Startovac2.png

Dominika zase na cestě Knihy

Vydávám novou knihu a jedu do Saúdské Arábie. Pojďte do toho se mnou!

Screenshot 2022-08-31 01.08.59.png

ReachedCZK 890,281(178%)

178%
CZK 500,000requested
863contributors
ContributeRewards
aktuality

18. 12. 2022

Motorka vyráží! 🥳

Jak je to s knihou?

To nejdůležitější je hotové! Je napsaná a mám z ní radost. Moc se těším, až vám ji pošlu. To ale bude, až se vrátím. Knížku ještě čeká poslední editace, korektury a hlavně zase parádní ilustrace. To všechno se bude dít, zatímco já budu na cestě. Musím vyrazit co nejdříve, aby mě letní slunce v arabské poušti neusmažilo. Více o cestě, doručení odměn i další info píšu níže v textu, tak tam koukněte, pokud třeba potřebujete změnit adresu doručení. Hned jak bude kniha připravená k odeslání, se to dozvíte. Vím, že se na ni těšíte, a udělám vše pro to, aby u vás byla co nejrychleji. Moc děkuju za podporu! ❤️

____________

Pokud potřebujete u své objednávky změnit adresu a nemáte registraci, postupujte následovně:

Při přihlášení na Startovac.cz klikněte na „Zapomněli jste své heslo?“ Zadejte email, pod kterým jste přispěli, a klikněte na obnovit heslo. Postupujte podle instrukcí v emailu, který vám přijde, a vytvořte si nové heslo, se kterým se přihlásíte do svého účtu. Poté můžete změnit adresu.

Pokud jste omylem přispěli bez odměny a ještě o vás nevím, ozvěte se prosím na dominika.gawliczkova@gmail.com

 

7. 10. 2022

JE TO TAM! Půl milionu se vybralo za necelé čtyři dny, jste naprosto úžasní, díky!

Díky vám teď kniha určitě vznikne a podpořili jste i mou novou výpravu. Nic tím ale nekončí. Kampaň poběží ještě pár týdnů a knihu i jiné odměny si můžete objednávat dál. Velkou část dosud vybrané částky sežere tisk knihy, výroba odměn, poštovné a provize Startovači. Odteď už jde ale cokoliv navíc na chystanou cestu Saúdskou Arábií. A to je velká paráda, moc děkuju za podporu!

 

Dominika zase na cestě

Vyrážím na novou cestu! Ale to jsem trochu předběhla.

Možná mě znáte, možná ne, mé jméno je Dominika a cestuju sama na motorce a ráda o tom vyprávím a píšu knihy.

Jako Dominiku na cestě jste mě mohli sledovat třeba na cestě Jižní Amerikou, v Austrálii a Indonésii se žlutými trabanty, ve Střední Asii nebo taky naposled v Japonsku. Na motorce jezdím už od nějakých třinácti let a nehodlám s tím přestat. Naopak. Jedu dál! A tentokrát by se mi hodila vaše pomoc.

 

Dominika na cestě Saúdskou Arábií

Kam se chystám? Chci projet a poznat Saúdskou Arábii. Jednu z nejuzavřenějších zemí světa, která se teprve nedávno otevřela turismu a krátce předtím dovolila ženám usednout za volant nebo řídítka motorky. Je to země, o které jsme mnoho četli a slyšeli, ale prakticky nic o ní doopravdy nevíme. A to bych ráda změnila. Chci poznat, jaká je Saúdská Arábie naživo.

V samotné Saúdské Arábii chci strávit tři měsíce, což je maximum pro turistické vízum. Víc než rok se učím arabsky a ohromně mě to baví, stejně jako všechny ostatní přípravy, které mi už teď otevírají úplně nový, nepoznaný, fascinující svět, který bych vám ráda přiblížila, ať už přímo na cestě nebo později v knize. Start výpravy pak bude ve Spojených arabských emirátech a pokud se poštěstí, mohla by vést i jinými arabskými zeměmi, jako je třeba Omán nebo Katar.

Sedm tisíc kilometrů nekonečnou pouští, přes města i hory v sedle motorky

Proč dělám crowdfunding? Důvod asi málokoho překvapí – z poslední cesty Japonskem jsem se vrátila jen chvilku před pandemií, která mi výrazně omezila možnost o cestách vyprávět na přednáškách, kterými si za normálních okolností zvládnu vydělat na další cestu. Financování cest přednáškami fungovalo léta skvěle a nevadilo mi vždy do cesty vložit veškeré své úspory, protože to, co dělám, miluju, a o moc víc ke štěstí nepotřebuju. Teď ty peníze nemám, zato mám v hlavě velký plán na cestu nejspíš mojí dosud nejdražší destinací. A proto bych vás ráda poprosila, pokud se vám líbí, co dělám, a chcete mě sledovat a číst dále, podpořte mě a kupte si mou novou knihu!

 

Nová kniha – Dominika na cestě do Kyrgyzstánu

Nechci vaši pomoc zadarmo, kdepak. Přichystala jsem pro vás spoustu odměn, ale tou hlavní je nová kniha. Jmenuje se Dominika na cestě do Kyrgyzstánu a dala by se nazvat jako prequel, tedy opak pokračování. Tahle cesta se totiž odehrává na úplném počátku, před dobrodružnou Jižní Amerikou, Austrálií i Japonskem.

Cesta do Kyrgyzstánu vedla přes Rusko a Kazachstán a se zpáteční cestou měřila 13117 km, což je dosud má nejdelší sólo cesta

Bylo mi 21, studovala jsem tehdy v Brně strojní inženýrství a rozhodla jsem se, že pojedu sama na motorce do Kyrgyzstánu. Háčků to mělo hned několik, třeba ten, že jsem nevlastnila ani pas a nikdy jsem nebyla mimo Evropu. Aby toho nebylo málo, přípravu motorky včetně výroby větší expediční nádrže jsem si vybrala jako téma své bakalářské práce. A na celou cestu jsem měla jen dva měsíce, protože po prázdninách jsem musela zpátky do školní lavice. A vyšlo to.

Pád v kazašské poušti a spousta milých, ochotných, i když lehce opilých Kazachů

Cesta vedla z Česka do Kyrgyzstánu a zpět a kniha je právě o tom, o cestě. V příběhu se se mnou octnete v Kyrgyzstánu, v Rusku i v Kazachstánu, kde se mi toho přihodilo nejen spoustu zábavného, podivného, ale i drsného. Dočtete se o nekonečných přejezdech pouští, o opilých Kazaších, o ekologických katastrofách, o velbloudech, o příliš přítulných policistech, o pádech a samozřejmě o vrcholcích kyrgyzských hor a nocích strávených na záchodě či v jurtě.

Probuzení v jurtě v Kyrgyzstánu, čiré štěstí v pomyslném cíli cesty

Kniha bude plná humoru, nezkušené naivity, a hlavně opravdového dobrodružství. Neměla jsem tehdy internet a s sebou ani chytrý telefon, a dokonce ani hudbu, takže jsem si musela celou cestu zpívat, a v mnohém tak tahle výprava hravě strčí do kapsy všechny mé pozdější. Teď se ten příběh konečně chystám vydat a budu mít hroznou radost, když mi s tím pomůžete.

Konečně kniha! Pevná vazba s barevnými ilustracemi a fotkami

 

Odměny – podpořte cestu!

Pokud si pořídíte samotnou knihu, bude to fakt super. Ale pokud mě chcete popostrčit i na nové cestě Saúdskou Arábií, vyberte si odměnu navíc! Jen tak zvládnu zaplatit zároveň tisk knihy a zároveň mi zbude něco na cestu. Připravila jsem toho spoustu – tematický retro magnet, plátěnou tašku s motivem kyrgyzské cesty, boží plechový hrneček, ale i další odměny. Úplný seznam naleznete v pravém sloupci (na mobilu dole pod textem), kde projekt i podpoříte. Stačí si vybrat!

Plechový retro magnet

plátěná taška na cesty

originální plechový hrneček

Moc děkuju za podporu!

 

FAQ

Je cesta Saúdskou Arábií o samotě bezpečná?

Není nebezpečná. Stoprocentně bezpečné to však nebude nikdy. Každá země má svá specifika a Saúdská Arábie není výjimkou. Kousek světa už jsem ale projela, a pokud bych to měla s něčím porovnat, tak myslím, že moje cesta Jižní Amerikou byla o fous rizikovější. S každou odměnou navíc ke knížce mi darujete o trochu více bezpečí a pohodlí na cestě a já vám za to moc děkuju.

Promyslela sis to?

Nejde o žádný zbrklý nápad. Cestě předcházejí pečlivé přípravy, které trvají už více než rok. Intenzivně sleduju arabský svět a s plánováním cesty mi pomáhají i místní. Po celou dobu se taky věnuju studiu arabštiny.

Proč jezdíš sama?

Protože mě to baví a je mi to tak nejpříjemnější. Jsem introvert, a i když jsou chvíle, kdy mám ráda kolem sebe hodně lidí, cesty si nejvíce užiju úplně o samotě. Jen tak jsem schopná poznat co nejvíce místních, naplno se jim věnovat a soustředěně psát o věcech, kterých bych si jinak nevšimla, a zažívat věci, které by mě s doprovodem nepotkaly. Z toho důvodu jsem nikdy sama na cestě neměla doprovodné vozidlo ani žádného spolucestujícího, prostě by to nebylo ono.

Na čem pojedeš?

Na tuhle cestu vezmu stejně jako na tu předchozí japonskou Hondu Super Cub C125. Je to roztomilá, ale mrštná malá motorka, která bude na arabskou poušť asi docela zírat. A já koneckonců taky.

Kdy dostanu odměny?

Ve druhé polovině příštího roku. Pokud to jen trochu půjde, ráda bych odesílala všechny odměny najednou už jen kvůli ceně poštovného. Všechny taky mohu začít vyrábět až po skončení kampaně, a jak je u mě zvykem, knížku chci obzvláště vymazlit, aby se vám i mně líbila co nejvíc. Moje priorita je však stihnout připravit cestu do letošní zimy, nesmím se totiž za žádnou cenu opozdit. Pokud bych vystartovala pozdě, nemohla bych kvůli počasí na Arabském poloostrově strávit tolik času, kolik bych si přála. Teploty tam totiž v létě sahají až k padesáti stupňům. Slibuju ale, že když mě budete sledovat, čekání uteče jako voda, a bude to stát za to.

Na co se použijí vybrané peníze?

Cílová částka postačí na vydání knihy, ale ne na cestu. Velkou část spolkne tisk knihy a výroba odměn a další náklady jako provize Startovači. Pokud mi pomůžete vybrat i něco nad cílovou částku na samotnou cestu, pořád nehrozí, že by mě na ní čekal velký luxus. Jen doprava motorky tam a zpět bude stát přes sto tisíc, a motorka potřebuje karnet (záloha asi osmdesát tisíc, aby mě s ní do země vůbec pustili). Připočítejte letenku, pojištění, občas nějaké ubytování a nějaké jídlo, co mě udrží naživu, krát pět měsíců v bohatých zemích Zálivu, a nejspíš se vám zatočí hlava stejně jako mně.

Co se stane s mými penězi, když se cílová částka nevybere?

Pokud se cílová částka nevybere, dostanete své peníze v plné výši zpět.

Můžu ještě nějak pomoct?

Myslete na mě, až budu na cestě, a dejte o projektu vědět co nejvíce známým. Moc děkuju!

 

Moje cesty

 

Kontakt

www.facebook.com/DominikaNaCeste

www.instagram.com/dominikanaceste

Dominika Gawliczková

dominika.gawliczkova@gmail.com

ReachedCZK 890,281(178%)

178%
CZK 500,000requested
863contributors
Contribute

project authorDominika Gawliczková

Rewards

CZK 550Kniha

074-6x9-Books-Scattered-Table-Mockup-COVERVAULT1-cista bila.png

Poprvé na hranicích, poprvé na velké opravdu dobrodružné cestě. Vyprávění o tom, jak jsem se v jednadvaceti vydala sama na motorce do Kyrgyzstánu a vyšlo to. Kniha plná humoru, nezkušené naivity i spousty drsných zážitků, které hravě strčí do kapsy ty z pozdějších cest. Pevná vazba s barevnými ilustracemi a fotkami. Včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 780Kniha s podpisem

074-6x9-Books-Scattered-Table-Mockup-COVERVAULT1-cista bila.png

Knihu vlastnoručně pohladím a připojím podpis, ať víte, že je fakt ode mě! Jako poděkování za podporu nové cesty se navíc můžete těšit na samolepku. Díky!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 950Dvě knihy

074-6x9-Books-Scattered-Table-Mockup-COVERVAULT5 cista bila.png

Prostě dvě kyrgyzské knihy. Po přečtení výborné na podložení rozbitého gauče. Raději ale budu, když si jednu necháte a druhou někomu darujete.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,030Kniha a plechový retro magnet

mockupbila.jpg

K nové cestě nový magnet. S podepsanou knihou dostanete i plechový magnet v retro stylu v rozměru 7 x 10 cm s motivem chystané saúdskoarabské cesty, který ozdobí vaši ledničku. Jako poděkování za podporu nové cesty se navíc můžete těšit na samolepku. Díky! Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, plechový magnet, samolepka

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,250Kniha a plátěná taška na cesty

Tote_Bag_Mockup_2.bila taska.png

Přehoďte si přes rameno látkovou tašku s motivem kyrgyzské cesty a vyrazte na nákup, do práce nebo třeba na cestu kazašskou pouští. Vydrží všechno, skvěle vypadá a není z plastu. Perfektně se do ní vejde podepsaná kniha, kterou k tašce dostanete poštou. Jako poděkování za podporu nové cesty se navíc můžete těšit na samolepku. Díky! Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, plátěná taška, samolepka

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,530Kniha a originální plechový hrneček

Plechacek-Vizoska8.jpg

Ten prostě chcete! Ať už si do něj dáte kafe, whisky či pastelky nebo jej sbalíte na cesty, z tohohle krásného poctivého plecháčku budete mít radost. Dostanete jej poštou ke kyrgyzské knize, ve které nebude chybět podpis. Jako poděkování za podporu nové cesty se navíc můžete těšit na samolepku. Díky! Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, plechový hrneček, samolepka

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Kniha a pohled z cesty

pohled 1x bez pera mensi.png

Máloco tak potěší, jako když vám do schránky přistane pohlednice se známkou a razítkem z velké dálky. Mám pro tenhle tradiční suvenýr velkou slabost a moc se těším, až vám budu psát z Arabského poloostrova. Nebojte, nezapomenu na vás ani s podepsanou kyrgyzskou knihou. Za podporu nové cesty se navíc můžete těšit na samolepku. Díky! Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, pohled z cesty, samolepka

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Podepsaná knižní sada

074-6x9-Books-Scattered-Table-Mockup-COVERVAULT-svata trojice.png

Tři v jednom! Tři knihy ze tří cest a se třemi podpisy. Putujte se mnou na motorce Japonskem, do Kyrgyzstánu, a získejte taky jeden z posledních 45 kusů knihy z cesty Jižní Amerikou. Jako poděkování za podporu nové cesty se navíc můžete těšit na samolepku. Díky! Součástí je: podepsané knihy Dominika na cestě do Kyrgyzstánu, Dominika na cestě Japonskem, Dominika na cestě Jižní Amerikou, samolepka

Number of available rewards: 7/45

Reward unavailable

CZK 2,710Super kombo

supercombo - bila taska.png

Super kombo pro super fandy. Chcete to všechno? Máte to mít! Dostanete kyrgyzskou knížku s mým osobním věnováním, všechny odměny se samolepkou a můj obrovský vděk za tak božskou podporu. Vaše jméno bude navíc zvěčněno v poděkování v knize. Jste skvělí! Součástí je: - podepsaná kyrgyzská kniha - magnet - plátěná taška - plechový hrneček - osobní věnování - poděkování v knize - samolepka

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 4,200Deset knih

074-6x9-Books-Scattered-Table-Mockup-COVERVAULT-vice knih11-cista bila.png

Přesně tak, deset kyrgyzských knih! Zakládáte čtenářský kroužek, cestovatelskou sektu nebo všechno, co se vám zalíbí, nakupujete pro jistotu rovnou desetkrát? Tahle odměna je pro vás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Pohled v arabštině

pohled 1x bez pera mensi.png

Tohle bude náročné! Budu muset dlouho trénovat a hodně se snažit, ale napíšu vám pohled arabsky. Kdy vám naposled přišel domů tajemný vzkaz v arabštině ze Saúdské Arábie? Jako bonus na vás čekají i všechny odměny z kategorie Super kombo. Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, pohled z cesty v arabštině, magnet, plátěná taška, plechový hrneček, poděkování v knize, osobní věnování a samolepka

Number of available rewards: 29/30

Reward unavailable

CZK 6,000Tajemná krabice

m010t288_box_mockup_03.png

Cesty jsou plné nejistot a krásných překvapení. Máte to taky rádi? Něco dostanete. Neprozradím co.

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 6,500Všechny knihy s věnováním

074-6x9-Books-Scattered-Table-Mockup-COVERVAULT ctyri knihy2.png

Poslední šance mít je všechny! Vedle nové kyrgyzské knihy vám pošlu i všechny ostatní, které dosud vyšly, včetně jihoamerické, které zbývá jen málo, a hlavně té evropské, od které mám poslední tři kusy a už se neprodává. Připojím i osobní věnování a všechny odměny z kategorie Super kombo. Součástí je: podepsané knihy Dominika na cestě (Evropou), Dominika na cestě Jižní Amerikou, Dominika na cestě Japonskem, Dominika na cestě do Kyrgyzstánu, magnet, plátěná taška, plechový hrneček, osobní věnování, poděkování v knize a samolepka

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 7,000Velkoformátová fotografie z cest

19225320-cely stin.png

Solná pláň, monumentální vodopády nebo nekonečná poušť. Chcete mít na zdi něco fakt pěkného, co vás vždy na chvilku přenese do jiného světa? Můžete si vybrat kteroukoliv z fotografií, které jsem na cestách pořídila, a obdržíte ji jako hotový fotoobraz na malířském plátně ve formátu 70 x 100 cm. S výběrem té nejhezčí vám ráda pomůžu. Zároveň na vás čekají i všechny odměny z kategorie Super kombo. Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, velkoformátová fotografie z cest, magnet, plátěná taška, plechový hrneček, osobní věnování, poděkování v knize a samolepka

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Jméno na motorce

Pojeďte se mnou! Moje motorka je malá stejně jako já a je na ní místo jen pro dvanáct statečných. Řekněte světu, že to s cestováním myslíte vážně. Vaše jméno vyrazí nalepené na motorce na cestu se mnou. Slibuju, že o vás budu láskyplně pečovat, pravidelně vás oprašovat od písku a chránit před všelijakými nástrahami. Nebudete však žádným pasivním spolujezdcem, ale opravdovým parťákem – vaše jméno nechám vyrobit z reflexní folie, a vy tak budete ochraňovat pro změnu mě. A nejen to, dostanete taky všechny odměny uvedené v kategorii Super kombo. Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, vaše jméno na motorce, magnet, plátěná taška, plechový hrneček, osobní věnování, poděkování v knize a samolepka

Number of available rewards: 10/12

Reward unavailable

CZK 15,000Haló, tady Dominika!

Zavoláme si! Najdu hladké internetové připojení, sladíme časové posuny a ozvu se vám přímo z cesty, ať budu a budete kdekoliv. Když si nezapomenu hřeben, zapnu i kameru. Povyprávím vám o tom, kde jsem, co zrovna dělám, jak to jde, nebo nejde, ale když budete chtít, můžeme ten půlhodinový hovor využít klidně na povídání o mývalech. Je to na vás. Navíc dostanete taky všechny odměny uvedené v kategorii Super kombo. Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, veselý telefonát, magnet, plátěná taška, plechový hrneček, osobní věnování, poděkování v knize a samolepka

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 25,000U jednoho stolu

Pojďte se mnou v Praze na pivo, víno, oběd nebo večeři popovídat si. Prostě jen tak, pro radost. Tenhle důvod mám nejradši. A vezmu vám i všechny odměny uvedené v kategorii Super kombo. Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, příjemný večer, magnet, plátěná taška, plechový hrneček, osobní věnování, poděkování v knize a samolepka

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 50,000Buďte hrdinou

Jen pro opravdového dobrodruha. Napíšu pro vás krátkou dobrodružnou povídku, kde budete hlavním hrdinou nebo hlavní hrdinkou vy a nikdo jiný. Zavzpomínám na své zážitky a připojím svou někdy až moc divokou fantazii a budou se dít věci. Budete cestovat, bojovat a nejspíš fakt hodně trpět. Pravděpodobně to ale přežijete. Neminou vás ani všechny odměny uvedené v kategorii Super kombo. Součástí je: podepsaná kyrgyzská kniha, divoký příběh, magnet, plátěná taška, plechový hrneček, osobní věnování, poděkování v knize a samolepka

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 100,000Logo na motorce

Chcete být fakt vidět? Jsem malá, ale umím být nepřehlédnutelná. Pořiďte si pořádné místo na mojí motorce pro vaše logo. Skvělý výhled zaručen. Ráda vás přivítám mezi své partnery a předám vám samozřejmě i všechny odměny.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable