maly-obrazek2.png

Dračí kalendář 2020 Umění

Vypusťme do světa draky! Přiložte tlapu k dílu a pomozte nám vydat kalendář plný krásných ilustrací s draky od českých a slovenských výtvarníků.

uvodni-obrazek.png

ReachedCZK 54,056(216%)

216%
CZK 25,000requested
96contributors
ContributeRewards

Podpořte vydání 2. ročníku Dračího kalendáře - sborníku krásných fantasy ilustrací od 13 autorů z České republiky a Slovenska

Podařilo se nám vybrat 100 % a tak představujeme nové milníky:

25 000 Kč - Vydáme kalendář DRACI 2020 - HOTOVO!
● 30 000 Kč - Přidáme 14. bonusovou stranu s kreativním překvapením - HOTOVO!
● 35 000 Kč - Ke každé fyzické odměně přiložíme kapesní kalendářík - HOTOVO!
● 50 000 Kč - Připravíme modernější podobu e-shopu - HOTOVO!

Známe vítězné ilustrace!

Vítězné ilustrace

Pokud si nechcete kupovat draky v pytli, po rozkliknutí odkazu si můžete prohlédnout všechny dlouho očekávané vítězné ilustrace. V opačném případě si můžete nechat překvapení klasicky třeba až pod stromeček :)

Kalendáře... s drakama?!

Dračí kalendář jsme před rokem díky Vám úspěšně nastartovali a nyní vrcholí přípravy na druhý ročník. Opět jsem k ilustrování přizvala řadu osvědčených i nových úžasných výtvarníků z České republiky a Slovenska, abychom společnými silami vytvořili krásný nástěnný kalendář plný fantasy ilustrací s draky. Pomocí Vašich příspěvků bych chtěla financovat vydání a odměnit autory ilustrací.

A proč zrovna toto téma? Protože u kterého jiného bychom mohli lépe popustit uzdu fantazii než právě u draků? :) Podívejte se, jak se nám to povedlo loni!

Ukázky kalendářových stran z minulého ročníku.

Ukázky kalendářových stran z minulého ročníku. Zleva Alassa, Allagar, Celebril, Ourshellves, Dragarta.
V e-shopu si můžete prohlédnout všechny ilustrace a přečíst si Hodnocení zákazníků.

Jak bude kalendář vypadat?

Stejně jako loni vydáme nástěnný kalendář formátu A3 na výšku o 13 stranách s kalendáriem pro rok 2020. Kalendář bude profesionálně tištěný formou digitálního tisku na matných papírech a svázaný černou kroužkovou vazbou s háčkem k zavěšení. První stranu bude chránit průhledná krycí fólie, dozadu přidáme pevný karton proti přehýbání.

Úvodní strana a vnitřní strany jednotlivých měsíců budou tvořeny velkou plnobarevnou ilustrací s dračím motivem. Letošní novinkou je zastřešující téma celého kalendáře a to „Draci v dějinách lidstva“. Naši autoři právě aktivně tvoří a Vy se už teď můžete těšit na spoustu skvělých nápadů z alternativní historie našeho světa od pravěku až po současnost. 

O tom, která díla se skutečně vyberou do kalendáře, budeme rozhodovat společně s autory formou hlasování a diskuze, abychom dosáhli co největší výtvarné kvality. Svým hlasem dokonce můžete ovlivnit výsledek i Vy sami, pokud se rozhodnete pro odměnu s Dračím pokladem :) Finální výběr ilustrací zveřejníme 25. 7. 2019.

Náhledy některých rozpracovaných ilustrací.

Náhledy některých rozpracovaných ilustrací. Ty nejoblíbenější si můžete na konci roku jednoduše ustřihnout a zarámovat. Zleva nahoře Yirikus, Stehlikarts, Michal Peichl, Le Soldat Mort, Allagar. Zleva dole MartinM, OndrejH, Ajinak, Ralifirn, Azraelangelo.

Kdy vyletí do světa?

S Vaší pomocí kalendář DRACI 2020 vydáme již k 19. 8. 2019 a během následujících dní jej začneme rozesílat, předávat osobně a dále nabízet na e-shopu. Pokud jste si vybrali odměnu s podpisy autorů, budeme potřebovat nějaký čas navíc, abychom naplánovali podškrabávací setkání. Podepsaný kalendář Vám dorazí nejpozději do konce října 2019. Tak či onak budete mít svou odměnu doma s dostatečným předstihem před Vánoci i novým rokem :) 

Jakou dostanu odměnu?

Nejobvyklejší odměnou je samozřejmě Dračí kalendář a to třeba hned s osobním věnováním a podpisy autorů. Těm, kterým je líto, že si do našeho kalendáře nemohou zapisovat poznámky, nabízíme nově i praktický Dračí diář. Ten Vám dokonce připomene, kdy si máte kalendář přetočit na novou stranu! Dále si můžete vybrat také sadu 10 krásných pohlednic a potěšit přátele originálním obrázkem.

A pro ty největší dračí fanoušky máme rovnou celý Dračí poklad, který obsahuje vše výše zmíněné (podepsaný kalendář, diář, pohlednice), k tomu 2 dračí záložky do knihy, 3 wallpapery z vybraných ilustrací a poukaz na 400 Kč na libovolný nákup v e-shopu (kde můžete vybírat z plakátů, placek, taštiček i originálů). Pokud se pro tuto odměnu rozhodnete do 21. 7., získáte jedinečnou možnost dát hlas svým největším favoritům a podílet se na výběru fináních kalendářových ilustrací!

Odměny v podobě diářů a pohlednic

Diáře na rok 2020 budou mít formát A6, černou vazbu a záložkovou stuhu. Můžete si vybrat ze dvou motivů od Dragarty.
V sadě pohlednic najdete 10 různých dračích portrétů od Yirikuse i s jeho podpisem.


Jestliže Vás draci tolik nezajímají, ale přesto byste nás rádi podpořili, vyberte si odměnu Kalendář s dětským úsměvem. Zaplacený výtisk nepošleme Vám, ale společně vybereme dětský domov nebo Klokánek, kde udělá kalendář radost dětem.

Všechny fyzické odměny si budete moci pohodlně vyzvednout ve Vaší nejbližší Zásilkovně nebo Vám doletí až domů poštou (na Slovensko však posíláme pouze přes Zásilkovnu). Osobní předání v Praze bude možné po domluvě v Praze Řepích nebo na Florenci.

Můžu pomoci i jinak než příspěvkem?

Naprosto chápeme, pokud si svůj pečlivě nastřádaný poklad chcete nechat pro sebe. Určitě nám můžete pomoci i jinak - sdílejte náš projekt na sociálních sítích nebo se o něm zmiňte svým známým. Budeme vděční za jakoukoli formu propagace!

A kdo za tím stojí?

Jmenuji se Lucie „Dragarta“ Kostková, jsem grafik, ilustrátor a zapálený organizátor výtvarných projektů. Dračí kalendář organizuji, ale tvoříme ho my, skupinka kreativních nadšenců, kteří mají rádi fantasy. Dobře, někteří možná i trošku víc ulítáváme na dracích, ale hlavně všichni rádi tvoříme hezké věci druhým pro radost!

Navštivte také:

Facebook Dračího kalendáře
Instagram Dračího kalendáře
Hodnocení prvního ročíku
Web Dračího kalendáře - od 19.8.2019 povede na e-shop
Web organizátorky projektu

Děkujeme!

ReachedCZK 54,056(216%)

216%
CZK 25,000requested
96contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Pomocný dráp

Poděkování a 3 wallpapery z kalendářových ilustrací na Váš e-mail.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Kalendář do tlapy či sluje

1 výtisk kalendáře DRACI 2020, který Vám osobně předám v Praze. Za zaslání po ČR prosím připočtěte 80 Kč, na Slovensko 120 Kč. Za každý kalendář navíc připočtěte 250 Kč.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 330Kalendář s dětským úsměvem

1 výtisk kalendáře DRACI 2020, který udělá radost dětem. Společně vybereme dětský domov nebo Klokánek, kam kalendář zašlu Vaším jménem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Kalendář se sadou pohlednic

1 výtisk kalendáře DRACI 2020 + sada 10 dračích pohlednic. Vše s osobním předáním v Praze. Za zaslání po ČR prosím připočtěte 80 Kč, na Slovensko 120 Kč.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Kalendář s podškrábnutím autorů a záložkou

1 výtisk kalendáře DRACI 2020 s osobním věnováním a s podpisy autorů minimálně u 4 ilustrací + dračí záložka do knihy. Vše s osobním předáním v Praze. Za zaslání po ČR prosím připočtěte 80 Kč, na Slovensko 120 Kč.

Expected delivery of the reward: October 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Kalendář s pamatovákem

1 výtisk kalendáře DRACI 2020 + praktický diář na rok 2020. Vše s osobním předáním v Praze. Za zaslání po ČR prosím připočtěte 80 Kč, na Slovensko 120 Kč.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Kalendář s podškrábnutím, záložkou a pamatovákem

1 výtisk kalendáře DRACI 2020 s osobním věnováním a s podpisy autorů minimálně u 4 ilustrací + dračí záložka do knihy + praktický diář na rok 2020. Vše s osobním předáním v Praze. Za zaslání po ČR prosím připočtěte 80 Kč, na Slovensko 120 Kč.

Expected delivery of the reward: October 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Dračí poklad

1 výtisk kalendáře DRACI 2020 s osobním věnováním a s podpisy autorů minimálně u 4 ilustrací + praktický diář na rok 2020 + sada 10 dračích pohlednic + 2 záložky do knihy + 3 wallpapery + poukaz na 400 Kč do e-shopu + možnost hlasovat o vybraných ilustracích. Za zaslání po ČR prosím připočtěte 80 Kč, na Slovensko 120 Kč.

Expected delivery of the reward: October 2019

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable