obrazekmaly.jpg

FNUK - trika, plakáty a falešné vysokoškolské diplomy! Umění

Zaplaťte školné a získejte ročenku, designová trička, stylové plakáty i vysokoškolské diplomy pro studenty imaginární fakulty UK. Bereme každého!

Kde jsou ty trika, Lebowski?
1/20/2014

Kde jsou ty trika, Lebowski?

Omluva za prodloužení dodání, nicméně trička už jsou doma.

Dovolte mi, abych si nejdřív vysypal trochu popela na hlavu...

S lednem jsem zase začal chodit do normální práce (ten FŇUK mě nenapadl jen tak, ale během roku ve stylu "budu dělat jenom to, co mě baví", holt za koukání na Breaking Bad vám nikdo peníze nedá...) a fakt, že mi to hodně chybělo, si asi nahrazuju tím, že nedělám nic jiného. Tím pádem ani FNUK. Myslel jsem si, že to půjde rychleji, ale na dořešení drobností s tiskem a opravy motivů jsem už neměl moc šťávy. Tímto se všem omlouvám, že jsem přesáhl slibovanou dobu doručení!

Každopádně, jak můžete vidět na fotce nahoře, trika už mám doma (plakáty ještě ne) a zítra ráno s nimi běžím na poštu! Pokusil jsem se vyjít vstříc i vaším dodatečným přáním a požadavkům a výsledek podle mě stojí za to.

Lukáš

Peníze dorazily, odměny se tisknou!
1/6/2014

Peníze dorazily, odměny se tisknou!

Informace o stavu projektu, potažmo tisku odměn.

Vážené studentky, studenti, podporovatelky a podporovatelé Fňuku!

Doufám, že jste během svátků nic nedělali, poctivě je proflákali a hlavně jste si na Silvestra nic neudělali. Byla by škoda, kdyby ano, vzhledem k tomu, že odměny za splnění projektu jsou na cestě.

0. Peníze ze Startovače dorazily

Minulý týden dorazily peníze ze Startovače, takže mi nic nebránilo v tom odměny objednat a hlavně zaplatit. Drobné investice jsem již vyřídil dopředu, ale samotný tisk plakátů a triček probíhá až nyní. Tímto bych ještě jednou chtěl vám všem poděkovat, že jste mi pomohli tenhle projekt realizovat a mám pro vás i několik drobných zlepšováků!

1. Výběr děkana

Jelikož se našel jenom jeden zájemce o post rektora a naše fakulta bez děkana prostě nemůže fungovat, dovolil jsem si vylosovat jednoho z vás. V rámci formuláře jste mohli projevit zájem o tuto funkci. Děkanem byl zvolen Martin Brykner a musím přiznat, že to je volba velmi kvalitní, jelikož jeho podpis splňuje všechny moje představy o tom, jak se má děkan podepsat. Gratuluji!

2. Tisk a rozesílání diplomů

Během Vánoc se objevila možnost diplomy tisknout na postříbřenou čtvrtku A4, čímž diplomy získají ještě na kráse a vážnosti (původně měly být tištěné na kvalitní bílou čtvrtku). Jejich tisk proběhne zítra a poté je budu rozesílat.

POZOR: Týká se to pouze těch z vás, kdo vyplnili dotazník na Google Docs. Pokud jste tak ještě neučinili, tak to prosím napravte. O odměnu nikdo samozřejmě nepřijde, ale může hrozit, že potrvá déle, než se k němu dostane.

3. Tisk triček

Podobná situace jako u diplomů je i u triček - pokud jste vyplnili formulář a napsali, jaké triko chcete, tak dobrou zprávou budiž, že je již v tisku. Dodání triček očekávám během týdne a tudíž vidím jako velmi reálné, že trička budete mít začátkem příštího týdne - datum ještě upřesním, jak se ke mně trička dostanou.

4. Tisk plakátů

Vzhledem k tomu, že se mezi startéry neobjevil žádný sponzor, není nutné, aby kvůli němu bylo v dolní částí prázdné místo. Vzhledem k tomu, že se stejně objevily názory, že prostor dole vyhrazený pro sponzora a logo fakulty nevypadá dobře, rozhodl jsem se jej zrušit - samotný potisk tak bude o něco větší a vyplní celou plochu plakátu A2!

Kromě toho mi již doputovaly krabice na plakáty a teď jen čekám na jejich vytištění. To očekávám taktéž během týdne a podobně jako u triček tak vidím, že byste je mohly mít začátkem příštího týdne. Celou věc však ještě upřesním. Samozřejmě, opět se to týká jenom těch z vás, kteří již vyplnili dotazník a napsali, jaký plakát chtějí.

5. Jaký formulář?

Pokud přesně v duchu naší fakulty nemáte páru, o jakém formuláři píši, bude nejlepší, když kliknete rovnou na tento odkaz.

FNUK se stává realitou! Co mají startéři dělat dál?
12/18/2013

FNUK se stává realitou! Co mají startéři dělat dál?

Pokyny pro studenty FNUK, aby se k nim jejich odměny dostaly co možná nejdříve.

Už to nevypadalo, že to klapne, ale díky silnému finiši jsme cílovou částku překročili téměř o 20 procent! FNUK se tak stává skutečností a to hlavně díky vám všem!

Vaše práce jakožto startérů a studentů v podstatě skončila a teď přicházám na řadu já, abych co možná nejrychleji vytvořil odměny, o které jste projevili svůj zájem. Během té doby také zprovozníme webové stránky www.fnuk.cz a postupně zkusíme celou věc posunout na trochu jinou úroveň - to již ale předbíhám, takže zpátky k vašim odměnám...

V rámci odměn je k dispozici přehršel možností, proto jsem vytvořil s pomocí Google Docs formulář, kde si můžete naklikat, jaký plakát chcete, o jaký motiv na triko máte zájem, jakou barvu by to triko mělo mít, o jeho velikosti nemluvě. Samozřejmostí je i možnost napsat na diplom jméno někoho z vašich přátel - to všechno vyřešíte ZDE!

Položky ve formuláři jsou téměř všechny nepovinné, jelikož je formulář společný pro všechny startéry. Pokud tedy nějakou z odměn nedisponujete, dané políčko prosím ignorujte.

Velkou pozornost pak věnujte možnosti zaškrtnout políčko "Chci být děkanem". Rektora jsme již našli, ale bez děkana nemůžeme fungovat! Pokud zaškrtnete toto políčko, zapojíte se do losování, díky kterému jednoho z vás vyberu a jmenuji do funkce, aniž by musel platit původní poplatek.

A to je zatím vše. Brzy se ozvu s dalšími podrobnostmi a informacemi o tom, jak na tom Vaše odměny jsou. Ještě jednou díky!

Lukáš

Třináctá komnata FNUK na Startovači
12/12/2013

Třináctá komnata FNUK na Startovači

Vytahujeme poslední trumfy v boji za splnění finančního limitu - hrajeme na city!

Aktuální i budoucí startéři!

Překonali jsme hranici 11 tisíc korun, což je částka, ve kterou jsem u tohoto „sranda“ projektu ani nedoufal. Sranda projekt né proto, že bych ho celý sepsal na jeden hrníček kafe a číselné údaje si vycucal z prstu na noze, ale protože se přeci jenom trochu liší od dalších věcí, které tady na Startovači můžete podpořit.

Nepotřeboval jsem peníze na podmořskou laboratoř ani zaplatit nové CD svojí kapely. Hlavně proto, že se kromě holubů bojím hloubek a hrát umím maximálně na nervy. Moje cíle byly mnohem přízemnější - chtěl jsem si doma pověsit stylový plakát, pochlubit se falešným vysokoškolským diplomem a vtipným nápisem na triku pobuřovat lidi, kteří na rozdíl ode mě vysokou dodělali…

Všechno podstatné o projektu a hlavně odměnách najdete zde!

Chtěl jsem zkusit, jestli se objeví několik lidí, kteří přemýšlí podobně, ale nakonec jsem dostal něco víc - našlo se přes dvacet odvážlivců (zatím 24), kteří se FNUK rozhodli podpořit. Získat důvěru od tolika lidí, to už je pro mě nějaký závazek, a ačkoliv jsem byl z počátku smířený s faktem, že to s FNUKem nedopadne, právě kvůli nim to dopadnout musí.

Do konce akce zbývá pět dní a necelých osm tisíc korun. A to není moc! Stačí jenom oslovit deset lidí, kteří by si chtěli koupit komplet triko+plakát+diplom. Ten dobrej pocit, že pomohli projektu, aby se vůbec realizoval, ten je pak k nezaplacení. Proto zkouším apelovat na každého, ke komu se tahle zpráva dostane, aby svojí podporu FNUKu zvážil, případně jí vyjádřil sdílením dál.

Teď už nejde jenom o mně a to, že si něco pověsím na zeď. Teď mi jde o to, abych mohl splnit, co jsem svým podporovatelům tady na Startovači a uchazečům o studium FNUK slíbil.

Pojďme do toho. Máme na to!

Lukáš

Paroubek na FNUK!
11/28/2013

Paroubek na FNUK!

Vyslechli jsme žalozpěv zapomenutého politika a hodili mu lano. Otázkou je, jestli záchranné nebo šibeniční...

Vážení potenciální studenti!

Od startu našeho projektu uteklo již deset dní a je evidentní, že prvotní vlna zájmu opadla. Případně je tady ještě spousta z vás, kteří v duchu naší fakulty podporu FNUK oddalují, jak je to jen možné – vždyť je spousta času! A mají pravdu, zatím máme za sebou pouze první třetinu třicetidenního maratonu. I přesto jsme se odhodlali učinit jisté motivační kroky, díky kterým nebudete chtít s přihláškou ke studiu dále otálet.

Jiří Paroubek sice nenavštěvoval naší instituci, nicméně jeho počínání na politické scéně by mohlo být pro studenty Fakulty nicnedělání přínosem. Když se během minulého týdne prohnala médii informace, že pan Paroubek stále čeká, až mu někdo nabídne vysokoškolské angažmá, kde by se mohl o své bohaté zkušenostmi dělit se studenty, museli jsme konat. Taková příležitost se objeví jednou za 75 let, stejně jako Halleyova kometa.

Ing. Paroubek přitom na politickém nebi zářil déle a intenzivněji, jeho trajektorie se však zemskému povrchu nevyhnula a nakonec tvrdě narazil. Jménem FNUK jsme se tedy chopili příležitosti a zaslali mu dopis se žádostí, zda-li by nechtěl na naší škole uspořádat v letním semestru sérii přednášek. Jeho odpověď očekáváme každým dnem!

S pozdravem
Nestudijní oddělení FNUK
nestudijní@fnuk.cz

paroubek.jpg

Fotka odeslaného dopisu prohnaná Instagramem, ať je víc hip!

Máme na to! Pojďme do toho!
11/22/2013

Máme na to! Pojďme do toho!

Pojďme všem ukázat, že máme na to studovat FNUK!

Vážení studenti a potenciální absolventi FNUK!
První pracovní týden je za námi a již jsme vybrali třetinu prostředků nutných k tomu, aby se naše fakulta stala skutečností. Nicméně, pořád nemáme vyhráno a jak se říká, musíme jít štěstíčku trochu naproti. Proto, prosím, šiřte dobré jméno naší fakulty napříč internetem a to ať již formou lajkování projektu, tak třeba tím, že naši věc podpoříte vložením tohoto obrázku do svého newsfeedu na Facebooku nebo Twitteru. Hrdě se tak přihlásíte ke svému studiu FNUK a myšlenkám, které razíme. Společně s tím jsme také spustili i FB stránky naší fakulty, abyste si školu mohli přidat do svých osobních informací.

Děkujeme za vaší dosavadní podporu!

Nestudijní oddělení FNUK
nestudijní@fnuk.cz

P.S. Úplně nejlepší je pak doporučit naší školu politikům, kteří si ještě svůj VŠ diplom nikde nekoupili a zvažují možnosti studia v Plzni nebo na Slovensku.

NOVÁ ŠKOLNÍ TRIKA FNUK!
11/20/2013

NOVÁ ŠKOLNÍ TRIKA FNUK!

Dva nové designy na triko reprezentující náš ústav.

Jasně, chlubit se Dudem na triku, když už ho máte doma na zdi ve formě plakátu, to není pro každého. Proto jsem dodělal ještě dva designy, které jsem v hlavě nosil od samého začátku - chtěl jsem něco, co by vtipně reprezentovalo přímo náš fiktivní ústav. Právě díky této dvojici triček pak bude vaše příslušnost k naší FNUK neoddiskutovatelná! Trička budou dostupná ve stejných velikostech jako ta původní, nicméně v různých barevných variantách - nemusíte se omezovat jen a pouze na ty dvě kombinace na obrázku.

ReachedCZK 22,550(119%)

119%
CZK 19,000requested
49contributors
Contribute

project authorLukáš Bašta

Rewards

CZK 50Přihláška do ročníku 2013/2014

Zaplacením poplatku 50 Kč a přihlášením přes web Startovač.cz splníte všechny požadavky nutné pro zápis do prvního studijního ročníku. Po uplynutí časové lhůty obdržíte e-mail ze studijního oddělení a ročenku v elektronické podobě. Ročenka s vaší fotkou a přezdívkou bude též uvedena na webových stránkách fakulty.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Diplom inženýr

Zaplacením částky výše projevíte svoje studentské nadšení a okamžitě projdete veškerými testy a zkouškami, jež jsou nutné k získání titulu inženýr. Nicméně je to s odřenýma ušima, co byste za 150 Kč taky chtěli! Poštovné zdarma? Místo v ročence? No tak jo!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 190Červený diplom inženýr

Zaplacením částky výše projevíte nebývalé studentské nadšení a vědomosti a za to budete odměněni červeným diplomem a titulem inženýr. Je to dobrá investice, která se vám jistě vrátí, když zkusíte v bance vymáhat případnou finanční odměnu pro šikovné studenty. Společně s tím také obdržíte všechny náležitosti spojené s Přihláškou. V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Demotivační plakát

Obdržíte jeden plakát A2 s motivem dle vašeho přání, jenž propaguje dobré jméno naší školy a významnou osobnost, jež se o ní zásadně zasloužila. Společně s tím také obdržíte všechny náležitosti spojené s Přihláškou. V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Propagační tričko školy

Abyste mohli hájit dobré jméno naší instituce a dát jasně najevo každému, koho na ulici potkáte, že jste naším studentem, získáte k Přihlášce do ročníku 2013/2014 jedno z dostupných triček dle vašeho, jistě kvalifikovaného výběru. V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 850Balíček studenta

Zaplacením této částky obdržíte kompletní servis - potvrzení vaší přihlášky, umístění v ročence na webu, jeden plakát velikosti A2 a jedno propagační tričko dle vašeho výběru. Váš zápal a píli pak navíc oceníme titulem inženýr, jenž se bude krásně vyjímat na vašem novém vysokoškolském diplomu. V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,490Student za všechny prachy

Podobné jako v Balíčku studenta, nicméně dostanete dva plakáty s různými motivy, dvě trička s různými motivy a dva červené diplomy, které vyplníme na jména, na nichž se společně domluvíme (ty pak zaneseme i do ročenky na webu). V ceně odměny je započítané i poštovné!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,990Každý může být rektorem!

Zaplacením této částky obdržíte vše, co obsahuje balíček studenta (potvrzení o přijetí, místo v ročence na webu, jedno tričko dle vlastního výběru, jeden plakát A2, červený diplom s titulem inženýr) a navíc, jakožto výjimečný student naší školy, se stanete jejím rektorem! Díky tomu bude vaše jméno na každém diplomu, který našim studentům pošleme! V ceně odměny je započítané i poštovné!

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 1,990Každý může být děkanem!

Zaplacením této částky obdržíte vše, co obsahuje balíček studenta (potvrzení o přijetí, místo v ročence na webu, jedno tričko dle vlastního výběru, jeden plakát A2, červený diplom s titulem inženýr) a navíc, jakožto výjimečný student naší školy, se stanete jejím děkanem! Díky tomu bude vaše jméno na každém diplomu, který našim studentům pošleme! V ceně odměny je započítané i poštovné!

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 5,000Sponzor našeho ústavu

Jakožto student oddaný naší věci dostanete nejen triko, plakát, místo v ročence a červený diplom, ale ještě jedinečnou možnost šířit svoje myšlenky (nebo reklamu) v rozsahu 140 znaků v rámci ročenky a plakátu! Tedy pokud nebudou vulgární či urážlivé. Další podrobnosti v popisku vlevo. V ceně odměny je započítané i poštovné!

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable