DOOUSEK_start_banner_3.png

DOOUŠEK – studiové CD „Než zhasnem“ Hudba

Debutové autorské album brněnské jazz/latin/folk/rockové poetické kapely s originálními linoryty jako jeden z bonusů za vaši pomoc.

5/26/2021

Rok po té

Minulý týden se nám ozval jeden podporovatel, že mu CD zatím nedorazilo. Tak pro jistotu ještě píšu, jestli podobných případů nebylo více. Album jsme posílali během listopadu a prosince, pokud nedorazilo, ozvěte se mi (jirka.vrba@email.cz)

A pokud vás zajímá, co se od té doby odehrálo, tak čtěte dál. Křest Alba, který měl být loni v listopadu Na Pekárně jsme museli zrušit a od té doby se nedalo veřejně vystupovat. Je to už víc než půl roku, tak jsme se věnovali cvičení a práci na zvuku. Vylepšili jsme zkušebnu, pořídili pár nových hraček a zkusili hrát alespoň online. Poslední koncertík od nás ze zkušebny si můžete poslechnout tady:

Pomalu se začíná uvolňovat, tak už bude možné hrát zase naživo. Vstupenky, které jste někteří měli jako odměnu za podporu alba stále platí. Chceme udělat křest pěkný a vypadá to spíš na začátek podzimu. V červnu už se to nestihne a během léta jsou dovolené. Moc se na to těšíme a dáme včas vědět, jakmile bude termín a místo.

Píseň Jeřáby se dostala do hitparády Kolem se toč na Rádiu Proglas, kde dva týdny pobyla a pak několik týdnů byla mezi nejhranějšími písněmi na Proglasu. No a jestli se vám na albu něco líbilo nebo zklamalo, napište, oboje je pro nás užitečné.

 

Album Než zhasnem je ve výrobě
11/9/2020

Album Než zhasnem je ve výrobě

Minulý týden jsme poslali všechny podklady do výroby a do dvou týdnů bude vylisováno, no a pak hned začneme rozesílat.

Album je hotové, výsledek je asi to nejlepší, co jsme byli schopni vytvořit. Není to žádná dokonalá líbivka z umělé hmoty. Je to živá hudba a baví nás to tak. Celé mixování jsme řešili na dálku, po mailech a po videu, je to rok podivný, ale dáme to.

Počítám, že alba začneme posílat za dva týdny nebo je předáme osobně.

Křest, který měl být 21.11. na Staré pekárně není možný, ale hned jak to půjde, tak domluvíme jiný, všem co chtěli jako dárek lístky na koncert se oozveme.

No a jako malou ochutnávku posílám video k písni Jeřáby, které pro nás připravilo studio Tina Bora.

Tohle už je poslední novinka poslaná prostřednictvím startovače, dál nás najdete na:

 

https://www.youtube.com/channel/UCmWYm4WBjJO4ATl_yi0COqw

https://www.facebook.com/doousek.org/

 

buďte zdaví a těšíme se naživo

 

 

9/7/2020

Než zhasnem se trošku blíží

zdravíme vás všechny po prázdninách, doufáme, že jste si je užili. Vydání CD Než zhasnem se blíží, možná trochu pomaleji, než jsme plánovali, ale blíží se.

Během září a října se bude mixovat a v listopadu půjde do výroby. Hned jak dorazí, začneme je rozesílat. Křest alba plánujeme na 21. listopadu na Staré Pekárně, na to se moc těšíme a doufáme, že se tam s vámi potkáme.

Mezi tím jsme připravili dva videoklipy, jeden animovaný s Martinou a Bárou z Tina Bora na píseň Jeřáby a druhý k písni Už si nevzpomínám. Oba čekají na finální zvuk, ale počítáme, že už během října by mohly být venku.

A pokud si nás chcete poslechnout naživo, tak ve středu 18:00 hrajeme na Zahradě u sosny https://www.facebook.com/events/1251697381847607

 

Jirka

Máme vybráno
6/7/2020

Máme vybráno

Chtěli bychom Vám poděkovat za podporu ve sbírce na nahrávání alba Než zhasnem. Sbírka je již úspěšně ukončena, podařilo se nám vybrat 50 400 kč. Peníze, které se vybraly navíc nám umožní ve studiu strávit více času a udělat album ještě lépe. Máme z toho velkou radost. To by bez Vás nebylo možné a za to Vám patří  náš velký dík. Jsme teď v plné práci a trénování, na konci června se budou dotáčet zpěvy, saxofon a flétna, do některých písní také konga. 

Ve čtvrtek 18.6. v 19:00 v Café Práh budeme hrát koncert napůl s kapelou Zakaž hvězdu, jejich hudba je ve stylu emošansonu, introspektivní, velmi příjemná. Je to také příležitost podpořit sdružení Práh, které zaměstnává lidi s psychickým onemocněním a v těchto pokaranténních dobách podporu potřebuje. Srdečně Vás zveme.

Mějte se nejlépe jak to jde :) A užívejte léta!

Za Dooušek srdečně zdraví Marie Vrbová

Začínáme nahrávat
5/21/2020

Začínáme nahrávat

Do konce naší sbírky na startovači zbývá třináct dní a my máme díky vám vybráno 32 750 kč z cílové částky 40 000 kč. Velmi si Vašeho přispění vážíme a máme z něho radost.

Takto povzbuzeni jsme nelenili ☺ a máme za sebou první dva ze čtyř natáčecích dnů ve studiu. Byly to dny naplněné soustředěným nahráváním základů písní, to znamená, že jsme nahráli bicí, basu a kytaru. V naplánovaném termínu v červnu budeme dotáčet saxofon, flétnu a zpěv. Do té doby budeme ještě zpívat a foukat do nástrojů jako o život, aby výsledná hudba stála za to a my jsme se společně s Vámi mohli radovat z konečné nahrávky.


Těší nás spolupráce s nahrávacím studiem Fascinum, které sídlí v Jundrově, se zvukařem Michalem Tučkem v čele. Chcete-li sledovat naše pokroky v nahrávání CD, je možné stát se našimi fanoušky na facebookové stránce Dooušku. Děkujeme za vaši přízeň a přejeme krásné skoroletní dny.

ReachedCZK 50,400(126%)

126%
CZK 40,000requested
80contributors
Contribute

project authorDooušek

Rewards

CZK 100Kdo si hraje nezlobí

Pokud nás jen chcete povzbutit a mít z toho dobrý pocit. A my slibujeme, že si budeme hrát a nebudeme zlobit.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Album Než zhasnem, osobní předání

Naše debutové album si můžete převzít osobně na koncertě, kde vás rádi uvidíme. Pevně doufáme, že na podzim už zase bude možné naživo hrát, moc se nám po tom stýská.

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Album Než zhasnem, poštou

Naše debutové album vám pošleme poštou. I když všechny písně budou dostupné na streamovacích službách, budete mít pěkné celé album s bookletem a my budeme vděčni za vaši podporu.

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650CD + 2 vstupenky na křest alba

Na podzim chystáme v Brně koncert, kde celé album představíme. Nejlepší místa budou vyhrazené pro vás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,700Originál linorytu na motivy alba

Odměnou bude ruční tisk grafiky linorytu z omezené série deseti originálních tisků. Velikost tisku se pohybuje mezi 10x13 cm až 15x15 cm. Obrázky budou v paspartě, pod sklem a zarámované v přírodním dřevěném rámečku. Celý obrázek bude velký zhruba 25x25 cm. Motivy jsou jednoduché "náladové", inspirované texty z CD a naší hudbou. Tvorba Marie Vrbové je k vidění na [URL="http://www.marievrbova.cz"]www.marievrbova.cz[/URL]

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 12/15

Reward unavailable

CZK 2,000Originál linorytu na motivy alba + CD

Odměnou bude komplet CD a ruční tisk grafiky linorytu z omezené série deseti originálních tisků. Velikost tisku se pohybuje mezi 10x13 cm až 15x15 cm. Obrázky budou v paspartě, pod sklem a zarámované v přírodním dřevěném rámečku. Celý obrázek bude velký zhruba 25x25 cm. Motivy jsou jednoduché "náladové", inspirované texty z CD a naší hudbou. Tvorba Marie Vrbové je k vidění na [URL="http://www.marievrbova.cz"]www.marievrbova.cz[/URL]

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 10/15

Reward unavailable

CZK 5,000Malý sponzoring – jméno sponzora na CD

Na obalu alba uvedeme jméno Vaší firmy ve formě textu.

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 10,000Koncert kapely na Vaší akci

Kapela Dooušek odehraje celovečerní koncert na Vaší akci.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 15,000Velký sponzoring - logo a název sponzora na CD

Vaše logo a název frimy bude uvedeno na obalu alba. Součástí odměny může být domluvený koncert kapely na Vaší akci

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable