NÁPIS.jpg

Dům sladkostí Film & Video

Kriminální drama na podkladu skutečné události. Studentský film o dvou bratrech s neznámou minulostí, která je záhadnější, než si sami myslí.

text.jpg

ReachedCZK 17,635(104%)

104%
CZK 17,000requested
26contributors
ContributeRewards

Pomozte nám dostat do světa originální studentský film na podkladu skutečné události, který ohromí svou propletenou zápletkou a silnou atmosférou!

Vaše peníze půjdou na projekt, který má rozhodně smysl a výhled na vysokou sledovanost. Na filmu se totiž podílí úspěšný kameraman České Televize Jiří Petrů, umělec a fotograf René Slauka a všichni účinkující čekají v listopadu lekce herectví. Na filmu se pracuje už rok. Peníze potřebujeme především na koupi kostýmů. Vše ostatní už zajistíme!

Pokud se cílová částka nevybere, systém vám automaticky vaše zaslané peníze vrátí zpět (kromě SMS darů) a to V PLNÉ výši.

Při zaslání částky vyšší než 2000Kč, získáte navíc titul SPONZORA!

(PS: Nejde o Foundfootage)

Příběh:
Všechno to začalo v roce 1998 v anglickém tichém městečku Grimville, kdy nešťastnou náhodou přišel Paul Smith nejen o svoji manželku Elizabeth, ale také o práci. Obratem začal mít kvůli žalu problémy s alkoholem. Kvůli tomu mu zanedlouho sociální pracovníci odebrali jeho pozůstalé dvě děti Johna a Tima, které ukryli do dětského domova a úmyslně přitom otci zatajili, kde onen dětský domov leží. Na pokraji zhroucení se zoufalý otec pokusí o rázné řešení - dohodne se se dvěma zloději, že jim pomůže okrást jistého muže a přitom jim ještě zaplatí svým autem, výměnou za to že společně najdou onen dětský domov. Jakmile se všem třem podaří vyhlédnutého zbohatlíka okrást, jsou chyceni policií a celý plán na získání dětí se tak rychle bortí.

Celých šest let žijí bratři u své nové matky jménem Dorris. Bratři už vyrostli a zažívají ve své škole nemalé problémy. Sedmnáctiletý John je slepě zamilovaný do své spolužačky, která ho jen krutě vodí za nos. Jeho o šest let mladší bratr Tim je obětí posměchu kvůli koktání, které má od té doby co oběma bratrům policie oznámila, že jejich otec zemřel. Zatímco se oba topí ve svých smutných problémech, do jejich města přicházejí dva podivíni, převlečení do bizarních kostýmů šašků. Ti nabízejí dětem bonbóny a i přes různé reakce občanů, se šašci nebojí pokračovat. Jednoho dne, jeden z šašků narazí právě na bratry Smithovi. Od té doby začnou bratry sledovat. Při Timově večerním návratu domů ze školního výletu ho dva šašci odchytnou v lese s tvrzením, že znají pravou minulost jeho otce, jehož smrt je prý jen lží. Zároveň tvrdí, že za jeho otcem znají cestu. Od tohoto momentu se začnou dít v Grimvillu podivné věci- Starosta varuje všechny obyvatele před neznámou hrozbou, obyvatelé se bojí a vše vyvrcholí odchodem jednoho z bratrů Smithových s šašky do tajemného domu sladkostí - starý opuštěný dům v lese, kde se údajně skrývá jejich otec. Zdá se, že pravá minulost, teprve vyjde na povrch a že identita šašků je záhadnější, než by mohlo kohokoli napadnout.

2.jpg

Zní to dobře že? Není divu. Mé jméno je Jan Demeter a na scénáři jsem pracoval vážně dlouho. Ani nevíte kolik kafíček se za toto psaní obětovalo. Také jsem dal dohromady tým lidí, kteří se rozhodli že mi pomůžou tento příběh zfilmovat. Věřte tomu nebo ne, ale rázem jsem získal zkušené kameramany, střihače, postprodukci, finančního poradce, storyboardera, herce a zvukaře! A to není vše. Já osobně zastupuji úlohu scénáristy, režizéra, skladatele hudby, herce a kostyméra. Podařilo se nám zastoupit zcela všechny potřebné úlohy, abychom mohli natočit film s tímhle fajnovým příběhem. Co se týče naší filmové techniky, jsme vybaveni profesionálními filmovými kamerami a další nezbytnou filmovou technikou, kterou nám poskytla SOŠ Multimediálních studií v Poděbradech. Sice jsme zatím studenti, ale i tak má každý člen našeho štábu zkušenosti se svou úlohou kterou plní. 

Kr.Lipa detem  0052.jpg

Kromě toho se na tvorbě tohoto filmu podílí i úspěšný kameraman České Televize Jiří Petrů (na fotce) a fotograf, umělec, bývalý učitel na FAMU - René Slauka. Aby toho nebylo málo, má náš film i originální SOUNDTRACK, který jsem složil:

(Pro poslech soundtracku doporučuji vzít si pořádný sluchátka ;)

Plakát k filmu Dům sladkostí.jpg

 Jak to tak ale bývá, máme problém! Nemáme finance na všechny kostýmy, které potřebujeme. Proto jsme se rozhodli tento projekt založit právě na STARTOVAČI. Rádi bychom vám nabídli spolupráci na našem studentském filmu - pokud byste měli zájem nám zaslat libovolnou finanční částku, získáte za vaši ochotnou spolupráci různé filmové odměny. (Při zaslání částky menší než 150Kč, budete zmíněn/a na konci filmu v titulcích jako ,,a další'').

Novinka: Při zaslání částky vyšší než 549Kč, získáte zároveň tyto hodinky (dámské/pánské) jejichž originály budou použity ve filmu (ve filmu budou použity dva kusy a k prodeji jich bude pochopitelně více. U některých odměn, které jsou nad 549Kč nejsou tyto hodinky zapsané, ale jde pouze o technickou chybu. Hodinky ke VŠEM odměnám nad 549Kč patří :-) )

hodinkystartovac.jpg

 

Kromě různých poděkování a propagování můžete také získat filmový plakát, hodinky z filmu, masku děsivého šaška (ručně vyrobená - vizte nahoře) nebo také tento stylový polštář:

Polštář.jpgFilm House of sweets je zajímavý hned v několika směrech:

1. Obsahuje propletený příběh - Klíčová scéna je vysvětlena až v závěru filmu.
2. Nabízí momenty překvapivých rozuzlení - Kdoví jaký plán se skrývá za maskami šašků...
3. Atmosféru mu doplňuje skvělá hudba - SOUNDTRACK: https://www.youtube.com/watch?v=-k4hAEAaojs
4. Herci (studenti) budou vyškoleni hereckými kurzy - Internetové přenosy z přednášek o herectví od profesionálů
5. Žádné hloupé a nelogické scénky - logika ;)
6. Originalita - Na příběhu jsme pracovali rok a dali jsme si skutečně záležet. Nejedná se tedy o žádnou napodobeninu jiného filmu

A právě toto jsou naše hlavní filmové ingredience. Film slibuje tajuplnou dramatickou atmosféru protkanou akcí a dobrými hereckými výkony!

Film bude ke zhlédnutí zdarma na Youtube. Pokud bude film oblíbený, pokusíme se ho protlačit dál- totiž do České televize (ČT Art), která nám zaslala kontakt na případnou spolupráci.

To ale není vše. Film vyjde rovněž v komiksové podobě, jejíž příběh bude o trochu odlišný, než ten zfilmovaný. Pokud máte zájem o komiks, neváhejte se nám ozvat přes naši stránku na Facebooku, nebo kontaktujte přímo mě přes e-mail (vizte můj profil).

16903296_1849199755365089_7052596654096719651_o.jpg

 

Komunikace: Náš tým bude průběžně přidávat nové a nové fotky.
Komunikovat s námi můžete také přes naši FB stránku @houseofsweetsfilm
https://www.facebook.com/houseofsweetsfilm/, nebo rovnou se mnou (vizte můj profil).

Jsme rádi že jste si popis našeho projektu přečetli až do konce. Věříme že mnozí z vás se rozhodnou nás finančně podpořit a my tak s radostí rozešleme filmové odměny;)

(Plánované natáčení připadá na listopad)

ReachedCZK 17,635(104%)

104%
CZK 17,000requested
26contributors
Contribute

project authorJan A. Demeter

Rewards

CZK 150Korunka ke korunce...

+Speciální jmenovité poděkování na konci filmu v titulcích a na Facebooku Děkujeme! =)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Filmařský dar

+Speciální jmenovité poděkování na konci filmu v titulcích a na Facebooku +10 Fotografií z natáčení s poděkováním Děkujeme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Každá stovka dobrá

+Speciální jmenovité poděkování na konci filmu v titulcích a na Facebooku +15 Fotografií z natáčení s poděkováním +Filmový plakát +Hodinky Děkujeme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Správný fanoušek

+Speciální jmenovité poděkování na konci filmu v titulcích a na Facebooku +16 Fotografií z natáčení s poděkováním +Filmový plakát +Hodinky +Odkaz na video s nepovedenými scénami +Odkaz na originální filmovou hudbu Děkujeme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Každá tisícovka dobrá!

+Speciální jmenovité poděkování na konci filmu v titulcích a na Facebooku +Filmový plakát +20 Fotografií z natáčení s poděkováním +Originální maska děsivého šaška z filmu +Odkaz na video s nepovedenými scénami +Odkaz na originální filmovou hudbu Takové částky si vážíme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Nejlepší fanda!

+Speciální jmenovité poděkování PŘED ZAČÁTKEM FILMU a na Facebooku +Filmový plakát +Filmový plakát s poděkováním tvůrců filmu +30 Fotografií z natáčení s poděkováním +Originální maska děsivého šaška z filmu +Odkaz na video s nepovedenými scénami +Odkaz na originální filmovou hudbu +Možnost ukázat na konci filmu v titulcích vaše logo firmy či projektu s poděkováním +V závěrečných titulcích budete uveden/a jako VÝKONNÝ PRODUCENT Takové částky si vážíme obzvlášť! Děkujeme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Odměna pro milovníky dobrých filmů

+Speciální jmenovité poděkování PŘED ZAČÁTKEM FILMU a na Facebooku +Filmový plakát +Filmový plakát s poděkováním tvůrců filmu +44 Fotografií z natáčení s poděkováním +Originální maska děsivého šaška z filmu +Odkaz na video s nepovedenými scénami +Odkaz na originální filmovou hudbu +Možnost ukázat na konci filmu v titulcích vaše logo firmy či projektu s poděkováním +V závěrečných titulcích budete uveden/a jako VÝKONNÝ PRODUCENT +Hodinky +Polštář +Vaše jméno (nebo také logo vaši firmy) v zápatí našich plakátů +CD s filmem Takové částky si vážíme nejvíc! Děkujeme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable