startovac.jpg

Džezvica vydává první studiové CD Hudba

Už nějakou dobu pilně nahráváme ve studiu. Finále se blíží, ale finance se krátí. Pomozte nám přivést CD na svět.

Džezvica vydává první studiové CD

ReachedCZK 79,132(113%)

113%
CZK 70,000requested
127contributors
ContributeRewards

Jsme Džezvica. Jsme kapela. 

Je nás osm a hrajeme balkánskou hudbu tak trochu po česku.

Poprvé od vzniku kapely, který se datuje kolem roku 2007, jsme se odhodlali zkusit, jak asi vypadá, když se točí CD ve studiu (neboť CD z živého koncertu již máme). Věřte nevěřte, vypadá to věru pěkně! Všechno je načančané, vyvoněné, vystříhané. Má to jediný nešvar: trvá to zhruba osmkrát (nebo osmdesátkrát?) déle času a nějaké drobné to tudíž také stojí. 

CD pro vás připravujeme už pár neděl a bude plné nejnovějších pecek, které znáte z našich koncertů. Chybět nebude mafiánská píseň o ukradeném šátečku Djeli Mara, píseň o radosti ze života Tuke bacht nebo proslulá píseň o voyerovi Paš o paňori.

Dvě posledně zmíněné písně vám přinášíme (zvukově ještě v "betaverzi") jako ukázku ze vznikajícího CD. Do třetice přidáváme ukrajinskou pecku Oj tam na gori:

Paš o paňori

Tuke bacht

 

Oj tam na gori

 

kata-peta-2.jpg

Ve videu výše si můžete poslechnout ochutnávku naší jediné a capella písně Makedonsko devojče, která opěvuje krásu makedonských dívek.

Na CD se objeví také na impresionistická píseň o tom, jak kapky deště dopadají a bubnují na plachtu stanu - Rampi, rampi. Název této písně se oficiálně překládá jako nonsense slovo, my se však domníváme, že jde o citoslovce, které evokuje zvuk dopadajících kapek na stanovou plachtu, čili zcela jasné "ratata, ratata":) Těšit se však samozřejmě můžete i na další písně z Balkánu i jeho bližšího či vzdálenějšího okolí. 

ada-aja-2.jpg

V těchto týdnech nás v procesu přípravy čeká již jen pár nejdůležitějších "drobností": míchačky, stříhačky a lisovačky. Nějaké peníze v klobouku máme, nějaké nám schází. To je důvod, proč se obracíme na vás. Budeme rádi za jakoukoli formu podpory a budeme rádi, když si vyberete, co byste za vaši podporu od nás na oplátku chtěli.

Když to všechno dobře dopadne, těšíme se na vás všechny na křtu nového CD, který se bude konat 26. listopadu 2016 v Malostranské besedě v Praze.

S díky,

Džezvica

 

Džezvica.jpg

Koho a co všechno vlastně uslyšíte?

Kateřina Sequensová - zpěv
Petra Majerčíková - zpěv
Alena Libánská - zpěv, příčná flétna
Honza Václ - kytara, klarinet, zpěv
Vojtěch Nejedlý - violoncello, zpěv
Adéla Bryan - viola
Josef Prexl - akordeon
Alina Shupiková - darbouka, cajon, perkuse

Více o nás najdete:

www.dzezvica.cz
www.facebook.cz/dzezvica
www.bandzone.cz/dzezvica

ReachedCZK 79,132(113%)

113%
CZK 70,000requested
127contributors
Contribute

project authorDžezvica

Rewards

CZK 150Tematická pohlednice od Džezvici

Chcete nám nezištně pomoct, ale rádi byste měli alespoň drobnost na památku? Pošleme vám kapelní pohled a pošleme vám ho zcela nečekaně!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200CD v MP3

Chcete naši hudbu, mechanika na CD už je pro vás pravěkem a vzezření obalu vás moc nebere? Rádi vám naši hudbu pošleme v jedničkách a nulách (MP3/FLAC).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250CD

Žádné zbytečné řeči. Nové CD v obalu, pěkně postaru.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300CD s podpisy kapely

CD může mít každý, ale kdo ho bude mít podepsané, tomu se neztratí!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 4002 CD - Džezvica stará i mladá

Dvojitá dávka hudby pro vás: CD Prituri se a nové studiové CD – tedy jedno vostrý ze živáku a jedno pěkně načančané ze studia. Všechno po kupě.

Number of available rewards: 16/30

Reward unavailable

CZK 500CD + plakát

CD je vaše. Chtěli byste mít nějakou další památku? K CD vám přidáme slušivý plakát/obraz spojený s grafikou CD. Každá zeď by pukla závistí, aby se jím mohla honosit. Kapelní grafička je dost šikovná, budete koukat!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550CD + 2 lístky na křest

CD je základ, ale na živo je to vždycky lepší! Lepší lístek v hrsti nežli vyprodaný koncert!

Number of available rewards: 32/50

Reward unavailable

CZK 800CD + háčkovaná džepice v barvách CD

CD je vaše. Chtěli byste mít nějakou další památku? Chcete mít něco neokoukaného? Zima se blíží! Co takhle něco na hlavu? Jak říká moudré úsloví: "Kdo nenosí čepičku, kolem krku šáličku, nezazpívá na koncertě ani jednu písničku!" Háčkovaná čepice v barvách CD bude vaše, když kliknete na tuto odměnu. Viola nemá sice mezi muzikanty dobrou pověst, ale violistky umí bezvadně háčkovat!

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,000CD + VIP vstup na 5 koncertů

Jste náš skalní fanoušek? Předplaťte si VIP vstup na 5 koncertů dopředu. Na jednom z koncertů Vám věnujeme speciální překvapení. CD k tomu je samozřejmostí. (Předplatné platí pro všechny veřejné koncerty. Odměna se nezvtahuje na koncerty pořádané v rámci jiné akce/festivalu apod. třetí osobou.)

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,000Tvoje tvář má Džezvicí hlas! (+CD)

...aneb na 1 píseň členem kapely! Toužíte si zkusit podívat se na koncert Džezvici z druhé strany? Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se na jednu píseň právoplatným členem kapely. Chcete hrát? Nebo zpívat? Hrát a zpívat? Místo někoho? Spolu s někým? Vyberte si píseň a zaklikněte tuto odměnu! CD k tomu je jasná věc. (Odměna se vztahuje na písně z repertoáru Džezvici. Vše ostatní je na domluvě s kapelou. Odměna zahrnuje návštěvu jedné naší zkoušky a vztahuje se na námi organizovaný koncert mimo křest.)

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Pěkně vypečená odměna (+CD)

Chodíte na koncerty Džezvici? Honí Vás občas mlsná? Zpěvačka Petra pro vás upeče dobrotu a předá vám ji i s novým CD se vší parádou na některém z Džezvicích koncertů. Vězte, že se máte na co těšit! (Vstupenka na koncert je součástí odměny. Termín předání je nutné domluvit předem. Odměna se vztahuje na námi organizovaný koncert mimo křest.)

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 3,000Večeře s trojicí kvokalistek (pro 1-2 osoby) + CD

Už jste někdy zaslechli, že Džezvica má tři pr..le zpěvaček? Jestli ne, vězte, že je tomu tak. Chtěli byste strávit příjemný večer v obležení tří vokalistek s večeří, kterou vlastnoručně připraví? Kdo by nechtěl, že? (Menu večeře je pro vlastníka odměny překvapením. Alergie, vegetariánství apod. budou samozřejmě brány v úvahu.) A k tomu samozřejmě i nové CD!

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 8,000Džezvica u vás v obýváku!

Líbí se vám naše hudba a rádi byste si nás alespoň na chvíli vzali domů na živo? Uspořádáme pro vás akustický koncert přímo ve vašem obydlí. Připravte se na exkluzivních 60 minut skočné hudby a veselého halekání. (Cestovné není zahrnuto v odměně - v případě mimopražského obýváku je třeba připočítat náklady na dopravu osmičlenné kapely.)

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 24,000Extra příznivec a obdivovatel

Máte chuť a možnost nás podpořit trochu více? Vděčná Džezvica vás zahrne svými díky! Uvedeme vaše jméno/firmu na webu a FB, poděkujeme také na křtu. K díkům přidáme CD s podpisy a věnováním od celé kapely. S díky pro vás také zahrajeme koncertík (60 minut) na vaši soukromé nebo interní firemní akci (zde poprosíme o zajištění cestovného a ozvučení v případě, že nepůjde o akustický výstup).

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable