screen2.png

Ezopové - dokument o televizních věštcích Film & Video

Kde končí věštba a začíná podvod? Podíváme se do karet Jolandě, Vlastíku Plamínkovi nebo Stanley Bradleymu. Jak se věšctům z EZO.tv žije dnes?

Ezopové - dokument o televizních věštcích

ReachedCZK 10,437(104%)

104%
CZK 10,000requested
30contributors
ContributeRewards

Někteří z nich v poslední době hodně truhlili, někteří jsou ve štěněcím tranzu, jiní si povídají se svou dělohou. Populární věštci z televizních obrazovek. Jaký je jejich život? Věří sami sobě? Je naše společnost duševně vykořeněná? Odejdeme skutečně tam, kde žijeme?
 
Projekt chce prozkoumat doposud nereflektovaný fenomén televizních věštců. Mnozí se jimi baví, když přijdou po půlnoci domů a zapnou televizi, popřípadě když vyplují do internetového oceánu humorných videí. Někteří ale za ně utrácejí tisíce korun. Třeba inženýr, který chodí k Vlastíkovi Plamínkovi už 15 let. Důchodce, který většinu svých peněz nechá za telefonní hovory k televizním věštcům. Proč? Jak vidí ezoteriky jejich okolí a jak vidí oni sami sebe ? A co říkají na to, že televizní Ezo stanice obírají volající někdy i o tisíce korun? V Itálii mají podobné společnosti zisk až 8 miliard eur za necelý rok. Jde vůbec poznat dobrého věštce? Poradí nám i přední česká vědma Dagmar Kludská nebo profesor Tomáš Halík.

 NEJZNÁMĚJŠI VĚŠTCI

JOLANDA.png

Jolanda

Věštkyně Jolanda je pravděpodobně jednou z nejvíce nechvalně známých televizních věštkyň. Proslavila se především  svým velmi omezeným slovním projevem a nebývalou razancí, s kterou dokáže svým zákazníkům "žehnat" ještě před tím, než by se jim cokoliv stalo. Poznávací znamení: Velký špatný.

plaminek.png

Vlastík Plamínek

Hoří jako ohýnek, hraje na bubínek a vydává ze sebe zvláštní zvuky. Stromy u něj na zahradě mu radí, jak vést svůj život. Prazvláštní ezoterik, jehož videa zaplavila internet, do své show si ho pozval i Jan Kraus. Poznávací znamení: Štěně.

STANLEY.png

Stanley Bradley

V civilu Standa Brázda. Věštec, který údajně vydělal společnosti EZO.TV nejvíce peněz. Přidávalo se kvůli němu 70 linek navíc. Muž, který se nebojí přiznat, že je v balíku a že je součástí nemilosrdného byznysu. Poznávací znamení: Dožiju se 140 let.

ALENKA.png

Alenka Pastelka

Je to silná račice, karmická kreslířka, jejíž slovní salvy překoná jen málo kdo. Věškyně s neojriginálnější věšteckou pomůckou. Léčí a věští budoucnost ze svých pastelek. Je hodně vysazená na práci s dělohou a dalšími orgány. Poznávací znamení: Čakry, čakry čakry.

 

Stav natáčení a podpora fanoušků

Natáčení filmu je hotové zhruba z 90 %. Podařilo se nám natočit skoro vše, co jsme si předsevzali. Investovali jsme do projektu mnoho osobních financí, protože film nekryje žádná produkční společnost, pouze FAMU nám poskytla techniku k natáčení. Proto sháníme na tento nezávislý snímek peníze na tomto serveru. Doufáme, že jimi pokryjeme náklady především za cestování po celé republice, za honoráře některých věštců, s kterými jsme točili, a za propagaci.

Pokud chcete vědět více o našem projektu, navštivte náš facebookový profil nebo oficiální stránky projektu www.ezopove.cz

Premiéra filmu se uskuteční v ŘÍJNU 2014. Místo ještě není potvrzené. Film dále bude směřovat na domácí i mezinárodní filmové festivaly. Předpokládaná stopáž filmu je 40-60 min.

Děkujeme za podporu!

 

ReachedCZK 10,437(104%)

104%
CZK 10,000requested
30contributors
Contribute

project authorApropo

Rewards

CZK 99Link v HD kvalitě s filmem

Věšteckou rétorikou řečeno, základní léčebný tarif pro náš projekt obsahuje zaslání adresy na server Vimeo, kde bude uložen zaheslovaný celý film v HD kvalitě. Stejně jako u dalších odměn, vaše jméno bude uvedeno v titulcích jako donátor.

Expected delivery of the reward: October 2014

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Pozvání na premiéru a věštecký raut

V říjnu 2014 se bude konat premiéra filmu. Je skoro jisté, že promítat se bude v Praze. Pokud přispějete na náš film, zajistíte si pozvánku na tuto projekci, jejíž součástí bude i speciální raut. Na menu bude třeba i oblíbený drink věštkyně Jolandy. Pozvaní budou i sami věštci - osobní setkání s jedním z jasnovidců tak může být dalším originálním zážítkem.

Expected delivery of the reward: October 2014

Number of available rewards: 45/50

Reward unavailable

CZK 500Karty s motivem věštců, pozvánka na premiéru

Kromě pozvání na premiéru a raut dostane od nás dárek v podobě originálních hracích karet s motivy věštců, kteří ve filmu vystupují. Stanley Bradely jako žaludový král? Alenka Pastelka jako srdcový svršek a Jolanda jako zelená sedma?

Expected delivery of the reward: October 2014

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 1,000Osobní věštba na premiéře

Je jisté, že náš projekt některé věštce nepotěší, jiné ale snad ano. Právě od nich si budete moci nechat předpovědět na premiéře budoucnost výkladem z karet, z ruky nebo z kyvadla. Na vlastní kůži se tedy přesvědčíte, zda jsou věštci dobří hráči, podvodníci, nebo mocní senzibilové.

Expected delivery of the reward: October 2014

Number of available rewards: 15/15

Reward unavailable

CZK 5,000Věštec ve svém prostředí

Nejvyšší tarif, který vám nabízíme je balíček výletu a poradenství. Vydáte se s naším teamem za Jolandou do Děčína, za Vlastíkem do jeho Osady plamínek a za Stanley Bradleym do jeho prazvláštní jeskyně. Během výletu také dostanete radu na nejlepšího osobního věštce, u kterého nenecháte tisíce korun a který vám skutečně bude schopen pomoci. Poslání filmu a pozvání na premiéru je samozřejmostí.

Expected delivery of the reward: November 2014

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable