Banner_startovac.jpg

Radostné čtení o neradostné současnosti Knihy

Podpořte vydání knihy "Když je všechno na cestě ke zkáze" od hvězdy současné francouzské teologie Fabrice Hadjadje. Předmluvu napsal Marek Orko Vácha.

Radostné čtení o neradostné současnosti

ReachedCZK 95,239(127%)

127%
CZK 75,000requested
232contributors
ContributeRewards

 

Pojďte se s námi podílet na vydání knihy Když je všechno na cestě ke zkáze od hvězdy současné francouzské teologie Fabrice Hadjadje. Podpořte nás podle svých možností a vyberte si odměnu, která se vám líbí. Všechny odměny jsou více než férové. 

Proč přispívat, když už projekt získal 100 procent? Protože je pro vás výhodnější získat knihu jako odměnu, než si ji pak kupovat. A protože máme nový cíl: společně s vámi zvolit další Hadjadjův titul a udělat první kroky k jeho vydání – více se dočtete zde.

 

Kdo je Fabrice Hadjadj?

Francouzský filosof, teolog, spisovatel a dramatik. Pochází z Nanterre a po rodičích má židovsko­arabské kořeny. V mládí se profiloval jako ateista, anarchista a nihilista. V necelých třiceti letech konvertoval ke křesťanství a je aktivním členem katolické církve. Je ženatý s herečkou Siffreine Michelovou, s níž vychovává už osm dětí. Ukázka z jeho knihy "Když je všechno na cestě ke zkáze" je dostupná zde

 

Jak píše Fabrice Hadjadj?

Religionista Pavel Hošek jeho styl charakterizuje takto: "Fabrice Hadjadj, to je vždycky hostina pro čtenáře, bohatě prostřený stůl. Inteligentní humor, osvěžující přirovnání, životní moudrost bez patosu, překvapující závěry, odvaha říkat staré pravdy a obyčejné věci, u kterých stačí, že to tak prostě je, trefná pojmenování, která jsme už už měli na jazyku, odzbrojující sebeironie, nenapodobitelný styl. Fabrice Hadjadj, to je radost z četby."

 

O čem je chystaná kniha "Když je všechno na cestě ke zkáze"?

Také máte pocit, že se světem kolem vás je něco špatně – se společností, kulturou, přírodou, s lidmi jako takovými a s jejich vztahy k druhým? Fabrice Hadjadj v této knize připomíná, že pojem "krize" zná evropská kultura už od rané antiky, takže pocit rozpadu a konce světa určitě není ničím novým.

Současná doba je však podle něj výjimečná tím, že apokalyptické nálady přicházejí po staletích moderní víry v pokrok a světlé zítřky a že z těchto nálad vznikají ideologické představy o "spáse světa", které velmi vážně ohrožují lidskost člověka. Podrobně to dokládá např. na hlubinné ekologii, která si přeje vymření druhu homo sapiens, nebo alespoň jeho návrat do pralesa, na náboženském fundamentalismu, který se chce vrátit před moderní dobu a násilím zorganizovat svět podle svatých knih, nebo na technokratickém utopismu, který vidí záchranu v příchodu kyborga – člověka propojeného s počítačem.

Ani Hadjadj nevěří, že dějiny nutně směřují od horšího k lepšímu, a současnou krizi bere vážně. Chápe ji však jako příležitost, dokonce jako "milost", díky níž se můžeme osvědčit jako křesťané, jako ti, kdo hájí lidskost člověka, jako ti, kdo jsou pro druhé nadějí v neradostném čase. V Hadjadjově knize rozhodně nenajdete nějaké "výlevy o konci světa", ale inspirativní úvahy o podstatě kultury, lidství a nakonec i o tom, jak žít a hlásat evangelium v technologické době.

Ukázka z knihy je dostupná zde.

 

Jaké bude české vydání chystané Hadjadjovy knihy?

Francouzský originál výborně přeložila Pavla Doležalová, která se podílela už na první česky vydané Hadjadjově knize. Rozhovor s Pavlou Doležalovou o překládání Hadjadjových knih si můžete přečíst v Novinkách. Velmi osobní předmluvu napsal biolog a teolog Marek Orko Vácha. Obálku navrhl Jiří Mičkal a maketu českého vydání si můžete prohlédnout výše. Knížka bude brožovaná, v rozsahu asi 170 stran, ukázka je zde.

Českého vydání se díky vaší štědrosti dočkáme již na začátku června 2019. Potřebnou podporu jsme již získali (náklady na autorská práva, překlad, redakci a výrobu knihy převyšují očekávané příjmy z prodeje o zhruba 75 000 korun). Proč tedy přispívat, když už projekt získal 100 procent? Protože je pro vás výhodnější získat knihu jako odměnu, než si ji pak kupovat. A protože máme nový cíl: společně s vámi vybrat další Hadjadjův titul a udělat první kroky k jeho vydání – více se dočtete zde.

Podpořte nás a udělejte radost nám i sobě!

 

ReachedCZK 95,239(127%)

127%
CZK 75,000requested
232contributors
Contribute

Rewards

CZK 200Férovka

Líbí se vám náš nápad, ale nechcete nás přeplácet? Přispějte nám 200 Kč a dostanete přesně to, co očekáváte – podpořenou knihu s osobním poděkováním. A proč férovka? Protože v běžné prodejní síti bude kniha o 50 Kč dražší.

Expected delivery of the reward: June 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Férovka double

Zaujal vás Fabrice Hadjadj? Za příspěvek ve výši 350 Kč obdržíte podpořenou knihu s osobním poděkováním a k tomu ještě Hadjadjovu první česky vydanou knihu [URL="https://www.cdk.cz/knihy/spiritualita/jak-dnes-mluvit-o-bohu"]Jak dnes mluvit o Bohu?[/URL]

Expected delivery of the reward: June 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Férovka PLUS

Jste vášnivými čtenáři a férovka vám nestačí? Za příspěvek ve výši 500 Kč obdržíte podpořenou knihu s osobním poděkováním a poukaz ve výši 350 Kč na nákup v našem [URL=" https://www.cdk.cz/knihy "]e-shopu[/URL].

Expected delivery of the reward: June 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Férovka s Kontexty

Nejférovější férovka v naší nabídce. Za pouhých 700 Kč získáte podpořenou knihu s osobním poděkováním a roční předplatné exkluzivního časopisu [URL="https://www.cdk.cz/casopisy/kontexty"]Kontexty[/URL] s přístupem ke kompletnímu elektronickému archivu k tomu.

Expected delivery of the reward: June 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Vydavatelský full house

Nemůžete se udržet a chcete se plácnout přes kapsu? 1 500 Kč vám otevře cestu k podpořené knize s osobním poděkováním, k ročnímu předplatnému exkluzivního časopisu [URL="https://www.cdk.cz/casopisy/kontexty"]Kontexty[/URL] (samozřejmě s přístupem ke kompletnímu elektronickému archivu) a v neposlední řadě také k poukazu ve výši 900 Kč na nákup v našem [URL="https://www.cdk.cz/knihy"]e-shopu[/URL].

Expected delivery of the reward: June 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Certifikovaný dobrý pocit

Pokud se rozhodnete přispět na náš projekt 3 000 Kč, uděláte nám nesmírnou radost! A proto si zasloužíte mimořádnou odměnu: certifikovaný dobrý pocit s VIP pozvánkou na křest, kde vám slavnostně předáme podpořenou knihu a ještě něco navíc. Necháte se překvapit?

Expected delivery of the reward: June 2019

Number of available rewards: 24/25

Reward unavailable

CZK 10,000Pro sponzory

Rádi bychom dali příležitost také vám, sponzorům, kteří oceníte, že vaše jméno (v případě firem nebo institucí i vaše logo) bude uvedeno v knize spolu s poděkováním. Také pro vás máme připravenu VIP pozvánku na křest knihy, kde vám knihu osobně a s vděčností předáme.

Expected delivery of the reward: June 2019

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable