HackFood (7).jpg

HackFood Ostatní

Naším cílem je vytvořit podnik specializovaný na funkční potraviny. Základní myšlenka je vytvořit zdravé potraviny a obohatit je o přírodní bioaktivní látky s konkrétním a vědecky podloženým efektem.

HackFood (6).jpg

ReachedCZK 55,900(102%)

102%
CZK 55,000requested
58contributors
ContributeRewards

Rádi bychom Vám poděkovali za pomoc. Všech darů si moc vážíme, protože nám pomohou zařídit kvalitní provoz, který nám umožní (nejen) pro Vás produkovat opravdu hacknuté jídlo!

 

Peníze půjdou hlavně na řešení vytápění v nové provozovně a nákup nerez stolů. Díky vaší podpoře se nám povede provoz rychleji realizovat.

 

 

Představení podniku

Naším cílem je vytvořit podnik specializovaný na funkční potraviny. Základní myšlenka je vytvořit zdravé potraviny a obohatit je o přírodní bioaktivní látky s konkrétním, známým a vědecky podloženým efektem. Finální produkt je tak nutričně hodnotnou potravinou “hacknutou” o specifické zdravotní benefity, které produktu propůjčuje přidaná bioaktivní látka. Receptury jsou tvořeny tak, aby reagovaly nejen na aktuální trendy ve stravování, ale také aby reflektovaly problémy a potřeby s kterými se dnešní společnost potýká (problémy s trávením, nedostatek energie, hormonální dysbalance, záněty atd..). Bioaktivní látky jsou do finálních produktů vpravovány tak, aby si zachovaly maximální biologicky aktivní hodnotu a zároveň v takových množstvích, aby přinesly kýžený efekt (vycházejí buď z doporučených denních dávek, nebo dokonce z terapeutických dávek). Při výběru surovin a obalů je brán v potaz dopad na životní prostředí. Jsou tedy vždy upřednostňovány regionální suroviny a suroviny v bio kvalitě, v případě obalů je upřednostňován recyklovatelný materiál.

 

 

 

Představení Hackfood týmu

 

Marian Hýbl

Člověk posedlý touhou po vědění a rozšiřování obzorů. Aplikovat poznatky ze studií a výzkumů do praxe považuji za své poslání a závazek vůči společnosti. Ve firmě zastává roli technologa a vývojáře. Vytváří receptury a navrhuje vhodné technologie zpracování. Jeho hlavním cílem je opravdu funkční produkt s optimálními technologickými vlastnostmi a příjemnou chutí. Díky akademickému zázemí má přístup k novým informacím, know-how a technologiím.

 

Daniel Kotrba

Strakonický rodák, skautík a milovník psů. Rád se pouštím do nových projektů, kde využívám své schopnosti. Ovšem ani tvrdá práce mi není cizí a tak si dovedu kvalitní práce vážit.Věřím že se nám s Mariánem povede založit a rozjet firmu, která bude podporovat nejen své zaměstnance, ale i kraj ve kterém hodláme podnikat. Ve firmě zastává roli manažera, ekonoma, obchoďáka… Zkrátka hodnotí, realizuje a “prodává” naše záměry. Zajišťuje komunikaci s grafikem, řídí objednávky, analyzuje trh a sleduje nové trendy. 

 

Filosofie -brand

Pro značku HackFood je důležité dát lidem to co je skutečně třeba. Chceme vytvořit českou značku, která bude podporovat místní prodejce a zároveň dávat lidem to co má smysl. Zdraví dostane nový level.

 

Budoucnost je HackFood a HackFood je budoucnost.

 

Produkty

Funkční instantní kaše

Kaše s opravdu vychytanou recepturou, "nadupané" živinami, obohacené o bioaktivní látky v množství odpovídajícímu doporučení denní dávce, či dokonce terapeutické dávce. Každá kaše s konkrétním účinkem na organismus, vyvinuta za konkrétním účelem.

 

Fortifikované medy

Poctivý med z Jižních Čech obohacený o "nadupaný" suroviny nejvyšší kvality (většinou v biokvalitě). Vhodné k dochucení kaší ale i pro další účely, nabízejí intenzivní chuťový zážitek a vyšší bioaktivní hodnotu než samotný med. 

 

Cílové skupiny

Hlavní cílovou skupinou jsou lidé se zájmem o zdravý životní styl, a pozitivním vztahem k životnímu prostředí. Nicméně, potraviny cílí i na lidi hledající východisko z koloběhu špatné životosprávy a sportovce. Další cílovou skupinou jsou děti a mládež. Cílem je prosadit produkty do školských zařízení, družin, dětských táborů atd. Jako vhodný nástroj se zdá být nabídka cenově dostupné řady potravin vyrobených ve větším objemu, reflektující nároky rostoucího organismu a reagující na nedostatky školního stravování. V portfoliu produktů jsou navíc i potraviny vhodné pro vegany.

 

Aktuální situace (logo, složení, receptury…)

Aktuálně již máme hotové a vyzkoušené receptury u kaší a fortifikovaných medů. U těchto potravin již máme vyřešen obal, složení, potisk. Dále máme i logo firmy (včetně variací pro různé produkty). Kaše i medy již byly otestovány okolím, které o ně jeví zájem. 

 

Výhled do budoucnosti

Postupné navyšování výroby a získávání nových odběratelů. S tím spojená automatizace výroby a navyšování výrobních kapacit (včetně vytváření nových pracovních pozic). Rozšiřování portfolia produktů.

 

Příběh firmy by mohl vypadat asi takto:

Firma Hackfood spatřila světlo světa roku 2022. Ovšem přelomový byl pro firmu rok 2023, kdy byla spuštěna linka na balení kaší a firma mohla zaměstnat nový team čítající 5 lidí. Produkty pomáhají lidem se špatnými stravovacími návyky, postupně si získaly oblibu u sportovců a pronikají do školského stravování. 

 

ReachedCZK 55,900(102%)

102%
CZK 55,000requested
58contributors
Contribute

project authorDaniel Kotrba

Rewards

CZK 100Pomocná ruka

HackFood (1).png

Menší dar, ale stejně důležitý jako každy jiný. Pro dárce máme 5% slevu na náš eshop, která bude platit půl roku.

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 200Medíky 2x 35g (dle vlastního výběru)

IMG_20220722_104154.jpg

Hned jak to bude možné dostanete set 2 medů, dle vlastního výběru. (Jahoda, kakao, skořice, ajurvéda, pyl, borůvka, čoko-kokos)

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 92/100

Reward unavailable

CZK 300Medíky 1x 165g (dle vlastního výběru)

12.jpg

Med 165g, dle vlastního výběru. (Jahoda, kakao, skořice, ajurvéda, pyl, borůvka, čoko-kokos)

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 97/100

Reward unavailable

CZK 500Ochutnávka kaší + 1x med 165g

DSC08250.JPG

Dostastanete 4x snídaňovou kaši (detox, feminity, power, ajurvéda) + 165g medík dle vlastního výběru. (Jahoda, kakao, skořice, ajurvéda, pyl, borůvka, čoko-kokos)

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 34/50

Reward unavailable

CZK 1,000Zásoba kaší na 15 dní

postík příchutě2-01.jpg

Kaše dle vlastní volby na 15 dní. (Detox, ajurvéda, power, feminity)

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,200Zásoba medu

IMG_20220703_095322.jpg

Med 6x 35g, 6x 165g, dle vlastního výběru. (Jahoda, kakao, skořice, ajurvéda, pyl, borůvka, čoko-kokos)

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 2,500Zásoba kaší na měsíc, med 6x 35g, 3x 165g

3.jpg

Zásoba kaší na měsíc, med 6x 35g, 3x 165g. Dle vlastního výběru. Možnost navštívit provoz. Medy (Jahoda, kakao, skořice, ajurvéda, pyl, borůvka, čoko-kokos) Kaše (Detox, ajurvéda, power, feminity)

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable