modry-sum.jpg

Get Lukáš back on stage - Broken Master tour 2024

video-obr.jpg

Reached€2,308(115%)

115%
€2,000requested
30contributors
ContributeRewards

Tak, přátelé, je to tu, performance propojující efektované flétny, taneční rytmy z didgeridoo a peprné hlasové vyjdření (zpěv, beatbox). Unikátní hudební performance nese název

BROKEN MASTER perfomance and tour 2024

Je o síle lidské bytosti. O bytosti, která chce žít a ne přežívat, říkat pravdu a nebát se co na to řeknou ostatní, být zdravá tak, že v šedesáti skočí na stůl bez rozběhu a bez ptaní, jestli to jde, toužící po vyjádření své duše, ať už nenápadném či opulentním. Performance jednoho jokera, co mu propůjčil své tělo jeden chlápek. 

Zvuk didgeridoo nabízí obrovskou dynamiku ve vyjádření. Od harmonických ploch až po ostré rytmy a hlasové efekty. Je to archaický primitivní nástroj, který je ve své syrovosti zvuku výrazově neomezen. 

Flétny -  jsou nejrafinovanější manifestací našeho výdechu, naším spojením se životem a přítomným okamžikem. Pro představení Broken master představují nosnou linku skladeb, jsou hrány cyklickým dechem, což ještě umocňuje aspekt nekonečna, v rychlosti 200bpm a efekty. Flétny jsou neprávem naprosto opomíjené současnou hudební scénou.

Taneční hudba hraná na akustické nástroje, která vyžaduje interpretační dovednosti, sílu, dynamiku a autenticitu je něco, co mi na současné taneční hudební scéně chybí a co tato solo-performance přinese. Hraji, a svět je v pořádku. Hraji představení založené na tanečních rytmech, řemeslném zvládnutí hudebních nástrojů a spontaneitě, v mezích žánrů Acoustic DnB, World, Rap-Rock.  

Název je inspirován z jedné fantasy knihy, kde starý elfí mistr Oromis-Elda vyučuje hrdinu, ale sám je invalidou z předchozích bojů se zlem. To mi přijde výstižné a zároveň pro neznalé mých životních peripetií i dost provokativní, aby jo to začalo zajímat :)

Pro ty z vás, co mě neznáte

Jsem hudebník, učitel a výrobce hudebních nástrojů didgeridoo Lukáš Pilnaj a donedávna jsem byl aktivní performer na české i evropské scéně, a to jak sólo, tak především v hudebních projektech Deshane, Duo Deši, Kus Kus Klan,Jorba, Merbo Trubky. Rekonstruuji venkovské stavení, kde pořádáme pod hlavičkou Spolku Hvozd akce pro veřejnost, popularizuji hru na didgeridoo svými kurzy. Zde odkazuji na svůj web, na fb, na inst, youtube.

Jednoho rána roku 2021 jsem se vzbudil s roztříštěným vnitřním uchem tj. ztráta sluchu, halucinace, ztráta rovnováhy atd. S lékařskou prognózou progresivní a nevratnou ztrátou sluchu do jednoho roku. Nesmířil jsem se s diagnózou, a pochopil jsem, že tahle nemoc je tu přímo pro mě, protože sluch je tím hlavním smyslem, který ve svém životě potřebuji. Hledal jsem jiné experty než mi nabídlo naše zdravotnictví, a našel: ty alternativní, které si musí každý hradit sám. Díky těmto skvělým terapeutům, léčitelům, mikro-dávkování psylocibinem a podpoře rodiny, jsem dokázal z této diagnózy vykročit a nyní jsem na cestě k úplnému vyléčení. Jako znovuzrozený mám teď obrovskou touhu a jasnou vizi pro uskutečnění své sólové performance.

Jak to začalo?

Nejspíše tak na 27. návštěvě hyperbarické komory, kde jsem se spolu s ostatními pacienty snažil dostat z nevyléčitelné diagnózy, v mém případě progresivní ztráty sluchu a Meniérova syndromu. Myšlenka byla... kdybych se zázrakem dokázal dostat z "tohodle" a dostal druhou muzikantskou šanci, tak by to vypadalo takhle: ...jít napřímo do lidí, hrábnout do sebe a s tím něčím autentickým v té chvíli tvárně hudebně pracovat. Neschovávat se za instrument, virtuositu či spoluhráče. Překračovat hranice očekávaného, ale zároveň udržet vše v tempu a hudební kvalitě.

Co je záměrem?

Nadchnout vás, pobavit vás i sebe, vybudit duši, být dítětem, lovcem, v hudbě i pohybu.

Co potřebuji, abych mohl performance uskutečnit?

Musím se řádně vybavit na pódium: mikrofony, efekt. procesory,  10.000 Kč, nahrát demo (4dny ve studiu - 20.000),  a prezentovat  se na evropských festivalech 2024 a propagovat turné (práce grafiků a promotérů na PC - 15.000). A hlavně nový cylindr 2.000 . Na smyčkovač (12000) a nové sluneční brýle (600) si už našetřím.

Aby bylo v performance doručeno to, co je teď tak silné a zřejmé, musím to udělat TEĎ ...do roka a do dne.

 

Proč crowdfounding?

Startovač crowdfounding jsem se rozhodl použít, protože jsem si uvědomil, že pro přímou realizaci své umělecké vize potřebuji celkem dost peněz, které si už nemůžu dovolit vysávat z rodiného rozpočtu, který je už tak zatížen výdaji za mé terapie. Jako výrobce hudebních nástrojů a vlastník venkovské usedlosti v rekonstrukci financemi příliš neoplývám. Ale podporuje mě řada lidí ze zahraničí a fandí mi. Tak chci zkusit jak moc :)

Děkuji za vaši podporu v rozhodujícím okamžiku

Lukáš Pilnaj

www.pilnaj.com

fcb: Lukáš Pilnaj

Ins: didgeridoo.pilnaj.craft

YT kanál: Lukas Pilnaj Didgeridoo

Reached€2,308(115%)

115%
€2,000requested
30contributors
Contribute

project authorlukas

Rewards

€10throw in the hat --- něco do klobouku a panáček zatroubí

Bez názvu 4.jpg

I'm just throwing in the hat because the transcendental cosmic vibration is enough for me and I don't need anything material --- Házím do klobouku jen tak, protože mi stačí transcedentální vesmírná vibrace a nepotřebuji nic hmotného

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

€20The key ring --------Přívěšek na klíče

key-ring.jpg

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

€20You can start my performance by reciting your own poetry --- Můžeš zahájit mé vystoupení recitací vlastní básně

buda.jpg

or by the dance of Yours --- nebo vlastním tanečkem!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

€30Wave from the stage with a personal greeting --- zamávat z pódia s osobním pozdravem

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

€40T-shirt with a graphic of my coming album --- triko s motivem nacházejícího alba

odmenatriko.jpg

Expected delivery of the reward: December 2023

Number of available rewards: 15/20

Reward unavailable

€90privat Tea ceremony at Hvozd --- osobní čajový obřad ve Hvozdu

tea.jpg

There will be served Kee Mun tea together with shakuhachi tune in zen gardens of Hvozd. podávat se bude Kee Mun Mao Feng Imperial v našich zenových zahradách a to i s flétnou shakuhachi

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

€100Thunderbolt rhythm sticks --- rytmická dřívka Thunderbolt

drivka-odmena.jpg

Rhythm sticks of our production - made of black lotus tree and burned https://pilnaj.com/eng/galerie-prislusenstvi/index.html --- Rytmická dřívka naší výroby z Akátu,opálená. najdete zde: https://pilnaj.com/eng/galerie-prislusenstvi/index.html

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

€130Didgeridoo mouthpiece protector - ochraný kryt náustku didgeridoo

IMG_20231020_115544.jpg

https://pilnaj.com/eng/galerie-prislusenstvi/krytEN.html

Expected delivery of the reward: December 2023

Number of available rewards: 14/14

Reward unavailable

€250home acoustic concert of the Three Flutes --- Domácí akustický koncert Tři Flétny

3fletny.jpg

A home acoustic concert on the Three Flutes, interspersed with a small lecture on the original philosophies associated with them... why the didgeridoo can be a flute, why Fujara of mine is actually Fukara and also something about the monks of Komusó. for 20 listeneres max. 40minutes --- Domácí akustický přednes na Tři Flétny, propojené s malou přednáškou o puvodních filosofiích s nimi spojenými... proč didgeridoo může být flétnou, proč má Fujara je vlastně Fukara a též cosi o mniších Nicoty. Pro max. 20. posluchačů. cca 40min.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

€400performance Broken Master

modry-sum.jpg

full power performance Broken Master. Voice-Didgeridoo-Flutes and looper. Requires amplification. If I shall arrange the sound, is it +200euro.Travenling costs has to be paid extra. Does not apply to political or comercial evets. --- představení BROKEN MASTER. Hlas-didgeridoo-flétny a smyčkovač. Vyžaduje ozvučení. Pokud mám ozvučení zařídit sám je to o 200euro více. Cestovní náklady musí být vyplaceny navíc. Nevztahuje se na politické či komerční události.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

€1,000Dual-didgeridoo Golden Flash --- oboustraně hratelná cestovní didge Golden flash

odmena-didg.jpg

Both-sides playable traveling didgeridoo in leather case, providing two drones. more: https://pilnaj.com/eng/galerie-didgeridoo/2021dual-akat-goldenflashEN.html

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable