Banner_16_9.jpg

FUKAFUTOKYU Film & Video

Pomozte Františku Fukovi natočit hodně netradiční cestopis z Japonska.

Banner_16_9.jpg

ReachedCZK 171,309(173%)

173%
CZK 99,000requested
428contributors
ContributeRewards

UPDATE 9. března večer:

Dnes odpoledne, tj. necelý jeden týden po zahájení projektu, byla vybrána požadovaná částka 99 000 Kč.

fire1.jpg

Na oslavu tohoto úspěchu jsem přidal dvě věcné odměny (placku a magnet na ledničku) zasílané poštou, a také následující stretchgoal:

Pokud bude do skončení projektu vybráno aspoň 199 000 Kč, pak svatosvatě slibuji PŘINEJMENŠÍM vše následující:

 • V rámci zájezdu určitě navštívím les sebevrahů Aokigahara pod horou Fudži (celodenní výlet, dost daleko od Tokia) a zdokumentuji všechny nalezené mrtvoly.
 • Navštívíme s drahou polovičkou Love Hotel a natočíme tam něco vzrušujícího.
 • Součástí HD downloadu (pro všechny, kdo přispěli aspoň 100 Kč) budou kromě nepoužitých záběrů také ambientní audiozáznamy z různých míst (klidných i typicky japonsky rušných), pořízené kvalitními mikrofony.
 • Zpravodajský blog FUKAFUTOKYU budeme updatovat i v průběhu samotné cesty, včetně nějakého toho videa.

Takže díky za všechny ty dary! Níže následuje původní text projektu:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dobrý den,

jmenuji se František Fuka a už pár desetiletí se věnuji různým činnostem, o kterých si můžete najít podrobnosti například na Googlu.

Mimo jiné už hezkou řádku let recenzuji filmy a dostal jsem nápad, jak bych konečně mohl sám natočit film, jehož většinu aspektů budu mít pod vlastní kontrolou a nebudu se muset spoléhat na herce, osvětlovače a další lidi, kteří mohou zkomplikovat mou "unikátní tvůrčí vizi".

Dostal jsem nápad natočit netradiční celovečerní cestopis z Tokia.

V Japonsku jsem byl už celkem sedmkrát a stále se nemohu nabažit toho, jak zajímavě ujeté tam všechno je.

genocide.jpg

(Foto z první návštěvy v roce 2002)

O svých cestách jsem už něco napsal, nafotil i natočil, ale vždy to byly jen náhodné drobnosti. V čem by to mělo být tentokrát jiné?

Pokud se mi podaří vybrat mezi vámi potřebnou částku, bude se má letošní cesta do Tokia lišit od těch předchozích v následujících věcech:

 1. Já i můj ženský doprovod budeme značnou část pobytu věnovat natáčení a komentování všeho, co kolem uvidíme (takže si neužijeme výlet zdaleka tolik, jak kdybychom si "jen tak jeli do Japonska").
 2. Budu vybaven výrazně lepší video- a audiotechnikou než při předchozích návštěvách.
 3. Bude se natáčet přibližně 14 dní v Tokiu a blízkém okolí.
 4. Po návratu vynaložím veškeré své schopnosti (i schopnosti jiných schopných lidí), aby ze syrového natočeného materiálu vzniklo něco, co má hlavu a patu, humor, a především - není to nudné. Mimo jiné to znamená, že film bude přijatelně sestříhaný, ozvučený a ohudebněný (samozřejmě mou hudbou).

Každopádně bude výsledkem něco, co se bude výrazně lišit od většiny existujících cestopisů. Kromě vysokých mrakodrapů a chrámů se swastikami mě stejně tak zajímají bizarní obchůdky, smradlavé uličky, bojoví roboti, japonské školačky, nemrtvé nahé japonské školačky s chapadly, hřbitovy, dva Disneylandy, gay čtvrť Šindžuku, robotické suši a vůbec věci, o kterých se v turistických průvodcích moc nepíše.

Pokud chcete přispět k vytvoření tohoto projektu, prostudujte si především různé "Odměny" v pravém sloupci. Je možno mixovat více odměn a je také možno zaplatit za jednu odměnu větší částku, než je u ní uvedeno.

V každém případě ale platí, že výsledný film bude v nějaké podobě (např. na YouTube) zdarma k dispozici každému, kdo ho bude chtít vidět, tudíž pokud jste chudí, stačí vám jen nečinně vyčkávat, až film zafinancuje někdo jiný a vy přijdete k hotovému. Možná. Tak už to chodí...

gifts.jpg

(Foto pořízeno v Universal Studios Japan, 11. března 2011, pár minut před zemětřesením)

F.A.Q. (Často kladené otázky):

 • Co se stane, když se nevybere dostatek peněz? - Všichni dostanou své peníze zpět v plné výši a já v Japonsku nebudu natáčet.
 • Co se stane, když se vybere více peněz? - V závislosti na tom, kolik se vybere, se pobyt v Japonsku prodlouží a rozšíří z okolí Tokia i na jiná zajímavá místa (např. Kjóto, Ósaka, les sebevrahů Aokigahara, ostrov duchů Gunkandžima, sopečné jezero Hakone, elektrárna Fukušima) - závisí na celkové vybrané částce a na míře radiace.
 • Není 99 000 Kč málo? - Pravděpodobně je to málo na cestu dvou lidí do Japonska, jejich ubytování, pořízení potřebné techniky, natočení materiálu a jeho postprodukci. Nicméně v Japonsku si hodlám kromě natáčení také užívat s přítelkyní, takže mi nepřipadá spravedlivé, abych ze svého nezaplatil nic.
 • Co znamená název filmu? - FUKAFUTOKYU neboli フカフトキュ je takový velmi unikátní japonský obrat, který znamená česky něco jako "Bílý démon je v hlavním městě". A je to také dobrý hashtag a geniální tah z hlediska SEO.
 • Je to celé vtip? - Výsledný film by měl být vtipný, ale tato stránka a celá akce rozhodně není vtip / sociální experiment / podvod typu "Český sen".

P.S.: Ve facebookové diskusi na této stránce nebudu nijak reagovat, neboť nejsem na Facebooku. Pokud se mnou chcete komunikovat, použijte blog FUKAFUTOKYU nebo využijte některou z metod uvedených na mé domovské stránce.

ReachedCZK 171,309(173%)

173%
CZK 99,000requested
428contributors
Contribute

project authorFrantišek Fuka

Rewards

CZK 100Download

Download filmu v HD kvalitě, soundtracku v MP3 a FLAC a pravděpodobně i nějakých bonusů (nepoužité záběry atd.). Všechny ostatní odměny automaticky obsahují i tento download!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Žertovná placka (včetně poštovného)

Připínací placka na oblečení / batoh, která bude doživotně připomínat vám i všem kolemjdoucím, že jste mě poslali na dovolenou (detaily vzhledu viz [URL="http://fukafutokyu.fuxoft.cz"]blog[/URL]. Poštovné do ČR je v ceně, takže nezapomeňte uvést svou poštovní adresu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Velký magnet na ledničku (včetně poštovného)

VELKÝ magnet na ledničku, který bude doživotně připomínat vám i vaším návštěvám, že jste mě poslali na dovolenou (detaily vzhledu viz [URL="http://fukafutokyu.fuxoft.cz"]blog[/URL]). Poštovné do ČR je v ceně, takže nezapomeňte uvést svou poštovní adresu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Jméno v závěrečných titulcích

Vaše jméno (nebo vámi zvolená přezdívka) bude uvedeno v závěrečných titulcích. Můžete navrhnout, jakou profesi chcete v titulcích mít (pokud jinou, než "sponzor"), ale nezaručuji, že každé vaše přání bude vyslyšeno.

Number of available rewards: 188/300

Reward unavailable

CZK 666Vstupenka na premiéru

Jedna vstupenka na první (a pravděpodobně jediné) promítání tohoto filmu v kvalitním pražském kině, samozřejmě za účasti tvůrců.

Number of available rewards: 253/300

Reward unavailable

CZK 850"Vstupenka na premiéru" + "Jméno v titulcích"

Protože mnozí z vás vyjádřili přání mít poděkování v titulcích a současně se zúčastnit premiéry, tato kombinace dvou výše uvedených odměn vám umožní ušetřit 116 Kč z původní ceny (300 + 666).Tedy zakoupení této odměny je přesně totéž jako zakoupit zvlášť "Jméno v závěrečných titulcích" a "Vstupenku na premiéru".

Number of available rewards: 79/100

Reward unavailable

CZK 3,000Děkovná pohlednice z Japonska

Pohlednice s děkovným vzkazem a mým podpisem, odeslaná z Japonska na vaši poštovní adresu.

Number of available rewards: 24/30

Reward unavailable

CZK 10,000Pan producent

Výrazné uvedení vašeho jména (nebo přezdívky nebo firmy) jako koproducenta filmu v úvodních titulcích.

Number of available rewards: 4/7

Reward unavailable

CZK 25,000Buďte hvězda!

Možnost objevit se ve filmu v malé, ale mluvené roli, například Fukova řidiče, uklízečky nebo v roli sebe sama (dle dohody, možnosti jsou různé). Pokud se stydíte ve filmu sami účinkovat, můžete se nechat nahradit libovolnou jinou osobou dle svého výběru. Pozor: Dopravu na místo natáčení (tedy pravděpodobně Praha nebo Japonsko) si zařizujete na vlastní náklady! Tato odměna automaticky obsahuje také odměnu "Producent" (uvedení jména nebo přezdívky v úvodních titulcích).

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable