CD 'Tanec mrtvých'. Odměna: CD 'Kostnice sv. Eleutheria' (2017), CD 'Tanec mrtvých' (2013), trsátko, kartička s grafikou a edice trička pouze pro startéry + mp3 / flac ke stažení.
  • 2500 CZK - kovář(ka) - Tato odměna je koncipována pro mecenášské kováře, kteří nás chtějí podpořit nehledě na odměny. I přesto chceme našim mecenášům věnovat něco speciálního. Originální (!) autorem signovanou grafiku, která je vyráběna tradičním postupem - vyleptáním obrazu do měděné destičky a po nanesení barvy vytištěna na grafickém lisu. Odměna: CD 'Kostnice sv. Eleutheria' (2017), CD 'Tanec mrtvých' (2013), trsátko, kartička s grafikou, edice trička pouze pro startéry a originální grafika vyrobena tradiční metodou tisku + mp3 / flac ke stažení.

hl-tricka-nastrel.jpg

Všechny odměny pošleme poštou. Osobní předání je možné pouze v Brně.

Příběhy písní

spojene.jpgRučně vyrobené grafiky k jednotlivým písním vznikly tradičním tiskařským postupem.

Já medicínu a práva jsem studoval
Jeden z nejklasičtějších příběhů kulturních dějin nám vypráví o učenci, kterého neukojitelná touha po poznání a nespoutaná ctižádost přivedla do spolku s Ďáblem a černou magií. Příliš pozdě pochopil marnost a prázdnotu pozlátka, které mu tito společníci nabízejí. Smlouva již byla podepsána.

Klíčnice
Mnoho lidí již slyšelo příběh o starobylé bohyni Moraně, bohyni smrti, zimy a chladu. Málokdo však zná celý její příběh. Překrásná Morana, známá také jako klíčnice nebes, žila ve svém nebeském paláci osamocena, neboť i bohové sami se obávali její strašlivé moci vše zahubit. Její příběh je dlouhý a tajemný. Vše co je nám odkryto z hlubokých propastí času je to, že poté co ji unesl Kostěj Nesmrtelný, který jediný v ní viděl krásu a ne smrt, do svého podzemního království, zanevřela Morana na lidský svět, zcela oddána lásce ke Kostějovi. Nikdo ji od té doby nespatřil. Je to však již velmi dlouho, co byl Kostěj zahuben a přirozený řád věcí byl narušen a svět uvržen v chaos. Jedinou naději skrývá zmizelá klíčnice nebes, aby obnovila spásu a odpuštění ve smrti a dala tak smysl veškerému životu.

Kostnice sv. Eleutheria
Snad každý by chtěl znát smysl bytí. Jen málo lidí je však připraveno vydat se na strastiplnou cestu za poznáním a ještě méně je připraveno dozvědět se celou pravdu. A kde tuto pravdu vůbec hledat? Legenda praví, že jedním z takových míst jsou i katakomby staré kostnice sv. Eleutheria. Jaké nástrahy skrývá toto podzemí? To musí každý zjistit sám. Ale pozor! Dovnitř je radno vstupovat pouze za novoluní!

Jak budou využity zdroje ze Startovače?

Hlavně na částečné pokrytí nákladů lisování CD, výrobu triček a trsátek. Pokud bychom zde společně na Startovači příliš přetáhli cílovou částku, zvažujeme zdvojnásobit booklet (grafiky, texty) a natočit videoklip.

Odměny chceme doručit do konce června 2018.

hl-band-pohto macho.jpgHefaistova lyra | Pavel, Janík, (Jakub) Aleš | Dlouho jsme se bránili drsňáckým macho promo fotkám, ale doba nás dohnala a již nelze jinak... specialita nového zpěváka je screaming.

Děkujeme vám za pročtení, poslech a za podporu projektu vydání CD Kostnice sv. Eleutheria! Pokud vás stránka projektu informačně neuspokojila, napište nám na info@hefaistovalyra.cz 

ReachedCZK 26,466(176%)

176%
CZK 15,000requested
34contributors
Contribute

project authorHefaistova lyra

Rewards

CZK 100přispěji | kartička s ilustrací

! Pozor, tato odměna nezahrnuje fyzické CD 1x kartička s reprodukcí originální grafiky ve stylu alba

Expected delivery of the reward: June 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300placka | fyzická edice 'Kostnice sv. Eleutheria'

1x vylisované CD 'Kostnice sv. Eleutheria' + 1x kartička s reprodukcí originální grafiky ve stylu alba + 1x upomínkové kytarové trsátko s motivem kapely

Expected delivery of the reward: June 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600podporovatel(ka) | CD + tričko

! Velikost trička uveďte prosím při vybírání odměny po zadání adresy. K dispozici jsou dámská i pánská trička. 1x vylisované CD 'Kostnice sv. Eleutheria' + 1x tričko s krátkým rukávem (černé, bavlna, vyšívané) + 1x kartička s reprodukcí originální grafiky ve stylu alba + 1x upomínkové kytarové trsátko s motivem kapely

Expected delivery of the reward: June 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000přidám palivo | kompletní Hefaistova lyra na CD

! Velikost trička uveďte prosím při vybírání odměny po zadání adresy. K dispozici jsou dámská i pánská trička. 1x vylisované CD 'Kostnice sv. Eleutheria' + 1x dříve vydané demo CD 'Tanec mrtvých' (2013) + 1x tričko s krátkým rukávem (černé, bavlna, vyšívané) + 1x kartička s reprodukcí originální grafiky ve stylu alba + 1x upomínkové kytarové trsátko s motivem kapely

Expected delivery of the reward: June 2018

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable

CZK 2,500kovář(ka) | originální (!) grafika + vše předchozí

! Velikost trička uveďte prosím při vybírání odměny po zadání adresy. K dispozici jsou dámská i pánská trička. 1x vylisované CD 'Kostnice sv. Eleutheria' + 1x originální (!) signovaná grafika, vytištěná tradiční metodou (autor Aleš Navrátil st.) + 1x dříve vydané demo CD 'Tanec mrtvých' (2013) + 1x tričko s krátkým rukávem (černé, bavlna, vyšívané) + 1x kartička s reprodukcí originální grafiky ve stylu alba + 1x upomínkové kytarové trsátko s motivem kapely !K dispozici jsou tři grafiky z cyklu tarotových karet - Smrt (Klíčnice), Poustevník (Oidipův sen) a Ďábel (Já medicínu..).

Expected delivery of the reward: June 2018

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 2,500kovář(ka)2| originální (!) grafika + vše předchozí

! Velikost trička uveďte prosím při vybírání odměny po zadání adresy. K dispozici jsou dámská i pánská trička. 1x vylisované CD 'Kostnice sv. Eleutheria' + 1x originální (!) signovaná grafika, vytištěná tradiční metodou (autor Aleš Navrátil st.) + 1x dříve vydané demo CD 'Tanec mrtvých' (2013) + 1x tričko s krátkým rukávem (černé, bavlna, vyšívané) + 1x kartička s reprodukcí originální grafiky ve stylu alba + 1x upomínkové kytarové trsátko s motivem kapely !K dispozici jsou tři grafiky z cyklu tarotových karet - Milenci (Guevarův žalm), Luna (Kostnice) a Viselec (Propast).

Expected delivery of the reward: June 2018

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable