P7030226.JPG

GARSONKA - první deska Ondřeje Novotného Hudba

Hospodskej folk, náznaky blues a punku, smrad vohýnků, pivní láska.

P7020151.JPG

ReachedCZK 45,799(104%)

104%
CZK 44,000requested
74contributors
ContributeRewards

Vážení mecenášové, 

buďte tak laskavi a pojďte do "Garsonky". 

Já Vám to vrátím dobrou muzikou. Jenže aby ta dobrá muzika vznikla, musí být dobří muzikanti. Chtěl bych Vás tedy požádat, abyste mi je pomohli zaplatit a s nimi i studio, mistra zvuku a výrobu hrajících placiček. Šoubyznys je hroznej byznys. Když se vše zdaří, vznikne deska, která tu ještě nikdy nebyla.

 A pokud se vše zdaří řádně přes rozpočet, všechny Vás pozvu na rum!

 "Garsonka" je završením úspěšně odehraných, leč nenahraných programů "Písně milence a pijana", "Písně delyrické" a "Písně hulváta I, II, III", se kterými jsem posledních deset let jezdil různě po vlasti a rozdával spoustu radosti na soukromých akcích u táborových ohňů, po hospodách i na festivalových stejdžích (Mighty Sounds, Anežkafest, Summer End Festival). Mým cílem je však překonat sólový stín a nahrát kvalitní CD se studiovými muzikanty (kteří působili nebo působí např. v DG 307, Ty Syčáci, Meteor Divadla Husa na provázku a snad prej i u Broma v orchestru kdysi). Na jejich výplatu, na nájem studia i služby skvělého hudebního režiséra Tomáše Vtípila (Syntax Error, DG 307 atd.) poslouží peníze, o které vás žádám pomocí tohoto obludária. V neposledním případě se ty cédéčka taky musej vylisovat.

 Nikdy v tom přece nejsme úplně sami!

10255625_581826568591307_3520577027927331693_n.jpg

 

Takhle to může vypadat, když za sólistou stojí dobrá kapela. V tomto případě jsou to borci z "Vyčůrat a spát" a píseň "Bože, to je zase keců", která je oblíbená nejen mezi mládeží ale také mezi rodiči s dětmi. Tuhle kapelu jsme založili ještě na základce s Míšou Bláhou (který slíbil udělat pro "Garsonku" booklet), Jakubem "Držkou" Juráskem, v neposlední řadě s Endžlem a Prokopem. Lidi se změnili, ale písničky jsou pořád naše. Některý moje. S nádechem country i ta, kterou můžete slyšet níže.


 

 A tady můžete sledovat, jak znějí písničky, když je nahráváte sami tím nejprimitivnějším způsobem doma v garsonce. Jsou to písničky, který se díky Vám můžou dostat do "Garsonky" na profi úrovni, aby to prostě znělo jako vopravdická muzika. 

 

 Když jsem byl malej, slyšel jsem někde Kryla a dojímal se, i když jsem tomu vlastně vůbec nerozuměl. A pak jsem slyšel Psí vojáky a poznal, že lyrik nemusí furt fňukat a delirik furt řvát. Že se to všechno rozumí samo sebou. A chtěl jsem trávit dny v Bufetu Na Knížecí, protože jsem tam poblíž bydlel. A pak jsem slyšel Visáče a učil se nadhledu a taky tomu, že i pankáči můžou bejt romantici. A o čem je Garsonka? O lásce.

 

Nakonec si ještě poslechněte evergreen brněnských kolejí, luk a hvozdů Máchova kraje, pražských hospod a kdejakých privátů. Říkala Tereza a říkal Petr, říkala Paulína a říkal Tomáš, říkal Jiří, Jakub i Lukáš, že už jsem velkej a že by se to mělo nahrát. Když mi pomůžete, bude to pecka! 

 

 Ještě jednou díky!

17314_10204963535583301_5251837055847143289_n.jpg

 

P. S.: Když sjedete ještě níž, jsou tam unikátní ceny, který tu na celým startovači nikdo nemá.

 

ReachedCZK 45,799(104%)

104%
CZK 44,000requested
74contributors
Contribute

project authorOndřej Novotný

Rewards

CZK 100budu myslet

Budu na tebe myslet, až ti bude blbě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200budu myslet dvakrát

Viz předchozí bod, ale můžeš mi zavolat.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250CD

To je to CD.

Number of available rewards: 130/150

Reward unavailable

CZK 350CD + autogram

Teda to CD, ten podpis, no, já nevím, jestli to má nějakou cenu, ale to je spíš tak pro případ, kdyby se mi v budoucnu něco stalo.

Number of available rewards: 7/20

Reward unavailable

CZK 400CD + křest

To CD a samozřejmě vstup na křest, kterej bude v Praze a Brně někdy. Nebo na nějakej další koncert. Vždyť to hraju furt stejně.

Number of available rewards: 3/10

Reward unavailable

CZK 500na tělo

To CD a na koncertě vám napíšu básničku přímo na tělo. To je dnes velmi populární zábava.

Number of available rewards: 15/20

Reward unavailable

CZK 500CD + CD

Teda to CD a CD světoznámé a oblíbené kapely Vyčůrat a spát, jež se zove Mein bigbeat. Basák toho má doma ještě plnou krabici.

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 700kultura

Teda to CD a návštěva strašnického Divadla X10. Tam ti hrajou krásný věci. Já tam náhodou dělám, takže vám to tam pak můžu ukázat, to divadlo, můžeme si s hercema něco na baru dát, to maj dneska lidi rádi.

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 800předmět

To CD a nějakej předmět z tý garsonky, ve který jsem žil s nějakým příběhem. To je takové velmi romantické a tajnosnubné.

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 1,000pivo

Můžu vám to CD přinést do nějaké (mojí) oblíbené restaurace a tam si můžem dát pivo. A když nám bude dobře, tak si jich můžem dát víc. Dokud budem moct sedět.

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 2,000výlet

Buď můžeme na celodenní výlet někam (doporučuju třeba kokořínské lesy nebo vyhlídku Máj) s nějakou partou i třeba nebo za váma můžu přijet někam do jinýho města a tam třeba někde vypijem flašku vína. Do Ostravy se teda trochu bojím na tu vodku. A to CD.

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 5,000víkend

Víkendová výprava s nějakou prima partou. Kytara, vláček, celty, rum, pod hlavou boty, nůž.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 7,000koncert

Přijedu vám někam udělat koncert. Třeba bych moh zahrát i s tou svojí kapelou. A potom, když budou zpěvníky, jsem jak juke box a můžem hulákat celou noc. Jen teda nehraju Nedvědy a Kluse.

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 10,000svítáníčko

Pokud chcete sbalit holku (ale i kluka, dneska to je vlastně jedno), napíšu vám písničku a jestli nebudete úplný dřevo, tak vás ji naučím i zahrát, a můžete to svýmu idolu hrát pod oknem. Vhodné i na výročí, svatby, výročí svateb, ale hraju i na pohřbech.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 40,000lekce Faust

Kus těla nebo duše. Podle toho, zda jste blázen nebo čert.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable