12282019_10205244654063271_240207671_o.jpg

Dračák 2 - Nová úroveň Film & Video

Pokračování krátkého fantasy filmu inspirovaného hrou Dračí Doupě!

Dračák 2 - Nová úroveň

ReachedCZK 46,572(141%)

141%
CZK 33,000requested
62contributors
ContributeRewards

-----------=========:::::::::::::100% JE DOMA! MOC DĚKUJEME::::::::::::::=========------------

 

Slovo úvodem

Proč takový film vlastně točíme?

Protože nám mezi českými filmy chybí. Každý rok jich jde do kin okolo 30 a kvalitní fantasy mezi nimi stále není. Ani nádherné české pohádky už nejsou co bývaly.

Proto chceme do české kinematografie přinést něco nového a originálního. Ukázat, že nádherná česká krajina se může stát fantasy zemí stejně jako Nový Zéland. Když k nám jezdí zahraniční produkce točit fantasy velkofilmy (např. Narnie), můžeme to zvládnout taky.

K tomu ale potřebujeme Vaši pomoc! Vyberte si odměnu, přispějte a hlavně sdílejte a šiřte tento projekt co nejvíce. Pokud se nám to podaří, tak nám v prosinci 2016 dorazí do vybraných kin konečně kvalitní český fantasy film.

12277115_10205232513959776_1548987222_n.jpg

První díl

Film Dračák je na internetu pár měsíců a za tu dobu nasbíral několik tisíc shlédnutí, ale to není jediné místo, kde bylo možné jej vidět. Zaujal organizátory některých festivalů a tak jste ho mohli vidět například na Gameconu, na Festivalu fantazie a na podzim se účastní soutěžních festivalů - např. Cinemaopen.

Ostatně sami se můžete podívat, jaký je první díl:

12287326_10205244703464506_1169952187_o.jpg

Druhý díl

Na co tedy budou peníze využity? V první řadě na vylepšení techniky a tím nemyslíme kvalitu snímku, ten bude standardně ve fullHD. Máme na mysli kvalitu kameramanské práce - koleje, jeřáby, dron a další vybavení, které je potřeba, abychom dokázali divákovi přinést co nejlepší vizuální zážitek.

V druhé řadě je naším cílem posunout na vyšší úroveň výpravu celého filmu. Peníze tedy půjdou na stavbu modelů, výrobu rekvizit, lepší masky a odpovídající kostýmy a možnost natáčet v různých lokalitách. Chceme dělat spíše reálné záběry, než to potom dohánět v počítači.

Bohužel všechno reálně nepůjde, takže část peněz půjde i na postprodukci a počítačové efekty.

A také chceme nahrát originální autorskou hudbu a proto jsme se dohodli s talentovaným hudebníkem Michalem Besedou, který se postará o složení a nahrání hudby k filmu.

Oficiálním partnerem filmu je stejně jako u prvního díly Fantasyobchod.cz:

 

12270181_10205244492059221_843470349_n.jpg

 

A také největší český festival nepočítačových her Gamecon:

gamecon-logo.jpg

 

Pokud se vybere 33 000,-

Natočíme druhý díl, který bude alespoň dvakrát tak dlouhý a ukáže nová místa i nové charaktery. Vizuální úroveň se pozvedne o pořádný kus nahoru a finance nám dovolí zaměřit se více na fantasy příběh postav a zajímavé zápletky a zvraty, protože nebudeme příliš omezeni dostupností některých věcí.

Pokud se vybere 50 000,-

Další peníze nad základní částku půjdou do lepšího vybavení, hlavně zvukového. Směrové mikrofony na nahrávání externího zvuku atd…ale technická kvalita je pro nás až na druhém místě po dobrém příběhu. I ta je však na výsledném filmu znát, proto by nám moc pomohlo kdybychom měli možnosti lepšího vybavení pro co nejkvalitnější obraz i zvuk. 

Pokud se vybere 70 000,-

Tyto peníze navíc půjdou na cestovní náklady a vyhledávání co nejhezčích míst v naší republice k natočení fantasy filmu. Skály, hory, jezera, podzemní jeskyně…. máme mnoho krásných míst a rádi bychom je ukázali ve filmu. Bohužel nejsou všechna po ruce a mnohdy je potřeba za nimi cestovat daleko. A to není zadarmo. Rádi bychom část filmu natáčeli v nově vznikající fantasy vesničce. Ale už jen dostat všechny herce a štáb na místo bude něco stát.

A pokud se vybere víc . . . ?

Vše bude větší, lepší, hezčí a bude toho víc, ale nikoliv jako u Michaela Baye =D

kolaz1.0.jpg

Synopse filmu

Dvojka naváže bezprostředně na první díl.

Splnění prvního questu je pouze začátkem většího dobrodružství. Postavy mají možnost se v Sicconu vycvičit na vyšší úroveň a poté se vydávají za tajemným mistrem, aby odhalily tajemství záhadné lahvičky.

Jejich cesta je od procházek po lesích a lukách konečně zavede k typickému prostředí Dračího doupěte - do podzemí. Podzemí neboli “Dungeon” bude hrát ve druhém díle důležitou roli a družina si bude muset poradit s novými výzvami. Čeká je tedy klasické dobrodružství s nedostatkem světla, pastmi a nestvůrami na každém rohu a chodbami vedoucími neznámo kam.

Větší slovo také dostane magie, protože k družině se přidá kouzelník a možná i někdo další, uvidíme.

Ale kromě života postav se podíváme i do života hráčů. Dozvíme se taky, jak se připravuje PJ, jak vymýšlí příběh a nové dobrodružství. Hned na začátku se objeví klasický problém známý všem hráčům této hry - sejít se ve stejném počtu a dohrát dobrodružství do konce.

12277115_10205232513959776_1548987222_n.jpg

Masky, rekvizity, kostýmy

Důležitou součástí fantasy filmu jsou bezesporu masky, kostýmy a rekvizity. Ve filmu Dračák jsme vycházeli pouze z toho co jsme dokázali sehnat doma, vypůjčit, nebo vyrobit s minimálními náklady. Velmi nám také pomohla spolupráce s Fantasyobchod.cz, se kterým budeme v úspěšné spolupráci pokračovat i ve druhém díle.

Nicméně v novém filmu chceme ke všemu přistupovat s větší pečlivostí a proto chceme mít možnost zakoupit, vyrobit a sehnat věci, které budou více odpovídat potřebám postav i prostředí.

12277115_10205232513959776_1548987222_n.jpg

Videoblogy

Po vzoru Petra Jacksona budeme nejen během natáčení, ale už od dob příprav natáčet krátké vlogy o průběhu prací na filmu. Ukážeme vám zákulisí natáčení fantasy filmu. Výrobu rekvizit i kostýmů, přípravu lokací i kamerové zkoušky. Připojíme rady a nápady pro další začínající filmaře, aby se mohli poučit z našich chyb nebo nápadů a zlepšit tak svou vlastní práci.

Nové zájemce o tuto hru seznámíme se základy pravidel i s přípravou světa a dobrodružství.

Všem ukážeme s jakou pečlivostí a od srdce přistupujeme k tomuto filmu.

Dozvíte se také zákulisní informace k prvnímu dílu Dračák, protože první videoblog bude právě o něm.

12277115_10205232513959776_1548987222_n.jpg

O autorovi

Petr Gergon Neumann, herec, režisér, scénárista filmu Dračák. Miluje filmy a obzvláště ty od Jackieho Chana! Je dlouholetým hráčem a vypravěčem hry na hrdiny Dračí doupě a fanouškem fantasy filmů i knížek.

Získal 1. místo v celorepublikové filmové soutěži Clona 2009 za snímek Ve stínu hada.

Jeho další snímek je promo film k deskové hře Dominion, již k vidění na youtube.

Dva roky pracoval ve filmové produkci, kde se podílel hned na třech filmech, které šly do českých kin. Ostatně sám pracuje přímo na místě činu, v kině.

Má za sebou také jednu povídku ze světa Asterionu. Kromě toho píše knihu zasazenou do vlastního světa, ve kterém zároveň natáčí seriál Quest, odehrávají se v něm LARPy (uspořádáno 11 menších LARPů v Náchodě a okolí) i dobrodružství jeho družiny hráčů Dračího doupěte. 

Více se můžete dočíst na http://gergon.mysteria.cz/.

A více jak 10 let trénuje bojové sporty, se svou skupinou Inferno pořádá kaskadérské, bojové a ohňové show a pro film Dračák 2 se tak postará o choreografii bojových scén, které budou mnohem delší než v prvním díle.

O jeho dovednostech více na http://www.inferno-team.cz/

Anebo je libo malou ochutnávku?

Odměny

Dlouho jsme přemýšleli jaké odměny zvolit a jak je poskládat. Jak jste si všimli, rozhodli jsem se pro cestu balíčků, tak doufáme, že se vám budou líbit. Kdyby jste snad chtěli poskládat balíček jiný, neváhejte nám napsat, vaše přání rádi splníme.

Co tedy v balíčcích najdete?

kolaz2.jpg

kolaz3.jpg

 • Poděkování - Všichni a tím myslíme opravdu všichni kdo přispějí, získají poděkování v titulcích filmu, na FB, osobním mailem a nesmrtelné místo v našich srdcích
 • Placka/Samolepka - Odznak nebo samolepka, velikost dle vlastní volby
 • Plakát - Plakát k filmu v různých velikostech, s podpisy nebo bez (platí pro cokoliv =)
 • Stažení - Možnost stáhnout si film v nejvyšší kvalitě v den premiéry
 • Vstupenka - VIP vstupenka na premiéru filmu v kině Vesmír v Náchodě, další kina jsou v jednání
 • Soundtrack - CD a možnost stáhnout si hudbu k filmu ještě před premiérou, jako bonus bude obsahovat i oblíbenou píseň z prvního Dračáku
 • DVD - Film a všechny bonusy v luxusním vydání
 • Hrnek s logem - Nejvíce vás zahřeje, kromě příspěvku na náš projekt, teplý nápoj z našeho originálního hrníčku
 • Tričko - Na tohle cool triko sbalíte každou holku a pokud ne, alespoň se v něm budete cítit skvěle. O finální design budeme hlasovat na našich FB stránkách a vybereme jednoho šťastlivce, který triko získá zdarma
 • Účast na natáčení - Můžete být přímo na natáčení a máte možnost zahrát si ve filmu komparz, po domluvě a pokud to bude pro dobro filmu i menší roli
 • Rekvizita - Některá z mnoha rekvizit (lahvička s lektvarem, svitek s kouzlem, šíp s podpisem střelce apod.) použitých ve filmu
 • Osobní portfolio - Profesionální fotograf s Vámi nafotí kostýmové fotografie na lokacích kde se bude film natáčet a zůstane vám tak nezpomenutelná vzpomínka
 • Partner filmu - Vaše logo ve filmu, rollup nebo bilboard na promo akcích k filmu, na festivalech, logo na našem webu, logo a odkaz na našem FB, budeme Vás osobně všude chválit

A nápady, které neprošly sítem? Spodní prádlo s nápisem Doupě draka, hodina akrobatického tréninku, VIP fotogalerie z natáčení

Líbí se vám i tyto odměny? Když Vás bude více, rádi je pro Vás zařadíme do seznamu.

ReachedCZK 46,572(141%)

141%
CZK 33,000requested
62contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Novic

Poděkování (na fb, mailem a jméno v titulcích)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Učedník

Placka/samolepka + Poděkování

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Panoš

Stažení filmu + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Páže

Plakát A3 + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Družiník

Vstupenka na premiéru + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Rytíř

Soundtrack + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Mistr

DVD + Plakát A2 + všechny výše uvedené odměny + BONUS DVD s filmem Dračák 1

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 950Velmistr

Hrnek s logem filmu + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Baron

Triko s motivem filmu + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Hrabě

Účast na natáčení + Plakát A1 + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Kníže

Rekvizita z filmu + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 8,000Vévoda

Osobní portfolio + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Král

Partner filmu + všechny výše uvedené odměny

The number of rewards is not limited

Reward unavailable