HLAVICKA STARTOVAC-1.jpg

dokument POD HELMOU Film & Video

Nenechte nás vyloupit banku v helmách. Přispějte nám na dokončení dokumentu o životě v jedné stopě od prvního odpíchnutí po poslední zabublání.

JAWAC ZVER.jpg

ReachedCZK 236,190(107%)

107%
CZK 220,000requested
365contributors
ContributeRewards

Jsme dva motorkáři - Petra Grimová a Hynek Bernard, kteří před dvěma lety dostali nápad podívat se ostatním motorkářům pod helmu a natočit o nich celovečerní dokument. A proč? Protože se nám prostě chtělo a taky jsme chtěli ukázat, že pod helmou jsme úplně normální, i když si to někteří lidé nemyslí a někdy to tak skutečně nevypadá.

Hynek stojí za kamerou, střihem a veškerou grafikou. Petra celý tenhle cirkus vymyslela, stará se o náplň a všechno ostatní. Více o nás najdete v profilu. 

JAWAC ZVER.jpg

O čem to bude?

Dokument projede životem lidí v jedné stopě od prvního odpíchnutí až k poslednímu zabublání. Zachytí nejrůznější skupiny v nejrůznějších životních etapách – malé závodníky, mladé divočáky, autoškoly, policisty, záchranáře, invalidy, maminy na mašinách, celebrity, cestovatele, motorkářskou legendu, partu nad 60 let a celý dokument uzavírá kněz.

HOLCICKA.jpg

VASEK.jpg

IVOS BERTIK DAKARKA.jpg

MIRINKA JIZDA.jpg

SENIORI HOSPODA.jpg

Kde to bude?

Dokument v tuto chvíli nevzniká pod záštitou žádného veřejného média. Nechtěli jsme, aby se nám do toho někdo montoval. Chceme to udělat co nejlépe podle vlastního vědomí a svědomí. A věříme, že pokud bude stát výsledek za to, cestu k lidem si najde. Chystáme se na filmové festivaly a budeme se snažit dostat i do veřejných médií. Vydané DVD je samozřejmostí. A všem Starterům poskytneme link na download dokumentu v HD kvalitě. 

DOTOCNA VAKY.jpg

Jak se natáčelo?

Natáčení začalo v lednu 2016. Největší část se pak odehrála na jaře a v létě. Ale ani na podzim jsme nezaháleli. A v zimě nás čeká ještě pár dotáček. Celkem jsme kvůli natáčení najezdili necelých 7 000 km a několik stovek kiláků nás ještě čeká. Dokument vzniká ve dvou lidech za punkových podmínek. Ne na všechno jsme měli peníze, potom přišly na řadu šikovné ruce kameramana, který si doma vyráběl třeba kamerovou lanovku, hodně pomohla taky legendární stříbrná páska a štafle.

Veškerý záznam byl pořízen filmovou kamerou Black Magic v maximální možné kvalitě. Pokud nám to podmínky dovolily, využívali jsme i druhého kameramana a létající dron.

LESNI JEZDCI LANOVKA.jpg

POLICIE JIZDA.jpg

IGOR ZEBRIK.jpg

KATKA PEPA SKUPINA.jpg

Kde jsme vzali „herce a herečky“?

Na aktéry dokumentu jsme naráželi různě. Většinu kontaktů jsme získali na doporučení. Někoho jsme potkali náhodou na cestě a plácli jsme si přímo na místě. Jenom pár lidí jsme znali i před natáčením. Zcela přirozeně a autenticky se nám tak začal otevírat pestrý svět motorkářů.

Všechny „herce a herečky“ najdete na našem facebooku.

FICHTL CUP.jpg

POLICIE JEDNOTKA.jpg

JOHNY LOM.jpg

Proč potřebujeme peníze?

Doposud jsme celé natáčení financovali ze svého. Ale brzy přijde na řadu postprodukce - střih, barvení a zvuk. Bude se jednat o měsíce práce. Hynek je sice multifunkční člověk, ale tohle prostě sám zvládnout nemůže. Na něm bude hrubý střih, který zabere pár měsíců, protože máme materiálu na celou ságu Hvězdných válek. Čistý střih, barvení a zvuk svěříme do rukou profíků, kteří už s Hynkem spolupracovali na Moto cestou necestou.  

Každá koruna vybraná navíc bude využitá na náklady, které vzniknou okolo dotáček a premiéry.

MAX ZEHNANI.jpg

Co dál?

Dokument si v počátcích kladl různé cíle, jenže choval se jako organická hmota, která se v průběhu neustále měnila. Ale jedno je jisté, díky dokumentu se spojili lidé, kteří by se možná nikdy nepotkali a vznikla velká přátelství. A navíc bychom rádi s některými v natáčení pokračovali a zaměřili se na prevenci na cestách a důsledky vážných nehod. Nabalila se na nás spousta lidí po nehodě, kteří by chtěli apelovat na mladé závodníky, ale taky ukázat, že se dá opět postavit „na nohy“ třeba i bez nohy a žít dál naplno.  

ALES V POKOJI.jpg

TOMAS ZACRANAR.jpg

Poděkování

V prvé řadě děkujeme všem aktérům dokumentu, že nás vzali mezi sebe a dovolili nám nakouknout jim pod helmu. Bez nich by žádná podívaná nebyla. 

A samozřejmě velké díky patří taky všem, kteří nám přes Startovač přihodí nějakou tu kačku a pomohou nám dojet do cíle. 

FICHTL 24.jpg 

MOST.jpg

Jak jsme daleko?

Na našem facebooku můžete sledovat, co všechno už máme za sebou, včetně bonusových videí, a v jaké fázi se dokument aktuálně nachází. 

 Samolebky a samolepky

samolepky startovac.jpg

 

 

 

 

 

 

 

ReachedCZK 236,190(107%)

107%
CZK 220,000requested
365contributors
Contribute

project authorpod helmou

Rewards

CZK 100Download dokumentu

Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Samolebky

Sada 6 samolebek a samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Hvězdný plakát

Filmový plakát A1. Sada 3 samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400DVD

DVD s dokumentem. Sada 3 samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Klíčenka + plakát

Textilní klíčenka s logem Pod helmou. Filmový plakát A1. Sada 3 samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Nákrčník

Látkový nákrčník s logem Pod helmou. Sada 3 samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Tričko v limitované edici za akční cenu

Tričko v limitované edici s podpisy všech aktérů na zádech za super cenu. Sada 3 samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 800Tričko

Tričko s potiskem Pod helmou. Sada 3 samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Poděkování v titulcích + tričko

Poděkování v titulcích. Tričko s potiskem Pod helmou. Sada 3 samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Tričko z dílny Vlaďky Feyrerové v limitované edici

Tričko s unikátní grafikou od Vlaďky Feyrerové. Poděkování v titulcích. Sada 3 samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

Number of available rewards: 7/25

Reward unavailable

CZK 1,500Kšiltovka + tričko

Čepice s logem Pod helmou. Tričko s potiskem Pod helmou. Poděkování v titulcích. Sada 3 samolepek v různém provedení. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Lupen na premiéru + něco na sebe

Jenom samotní aktéři filmu a jejich doprovod vydají pomalu na malý sál. A těch pár volných sedadel můžete zasednout právě Vy a kochat se svým jménem v titulcích. Čepice + tričko s potiskem Pod helmou. Poděkování v titulcích. Sada 6 samolepek v různém provedení. DVD s dokumentem + filmový plakát A1. Link na download dokumentu v HD.

Number of available rewards: 22/30

Reward unavailable

CZK 4,000Vak s překvapením

Látkový vak s potiskem Pod helmou plný překvapení pro odvážné Startéry.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Zapalovač

ZIPPO zapalovač s rytinou Pod helmou. Tričko s potiskem Pod helmou. Poděkování v titulcích. Sada 6 samolepek v různém provedení. DVD s dokumentem. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 8,000Plechová cedule

Plechová cedule s motivem dokumentu Pod helmou. Tričko s potiskem Pod helmou. Poděkování v titulcích. Sada 6 samolepek v různém provedení. DVD s dokumentem. Link na download dokumentu v HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000V.I.P. lupen na dotočnou

Dostat se na jarní velkou dotočnou můžete pouze dvěma způsoby – buď jako doprovod některého z aktérů našeho dokumentu, nebo jako Startér. Poděkování v titulcích. Tričko s potiskem Pod helmou. Sada 6 samolepek v různém provedení. DVD s dokumentem. Link na download dokumentu v HD.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 20,000Vedlejší role ve videoklipu

K filmu vznikne i trailer a videoklip v jednom. A Vy si v tom můžete střihnout taky svoji roli. 2 vstupenky na premiéru v kině. Osobní poděkování na premiéře + poděkování v titulcích. Tričko s potiskem Pod helmou. Sada 6 samolepek v různém provedení. DVD s dokumentem + plakát A1 s podpisy. Link na download dokumentu v HD.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 30,000Biják na přání

Natočíme vám 5minutové video na přání, kde se stanete hlavními aktéry Vy a Váš život – ať už půjde o vyjížďku, svatbu, oslavu, promo video apod. 2 vstupenky na premiéru v kině. Osobní poděkování na premiéře + poděkování v titulcích. Tričko s potiskem Pod helmou. Sada 6 samolepek v různém provedení. DVD s dokumentem + filmový plakát A1 s podpisy. Link na download dokumentu v HD.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 50,000Generální partner v helmě s airbrushí

Helma s airbrushí loga Pod helmou a podpisy všech účastníků. 2 V.I.P. vstupenky na jarní velkou dotočnou. 2 vstupenky na premiéru v kině. Osobní poděkování na premiéře + poděkování v titulcích. Tričko s potiskem Pod helmou. Sada 6 samolepek v různém provedení. DVD s dokumentem + filmový plakát A1 s podpisy. Link na download dokumentu v HD.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable