KC_kolaz_01_2.jpg

Dopisy od Karla Čapka Film & Video

Napínavá dokumentární road-movie, ve které herec a režisér Ondřej Kepka pátrá po stopách legendární cesty Karla Čapka po Velké Británii.

Capek maly.jpg

ReachedCZK 163,700(109%)

109%
CZK 150,000requested
103contributors
ContributeRewards

Ukázky z natáčení - pvní volně střižené záběry

 

Původní video - před odjezdem do Anglie:

Video po návratu

 

 

Uplynulo už 90 let od doby, kdy Karel Čapek napsal svůj světoznámý cestopis - Anglické listy. Literatura, kterou měli v kapse i českoslovenští piloti, když bojovali o Anglii. Dodnes v celé Evropě oceňovaná kniha plná fantazie, krásných básnických popisů i jedinečných úvah Karla Čapka o světě, který viděl, o světě který procestoval, o světě, který byl - je - a bude kolem nás. Jedinečné srovnání života u nás a v Británii.

05180027_resize.jpg

 

Rozhodli jsme se, že pojedeme po jeho stopách a budeme srovnávat to, co viděl on - jak se změnila Británie za téměř sto let - a jak jsme se změnili my?

S kamerou projedeme Anglii, ale především u nás málo známé Skotsko s tajemnými hrady, mlhami a - jak Čapek píše - nepopsatelně krásnou a magickou přírodou, která vás obklopuje. Navštívíme mystické skotské hrady, tajemná jezera a světoznámý poloostrov Skye, kde se natáčel poslední James Bond. Když tento kraj chtěli dobýt Římané, mysleli si, že je to ostrov - všude byla samá voda a bažiny.

Náš dokument vzniká ve spolupráci s Českou a Slovenskou televizí - za přispění mnoha sponzorů. Už máme prostředky na samotnou náročnou cestu, ale potřebujem ještě sehnat finance na dokončení filmu a dotáčky v České republice. Pojďte s námi na jedinečnou výpravu téměř až na konec světa ! 

Náš štáb se skládá ze čtyř osob: trasu připravila Kristýna Váňová, ředitelka Památníku Karla Čapka ve Strži a předesedkyně Společnosti bratří Čapků. Sama už podobnou cestu absolvovala jako turistka. Dále s námi jede zkušený kameraman a dokumentarista Daniel Hnát a samozřejmě Ondřej Kepka v roli režiséra a moderátora. Budeme mít v autě ještě zkušenou znalkyni místních poměrů a překladatelku Hanu Pustkovou, kterou vystřídá její sestra Kateřina.

Spolupracujeme s českým velvyslanectvím (děkujeme Michalovi Žantovskému za pomoc - taktéž panu Davidovi Steinkemu) a v neposlední řadě honorárnímu skotskému konzulovi Paulovi Millarovi.

Držte nám palce, celé natáčení bude velké pátraní a hledání. Některá místa máme promyšlená dopředu - například skotské jezero Loch Tay, o kterém Čapek píše velmi přesně ve svém cestopisu - ale někde budeme hledat třeba jen podobný pohled, výhled - nebo jen atmosféru místa.

Sám jsem zvědav, jak se budou naše zážitky lišit. 

Během cesty bude Ondřej Kepka pravidelně telefonovat do vysílání Českého rozhlasu DVOJKY, vždy v pondělí, ve středu a v pátek - někdy mezi 14 - 16 hodinou. Rozhlas Ondřeje navíc vybavil profesionálním nahrávacím zařízením, takže v Londýně natočí s panem Michalem Žantovským celé Noční Mikrofórum. 

AL - zaver 1.jpg

Předpokládaná trasa : Londýn, Cambridge, York, Edinburg, Skye - cesta zpět opět do Londýna přes Glasgow - tentokráte západní částí Británie. Dle možností ještě jižní Anglie a Wales. 

----

PO NÁVRATU

První ukázky z natáčení - volně střižené

 

Právě jsme se vrátili z naší cesty. Zážitků je hodně, spousta fotografií a hlavně filmových záběrů.

Zde je několik nových fotografií .

Kristýná Váňová na trajektu na ostrov Skye si na chvíli vzala můj fotoaparát pentax, se kterým jsem fotil ještě na klasický svitkový film.

8KEP0480_resize.jpg

 

Rychlý oběd v Londýně na nádraží Waterloo a klasická kobliha. Kromě Kristýny Váňové vidíte kameramana Daniela Hnáta a překladatelku Hanu Pustkovou.

IMG_2536_resize.jpg

IMG_2541_resize.jpg

Londýn je známý svým "trafikem" - tedy neuvěřitelnou "změtí" lidí všech národností a různého sociálního postavení. Už Čapek píše o tom, že ho to doslova děsilo. Mně taky. I když musím říci, že Praha se od dob Karla Čapka hodně změnila a v něčem Londýn už dohádníme.   

IMG_2584_resize.jpg

IMG_2596_resize.jpg

 

IMG_2597_resize.jpg

 

 

 

 

ReachedCZK 163,700(109%)

109%
CZK 150,000requested
103contributors
Contribute

project authorOndřej Kepka

Rewards

CZK 38Jedna libra pro film

Jedna anglická libra má dnes kurz zhruba 38 kč. A pro Vás symbolický pocit, že jste filmu pomohli. Když Vás bude hodně - může být i jedna libra prospěšná. Děkujeme !

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100Link + uvedení vašeho jména

Vaše jméno dáme do závěrečných titulků filmu a uvedeme v tiskové zprávě, která bude k dispozici při premiéře filmu. Získáte také link na stažení filmu v HD kvalitě.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Fotografie ze Skye

Získáte elektronicky fotografii štábu s Ondřejem Kepkou vyfocenou na poloostrově Skye. Štáb bude na fotografii držet desku s poděkováním, kde bude vidět Vaše jméno. Kromě toho napíšeme Vaše jméno do závěrečných titulků filmu, tiskové zprávy a ještě obdržíte link na stažení filmu v HD.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300DVD s filmem Dopisy od Karla Čapka

Budete mezi prvními, kteří získají originál DVD s filmem, na který jste v této sbírce přispěli. Mimoto získáte na papíře fotografii (20x30 cm) z poloostrova Skye, na které bude štáb držet desku s poděkováním, kde bude vidět Vaše jméno.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 18/50

Reward unavailable

CZK 400Workshop s Ondřejem Kepkou

Mimořádná odměna za mimořádnou cenu - vytvořená na základě vašich výzev. Workshop s Ondřejem Kepkou, autorem TV seriálu Ondřejova filmová škola, který se uskuteční v klubovém kině MAT v Praze. Základní rady jak se naučit pracovat s videokamerou - scénář, zvuk, střih a kamera. 2x 90 minut s projekcemi přímo na plátně kina. Mimořádná akce jen pro vás !

Expected delivery of the reward: January 2016

Number of available rewards: 49/50

Reward unavailable

CZK 500Balíček z dílny autora

"Ondřejův trojkomplet" – fotografická kniha Ondřeje Kepky Příběhy fotografií anebo Soukromé album, ve které najdete portréty známých osobností, jak je poznal autor, dále 2DVD s pořadem Ondřejova filmová škola a poetické DVD Království poezie. Vše s osobním věnováním autora.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 46/50

Reward unavailable

CZK 600Velká Británie jak ji neznáte

Chcete poznat Velkou Británii tak jak jsme ji poznali my ? Připravujeme jen pro vás besedu o naší cestě s projekcí fotografií a videoukázek za účasti členů štábu filmu. Uvidíte nepovedená videa z natáčení a nepoužité záběry ! Podrobný popis trasy, doporučení ubytování, cenové relace. Za tuto částku získáte vstupenku pro 2 osoby.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 48/50

Reward unavailable

CZK 700Mimořádná prohlídka Čapkova letního sídla

Umožníme Vám navštívit Památník Karla Čapka na Strži u Dobříše a zúčastnit se mimořádné komentované prohlídky Čapkovy letní vily. Prohlídka proběhne za osobní účasti ředitelky památníku a režiséra Ondřeje Kepky. Dostanete se i do míst, kam se hosté běžně nevodí a dozvíte se i nezveřejňované informace. Součástí této prohlídky bude i komentovaná projekce filmu o historii Památníku KČ. Navíc získáte také DVD s filmem Dopisy od Karla Čapka.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 24/30

Reward unavailable

CZK 800Kalendář Ondřeje Kepky Británie 2016

Originální měsíční nástěnný kalendář s původními fotografiemi Ondřeje Kepky, které autor pořídí během natáčení filmu. Kalendář bude určen pro rok 2016, formát A3. Fotografie z Londýna, z cesty do Skotska až na poloostrov Skye. Kalendář nebude volně prodejný a bude obsahovat osobní věnování dárci. Vaše jméno bude také uvedeno v závěrečných titulcích a pošleme Vám link na stažení filmu v HD.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 93/100

Reward unavailable

CZK 1,000Osobní pozvánka na uzavřenou premiéru

Dostanete se mezi první diváky, kteří uvidí Dopisy od Karla Čapka na filmovém plátně! Získáte osobní pozvánku pro jednu osobu na uzavřenou premiéru, které se zúčastní tvůrci filmu. Součástí projekce bude tisková konference, beseda s tvůrci a občerstvení s přípitkem s možností osobního setkání.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable

CZK 1,500Pozvánka na premiéru + DVD

Kromě osobní pozvánky na uzavřenou premiéru obdržíte také elektronickou sadu fotografií z této akce a originální DVD s filmem Dopisy od Karla Čapka.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 3/10

Reward unavailable

CZK 1,800Anglická budka s věnováním

Zašleme Vám originální anglickou budku ve formě stolní kasičky na peníze - s osobním věnováním autorů projektu ( viz. nové video). Získáte také originální DVD s filmem a v titulcích budete uvedeni mezi sponzory jako majitelé dárkové kopie anglické budky.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 2,000Stanete se hostem vysílání

Jde o mimořádnou odměnu, díky které budete hosty vysílání Českého rozhlasu! V pořadu Noční Mikrofórum můžeme hovořit nejen o filmu Dopisy od Karla Čapka, ale také – po předchozí domluvě – o Vaší profesi. Konkrétní podoba této odměny bude konzultována s každým osobně. Kromě toho získáte originální měsíční nástěnný kalendář s původními fotografiemi Ondřeje Kepky, které autor pořídí během natáčení filmu.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 2,500Pro znalce a sběratele vín

Speciální odměna - originální "portské" víno Trinity College CAMBRIDGE - Ruby Port - 19,5% alkoholu. Koupeno v neveřejné prodejně Trinity College. Barao de Vilar

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 10,000Budete členy filmového štábu

Stanete se členy malého filmové štábu a budete společně s Ondřejem Kepkou natáčet krátký film. Chvilku budete herci, zvukaři i režiséry filmu. Poznáte zákulisí hlavních filmových profesí. Natáčení proběhne během dvou dnů a součástí budou i krátké workshopy na různá odborná témata a exkurze do zajímavých míst. Navštívíte střižnu a míchací pracoviště zvukaře. Každý účastník obdrží elektronicky sadu fotografií z celé akce a DVD s výsledným filmem, který společně vyrobíte.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 25,000Partner filmu

Staňte se jedním z partnerů dokumentu Dopisy od Karla Čapka. Vaše logo bude uvedeno v titulcích filmu, poděkujeme Vám na premiéře a budete uvedeni na obalu DVD. Navíc získáte všechny předchozí odměny dle Vašeho výběru.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable