obrazekmaly.jpg

FNUK - trika, plakáty a falešné vysokoškolské diplomy! Umění

Zaplaťte školné a získejte ročenku, designová trička, stylové plakáty i vysokoškolské diplomy pro studenty imaginární fakulty UK. Bereme každého!

uvodni.jpg

ReachedCZK 22,550(119%)

119%
CZK 19,000requested
49contributors
ContributeRewards

Nebudeme chodit kolem horké kaše - víme, že nejsme jediná vysoká škola, kde si můžete koupit diplom. Ale jsme jediná vysoká škola, kde k němu dostanete designové triko a/nebo stylový plakát!

AKTUALITY
28.11.2013: Poslali jsme dopis Paroubkovi! Čtěte zde!
22.11.2013:
Podpořte nás na sítích stylovým obrázkem! Více zde.
20.11.2013:
Doplněna nová stylová trička! Více zde.

Stejně jako na konci Posledního skauta Joe Hallenbeck vysvětluje, že nemůžete lidi mlátit jen tak, ale chce to přihodit i nějakou vtipnou hlášku (byly přece devadesátky!), ani dneska nemůžete udělat triko nebo plakát a prostě čekat, až si ho někdo koupí...

podportenas.jpg

Stylové triko školy, plakát s mentorem nebo VŠ diplom? Vyberte si!

Chce to nějakou přidanou hodnotu! Vznikl tak falešný merchendise falešné vysoké školy, který je, troufám si říci, vtipný, stylový a sakra kvalitní. A navíc k němu můžete dostat i vysokoškolský diplom, což z toho dělá úplně parádní dárek, když už nevíte, čím člověka překvapit.

FNUK - Fakulta Nicnedělání Univerzity Karlovy podtrhuje život můj a spousty lidí kolem mě. Sám mám za sebou několik VŠ, aniž bych nějakou dodělal a FNUK pak naplňuje ducha flákání, koukání na filmy, hraní videoher... Nejenže by mě taková škola bavila, ale válel bych tam!

diplom.jpg

Diplom FNUK, který jenom čeká, až se s ním budete někde ohánět!

Co mám v plánu:

Sám dělám trika ve velmi malých objemech, takže vím moc dobře, jak je to finančně náročné. Proto bych rád vytvořil celou sérii triček a plakátů a tím snížil náklady na nějakou rozumnou úroveň. Jde mi o minimálně čtyřicet plakátů a dvacet triček s vlastním designem, který vystihuje podstatu naší FNUK - flákání, koukání na filmy, hraní videoher, nicnedělání...

Na prvních motivech se objeví dva důležití filmoví hrdinové - Dude Lebowski (film Big Lebowski bratří Coenů) a zkrachovalá existence Joe Hallenbeck (film Poslední skaut Tonyho Scotta). Kouzelné na tom je, že trička i plakáty rovnou můžete získat! A pokud trpíte depresemi, že nemáte žádný vysokoškolský titul (nebo ho máte ze školy, kterou nikdo nebere vážně), pořiďte si titul z FNUKu!

 

19000 Kč? Proboha na co?!

Ano, na "pár" triček a plakátů se tahle čáska může zdát vysoká, ale nechte si, prosím, vysvětlit, proč tomu tak je. Hlavní je pro mě kvalita! Triček na doma a hadrů na podlahu už mám doslova hromadu. Chci pro sebe i pro vás něco, s čím můžeme chodit mezi lidi, na večírky a vůbec se chlubit tím, jak boží triko na sobě máme.

1. 4000 Kč: Nákup textilu a jeho potisk (20 kusů).
2. 3600 Kč: Nákup papírů a tisk plakátů (2*20 kusů)
3. 1200 Kč: Tisk diplomů (cca 40 kusů)
3. 5400 Kč: Poštovné, balné a další náklady spojené s odesláním zásilek (50 až 100 Kč/zásilka)
4. 2090 Kč: Bankovní poplatky a poplatek Startovači (cca 11 % cílové částky)
5. 1900 Kč: Rezerva pro případ nějakých dalších nákladů (třeba vyšších poplatků za převody)
6. ZBYTEK: Nebudu lhát, zbytek pěnez půjde na rohlíky, abych měl co jíst a mohl dělat další designy :)

Zmiňované částky berte, prosím, s rezervou, všechny jsou značně proměnlivé na množství objednaných kusů. Samozřejmě, pokud překonáme cílovou částku 19000 Kč a budeme tisknout další designy, všechny tyto náklady budou vyšší.

 

Co dostanete:

body2.jpgPoštovné - Všechny odměny jsou uvedeny včetně poštovného v rámci České republiky! Až budu balíčky posílat, každý startér dostane identifikační číslo zásilky, přes které jí bude moci sledovat na webu. O distribuci se postará Česká pošta. Osobní odběr odměn není možný. Zásilky do zahraničí možné jsou, nicméně to navýší cenu poštovného - musíme se domluvit přímo.

Balení - Pokud si objednáte pouze textil či diplom, bude vám zaslán v bublinkové obálce (v případě diplomu bude ještě umístěn mezi dvě desky pevného kartonu, aby se zabránilo ohnutí). Pokud vaše odměna bude obsahovat plakát, bude vše smotáno a vloženo do podélné krabice o rozměrech 10x10x45 cm z pevného kartonu, abychom zabránili jejich poškození.

Textil a jeho potisk - Potisk textilu provedu přes osvědčenou společnost OP Tiger, která tiskne na vysoce kvalitní textil značky Contintental Clothing. Dodaná trička budou z biobavlny a bambusové viskózy, díky čemuž jsou nejen příjemná na nošení, ale mají i antibakteriální účinky - prostě, nebudete je muset nosit jenom na spaní a hlavně, jen tak je nezasmradíte!

Samotný potisk pak proběhne formou kvalitního digitálního tisku barvami, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Pokud bude zájem o textil větší (cca 30 kusů od jednoho designu), nechám trička potisknout sítotiskem, nicméně do té doby se výroba sít a nastavení strojů nevyplatí. Naštěstí, digitální tisk od OP Tiger ja vysoká kvalita, kterou tisknu již léta.

velikosttricek.jpg

Tabulka velikostí. Pokud si nejste jistí, čapněte pravítko a přeměřte triko, co máte ve skříni.

Tisk diplomů a plakátů - Diplomy budou velikosti A4 na matném papíře s gramáží 170 g, plakáty budou velikosti A2 na matném papíře s gramáží 115 g. Každý diplom bude vyplněný ručně hůlkovým písmem značně otrávenou úřednicí, kterou za tímto jediným účelem najmeme. Pokud nedodáte potřebné údaje, pošleme diplom "prázdný" a vy si jej můžete vyplnit sami.

 

Odměny:

Ročenka - Seznam všech startérů ze Startovače, kteří se rozhodli studovat na FNUKu. Každý uživatel bude mít svojí profilovou fotku - třeba tu tady ze Startovače (a pokud jí nemá, bude nahrazena nějakou univerzální) a jménem nebo přezdívkou. Všichni studenti prvního ročníku pak budou vystaveni na webu www.fnuk.cz.

Diplom - Vysokoškolský diplom s titulem inženýr, který bude s a nebo bez vyznamenání - záleží jenom na tom, jak moc jste se během startování projektu snažili (rozumějte, jak moc jste zaplatili). Diplom bude disponovat všemi náležitostmi, kterými normální vysokoškolské diplomy disponují - blabla v latině, podpis rektora a děkana, nějaké to razítko... všechno jsem kreslil tak, aby na první pohled bylo jasné, že nejde o diplom, který jste dostali v páté třídě za plavání.

diplomy.jpgPoznámka: Rám není součástí balení!

Plakát - Na plakátu je zakladatel naší školy a duchovní otec myšlenky nicnedělání Dude Lebowski. Plakát podtrhuje hlavní myšlenku našho ústavu a to fakt, že v učení mistra Lebowského všichni bezmezně věříme. Další významnou osobností je pak zlomené soukromé očko Joe Hallenbeck, jenž rád mlátí lidi surfovým prknem.

postery.jpg

Náhledy dvou prvních plakátů - Dude Lebowski a Joe Hallenbeck.

Motivy na triko - K dispozici jsou dava motivy na triko v několika různých barevných variantách, díky kterým dáte jasně najevo, že se hrdě hlásíte k našemu ústavu a myšlenkám, která lidi učí. Motiv je umístě přes prsa a musíme říct, že na triku vypadá parádně.

fnuktrika.jpg

Dude a Joe nevypadají výborně jenom na plakátu, ale sluší jim to i na triku. Každý z nich bude umístěný na prsa v takové velikosti, aby vás cestující v MHD mohli očumovat i přes celou délku jednoho vagónu/autobusu.

modely.jpg

Ilustrační foto. Modelové a modelky nejsou v ceně.

Děkanův a rektorův podpis - Za částku 1990 Kč získáte možnost být děkanem či rektorem FNUKu, přičemž Vaše jméno bude vytištěno na každém diplomu, který rozešleme, stejně jako na ročence, kterou vystavíme na internetu. U jména bude i Váš podpis, ale je jen na domluvě, jestli tam budete chtít mít svůj skutečný podpis nebo ho tam zfalšujeme stejně jako diplom celý :).

 

diplom vyrez.jpg

Ilustrační podpisy. Ani jeden z pánů na naší škole nestudoval.

Sponzorský dar - Za 5000 Kč se stanete partnerem univerzity, díky čemuž budete moci na plakát a ročenku umístit vedle své fotky nebo obrázku, který mi dodáte, nějaké svoje krátké sdělení. Zpráva musí mít maximální rozsah jednoho tweetu - tedy 140 znaků včetně mezer a nesmí obsahovat vulgární či urážlivé výrazy. Naopak životní moudra, která pomohou naším studentům při protloukání životem, jsou vítána. Stejně tak i reklama vaší firmy či produktu. Pokud budete mít s vymýšlením vzkazu problém, společnými silami něco jistě dáme dohromady. Ostatně, studovali jsme stejnou školu, ne?

sponzoring2.jpg

V levém dolním rohu plakátu dostanete prostor šířit svoje myšlenky nebo reklamu.

 

Milníky:

Pokud bude o diplomy, trika a plakáty zájem. Mám v záloze ještě několik dalších motivů, které sem přihodím, jimiž byste si mohli zpestřit šatník nebo výzdobu bytu. Jedním z nových motivů bude třeba Tony Soprano z kultovního seriálu The Sopranos nebo Jules Winnfield z Pulp Fiction.

1. Vyberu 19 000 Kč - přidám nový design na triko a plakát.
2. Vyberu 24 000 Kč - přidám ještě jeden design na triko a plakát
3. Vyberu víc - dodám další odměny!

tony soprano.jpg

Tony Soprano z The Sopranos.

 

Otázky a odpovědi:

Jak dostanu diplom i tričko nebo diplom a plakát?
Odměny jsem schválně nastavil tak, aby tričko a plakát byly bez diplomu. Kdo jej nechce, tak za něj nemusí platit. Naopak, kdo diplom chce, může si vybrat, jaký, jestli normální nebo červený. Odměny si tak můžete namíchat tím, že prostě koupíte diplom a pak přikoupíte ještě triko nebo plakát.

Můžu dát diplom nebo triko jako dárek k Vánocům?
Tenhle projekt startuje v poměrně blbou dobu - abych mohl všechny odměny rozeslat do Vánoc, musel bych ho nechat běžet velmi krátce. Proto se radši vydávám tou cestou, že jej nechám běžet déle, ale pokud budete chtít některou z odměn jako dárek - pošlu vám mailem stylový voucher, který alespoň trochu vyřeší trapné ticho pod vánočním stromkem.

Jak je to se zasíláním dárků do zahraniči?
Cena odměny nepočítá se zasíláním dárků do ciziny, nicméně, poslat zásilku do světa je možné, ačkoliv musíte počítat s drobným navýšením částky - to se bude odvíjet od výše poštovného do dané země. Například, poštovné na Slovensko bude vyžadovat dalších 118 Kč (cena za odeslání dělá 208 Kč - 90 Kč, které jsou již v ceně odměny na Startovači).

Pokud projekt uspěje, kdy se dočkám svojí odměny?
Na vytištění a zabalení odměn počítáme dva týdny. Na jejich doručení pak další týden. Nicméně, vzhledem k tomu, že mi situaci komplikují Vánoční svátky, přidávám pro jistotu ještě jeden týden. Odměny tedy obdržíte maximálně do čtyř týdnů po úspěšném dokončení projektu

Co když se chci ještě na něco zeptat?
Napište mi tady dole přímo do komentářů.

Jak jinak můžu pomoci?
Pokud vás ani jedna z nabízených odměn nezaujala, ale i přes to mi chcete pomoci, budu velmi vděčný za každý like či tweet. Případně to zavolejte babičce - nabíráme i do studia třetího věku!

ReachedCZK 22,550(119%)

119%
CZK 19,000requested
49contributors
Contribute

project authorLukáš Bašta

Rewards

CZK 50Přihláška do ročníku 2013/2014

Zaplacením poplatku 50 Kč a přihlášením přes web Startovač.cz splníte všechny požadavky nutné pro zápis do prvního studijního ročníku. Po uplynutí časové lhůty obdržíte e-mail ze studijního oddělení a ročenku v elektronické podobě. Ročenka s vaší fotkou a přezdívkou bude též uvedena na webových stránkách fakulty.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Diplom inženýr

Zaplacením částky výše projevíte svoje studentské nadšení a okamžitě projdete veškerými testy a zkouškami, jež jsou nutné k získání titulu inženýr. Nicméně je to s odřenýma ušima, co byste za 150 Kč taky chtěli! Poštovné zdarma? Místo v ročence? No tak jo!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 190Červený diplom inženýr

Zaplacením částky výše projevíte nebývalé studentské nadšení a vědomosti a za to budete odměněni červeným diplomem a titulem inženýr. Je to dobrá investice, která se vám jistě vrátí, když zkusíte v bance vymáhat případnou finanční odměnu pro šikovné studenty. Společně s tím také obdržíte všechny náležitosti spojené s Přihláškou. V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Demotivační plakát

Obdržíte jeden plakát A2 s motivem dle vašeho přání, jenž propaguje dobré jméno naší školy a významnou osobnost, jež se o ní zásadně zasloužila. Společně s tím také obdržíte všechny náležitosti spojené s Přihláškou. V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Propagační tričko školy

Abyste mohli hájit dobré jméno naší instituce a dát jasně najevo každému, koho na ulici potkáte, že jste naším studentem, získáte k Přihlášce do ročníku 2013/2014 jedno z dostupných triček dle vašeho, jistě kvalifikovaného výběru. V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 850Balíček studenta

Zaplacením této částky obdržíte kompletní servis - potvrzení vaší přihlášky, umístění v ročence na webu, jeden plakát velikosti A2 a jedno propagační tričko dle vašeho výběru. Váš zápal a píli pak navíc oceníme titulem inženýr, jenž se bude krásně vyjímat na vašem novém vysokoškolském diplomu. V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,490Student za všechny prachy

Podobné jako v Balíčku studenta, nicméně dostanete dva plakáty s různými motivy, dvě trička s různými motivy a dva červené diplomy, které vyplníme na jména, na nichž se společně domluvíme (ty pak zaneseme i do ročenky na webu). V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,990Každý může být rektorem!

Zaplacením této částky obdržíte vše, co obsahuje balíček studenta (potvrzení o přijetí, místo v ročence na webu, jedno tričko dle vlastního výběru, jeden plakát A2, červený diplom s titulem inženýr) a navíc, jakožto výjimečný student naší školy, se stanete jejím rektorem! Díky tomu bude vaše jméno na každém diplomu, který našim studentům pošleme! V ceně odměny je započítané i poštovné!

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 1,990Každý může být děkanem!

Zaplacením této částky obdržíte vše, co obsahuje balíček studenta (potvrzení o přijetí, místo v ročence na webu, jedno tričko dle vlastního výběru, jeden plakát A2, červený diplom s titulem inženýr) a navíc, jakožto výjimečný student naší školy, se stanete jejím děkanem! Díky tomu bude vaše jméno na každém diplomu, který našim studentům pošleme! V ceně odměny je započítané i poštovné!

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 5,000Sponzor našeho ústavu

Jakožto student oddaný naší věci dostanete nejen triko, plakát, místo v ročence a červený diplom, ale ještě jedinečnou možnost šířit svoje myšlenky (nebo reklamu) v rozsahu 140 znaků v rámci ročenky a plakátu! Tedy pokud nebudou vulgární či urážlivé. Další podrobnosti v popisku vlevo. V ceně odměny je započítané i poštovné!

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable