StartovačNew.jpg

EVAMORE - Na vysokym kopcu - NAŠE VELKÁ DESKA Hudba

Autorské album, které posouvá odkaz beskydského folkloru do současného zvuku s moderními aranžemi, zajímavou grafikou i příběhem.

EVAMORE - Na vysokym kopcu - NAŠE VELKÁ DESKA

ReachedCZK 115,050(115%)

115%
CZK 100,000requested
158contributors
ContributeRewards

Měli jsme sen. Natočit a vydat album, které nabídne současnou podobu lidové hudby tak jak jí cítíme my. Hudbu, která vychází z odkazu folkloru Podbeskydí, ale prezentuje ho současnou formou. Písně postavené na textech poplatných dnešní době, inspirované melodickými postupy hudby lidové, zaranžované a nahrané moderně, ve spolupráci s mnoha vyjímečnými lidmi, s použitím širokého spektra hudebních nástrojů a aktuálních možností práce se zvukem. A to vše fyzicky vydat v krásném obalu, který bude sám o sobě uměleckým dílem.

Cítíme že se nám to podařilo! :) Album je na světě, tedy alespoň digitálně! V průběhu roku jsme nahráli dvanáct písniček, které zavedou do slunných i stinných zákoutí milostných vztahů a dají procítit krásu beskydské krajiny. Písniček, které ač jsou každá jiná a každá má vlastní příběh, působí dohromady jako jeden kompaktní celek a dokonce textově vyprávějí jeden velký příběh. Prvky lidové hudby se zde mísí s prvky moderní world-music, rocku či alternativního folku. Album je pestrou, citlivě sestavenou zvukovou koláží, stejně jak o jeho obal je nádhernou koláží původních ilustrací a fotomontáží vyvedených v současném stylu. A krásně pestrou koláží je taky plejáda skvělých lidí, kteří se na vzniku desky podíleli :)

Všichni tito krásní lidé, připíjejí k vzniku a vydání alba, na němž se podíleli :)

Měli jsme obrovské štěstí a potkali celou řadu výjimečných lidí, kteří nám tento sen pomohli zrealizovat. S radostí a nasazením nahráli nebo nazpívali své party, vytvořili vizuální dílo, nebo se jinak podíleli na vzniku tohoto alba našich snů :) Všichni společně teď připíjíme na to, aby se album dostalo k co nejvíce lidem, které potěší a obohatí :)

Však posuďte sami :) Album je již digitálně vydáno a můžete si ho zdarma poslechnout na na YouTube

...nebo koupit na iTunes, Deezer, Google Music, Spotify atd.

EVAMORE - Na vysokym kopcu na iTunes

Fyzicky na CD album vyjde již v Srpnu a oficiálně bude pokřtěno na velkém koncertě se všemi muzikanty, kteří se na vzniku podíleli, včetně obou sborů. Více o křtu zde

 

Ke šťastnému konci už zbývá jen všechno to dofinancovat.

-> Celkové náklady na natočení a vydání alba, včetně grafiky jsou téměř 180.000 z čehož půlku jsme platili z vlastních zdrojů.

-> S tou druhou půlkou nám můžete pomoci zde na startovači. Že nás v tom nenecháte :)

 

Čtěte dále, pokud vás zajímá, příběh písní, grafika desky i to jak vznikala, kdo kreslil kresby z úvodního videa, či jaké všechny odměny si můžete za svůj příspěvěk vybrat.

Klikněte zde, pokud si chcete přečíst, kdo všechno se na desce podílel. :)

 

A nebo mrkněte na videoklip k titulní písni. Natáčeli jsme od jara 2019 do zimy 2020. Jednotlivé sloky písně, které pojednávají o čtyřech světových stranách a čtyřech kopcích v Podbeskydí, byly ztvárněny jako čtyři roční období potažmo čtyři etapy lidského života.

PŘÍBĚH PÍSNÍ

NA jednom beskydském VYSOKÉM KOPCI se ŠVARNÝ ŠOHAJ zadíval DO OČÍ šohajky a STALO SA. Vzplanula láska krásné JULIE, která hocha milovala celým srdcem. Myslívala na něj, čekávala na něj, ale on nepřicházel. Julie byla smutná a snažila se na okamžik, kdy zakusila zakázané JABKO, zapomenout. Neopětovaná láska ji zraňovala. Jediné, co mohlo uklidnit její rozbouřenou duši, byl zpěv při toulkách beskydskou krajinou. Tam zahlédla padající PÍRKA ptáků kroužících nad horami a vydala se za nimi. Prosila BOHA, aby jí DAL VĚDĚT, kdy se k ní milý navrátí. Nad Radhoštěm, ze kterého zrovna mizel tající sníh, náhle zahřmělo, z temné oblohy se snesl déšť a kroupy začaly bubnovat do korun stromů. Žalostná melodie o modrých horách se utopila v sílícím se větru. Julie se ukryla do chaloupky, která se jí zjevila v mlze. Zde žily lesní víly, a ty jí podaly nápoj z BYLINEČKY. Šohajka znenadání na svou LÁSKU zapomněla, vrátila se domů a čekala na lásku pravou.

 

 

UMĚLECKÁ GRAFIKA

Dva různí hudebníci, dvě různé grafičky a čtyři různé styly se setkávají v jednom projektu CD EVAMORE Na vysokym kopcu. Tak jako se lidová hudba kapely EVAMORE prolíná s moderními hudebními styly, stejně tak se míchá klasická ilustrace Minehavy s digitálními kolážemi Šmikišlab. Vzniklo dvanáct originálních "kachlí" inspirovaných písněmi, které jsou propojeny čtyřmi barvami zastupujícími čtyři roční období. Jednotlivé produkty jsou digitálně potištěny autorskou grafikou. Můžete si vybrat z mnoha designů právě ty, které jsou vám nejbližší. Děkujeme EVAMORE za spolupráci a příležitost pracovat na projektu. Přejeme mnoho úspěchů.

Tým Minehava a Šmikišlab

ILUSTRACE Z ÚVODNÍHO VIDEA

Nakreslila jsem jednotlivé snímky jako příběh kapely EVAMORE. S hudebníky se znám a chtěla jsem se podílet na jejich tvorbě. Příběh jsme vytvářeli společně a bylo nám hezky. Mám titul bakaláře umění, který jsem získala na Baťově univerzitě ve Zlíně v oboru klasická animace. Po těžké autonehodě (2014), následném probuzení z kómatu a dlouhé rekonvalescenci cítím, že svou tvorbou mám co říci. Inspirují mě umělci jako Gustav Klimt, Vincent Van Gogh, Manuel Rebollo. Snad mé kresebné vyjadřování zapůsobí i na vás. MŽ

Děkujeme všem, kdo nám s prvním albem pomohli. Srdečný dík patří našemu kamarádovi a producentovi Martinu Horáčkovi, který nás svým nezaměnitelným způsobem provedl celým procesem vzniku alba. Na zvuku nahrávek se neodmyslitelně podílí výjimeční muzikanti a zpěváci. Natáčení s nimi bylo milou zkušeností a zábavou i tvrdou prací zároveň. I jim patří srdečné díky.

Můžete být také součástí našeho díla, když si zakoupíte některou z odměn. V průběhu celé kampaně se můžete těšit na plno novinek a překvapení. Pokud se vám projekt líbí, podpořte nás, nebo na nás aspoň myslete :)

Moc děkujeme! Eva a Tom, vaše EVAMORE

ReachedCZK 115,050(115%)

115%
CZK 100,000requested
158contributors
Contribute

project authorEVAMORE

Rewards

CZK 150VSTUPENKA NA KŘEST CD EVAMORE

Kup si s předstihem a podporou vstupenku na historicky 1. křest CD EVAMORE Na vysokym kopcu, kde uvidíš všechny muzikanty podílející se na vzniku cd.

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 165/200

Reward unavailable

CZK 250DIÁŘ S DESIGNEM DESKY

Diář s designem desky EVAMORE Na vysokym kopcu. Jedinečná edice!

Expected delivery of the reward: September 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300CD S VĚNOVÁNÍM

Zakup si a podpoř naši první velkou desku EVAMORE Na vysokym kopcu a získej speciální věnování s podpisy Evy a Toma.

Expected delivery of the reward: September 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400DESIGN PACK = PLAKÁT A2 + OBRAZ + POHLEDNICE

Líbí se ti design naší první desky? Neváhej a zakup si plakát A2 na stěnu se všemi dvanácti grafikami z bookletu cd. K němu obdržíš jeden obraz "kachle" velikosti vinylové desky dle vlastního výběru. Jako bonus obdržíš pohlednici dle vlastního vývěru zdarma.

Expected delivery of the reward: September 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450DESIGN PACK PRO ŠVARNOU ŠOHAJKU

Každá šohajka se ráda líbí! Designové náušnice ve tvaru kytarového trsátka dle výběru tisku předlohy můžete zakoupit sobě nebo je věnovat jako speciální dárek švarné šohajce a pozvat ji na speciální koncert „Křest první velké desky EVAMORE". V balíku jsou zahrnuty 2 vstupenky na křest cd, 2 pohlednice a náušnice dle výběru.

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 42/50

Reward unavailable

CZK 450DESIGN PACK PRO ŠVARNÉHO ŠOHAJE

Švarny šohaj může švarné šohajce zcela novým trsátkem dle výběru tisku předlohy zahrát pěknou baladu večer pod okny. Zakup nebo věnuj balík švarnému šohajovi a navštivte spolu speciální koncert „Křest první velké desky EVAMORE“. V balíku jsou zahrnuty 2 vstupenky na křest cd, 2 pohlednice a trsátko dle výběru.

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 49/50

Reward unavailable

CZK 500DESIGN KALENDÁŘ 2021

Jedinečný originální nástěnný kalendář 2021 velikosti A3 s originální grafikou první velké desky EVAMORE.

Expected delivery of the reward: September 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500CD PACK DÁRKOVÉ BALENÍ

Získej první cd EVAMORE s věnováním a k němu obraz velikosti vinylové desky dle výběru grafiky z bookletu CD s pohlednicí.

Expected delivery of the reward: September 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500VIP VSTUPENKA NA KŘEST CD EVAMORE DO BACKSTAGE

Zažij s námi adrenalin v backstagi po celou dobu křtu prvního cd EVAMORE. V rámci vstupenky čekej i malé občerstvení a setkání s hvězdami večera.

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,000ZAZPÍVEJ SI S EVAMORE NA KŘTU CD VE SBORU NA PÓDIU

Při křtu naší první desky si můžeš zazpívat s námi přímo na pódiu – lokace koncertu je Příbor, Moravskoslezský kraj.

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 1,250OBRAZ Z ÚVODNÍHO VIDEA - ORIGINÁL

Získej originální kousky obrázků (připravených k pověšení přímo na stěnu), které jsme použili v příběhu úvodního videa. Kreseb je celkem dvacet pět, vybírat si bude možné podle data zakoupení ceny. Touto odměnou podpoříte nejen nás, ale také Martinu Žižkovou, která obrázky namalovala a část odměny putuje k ní.

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 22/25

Reward unavailable

CZK 5,000DÍKY MOC ZA PODPORU!

Staň se sponzorem naší desky. Tvé jméno zazní na křtu desky při děkování sponzorům.

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000MALÝ KONCERT VE DVOU

Přijedeme kamkoliv v rámci ČR a rádi zahrajeme třeba u vás doma či na zahrádce, v kavárně či na náměstí ve dvou (Eva a Tom s kytarou a klavírem). Koncert v délce šedesát minut. V ceně není zahrnuto cestovné ani ozvučení.

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 10,000TAK TO JSME NEČEKALI, DÍKY!

Staň se super sponzorem naší desky. Tvé jméno zazní na křtu desky při děkování sponzorům, v prostoru křtu desky vyvěsíme tvůj baner (pokud ho dodáš).

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000VELKÝ KONCERT VE ČTYŘECH

Přijedeme kamkoliv v rámci ČR a rádi pro Vás zahrajeme hodinový koncert na náměstí, v klubu, na vaší akci na větším i menším pódiu. Eva a Tom s kytarou a klavírem, René s bicími a Diana s houslemi. V ceně není zahrnuto cestovné a ozvučení.

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 15,000ALE JAKO FAKT DÍKY ZA VELKOU PODPORU!

Staň se supermega sponzorem naší desky a kapely. Tvé jméno zazní na křtu desky při děkování sponzorům, v prostoru křtu desky vyvěsíme tvůj baner (pokud ho dodáš) a tvé logo a jméno umístíme na své webové stránky (ve výstavbě).

Expected delivery of the reward: December 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable