logo dračák 3.jpg

Dračák 3 - Podzemí Film & Video

Podařilo se. Dračák 2 spatřil světlo světa a i díky vám vypadá tak, jak vypadá. Příběh ale nekončí a tak jdeme na Dračák 3

Dračák 3 - Podzemí

ReachedCZK 57,800(116%)

116%
CZK 50,000requested
88contributors
ContributeRewards

Autogramiáda je za námi. Film Dračák 2 byl vypuštěn do světa a jména nás a všech, kteří na něho přispěli, se teď pohybují někde na internetu a šíří naši slávu. A to se nám líbí a tak bychom chtěli nášup. Bohužel sláva nebývá zadarmo a tak pro ni musíme něco také udělat. (Kruci) Vy se toho nášupu můžete zůčastnit s námi. A na rozdíl od nás, vám k tomu stačí přečíst si tento projekt a pokud se vám bude alespoň trochu líbit, přispět nám.

Dovolte mi tedy vás krátce seznámit s tím, proč a co to vlastně děláme.

foto9.jpg

(Tady se snažíme nezmrznout při čekání na další záběr.)

V našem českém prostředí vzniká poměrně veliké množství knih s fantasy tématikou, ale u kinematografie už je to horší. Naše země má spoustu úžasných lokalit a možností, o čemž svědčí zájem zahraničních filmařů, bohužel domácí scéna už naše očekávání příliš nenaplňuje.

Rádi bychom viděli vznik skutečného českého fantasy filmu a protože domácí tvůrci mlčí, rozhodli jsme se přidat svou trošku do mlýna sami. Natočit ale velký celovečerní film plný kostýmů a masek a v zajímavých lokalitách je nelehký úkol a my nejsme ostřílení filmaři a tak na to jdeme od lesa. Sbíráme zkušenosti na menších projektech.

foto7.jpg

(Čekání, až si kameraman utřídí myšlenky.)

*******

A tak vznikl Dračák (ve skutečnosti to nebyl první takový pokus, ale jako začátek této trilogie to tak berme), krátký amatérský film o tom, jak se hraje Dračí doupě. A jak to vypadá v našich představách. Umožnil nám nasbírat cenné zkušenosti a dal nám dobrý start pro pokračování.
Ke shlédnutí zde: 

*******

A pokračování dopadlo. Pod názvem Dračák 2 - Nová úroveň jsme vypustili do světa delší a troufám si napsat i lepší druhý díl. A že se nejednalo o zbytečnou práci nám potvrdila jeho sledovanost. Za první den, kdy byl volně k vidění na youtube, nasbíral krásných 1300 shlédnutí. Díky podpoře startérů jsme si na něm mohli dovolit využít i vzdálenější lokality a pořídit lepší techniku. Dokázali jsme shromáždit 50 000 Kč, a ačkoliv se celkový rozpočet filmu vyšplhal až na 70 000 Kč, úspěšně jsme ho dokončili a vy si ho můžete prohlédnout zde:

*******

A to nás přivádí až k tomuto projektu.

logo dračák 3.jpg

Dračák 3 - Podzemí. Třetí a závěrečný díl naší malé trilogie. Nezahálíme a už teď máme hlavy plné nápadů, co by se všechno mohlo objevit v posledním pokračování. Nestvůry a prostředí, příběh a postavy, to vše už se nám honí v myslích a my se snažíme ucelit to do zajímavé podívané, na které začneme co nejdříve pracovat.

foto2.jpg

(Nejlepší nápady přicházejí mnohdy až na scéně. Díky bohu za ně.)

Vy, jako startéři, potenciální přispěvatelé, nám v tom všem můžete velmi výrazně pomoci. Vaše podpora a příspěvek nám může umožnit popustit uzdu fantazii a dosáhnout i na cíle, které bychom si jinak nemohli dovolit. Film se pokusíme natočit i v situaci, kdy projekt nebude úspěšný, ale čím větší rozpočet na natáčení budeme mít, tím lepší film bude.

A jaké že cíle to máme? No, nerad bych spoileroval, ale v obecné rovině vás s nimi rád seznámím. Takže na co chceme použít peníze ze startovače?

Lokality: Dopravit celý štáb a herce do vzdálenějších lokalit je asi nejdražší položka celého natáčení. Benzín není zadarmo a jedno auto nám většinou nestačí. A my bychom rádi využili celou řadu zajímavých míst, ať už blízko nebo daleko. A občas je také třeba řešit nějaký ten obolus za pronajmutí.

Masky a rekvizity: Tato položka závisí čistě na výsledku projektu. Čím více budeme mít, tím více masek a rekvizit si můžeme pořídit. Snažíme se jich hodně vyrobit svépomocí, ale ne vždy to jde nebo to umíme, a tak využíváme i možnosti si je nakoupit nebo půjčit.

Technika: V tom úžasném případě přebytků se vždycky najde něco, po čem naši technici touží a bez čeho nemohou žít. V současné chvíli je to osvětlovací technika.

Catering: Zjistili jsme, že se mnohdy zapomeneme najíst a celý natáčecí den ani nepijeme. A tak jsme si našli slečnu ochotnou nás k tomu nutit a ještě nám k tomu připravovat samé dobroty. Ale to taky něco stojí. Aby tento bod ale nebyl jen o rozmazlování, je třeba k němu říct, že catering nám může pomoci také nalákat potenciální komparzisty. Je rozdíl, když po nich chceme celý den nebo dva práce jen tak, nebo alespoň za jídlo.

Abych to shrnul: Natáčení je pro nás zábava, i když mnohdy náročná, únavná a někdy dokonce i nudná. Ale baví nás to a výsledek stojí za to. Věnujeme tomu spoustu času a energie a občas je s podivem, že nás naši rodinní příslušníci nechtějí za naši věčnou nepřítomnost trochu přiškřtit. A ještě, abychom do toho investovali vlastní peníze. Tedy, to my stejně děláme, ale můžeme si dovolit jen trochu.

foto4.jpg

(Občas nás rodinní příslušníci dokonce doprovázejí. To pak dostanou funkci a musí se činit.)

A proto budeme rádi za vaši podporu, která nám umožní se trochu rozšoupnout a dát třetímu dílu tvar a vizáž, jakou si jistě zaslouží. Pevně věřím, že úspěšně dokončené první dva díly vás přesvědčí, že nemluvíme do větru, a že nám dáte svou důvěru a budete se stejně jako my těšit na to, jak to vlastně všechno dopadne.

Odměny: Abychom od vás ale nechtěli peníze za nic, rozhodli jsme se pro vás připravit trochu netradiční odměny. Jsme šikovní a ruce nás svědí, když nic neděláme, a tak budeme odměny hlavně vyrábět sami. Naše prototypy si můžete prohlédnout na obrázcích. Ještě jim přibude zdobení nápisem Dračák a možná nějaké drobné úpravy.

Dračák 4: Oči vás neklamou. Dračák 4 ale může být  ve vaší režii. Jako jednu z odměn jsme se rozhodli připravit pro vás dobrodružství navazující na události, které jste mohli vidět v sérii Dračák. Známé postavy jako CP, lokace a artefakty, události a návaznost. A vy jako účastníci. Tuto odměnu jsme se rozhodli přidat ke všem odměnám od 200 kč víš.

Je nám také ale jasné, že ne všechny možné přispěvatele nadchneme naším výběrem a tak, pokud by jste rádi dostali jako dárek něco jiného, neváhejte se na nás obrátit a my se vám pokusíme vyjít vstříc.

děkovný list.png

(Ručně psaný děkovný list, inkoustem a zajímavým fontem s vaším jménem velkým písmem.)

náramek.jpg

(Kožený náramek s vyraženým názvem ,,Dračák", ještě uvažujeme o výměně přezky za tkanici.)

kalíšek.png

(Kalíšek o objemu cca 100 ml, buď na kostky, nebo na přání vylitý včelým voskem a vhodný k pití.)

pouzdro lektvary.jpg

(Pouzdro na lektvary (nebo cokoliv jiného), se dvěmi lahvičkami o objemu cca 6 ml. Lahvičky se budou mírně lišit (tvarem a objemem) a každé pouzdro bude originál, ale celiství vzhled zůstane stejný.)

placatka.png

(Kožená placatka o objemu cca 300 ml z lakované kůže a vylitá včelím voskem.)

láhev.png

(Kožená láhev o objemu cca 500 ml z lakované kůže a vylitá včelím voskem. Zde ještě dojde k úpravám. Láhvi přibudou podobná poutka, jako placatce a její horní část dojde zaoblení.)

pouzdro.jpg

(Kožená taštice - toto foto je pouze ilustrační, na prototypu se pracuje.)

Několik dalších prototypů odměn je stále rozpracovaných. Jakmile budou k dispozici jejich fotografie, objeví se zde i ty.

 

Za celý tým Inferno Production vám děkuji.

inferno logo.jpg

V neposlední řadě také chceme poděkovat všem našim sponzorům a partnerům. Veliké díky společnosti Fantasyobchod za jejich vstřícnost, E-shopu Chladné zbraně EU za věnované rekvizity, za mediální spolupráci magazínu Vanili a společnosti Blackfire za podporu.

17203948_10208640095067174_1555436050_n.jpg

logo chladné zbraně.png

logo vanili.png

logo blackfire.jpg

ReachedCZK 57,800(116%)

116%
CZK 50,000requested
88contributors
Contribute

project authorBunny

Rewards

CZK 1001. úroveň

Poděkování na FB, mailem a uvedení jména v titulcích

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Dračák 4

Dobrodružství Dračák 4 ve formátu PDF. Příběh vycházející z událostí ve filmu. Poděkování na FB a uvedení jména v titulcích.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2502. úroveň

Poděkování na FB, děkovný list psaný ručně inkoustem, zajímavým fontem a v obálce opatřené pečetí a uvedení jména v titulcích.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5003. úroveň

Poděkování na FB, kožený náramek s přezkou s vyraženým názvem ,,Dračák", uvedení jména v titulcích

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 7504. úroveň

Poděkování na FB, kožený kalíšek o objemu cca 100 ml na kostky, případně vylitý včelím voskem na pití, s vyraženým názvem ,,Dračák", uvedení jména v titulcích

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,0005. úroveň

Poděkování na FB, kožené pouzdro na lektvary s vyraženým názvem ,,Dračák", uvedení jména v titulcích

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,0006. úroveň

Poděkování na FB, kožená placatka o objemu cca 300 ml z lakované kůže, vylitá včelím voskem a s vyraženým názvem ,,Dračák", uvedení jména v titulcích

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,0007. úroveň

Poděkování na FB, kožená láhev na vodu o objemu cca 500 ml z lakované kůže, vylitá včelím voskem a s vyraženým názvem ,,Dračák", uvedení jména v titulcích

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,0008. úroveň

Poděkování na FB, kožená taštice s vyraženým názvem ,,Dračák", uvedení jména v titulcích

The number of rewards is not limited

Reward unavailable