dekujeme.JPG

Haleluja Sound System - Dvojalbum Hudba

Pomozte nám, po deseti letech nahrávání, dokončit naše debutové Dvojalbum.

Haleluja Sound System - Dvojalbum

ReachedCZK 46,130(115%)

115%
CZK 40,000requested
25contributors
ContributeRewards

  Přečtěte si co se nám stalo, co chceme udělat, kolik nás to bude stát a poslechněte si k tomu půlku z toho, co už máme nahráno (pro ty, co nechtějí číst, jsou praktické informace v závěru textu) :

Polovina dvojalba k poslechu, klikni.

kmen 4-page-001.jpg

 

1. Anděli, anděli, anděli

 Před dvaceti lety jsme potkali svého anděla, jmenoval se Vladimír a jako první nám ukázal Jeseníky. Ukázal, ale i nabídnul kdykoliv přespat ve svém srubu v Ondřejovicích, kde na horní palandě poschoďových postelí ležela stará kytara, s jednou, až třemi strunami. Začaly nás napadat písničky. Nejsme muzikanti a pokud jsme se jimi po dvaceti letech napadání trochu stali, mu i jim za to děkujeme.

Nahrávání Anděla, klikni zde.

 2. Hlavně, že

 Hlavně, že za tebou pospíchám. Říkávali jsme si vždy, když naše pravidelné návraty zrovna neprobíhaly hladce. Třeba jednou, když nám na stopu v Polsku mezi Gdaňskem a Glucholazy zastavil smutný a opilý cigán. Seznámil se s námi slovy: "Jedu vykrádat chaty k hranicím." Aby nás pak celou cestu v barech kolem cest hostil, jako ten baron od nich.

 3. Halerama Hareluja

 Když jsme nebyli sami, byli jsme s přáteli. Přátelé, kteří se zrovna zamilovali do nových lásek, k nim byli k našemu překvapení vždy tolerantní, nejen v otázkách víry.

Nejstarší dochovaná vizuální zmínka o Kapele Haleluja Sound System, klikni na ni.

 

 4. Hamulec i gaz

 Krakov je krásné město, jedna jeho čtvrť se jmenuje Kazimierz a je naší nejoblíbenější. Taky se nám líbí Fiat 125p, přezdívaný Maluch. Rádi s ním jezdíme rychle, ale bezpečně. Rádi klepeme na dveře, za kterými nás čeká rozechvělé srdce. Nejraději na Krakowskim Kazimierzu.

 5. Horníci

 Narodili jsme se v Ostravě, chvíli fárali na dole Dukla v Koblově, jezdili do osmého patra pod zemí, kde se nám jednou na noční směně utrhly uhlím naložené vagóny na lanovce.  Byli jsme sedm set metrů pod zemí a báli jsme se o život, ale i tak jsme si o deset let později řekli, že závidíme horníkům.

 6. Chlapec

 Na každé desce by měla být osobní výpověď, upřímnou ukázkou je Chlapec, kterým Dvojalbum začíná. Vznikal v průběhu několika let, na několika různých místech, na kterých se se svými nápady rozdělili lidé, do kterých by jsme to nikdy neřekli a které jsme už nikdy nepotkali, ikdyž by jsme někdy chtěli.

 

tramp-001.jpg

7. Instrumentální skladba

 Dětství jsme prožili v době, kdy na každé správné desce, byla instrumentální skladba. Dvojalbum tehdy nebylo zjevením a na těch bývalo těchto skladeb ještě více. Některé desky byly dokonce složeny jen z instrumentálních skladeb a na některých deskách, hrála po celou dobu jen jedna jediná skladba beze zpěvu, rozdělená pouze přestávkou mezi stranou A a stranou B.

 8. Kapitán sám

 Kapitán se začal nahrávat mezi prvními z původního plánu šesti písniček. Po dlouhém hledání nahrávacího studia, jsme nakonec pozvali nahrávací studio k nám a ve staré půjčené chalupě ve Vikanticích, po dobu nahrávání překřtěných na Wakantankantice, jsme začali. Konečnou stanicí se nám z čísla šest, stalo číslo dvacet dva. Vystupovat. Živě opět od května 2016.

První nahrávací frekvence, pevný základ desky. K poslechu zde.

 9. Malmö

 Jsem hloupější, než hloupí. Mám jen jediné přání. Být na slovo skoupým a němým sobem ve tvých saních. Za svítání odvézt tě do Malmö, ale z postrojů okovaných vidím, že je to marné. Orlem skalním být, na kterého čekáš, až vrátí se řeka zpátky do starých břehů. S tou láskou a něhou letět s tebou do Malmö, ale přes křídla roztažená vidím, že je to marné.

 10. Prokletí (cover Emil Mann)

 Kletba je vyjádřená žádost k nadpřirozeným silám, aby někomu vznikla škoda, nebo jej potkal zlý osud. Vyslovením kletby se určitá osoba stane prokletou, tj. po určité době tuto osobu postihne neštěstí. Prokletí se nemusí vztahovat jen na osoby, ale též na celé rodiny, předměty, budovy, místa atd. Kletba se vyskytuje zvláště v mytologických líčeních, lidových pověstech a pohádkách.  zdroj: Wikipedie

kmen y-page-001.jpg

 11. Opava

 Kousek za Opavou jsme pokračovali ve studiu v nahrávání, co jsme nezvládali, s tím nám pomohli naši milí a zlatí hosté. Vystřídalo se jich při desetiletém nahrávání určitě více, než dvacet. O všech si budete moci něco přečíst v obalu Dvojalba. 

Hudba/Texty: Martin Chvíla

Zpěvy: Martin Chvíla, Šárka Pavelková, Jindřich Holubec, Sylvie Bee, Miloš Teplý, Tomáš Velzel,                   Jiří Bárta, Zuzana Stejskalová, Ivanka

Kytary: Martin Chvíla, Mroš, Tomáš Velzel, HNZK, Omiq, Jindřich Holubec

Baskytary: Omiq, Mroš, Jindřich Holubec, Martin Chvíla

Klavír a klávesy: Šárka Pavelková, Omiq, Martin Chvíla

Dechové nástroje: Tomáš Rossi

Bicí: Stanislav Howado Howadík, Miloš Teplý, Tomáš Rossi

Samplery: Omiq

Zvuky a ostatní: všichni ostatní milí a zlatí

 

Závěrem:

 Ti z vás, kteří se dočetli až sem, jsou v půlce desky. Je na ní celkem dvacet dva písniček. Nahraných, smíchaných, před finálním masterem. Má k tisku nachystaný obal s texty, stála nás z lásky vynaložených sto tisíc korun českých, ale na její dokončení, nám však stále něco chybí. Zakoupením jednoho z dárků, nám pomůžete ji dokončit. Přispět můžete i bez toho, že by jste chtěli některý z dárků, stačí kliknout na tlačítko pod celkovou požadovanou částkou a  výši Vašeho příspěvku na vydání CD, libovolně zvolit.

 Požadovaných 40.000,- (po odečtení provize Startovače a bankovních poplatků, zbývá 36.000,-)  je investicí do:

- drobných změn v už nahraném

- konečného masteru

- tisku obalu

- vydaní Dvojalba na nosiči

- distribuci až k Vám

 Pokud se peníze podaří vybrat do konce prázdnin, kdy kampaň končí, dorazí k Vám deska nejpozději do 20.12.2015 a může se stát třeba Vánočním dárkem.

 Všem, kteří se rozhodnou přispět děkujeme a těšíme se na Vás nejen jako tóny z desky, ale taky někde živě u ohně na horách. Pokud by se podařilo vybrat částku vyšší, bude použita na křest Dvojalba s Vámi všemi :)

 Pokud by se částku vybrat nepodařilo, bude Vám vaše podpora v plné výši vrácena.

 Galerie koláží

 Několik písniček taky tady.

 Archivní i nová videa.

 Děkujeme, Váš Haleluja Sound System.

aaabbb-001.jpg

Halerama, Hareluja. Děj se vůle Boží, Shiva bum a tfuj, tfuj, tfuj.

 

ReachedCZK 46,130(115%)

115%
CZK 40,000requested
25contributors
Contribute

project authorHaleluja Sound System

Rewards

CZK 290CD Haleluja Sound System/Dvojalbum

Deska s vůní městských zážitků a táboráků. Dvacet hudebníku, sto lidí celkem, ve dvaceti dvou písničkách. V ceně bezpečné zabalení a odeslání až k Vám.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Autorská koláž

Autorská koláž s povětšinou přírodními, ale někdy i jinými motivy. Barevný tisk, někdy i černobílý, ale vždy na kvalitním papíru formátu A4. V ceně poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550CD + Koláž

Výhodný balíček, navazující na to nejlepší z tradic výhodných balíčků.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,900Komplet dvaceti dvou autorských koláží.

Všechny koláže, které jsou použity na a v obalu CD. S přiloženým osobním věnováním a odesláním až k Vám. Odkaz do galerie, kde si můžete koláže prohlédnout, naleznete v popisu projektu. S tímto dárkem kupujete rovněž i malého zajíce v pytli, ne všechny koláže, totiž lze před vydáním CD zveřejnit. V případě nákupu tohoto dárku, děkujeme za důvěru.

Number of available rewards: 7/7

Reward unavailable

CZK 5,000Soukromý akustický koncert u Vámi vybraného ohně.

Přijedeme v jednom, až deseti k Vám a zahrajeme u táborového, či jiného ohně. Cena zahrnuje rovněž jeden kus našeho Dvojalba a vybranou autorskou koláž. V případě zájmu, prosím o kontakt na uvedený mail.

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 6,000Akustický koncert s pečenou beránčí kýtou.

Přijedeme k Vám, s týden v medvědím česneku a bukvicích naloženou beránčí nožkou. Tu poté s láskou upečeme, obklopíme lahodným kyselým zelím a doplníme podle ročního odbobí špenátovými nočky, či kopřivovými chlupatými knedlíky. Součástí trávícího rituálu se poté stává náš akustický koncert s předáním CD Dvojalbum a vybranou autorskou koláží. V případě zájmu, nás prosím pro upřesnění kontaktujte na uvedený mail.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 40,000Mecenáš

Stáváte se součástí Haleluja Sound Systemu. Kontaktujte nás prosím na uvedený mail.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable