GPO_13x18_v4-3.jpg

Generátor prchavých okamžiků Knihy

Sbírka textových miniatur. Trocha poezie, špetka humoru, kávová lžička erotiky, hrst slovních hříček.

Křest Generátoru 4.11. - 6.11.2016
10/24/2016

Křest Generátoru 4.11. - 6.11.2016

Ze dvou navržených termínů byl demokraticky vybrán jediný - první listopadový víkend v listopadu.

Vážení majitelé Generátoru prchavých okamžiků,

demokratickou volbou byl vybrán jediný termín křestu knihy - 4.11. - 6.11.2016 v Pensiónu a restaurantu U paní Berty v Krkonoších.

Pokud byste měli zájem o účast na akci, prosím vás ještě jednou o vyplnění krátkého dotazníku, tentokrát již v podstatě o přihlášku na křest v daném termínu

https://goo.gl/forms/dm59j3fcHVSP4b1B2

Za autory a pořadatele Marek Nawrath

Křest Generátoru prchavých okamžiků
10/10/2016

Křest Generátoru prchavých okamžiků

Pozor, chystá se křest Generátoru!

Vážení majitelé Generátoru prchavých okamžiků,

na přelomu října a listopadu chystáme křest knihy a tímto Vám chceme nabídnout účast na něm.

Před oficiálním vyhlášením konkrétního termínu jsme se rozhodli udělat malý průzkum. V případě, že Vás akce zaujala, věnujte, prosím, chvilku času vyplnění kratičkého dotazníku.


https://goo.gl/forms/JtqN8faISMIaO1fi2

 Za autory a pořadatele Marek Nawrath

Končíme...
7/28/2016

Končíme...

Nebo ne?!

Vážení startéři,

během těchto dní se k vám konečně dostávají slibované knihy a dárky. Zajistit zabalení a distribuci takového množství zásilek jsem si vyzkoušel poprvé; mohlo se tedy stát, že něco nedorazilo tak, jak mělo, některé zásilky jsou neúplné nebo naopak obsahují více, než by měly. 

Předpokládám, že na začátku příštího týdne by už měli mít všichni všechno. Pokud jste narazili na nějakou nesrovnalost, buďte, prosím, shovívaví a oznamte mi ji na kontaktní mail. Udělám vše pro to, aby byl případný problém co nejdřív vyřešen.

Velikou radost mi udělaly první, veskrze pozitivní, ohlasy. Už teď je vidět, že původní náklad nebude stačit. O tom, zda a kdy se pustíme do dalšího tisku, rozhodne samozřejmě zájem čtenářů. Vy již knihu máte; pokud budete mít pocit, že si dotisk zaslouží, mluvte a pište o tom s dalšími zájemci a třeba nás, autory, potěšte nějakými pozitivními ohlasy.

Ještě jednou díky za zájem a ohlasy!

Marek Nawrath - nawrath.marek@seznam.cz

Distribuce byla zahájena.
7/19/2016

Distribuce byla zahájena.

V nejbližších dnech může očekávat balíček každý "startér".

V předchozích dnech jsem začal roznášet knihu s dárečky všem, kdo požádali o osobní doručení. Něco málo navíc je možné zjistit na mém blogu.

já.jpg

Už je to tady!
7/12/2016

Už je to tady!

Kniha je na světě.

Po mnohých peripetiích včera konečně dorazil balík plný prchavých myšlenek. Hned jsem začal pracovat na distribuci knihy všem startérům. Chviličku to ještě potrvá. Musím zabalit stovky knih společně s dárečky, které jsou pro stratéry připravené, nalepit známky, odnést na poštu...

V této souvislosti chci všechny startéry poprosit o informaci o tom, zda se třeba nezměnila adresa pro doručení a zda by případně měli zájem o osobní předání. Takové osobní předání by ideálně mohlo proběhnout při výletu do mých hor - Jeseníků nebo při nějaké jiné příležitosti. Tak či onak přeji všem startérům, aby ve chvíli, kdy budou knihu držet poprvé v ruce, měli alespoň z části tak libý pocit jako jsem měl já.

V případě změny adresy nebo zájmu o jinou formu předání pište na adresu nawrath.marek@seznam.cz.

gpo2.png

gpo3.png

gpo4.png

Cosi se děje?!
6/17/2016

Cosi se děje?!

Dorazila důležitá zásilka...

Důležitá informace pro všechny zoufalé startéry:

Právě dnes dorazila velmi důležitá zásilka! Více informací v nejbližších hodinách.

Tou důležitou zásilkou je maketa knihy, na základě které by se mělo okamžitě začít tisknout ve velkém.

Bohužel, tím dobré zprávy končí a já už se ani nebudu pokoušet vkrádat do svých omluv nějaký vtípek. Ke konečnému tisku ještě nedojde...

gpo.png

Je mi jasné, že všichni ti, kdo knihu podpořili jsou právem zklamáni. Celý proces se táhne hodně dlouho. Zatím se vše dalo hodit na můj amatérismus a zásadní změny v podobě knihy.

Další zpoždění s tím vlastně taky souvisí. Z makety je zřejmé, že vše není úplně OK, jak bychom s grafikem Radkem Petříkem chtěli. Něco můžeme ovlivnit větším dohledem, jeden problém ovšem zásadně zasáhl i naše možnosti spoléhat jen na své nadšení.

Z makety je vidět, že stránky prosvítají. Znamená to zvýšit gramáž, změnit rozpočet, upravit parametry obálky. To vše samozřejmě znamená další posun termínu vydání. Věřím, že se z Generátoru nestane vánoční dárek, jak na twitteru leckdo vtipně podotkl, ale termín se prostě posunout musí.

Věřím, že to nakonecbude ku prospěchu věci.  Určitě oceníte, když ohledně kvality nebudeme nějak couvat. Vydržte tedy ještě, prosím. Generátor bude!

Díky za trpělivost!

 

Autor Generátoru byl spatřen na Bahamách!
5/21/2016

Autor Generátoru byl spatřen na Bahamách!

Bude vydán?!

Možná už někteří ze startérů pojali podezření, že autor Generátoru prchavých okamžiků inkasoval odměny a někde zmizel. Není tomu tak. Omlouvám se za další prodlužování Vašeho čekání, ale věřte, že i autoři netrpělivě vyhlíží termín, kdy budou moci poprvé knihou zalistovat.

Budu se zase trochu opakovat, ale to zdržení, které knihu doprovází, plyne opravdu z toho, že si na její podobě dáváme velmi záležet. Původně to mělo být jen pár drobných textů v pěkném obalu a s několika málo ilustracemi. V okamžiku, kdy se spoluautorem stal radek Petřík začalo vznikat něco víc. 

Jednotlivé texty se začaly skládat do páru a každý pár byl doplněn ilustrací, která oba texty propojila. V posledních týdnech se objevovaly dvojice, jejichž spojení do páru bylo stále těžší a těžší. To byl jeden z hlavních důvodů zdržení.

V tuhle chvíli již je hotová sazba a všechny ilustrace. Při dokončování jistých formálních prvků, přišla myšlenka, že by knihu mohlo doprovodit pár slov nějaké zajímavé osobnosti. Něco visí ve vzduchu, třeba budete příjemně překvapeni. :-)

Pak už jen vyladit konečnou verzi obálky a je možné tisknout. Termín už raději nebudu ani naznačovat. Chtěl jsem Vás jen uklidnit, že nikdo z autorů na Bahamách není. Nemohu mluvit za Radka, ale mně je tady fajn.

Marek

učitel.png

Dali jsme Vám, kamarádíčkové, dary?
4/30/2016

Dali jsme Vám, kamarádíčkové, dary?

Ještě nedali, ale připravené jsou už i ty poslední...

Každá předehra jednou končí a tahle byla hodně dlouhá. S příchodem května se Generátor prchavých okamžiků přesouvá do další fáze. V prvním květnovém týdnu by se kniha měla dostat do tisku a pak už poputuje do obálek a do nedočkavých rukou trpělivých startérů.

V rámci té nekonečné předehry se podívejte na další ukázku a dárky, které obdrží někteří z Vás. Jde o drobnosti z ruční papírny ve Velkých Losinách, úžasném místě, které tady nedaleko stojí už více než čtyřista let. 

l01.png

l2.png

l5.png

Tiskneme!
4/16/2016

Tiskneme!

Zatím tedy aspoň jeden z dárků...

Zatímco se intenzivně pracuje na přípravě knihy do tisku, pokračuje také příprava dárků pro věrné a trpělivé startéry. Po lehkém závanu časů minulých v podobě historických pohlednic, je zde dárek ze žhavé současnosti.

IMG_5013.png

Každý stratér dostane společně s knihou barevnou záložku se dvěma epizodami severské detektivky Vibeke Björgen. Záložka má speciální úpravu, díky které vydrží více než 1 358 726 založení. To číslo jsme si nevycucali z prstu. Náš tester provedl zátěžový test s takovýmito parametry! (Ledaže by si to číslo vycucal z prstu on.)

Možná se někteří ptáte, proč se u Generátoru prchavých okamžiků objeví právě tahle záložka. Je to jednoduché: Bez Vibeke Björgen by Generátor nevypadal tak, jak bude vypadat. Vibeke Björgen autora textu svedla dohromady s grafikem a vzniklo tak "autorské duo" Mørke Rødkål, které dnes stojí za vznikem Generátoru prchavých okamžiků.

Snad vám tahle záložka udělá radost a zpříjemní četbu nejen naší knihy. Pokud nejste příznivci severské krimi, třeba uděláte radost některému z miliónů čtenářů, kteří tenhle žánr čtou a Vibeke Björgen jim čirou náhodou v knihovně chybí.

Pro ty, kteří se těší především na samotnou knihu, je tady další (velmi jarní) ukázka. Jde o dvoustranu z poslední čtvrtiny knihy, takže její vydání není daleko!

01gpo.jpg

Nekecáme, makáme!
4/9/2016

Nekecáme, makáme!

V minulých dnech jsme dávali dohromady další odměny pro startéry.

V minulých dnech jsme dokončili další fázi přípravy Generátoru prchavých okamžiků. Někteří ze startérů obdrží v balíčku prchavý okamžik v podobě historické pohlednice..

Jak je uvedeno v přehledu odměn, budou to pohlednice ušité na míru konkrétnímu startérovi. Nebylo úplně jednoduché najít pro káždého pohlednici s místem jeho bydliště. V některých případech to jsou nakonec pohlednice z míst, která mají k bydlišti startéra alespoň nějaký vztah. Snad jej tam každý najde.

P1120073.jpg

Pohlednice mají různé stáří. Dá se říct, že pokrývají celých prvních padesát let dvacátého století. Některé pohlednice prošly poštou, což prchavému okamžiku, který je v nich ukryt, dává další rozměr. Je za nimi možné vidět příběhy lidí z časů velmi bohatých na významné události.

P1120079.png

Odpovídají tomu samozřejmě i známky. Je tu několikrát František Josef I., jsou zde první známky první republiky, je tady Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš, známky z období Protektorátu Čechy Morava a například také "táta dělníků" Antonín Zápotocký.

P1120080.png

Zajímavé jsou také adresy. Je zde samozřejmě spousta adres českých, párkrát se tu objeví Vídeň a nejzajímavějším místem, kam jedna z pohlednic putovala, je asi Edinburgh. 

Doufám, že dotyčné startéry potěší tenhle závan historie aspoň zčásti tak, jak mě těšil samotný výběr.

Paralelně s přípravou probíhá příprava knihy. Sazba je hotová, zbyvá dokončit a doladit některé ilustrace.

P1120075.jpg

P1120076.jpg

P1120077.jpg

P1120078.jpg

Kde to vázne?
4/1/2016

Kde to vázne?

Kdy lze očekávat doručení Generátoru prchavých okamžiků a odměn?

Někteří ze startérů se netrpělivě, ale zcela oprávněně ptají na to, kdy už k nim Generátor prchavých okamžiků dorazí. Věřte, že jsme stejně nedočkaví, možná ještě nedočkavější. Nicméně neradi bychom něco uspěchali, když už je ta možnost vytvořit díky vybrané částce co nejdokonalejší dílko. Abychom alespoň naznačili, že se kolem Generátoru pořád něco děje, předkládáme pár obrázků.

genp.png

Knížky a odměny je k budoucím čtenářům nějak dopravit. Takhle vypadá hromádka obálek, která k tomu poslouží.

gena.png

Jednou z odměn jsou prchavé okamžiky zachycené na fotografiích. Na obrázku je zlomek z nich

 

gen.png

To stěžejní, co se nyní kolem Generátoru prchavých okamžiků děje, je dokončení sazby, ilustrací a grafické úpravy. Na obrázku je další ukázka práce Radka Petříka.

Milí startéři, prosíme Vás o trpělivost. O dalším dění kolem přípravy, tisku a distribuce knihy Vás budeme informovat na tomto místě.

 

Makáme na tom!
3/18/2016

Makáme na tom!

Dorazily dary od startérů. Co s nimi bude?

„Copak to má ta slečna v pravé ruce?!“ říkáte si možná. Ano, je to Generátor prchavých okamžiků. „Proč ho už nějaká ochechule má a já ještě ne, to je jako nějaká VIP pipka?!“ napadne vás možná vzápětí. Důvod je velmi prozaický. Slečna na obrázku má Generátor do rukou vložený grafikem a ilustrátorem Radkem Petříkem. Opakuji: Generátor. Generátor vložený elektronicky. 

holka-s-knihou.jpg

Než začnete na ulici potkávat zasněné slečny a dámy s knihou s povědomým obalem, pár dní ještě uběhne. V tuto chvíli pokračuje práce na její grafické podobě a začalo shromažďování dárků pro věrné startéry. Jako další ochutnávku přinášíme náhled dvoustrany z kapitoly Láskyplno. 

boskovice.png

Děkujeme za Vaši trpělivost. O dalším osudu knihy Vás budeme i nadále informovat na tomto místě až do té doby, než k Vám konečně dorazí. (Ta kniha, nikoli ta slečna).

Kampaň končí
3/1/2016

Kampaň končí

Za pět dní kampaň na tomto webu skončí. Co bude dál?

Zbývá posledních pár dní, kdy je možné získat Generátor prchavých okamžiků bez starostí o to, zda se v budoucnu objeví nějaký dotisk.

S koncem kampaně ovšem neskončí komunikace s Vámi, kdo jste se rozhodli Generátor vlastnit. Pravidelně Vás budeme informovat o tom, jak pokračuje práce na grafické úpravě knihy, jejím tisku a distribuci.

Jako ochutnávku pro všechny věrné zveřejňujeme další dvoustranu z oddílu "Láskyplno".

generátordvatři.jpg

Znovu děkuji všem dosavadním startérům a všem, kteří se rozhodují přidat mezi čtenáře Generátoru přeji, aby to stihli včas. :-)

Finišujeme.
2/24/2016

Finišujeme.

Do konce kampaně zbývá deset dní.

Už jen deset dní zbývá do konce kampaně. Pro autory tím začne další, velmi důležitá, etapa. Knihu je třeba dokončit po grafické stránce. Sazba a ilustrace jsou hotové zhruba z jedné třetiny. Následovat bude tisk a distribuce. Pak už budeme všichni moct uchopit knihu do ruky a přivonět k ní. Nevím jak Vy, ale já se na to strašně těším.

gen007.png

V druhé větě jsem zcela záměrně použil množné číslo - pro autory. Z knížky, která byla původně koncipována jako čistě má výpověď se postupně stává dílko, kde text a grafická podoba mají rovnocennou roli. Dnes tedy mohu prozradit, že Radek Petřík je nejen ilustrátorem, ale oficiálně také druhým autorem Generátoru prchavých okamžiků.

Je pro mě úžasné pozorovat, jak na mé texty Radek reaguje svými kresbami. Každý výsledek totiž konzultujeme až po prvním Radkově návrhu. Radek tedy kreslí to, co v mém textu vidí on a je velmi zajímavé sledovat, jak můj text interpretuje.

Kniha ještě není na světě a už se objevily návrhy, že by mohla být nominována v soutěži Nejkrásnější české knihy. Já myslím, že především díky Radkovu zpracování to není vůbec troufalý nápad. Nicméně nepředbíhejme.

Děkuji všem novým startérům za podporu. Pokud máte pocit, že by kniha mohla oslovit někoho, kdo o ní zatím neví, budu rád, když ji doporučíte. V prvním vydání totiž kniha vyjde v limitovaném počtu kusů a nejlepší způsob jak ji teď získat je stát se zde jejím čtenářem.

Sázíme!
2/17/2016

Sázíme!

Pomalu, ale jistě vzniká konečná grafická podoba Generátoru.

Zatímco text knihy je už nějakou dobu prakticky hotov, její grafická podoba se rodí zvolna s velkou pečlivostí. Musím přiznat, že mě samotného velmi příjemně překvapují grafické návrhy Radka Petříka. Vypadá to tak, že každá dvoustrana Generátoru bude tvořit jeden celek. Přináší to spoustu zajímavých momentů. Texty, které původně vznikaly samostatně, jsou nyní propojený nějakým grafickým prvkem a navzájem se tak ovlivňují mnohdy nečekaným způsobem. Radkova práce tak dává knize nový, velmi zajímavý, rozměr.

pastorale2.jpg

Pokud Vás grafická podoba knížky zaujala a ještě jste si ji neobjednali, máte ještě více než čtrnáct dní na to stát se minimálně jejími čtenáři.

Bonus pro nové startéry
2/11/2016

Bonus pro nové startéry

Je třeba dělat nějaký ten marketing...

Částka, kterou věrní startéři zatím poslali na podporu Generátoru prchavých okamžiků, se přiblížila k zajímavé metě. Rozhodl jsem se tedy motivovat ty, kteří pomohou tuto metu překonat. Každý, kdo si ode dneška do neděle 24:00 vybere některou z možností podpory, získá navíc dárek bez ohledu na kategorii odměny, kterou si vybere. O co půjde, můžete hádat z přiložených obrázků.

losiny.png

"Jak k tomu přijdeme my, kteří jsme Generátor podpořili hned na začátku?" říkáte si možná někteří. Máte pravdu, taky si zasloužíte poděkování a dárek. Věřím, že každého z Vás potěší nějaká ta drobnost, kterou společně s knihou najdete v zaslaném balíčku.

Jít do toho po hlavě?
2/10/2016

Jít do toho po hlavě?

Rozvážnými pomalými krůčky se blížíme ke konci kampaně.

Napsal mi včera jeden fanoušek Generátoru, že obdivuje, jak jsem se do téhle kampaně vrhnul po hlavě a jak je fajn, že je tak úspěšná. Musel jsem ho poopravit. Kampaň samozřejmě byla zahájena náhle a pro někoho možná nečekaně. Nikde jsem o svém rozhodnutí vydat knížku tímhle způsobem nemluvil. Myšlenka udělat to pomocí crowdfundingu vznikla před rokem a celý rok zrála. Obsah Generátoru vznikal ovšem mnohem déle; o tom už jsem se zmiňoval.

K dnešnímu dni je výběr cílové částky splněn na 236 %. Jsem nadšený a občas dumám nad tím, jaké hranice se ještě v tomhle směru podaří překonat. Znovu a znovu musím poděkovat všem, kdo zatím vydání knihy podpořili. Ještě stále je možné stát se alespoň jejím čtenářem a objednat si ji. 

Na závěr jedna z mých textových miniatur. Můžete hádat, zda se v knize objeví, nebo ne.

Sousedova kočka

proběhla bylinkovým záhonem

vzduchem zavoněla mateřídouška

mat.png

Jak se rodí Generátor?
2/5/2016

Jak se rodí Generátor?

Generovat prchavé okamžiky je někdy velmi jednoduché. Podívejte se, jak to vypadá, když se je pokoušíte zachytit na papíře.

Naše kampaň je přesně v polovině. Ještě dalších třicet dní je tedy možné objednat si Generátor prchavých okamžiků a podpořit tak jeho vydání. Zároveň si tenhle okamžik zaslouží nějaký zajímavý příspěvek. Podívejme se tedy do zákulisí pod pokličku vzniku knihy a povězme si pár veselých historek z natáčení.

Jak už bylo naznačeno, o sazbu a grafickou úpravu Generátoru prchavých myšlenek se stará Radek Petřík. Radek je ve svém oboru profík, takže svojí profesionalitou vyvažuje amatérismus nadšeného autora textu.

Mnozí nejspíš Radka znáte z knížek, na kterých pracoval. Hodně známým titulem je třeba Kraď jako umělec, z poslední doby Příručka skečnoutingu  a dále pak například Restart a Špatní žáci, rebelové a jiní géniové. Graficky se taky podílí na zajímavém projektu Čtení na víkend.

Jeho dosud nejslavnějším dílkem, které zatím čeká na náležité ocenění, je grafické zpracování severské detektivky Vibeke Björgen.

Práce na temných případech slavné skandinávské kriminalistické dvojice nás s Radkem svedla dohromady. Já sám dnes těžko skrývám nadšení z toho, že souhlasil i se spoluprací na Generátoru. Přitom jsme se seznámili zcela náhodou na twitteru. Až Vám, milé děti, bude někdo někdy tvrdit, že sociální sítě jsou apriori zlo, nevěřte mu!

Pojďte teď nakouknout, jak ona spolupráce vypadá v praxi.

První návrh titulní miniatury vypadal takto:

g1.jpg

Líbilo se mi, že je titulní text pojat takhle inverzně. Než jsem se však stačil dostatečně vynadívat na první návrh sazby, přišel Radek s myšlenkou, že to tmavé pozadí moc nekoresponduje s textem "Jsou dny..."

V dalším návrhu už tedy na vlastní připomínku zareagoval a přidal také obrázek - motiv generátoru z obalu knihy. 

g21.jpg

Ani tuto verzi jsem si dlouho neužil. Radkovi to černé pozadí nedalo spát a přišel, podle mě, s geniálním řešením. On si to možná ještě sám neuvědomuje, ale ten motiv dne a noci se ve sbírce párkrát objevuje. Inspiroval mě tak k dalším nápadům.

g31.jpg

 

Děkuji všem novým startérům a těším se na další!

Marek Nawrath

Není to kniha.
2/1/2016

Není to kniha.

Je to Generátor prchavých okamžiků.

Někteří z Vás mi píší, jak moc se na knížku těší. To mě sice těší, ale troufnu si drze tvrdit, že nejde "jen" o knihu. Podporujete přece Generátor prchavých okamžiků, to je víc než kniha! :-) Dobrá, tak jsem si trošku zapřeháněl. Chtěl jsem jen upozornit, že každý startér podle vybraného způsobu podpory obdrží ještě něco navíc.

Někteří z Vás dostanou společně s knížkou "dárek ušitý na míru". O co půjde to už všichni trochu tušíte, ale rozhodl jsem se podělit s Vámi o to, co mě k jedné z odměn inspirovalo.

Mám rád historické pohlednice. Vůbec nejraději mám ty popsané a ofrankované. Za takovými vidím nějaký příběh. Mám doma pohlednici s kapličkou a chatou u Vřesové studánky z roku 1925. Z jejího rubu (viz titulní foto) vyplývá, že v té době putovala poštou z Koutů nad Desnou do Vídně. Tam zřejmě chvíli pobyla a po necelých sto letech dorazila do jednoho pražského antikvariátu. Zde jsem ji našel a přivezl do jesenického podhůří. Pak jsem si jednou udělal výlet do Koutů a vystoupal do výšky 1290 m n.m., abych "pohlednici ukázal", jak to tady teď vypadá. Fotografii z toho okamžiku nemám, počasí tomu nepřálo. Rozhodně to ovšem byl zvláštní zážitek.

vres.jpg

Vřesová Studánka

Někteří z Vás společně s knihou nějakou historickou pohlednici získají. Těším se, až je budu shánět a vybírat, i když jsem si podle některých tímhle krokem zadřel pořádnou třísku do zadku. Budu věřit, že se aspoň v některých případech podaří připravit fandům, sponzorům a mecenášům Generátoru nějaký nevšední okamžik.

Na závěr ještě dvě textové miniatury, které jsou inspirovány jesenickými vrcholy, ale v Generátoru se neobjeví.

krivák.jpg

Sameček křivky obecné

 

Pecný (1334 m n. m.)

Necelých pár metrů od Pecného

potkal jsem křiváka obecného

 

hole.jpg

Hraniční kámen na Vysoké Holi aneb Třistatřicetři let samoty

 

Vysoká Hole

 Na vrcholu na Vysoké Holi

konečně jsem vyvrcholil

 

Děkuji všem současným startérům za přízeň a ostatním připomínám, že minimálně čtenářem Generátoru prchavých okamžiků se můžete stát ještě více než měsíc.

Proč Generátor?
1/28/2016

Proč Generátor?

Rád bych dnes odpověděl na otázku, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje.

Jsem strašně rád, že se mi docela často někdo z Vás ozve s dotazy, podporou nebo s čímkoliv jiným. Opakují se otázky, které se týkají názvu knihy. Asi bych teď mohl zaujmout pozici "tvůrce", který přece zcela zásadně nevysvětluje význam svého díla.

Zkusím to udělat jinak a budu doufat, že to všem startérům udělá radost. Většina z Vás ví, že učím fyziku. Mohl bych popsat několik normovaných stran o tom, co všechno jsem zažil, když jsem studentkám předváděl princip Van de Gráffova generátoru. Také s modelem generátoru střídavého napětí je možné ve třídě plné dívek zažít spoustu vzrušujících okamžiků. 

Jako matematik také vím o generátoru náhodných čísel. Narazil jsem na generátor vět do školského vzdělávacího programu. A mohl bych pokračovat dalšími příklady toho, kdy se mi pojem generátor cpal do podvědomí.

Přeruším to "verši". Nevím proč, ale tyhle zrovna v knížce nebudou. Budu rád, když mi třeba v komentářích napíšete, zda je v pořádku, že jsem je z knihy vyřadil.

Vers Apps

Línému poetovi nestačí
vyhledávač rýmů
všude je vidět vývoj
proč ne v poezii
bez obav z přisprostlých anonymů
teď generátor veršů použiji

Nemůžu se nezmínit o dalším zdroji, který má vliv na to, že je ve mně pojem generátor tak hluboce zakořeněný. Mám strašně rád kapelu Van Der Graaf Generator. Jejich album The Least We Can Do Is Wave To Each Other bylo jedním z prvních vinylů, které jsem si kdysi dávno pořídil (doporučuji!).

Jo, muzika, jeden z úžasných "generátorů prchavých okamžiků". Strašně rád bych do své knihy dostal to, co díky hudbě zažívám, případně i to málo, co jsem se někdy skrze hudbu snažil vyjádřit.

Zatím knize schází některé rozměry. Nevadí mi to. Občas se dá třeba i do knihy vměstnat něco víc. Tím se dostáváme k titulnímu snímku dnešní novinky. Mám doma hudební nástroj, který je zdrojem prchavých okamžiků už jen svojí existencí..

 

kalimba.png

Kalimba

Místností zní kalimba
každý si rád zaklimbá

 

Zbývá možná dodat, že kampaň je sotva v polovině. Pokud máte zájem o tištěný Generátor prchavých okamžiků, máte možnost objednat si ho ještě sedmatřicet dní od okamžiku, kdy byla zveřejněna tato novinka. :-)

ReachedCZK 72,837(291%)

291%
CZK 25,000requested
234contributors
Contribute

project authorMarek Nawrath

Rewards

CZK 120Čtenář

Stáváte se čtenářem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte vytištěnou knihu s věnováním a drobným dárkem. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Fanoušek

Stáváte se fanouškem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte vytištěnou knihu s věnováním, drobný dárek a několik prchavých okamžiků zachycených autorem na fotografiích. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Fanda

Stáváte se fandou Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte vytištěnou knihu s věnováním, drobný dárek, dárek ušitý na míru právě Vám (originální historickou pohlednici vybranou podle místa Vašeho bydliště a na ručním papíře ručně psanou báseň spojenou s Vaším bydlištěm nebo jménem) a několik prchavých okamžiků zachycených autorem na fotografiích. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor

Stáváte se sponzorem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte dvě vytištěné knihy s věnováním, drobný dárek, dárek ušitý na míru právě Vám (originální historickou pohlednici vybranou podle místa Vašeho bydliště a na ručním papíře ručně psanou báseň spojenou s Vaším bydlištěm nebo jménem), několik prchavých okamžiků zachycených autorem na fotografiích a stylový dárek v podobě regionálního produktu s čtyřsetletou historií. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Mecenáš

Stáváte se mecenášem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte tři vytištěné knihy s věnováním, drobný dárek, dárek ušitý na míru právě Vám (originální historickou pohlednici vybranou podle místa Vašeho bydliště a na ručním papíře ručně psanou báseň spojenou s Vaším bydlištěm nebo jménem), několik prchavých okamžiků zachycených autorem na fotografiích a stylový dárek v podobě regionálního produktu s čtyřsetletou historií. V knize se objeví Vaše jméno, případně jméno Vaší společnosti. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable