4379-startovac-png-440x248.png

Figram - vzdělávací aplikace finanční gramotnosti Ostatní

Pomozte mi vybrat peníze na vzdělávací aplikaci, která bude zábavnou a jednoduchou formou učit finanční gramotnost především na školách a veřejnost.

Figram - vzdělávací aplikace finanční gramotnosti

ReachedCZK 144,815(103%)

103%
CZK 140,000requested
31contributors
ContributeRewards

7.11. SE NÁM SPOLEČNĚ POVEDLO DOSÁHNOUT PRVNÍHO MILNÍKU 140 000 KČ. DĚKUJEME VÁM VŠEM, BEZ VÁS BYCHOM TO NEDOKÁZALI! DOSÁHNEME I DRUHÉHO MILNÍKU? SPOLEČNĚ MŮŽEME! :)

Kdo říká, že finance jsou nuda? Pomozte nám vytvořit mobilní hru, díky které se společně naučíme chytře hospodařit s penězi a ještě si užijeme spoustu zábavy.

Půjčky, hypotéky, kreditní karty, debetní karty, kontokorent… denně nás reklamy nabádají, abychom si bezstarostně půjčili a žili nad vlastní poměry. Kolik ale znáte blízkých, známých a kamarádů, kteří se tímto způsobem dostali do úzkých? Jak se v této džungli vlastní peněženky vyznat? Co si ještě můžeme dovolit, a kdy je třeba si utáhnout opasek?

Pojďme společně bojovat proti zbytečnému zadlužování. Naučme sebe i své blízké hravou formou chytře hospodařit s penězi. O tom je Figram!

Víte, jak se nejlépe učíme? Jasně, hrou!

Zdá se vám, že učit se o penězích nemůže být zábava? Dejte nám šanci, a budete překvapeni :)

Co je to Figram?

Figram je hra pro mobilní telefony, tablety i PC, díky které vás i vaše blízké žádná půjčka či smlouva nezastihne nepřipravené. Pojďte si s námi hrát, zapomeňte na to, že se ve skutečnosti učíte, a vyhněte se zbytečným dluhům.

Vítejte ve světě Figramu, který vás očaruje svými možnostmi. Jaký si vybudujete virtuální domov? Čím se obklopíte? Jak své virtuální “já” vylepšíte?

Čeká vás výlet do virtuálního města, ve kterém si budete plnit své sny. Na ty si vyděláte Figramáky skrze hry, kvízy i další úkoly, které vás naučí, jak hospodařit s penězi. Online peněženka vám pomůže, aby se vám Figramáky jen tak nerozkutálely, ale dejte pozor! Někdy vás přeci jen nečekané události mohou stát pěknou řádku Figramáků! Nedovolte, aby vás rozbitá pračka nebo nepozorné parkování přivedlo až napokraj bankrotu!

Máte našetřeno dostatek Figramáků? Pojďte je směnit za odměny v reálném světě – na výběr budete mít ze spousty her, zajímavých seminářů i knížek.

Myslíte, že už z vás je profi finanční gramota? V tom případě bude na čase změřit síly s kamarády. Vyzvěte je na souboj, vsaďte své Figramáky a nechť chytřejší vyhrává.

Rodiče, i na vás myslíme!

„Tatínku, kup mi kolo! Prosím prosím prosím…“ znáte to, že? :) Ve Figramu si vaše ratolesti budou moct vytoužené kolo „odpracovat“. Stačí se společně dohodnout, do jaké úrovně ve hře dojdou neboli co vše se o hospodaření s penězi naučí, než si kolo zaslouží. Zadáte cíl, dítko úrovně splní a je to. Jelito, kopyto, platí to?

Líbí se vám Figram? Pomozte nám přivést ho k životu!

Na nápadu hry Figram pracujeme dnem i nocí, bez vás to ale nezvládneme. K realizaci nám chybí 140 000 Kč, o které vás srdečně prosíme. Na co tyto peníze použijeme?

140 000 Kč ­ Vytvoříme Figram pro platformu Android (do dubna 2016) - DONE!!! :)

Jestli nám přispějete ještě víc, budeme moc rádi a Figram rozvineme ještě dál!

250 000 Kč ­ Figram poběží na platformách Android i iOS (do poloviny roku 2016)

400 000 Kč – Figram poběží nejen na platformách Android a iOS, ale vytvoříme pro vás i vzdělávací web (do konce roku 2016)

Aplikace bude ke stažení a užívání zdarma. Zpoplatněna bude rozšířená verze hry, takto získané peníze nám pomůžou aplikaci dále rozvíjet. Neziskovkám, školám nebo úřadům práce poskytneme plnou verzi se slevou.

Startovac.jpg

Na jaké odměny se můžete těšit?

E­book, placky, trička, rady na míru a samozřejmě přístup do Figramu… ale i mnoho dalších. Mrkněte na naše odměny, mezi kterými doufáme najdete tu svou vyvolenou.

Každý, kdo přispěje víc než 100 Kč, se s námi bude moct těšit na zahajovací párty. Kromě občerstvení na vás bude čekat i přednáška na finanční gramotnost.

Pokud po žádné odměně netoužíte, ale přesto chcete přispět, klikněte na tlačítko "Podpořte projekt" pod cílovou částkou a podpořte Figram libovolným příspěvkem. Děkujeme!

Budeme moc rádi, když Figram také budete sdílet, lajkovat a komentovat na sociálních sítích: Facebook,Twitter, LinkedIn Těšíme se na vaše komentáře, nápady i názory :)

mensivelikost2.png

mensivelikost.png

 

Kdo je za projektem Figram?

Jmenuji se Ivo Veselý a asi stejně jako většina z nás jsem k financím dlouho neměl žádný vztah. Na konci třetího ročníku na střední škole nás ale paní profesorka ekonomiky skoro až donutila přečíst knihu Bohatý táta, chudý táta od Roberta Kiyosakiho. Znáte ji? Mě uchvátila! Tenkrát jsem si uvědomil, že neumím chytře naložit se svými penězi.

Víte třeba, že existuje „dobrý“ dluh a „špatný“ dluh?

Do financí jsem se ponořil, navštěvoval semináře, studoval knihy profíků i hrál naučné hry. Dozvěděl jsem se toho tolik a mrzelo mě, když jsem viděl, jak se mí blízcí trápí kvůli vlastním špatným rozhodnutím. Ne každý si chce pročítat knížky a chodit na semináře, ale všichni si rádi hrajeme! Tak vznikl nápad na Figram. Hru i pomocnou ruku, která doufám jednoho dne pomůže nejen mým blízkým udělat ta správná rozhodnutí ohledně vlastních peněz.

Náš tým​, to je parta profíků v oblasti financí. Pro Figram se rychle nadchlo několik skvělých lidí, kteří mají bohaté zkušenosti ve financích, pojištění i nemovitostech. Na vývoji spolupracuji s Yourchance o.p.s a jejich projektem Finanční gramotnost do škol, Centrem Finanční Gramotnosti CEFIG, deskovou hrou Finanční svoboda, serverem Bankovnipoplatky.com, realitní kanceláří P&P Partnerse-shopem Motivačníknihy.cz a dalšími.

Dále na projektu spolupracuji s Kateřinou Lichtenberkovou - manažerkou projektu Finanční gramotnost do škol, Ondřejem Podlešákem - šéfem Centra Finanční Gramotnosti CEFIG, Jarkou KořenouKarlem Kořeným a Tomášem Kořeným z deskové hry Finanční svoboda, Patrikem Nacherem - majitelem a zakladatelem portálu Bankovnipoplatky.com, Petrou Svobodovou - online podnikatelkou, Lukášem Kozielem - spolumajitelem realitní společnosti P&P Partners, Ondřejem Pavlačíkem - spolumajitelem realitní společnosti P&P Partners, Veronikou Lencovou - ekonomka, koučka a lektorka, Cristinou Muntean - PR a marketing koučka, Ivanou Senitkovou - marketing specialista a dalšími.

tym.png

Více se o nás dozvíte na našem webu ​www.figram.cz​

Pokud pro nás máte jakékoliv otázky, komentáře nebo nápady, napište nám na info@figram.cz.

Moc vám děkujeme za vaši podporu! ☺

ReachedCZK 144,815(103%)

103%
CZK 140,000requested
31contributors
Contribute

project authorIvo Veselý

Rewards

CZK 100Ebook

Ebook 7 zlatých pravidel osobních financí, bez kterých se neobejdete, pokud chcete skončit za vodou, a ne pod mostem od Finanční svobody, která se podílí na vývoji Figramu

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Placka, exkluzivní přístup do beta verze

Získáváte exkluzivní přístup do beta verze aplikace Figram a tak budete mezi prvními kdo si ji vyzkouší + získáte placku (včetně poštovného) + budete uvedeni v síni slávy na webu Figram.cz jako sponzor + pozvánku na zahajovací party

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Tričko s potiskem, plná verze aplikace na půl roku

Získáte tričko s potiskem + na půl roku zdarma jednu licenci na používání plné verze aplikace Figram + všechno z odměny 300 Kč

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Podepsaná knížka s věnováním, licence na rok

Obdržíte podepsanou knihu s věnováním Konec finančních negramotů v Čechách od Patrika Nachera (zakladatele serveru bankovnipoplatky.com), který se podílí na vývoji Figram + Získáte na rok zdarma jednu licenci na používání plné verze aplikace Figram + všechno z odměny 300 Kč

Number of available rewards: 26/30

Reward unavailable

CZK 1,000Komunikační hra, licence plné verze na rok

Povídačky u kasičky - komunikační hra určená pro dospěláky s dětmi ve věku 5 - 11 let rozvíjí finanční gramotnost všech zúčastněných. Čeká vás povídání o správném hospodaření s penězi a kapesném od Yourchance o.p.s, která se podílí na vývoji Figram. + Získáte na rok zdarma jednu licenci na používání plné verze aplikace Figram + vše z odměny 300 Kč

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,000Finanční poradenství, licence plné verze na rok

Získáte voucher v hodnotě 1000 Kč na online poradenství zdarma skrze nemovitosti, pojištění či osobní finance od P&P Partners, kteří se podílejí na vývoji Figram + Získáte na rok zdarma jednu licenci na používání plné verze aplikace Figram + vše z odměny 300 Kč

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Podepsaná kniha, dvě licence plné verze napořád

Tak za takovou odměnu získáváte podepsanou knihu Prima život s věnováním. Knížka, ve které jsou shrnuty základní poznatky představitelek obecné prospěšné společnosti yourchance a která vám pomůže na cestě k osobní prosperitě od Yourchance o.p.s., která se podílí na vývoji Figram + dvě licence plné verze aplikace Figram napořád + vše z odměny 500 Kč

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 5,000Vstupenka na workshop, tři licence na plnou verzi

Pane jo, tak to už je pořádná odměna! Vstupenku na workshop od Finanční svobody, která se podílí na vývoji aplikace Figram + Získáváte tři licence plné verze aplikace Figram napořád zdarma + budete uvedeni v aplikaci Figram jako sponzor projektu + vše z odměny 500 Kč

Number of available rewards: 40/40

Reward unavailable

CZK 10,000Desková hra, pět licencí zdarma

Dochází slova, nevím co na takovou podporu říci! Získáte deskovou hru Finanční svoboda, která pomáhá rozvíjet finanční gramotnost a navíc ji můžete hrát s přáteli od Finanční svobody, který se podíli na vývoji Figram + Budete uvedeni jako přední sponzor na všech propagačních materiálech, webu a v aplikaci Figram + speciální listinu s poděkováním pro sponzora, kterou Vám osobně podepíšu a zašlu + Získáváte 5 licencí plné verzi aplikace Figam napořád zdarma + vše z odměny 5000 Kč

Number of available rewards: 12/15

Reward unavailable

CZK 50,000Absolvent s nejvyšším vzděláním!

Úžasné, nemám slov! Musíme se poznat osobně, přijedu za Vámi kamkoliv v České republice a osobně Vám poděkuji a pokecáme + Bude po Vás pojmenována jedna celá sekce v aplikaci Figram + Budete uvedeni všude jako hlavní partner na propagačních materiálech, webu a v aplikaci a získáte speciální plaketu pro hlavního sponzora, kterou Vám osobně předám na našem setkání + Získáváte zdarma 10 licencí plné verzi aplikace Figram napořád zdarma + deskovou hru Finanční svoboda včetně rozšíření hry, kterou si s Vámi rád společně zahraji + vše z odměny za 5000 Kč

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable