ARCHEA_2021_MINIATURA.jpg

Druhé číslo archetypové revue Archea Knihy

Druhé číslo revue Archea pojednává o duchu současné doby z pohledu archetypové psychologie, astrologie a kosmologie.

11/13/2023

Aktuality z revue Archea

Pozvánka na seminář "Archetypy lidské psyché v zrcadle filmu" a crowdfunding na podporu revue Archea 2023.

Vážení příznivci revue Archea,

dovolujeme si pozvat vás na jednodenní seminář "Archetypy lidské psyché v zrcadle filmu - Obrazy Neptuna a Pluta na stříbrném plátně", který povede šéfredaktor revue Archea Petr Lisý v pražském terapeutickém centru Be Balanced, a to v sobotu 2. 12. 2023 v čase 10:30 – 17:30 (zahrnuje pauzu na oběd). Jedná se o typ semináře, který kombinuje výklad astrologických archetypů s vybranými filmovými ukázkami, které je dobře vystihují. Bližší informace a přihlašovací formulář naleznete pod následujícím odkazem.

https://www.bebalanced.cz/services/archetypy-lidske-psyche-v-zrcadle-filmu/

Zároveň připomínáme probíhající crowdfundingovou kampaň na podporu nového čísla Archea 2023 s podtitulem „Hlubiny nevědomí“. Jeho stručnou anotaci naleznete v krátké videoprezentaci - viz odkaz níže, kde si můžete Archeu 2023 předobjednat, anebo ji podpořit štědřejším způsobem a získat tak zajímavé bonusy. Můžete tak sobě či bližním zajistit pěkný vánoční dárek. Budeme rovněž velmi povděčni za případné sdílení do vašich kruhů, které by mohl projekt Archea 2023 zajímat.

https://www.startovac.cz/projekty/treti-cislo-archetypove-revue-archea

Předem děkujeme za Vaši podporu a přejeme Vám dobré zdraví a pevnou mysl do podzimních dnů!

www.revuearchea.cz

1/14/2022

Kurs archetypové astrologie, nové texty Rudolfa Starého a kniha Milana Hanuše

Vážení přátelé revue Archea, rádi bychom vás tímto informovali o možnosti přihlásit se do komplexního kursu archetypové astrologie Petra Lisého a vydání knižních novinek Rudolfa Starého "Starožitnosti II" a Milana Hanuše "Živý mýtus Roger Federer". Od Rudolfa Starého je k dispozici také několik nových textů volně ke studiu online.

 

Přijměte prosím srdečný pozdrav na prahu nového roku 2022. Dovolte, abychom Vás tímto informovali o několika aktuálitách, jež úzce souvisejí s nedávným vydáním druhého čísla naší revue pod názvem "Archea 2021 - Obrazy doby".

1) V prosinci vyšla nová, možná definitivně poslední kniha Rudolfa Starého „Starožitnosti II“, z níž jsme v Archee 2021 uvedli dvě vrcholné ukázky. Publikace je k dostání ve velmi omezeném nákladu a objednat ji v případě zájmu lze pouze mailem v nakladatelství Sagittarius dle instrukcí zde:

http://www.sagittarius-rs.cz/jungiana.html

 

Pod následujícím odkazem pak naleznete volně ke čtení tradiční „mikulášský“ dárek Rudolfa Starého světu v podobě několika nových textů astrologického ladění:

http://www.archetypova-astrologie.cz/rudolf-stary-astrologicke-crty-2021.html

 

2) Další knihou, z níž jsme v loňském čísle přinesli ukázku, je originální sportovní monografie "Živý mýtus Roger Federer" z pera Milana Hanuše. kterou vydalo nakladatelství PROSTOR a v případě zájmu ji lze zakoupit například zde:

https://www.kosmas.cz/knihy/284509/zivy-mytus-roger-federer/

3) A konečně byl v Archee 2021 inzerován Dvouletý kurs archetypové astrologie lektora Petra Lisého, jehož počátek byl stanoven na 9. 3. 2022. Popis, strukturu i možnosti přihlášení naleznete přehledně pod následujícím odkazem. (V případě zájmu neváhejte lektora včas kontaktovat, nejzazší termín pro podání přihlášky je 22. 2. 2022).

http://www.archetypova-astrologie.cz/

 

Spolek pro vydávání revue Archea vám tímto do nového roku 2022 i mnoha dalších přeje pevné zdraví, otevřené srdce a jasnou mysl!

10/15/2021

Pozvánka na slavnostní prezentaci revue Archea 2021

Vážení přátelé a příznivci revue Archea, dovolte prosím, abych Vás tímto pozval na slavnostní prezentaci sborníku „ARCHEA 2021 - Obrazy doby“, která se koná v úterý 19. 10. od 19:00.

Akce proběhne v pražské literární kavárně Božská lahvice na adrese Bílkova 122/6 na Starém městě (vchod za rohem z ulice Elišky Krásnohorské). V úvodní části večera promluví šéfredaktor Petr Lisý s drobným astropsychologickým komentářem výsledků parlamentních voleb. O hudební doprovod se postará klavíristka Kristýna Šrámková. Následovat bude prostor pro volnou zábavu a diskusi nad prezentovanými tématy, plány do budoucna a podobně. Vstup volný.

V případě zájmu jste srdečně zváni!

 

S přátelským pozdravem za tým revue Archea 

Petr Lisý

https://www.revuearchea.cz/

9/2/2021

Omluva za zpoždění termínu dodání revue Archea 2021

Vážení příznivci a podporovatelé, přijměte prosím omluvu za zpoždění termínu dokončení výtisku revue Archea 2021, k němuž došlo především ze zdravotních důvodů.

 

Číslo je nyní v tiskárně a jeho výroba potrvá přibližně tři týdny. Jakmile bude dodáno, bez prodlení doporučeně zašlu výtisk každému z vás, kteří jste si jej na Startovači předplatili. Děkuji za pochopení a v mezičase si dovoluji doporučit vaší pozornosti několik textů publikovaných elektronicky na našich internetových stránkách, jež naleznete pod následujícím odkazem.

https://www.revuearchea.cz/texty.html

S přátelským pozdravem

Petr Lisý,

šéfredaktor

Text o horoskopu Stanislava Grofa jako blahopřání k jubileu
7/2/2021

Text o horoskopu Stanislava Grofa jako blahopřání k jubileu

Světoznámý psychiatr českého původu Stanislav Grof se včera (1. 7. 2021) dožil věku devadesáti let. Při této slavnostní příležitosti zveřejňujeme překlad přednášky Richarda Tarnase z roku 1998, jež obsahuje komentář klíčových konstelací Grofova horoskopu narození. Oslavenci srdečně blahopřejeme!

Světoznámý psychiatr českého původu Stanislav Grof se včera (1. 7. 2021) dožil věku devadesáti let. Při této slavnostní příležitosti zveřejňujeme překlad přednášky Richarda Tarnase z roku 1998, jež obsahuje komentář klíčových konstelací Grofova horoskopu narození. Oslavenci srdečně blahopřejeme!

https://www.revuearchea.cz/vyklad-horoskopu-stanislava-grofa.html

Rozhovor "Vize revue Archea" v podcastu Tekutá Krajina
6/23/2021

Rozhovor "Vize revue Archea" v podcastu Tekutá Krajina

Dnes byl publikován rozhovor s šéfredaktorem Petrem Lisým o projektu revue i připravovaném čísle Archea 2021 v podcastu "Tekutá Krajina".

Vážení příznivci revue Archea,

dnes byl publikován rozhovor s šéfredaktorem Petrem Lisým v rámci podcastu Tekutá Krajina. Je věnován jak celému projektu revue Archea, tak prezentaci aktuálně chystaného čísla s podtitulem "Obrazy doby", jehož vznik jste laskavě podpořili. Vřelý dík patří tvůrci podcastu, kterým je Petr Soukup ml. Zmíěné interview můžete sledovat jak v podobě videozáznamu, tak vyslechnout v audio formě (viz odkazy níže).

Přejeme Vám krásné letní časy!

Videozáznam

Podcast (audio)

ReachedCZK 68,067(105%)

105%
CZK 65,000requested
72contributors
Contribute

Rewards

CZK 500Výtisk revue Archea 2021

Obdržíte výtisk revue Archea 2021 v rozsahu přibližně 130 stran ve formátu A4, s barevnou obálkou a černobílým obsahem. Cena zahrnuje poštovné, zanechte nám prosím svou mailovou i poštovní adresu.

Expected delivery of the reward: September 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Archea 2021, kniha, sborník a přednáška

Obdržíte výtisk revue Archea 2021, knihu "Archetypová astrologie" a videopřednášku na téma "Saturn" od Petra Lisého a elektronický sborník dříve publikovaných textů zapadajících do koncepce Revue Archea v rozsahu 200 normostran. Zanechte nám prosím svou mailovou i poštovní adresu.

Expected delivery of the reward: September 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Archea 2021, 6 knih, sborník a přednáška

Obdržíte výtisk revue Archea 2021, knihu "Archetypová astrologie" a videopřednášku na téma "Saturn" od Petra Lisého, knihy J. Hillmana "Nová vize psychologie" (Malvern) a M. Jehleho "Astrocykly" (Sagittarius), 3 starší čísla revue PROSTOR a elektronický sborník dříve publikovaných textů zapadajících do koncepce Revue Archea v rozsahu 200 normostran. Zanechte nám prosím svou mailovou i poštovní adresu.

Expected delivery of the reward: September 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Archea 2021, 9 knih, sborník a přednáška

Obdržíte výtisk revue Archea 2021, knihu "Archetypová astrologie" a videopřednášku na téma "Saturn" od Petra Lisého, knihy J. Hillmana "Nová vize psychologie", S. Martina "Kosmické rozhovory", M. Meyera "Volání k transformaci ", B. Swimme "Skryté srdce kosmu" (Malvern) a M. Jehleho "Astrocykly" (Sagittarius), 3 starší čísla revue PROSTOR a elektronický sborník dříve publikovaných textů zapadajících do koncepce Revue Archea v rozsahu 200 normostran. Zanechte nám prosím svou mailovou i poštovní adresu.

Expected delivery of the reward: September 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 20,000Poděkování v tiráži a všechny předchozí odměny

Budete jmenovitě uvedeni v tiráži tištěného čísla Archea 2021 jako jeden z jeho sponzorů. Dále výtisk revue Archea 2021, knihu "Archetypová astrologie" a videopřednášku na téma "Saturn" od Petra Lisého, knihy J. Hillmana "Nová vize psychologie", S. Martina "Kosmické rozhovory", M. Meyera "Volání k transformaci ", B. Swimme "Skryté srdce kosmu" (Malvern) a M. Jehleho "Astrocykly" (Sagittarius), 3 starší čísla revue PROSTOR a elektronický sborník dříve publikovaných textů zapadajících do koncepce Revue Archea v rozsahu 200 normostran. Zanechte nám prosím svou mailovou i poštovní adresu.

Expected delivery of the reward: September 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable