startovač - Jedeme dál.jpg

Dobré noviny pro Prahu 10 Knihy

Pomozte nám šířit svobodné informace na Praze 10! Bude to stát za to. Ať se už Praze 10 neříká Zátoka sviní! Děkujeme!

Chystáme druhé vydání Vlastních novin! Taky se těšíte?
10/6/2015

Chystáme druhé vydání Vlastních novin! Taky se těšíte?

O čem se dočtete v druhém čísle novin pro lepší Prahu 10? A ke kolika lidem se dostanou? Čtěte, glosujte, pište, buďte s námi! A můžete-li, podpořte nás právě teď!

Naši milí podporovatelé a podporovatelky,

rok od voleb nastal čas bilancovat - v koalici Vlasta tak chceme učinit druhým vydáním Vlastních novin.

První číslo, které vyšlo díky Vám, je elektronicky zde: http://www.vlasta10.cz/VN_I.pdf.

Ještě jednou moc děkujeme, bylo to skvělé a díky tomu, že se vybralo 124 tisíc korun, nám zbyl i slušný základ do druhého čísla (po odečtení nákladů na noviny + poplatků Startovači a za video nám zbylo cca 23 tisíc Kč). Současně se omlouváme, pokud se nepodařilo splnit roznos úplně všem: 45 tisíc kusů, jak se nakonec ukázalo, pokrylo zhruba 2/3 domácností z Prahy 10. Na druhou stranu ale k volbám chodí jen cca 45 % obyvatel :-).

Co se nám daří? Jaké nápady bychom rádi uskutečnili? A co je naopak obtížné pro nás anebo extrémně nevýhodné pro naši obec? S čím jsme z opozice schopní pomoci a jak může veřejnost naopak pomoci nám?

O tom všem se dočtete v druhém vydání, které už pilně píšeme - bude totiž mít plných osm stran, na rozdíl od prvotních čtyř!

Je to možné díky velké slevě na tisku dojednané v nové tiskárně, celková cena novin se tak doufáme - včetně grafiky a zčásti i roznosu - nepřehoupne přes 66, maximálně 70 tisíc.

Na našem transparentním účtu máme v současné chvíli polovinu této částky.

Rozjednaná je podpora několika menších firem, zhruba dvanáct tisíc nám ale stále chybí. A můžeme na ně vystavit darovací smlouvu a umožnit vám odečet z daňového základu!

Můžete-li nám pomoct příspěvkem právě teď, vydáme druhé číslo vašich Vlastních novin - díky vám!

A nejde jen o peníze: dáte nám svým příspěvkem i povzbuzení, vzkaz, že o naši práci stojíte a že informování sousedů má smysl!

Díky za vaši podporu! Zlepšit si správu naší obce ještě nikdy nebylo jednodušší :-).

Vaše Renata Chmelová a celá koalice Vlasta

PS k fotce: takhle jsme se připravovali na poslední zastupitelstvo, které nakonec trvalo přes třináct hodin, do čtvrt na tři v noci:

 

S VLASTOU na pivo! Konečně!
7/7/2015

S VLASTOU na pivo! Konečně!

Naši milí podporovatelé prvního vydání VLASTNÍCH NOVIN, náklad 47.tis. je již ve schránkách Vašich sousedů a my konečně plníme i odměnu – jít na pivo s VLASTOU. Může přijít každý STARTÉR - jen se zaregistrovat!!!

Návrhy termínů, kdy je možné se s námi setkat. Prosím, napište kdo a kdy dorazíte na: renata.chmelova@vlasta10.cz

Čtvrtek: 9.7. 19.00 hod Záběhlice: U Rysů
Účast VLASTA: Renata Chmelová, Martin Moravec, Pavel Mareš, Miloslav Müller

Pondělí: 13. 7. 19.00 hod. Strašnice: Pivní stan V Olšinách
Účast VLASTA: Renata Chmelová, Olga Richterová, Pavel Mareš, Miloslav Müller

Středa 22.7. 19.00 Strašnice: Pivní stan V Olšinách
Účast VLASTA: Renata Chmelová, Martin Moravec, Pavel Mareš, Miloslav Müller

Neděle 26. 7. 18.00 hod. Malešice: Malešický mikropivovar
Účast VLASTA: Renata Chmelová, Olga Richterová, Milan Maršálek

Pokud si nevyberete červencový termín, vůbec nevadí! Pošleme další termíny (asi nejspíše až v září).

Případně jestli chcete jít na pivo s jiným zastupitelem koalice VLASTA – napište s kým prosím a domluvíte se individuálně.

Těšíme se na Vás – a máme spoustu novinek! (třeba viz. foto, jak na 10 hodinovém zastupitelstvu byl zrušen náš návrh na výbor pro redakční radu novin Prahy 10).

za koalici VLASTA 

Renata Chmelová
M: 724 022 964

Došly Vám do schránky VLASTNÍ NOVINY?
6/18/2015

Došly Vám do schránky VLASTNÍ NOVINY?

Vážení a milí, s pomocí řady dobrovolníků se nám k dnešnímu dni podařilo rozdistribuovat zhruba 43 tisíc kusů Vlastních novin!

Chodí nám e-mailové reakce, občas nějaká ta sms s povzbuzením, na pirátskou procházku, která se inzerovala v novinách, přišlo celkem 16 lidí.

Máme tedy obrovskou radost, že se dílo podařilo. Současně ale víme, že naše distribuce má své mezery. A byli bychom hrozně neradi, kdyby taková mezera zasáhla právě vás, díky nimž VLASTNÍ NOVINY vyšly.
Prosíme, kdo čekáte na noviny a stále Vám nepřišly, ozvěte se na e-mail: info@vlasta10.cz. Současně prosíme neprodlévejte: ozvěte se zkrátka hned! VLASTNÍ NOVINY zatím jsou, ale jdou na dračku a brzo nebudou.

Plníme dále naše slíbené odměny: večeře s Evou Holubovou už proběhla (viz. foto), distribuujeme samolepky, karikatury a pár z vás ještě dlužíme jít na pivo - brzo se ozveme!

S velkými díky vaše
VLASTA

VLASTNÍ NOVINY pro lepší Prahu 10 vytištěny!
5/14/2015

VLASTNÍ NOVINY pro lepší Prahu 10 vytištěny!

Vezeme VLASTNÍ NOVINY k dobrovolníkům na distribuci. [47.000 ks] >> Premiérová osobní distribuce zastupiteli VLASTY bude v tuto sobotu 16.5.2015 na akci Korzo Krymská (12-20h). TĚŠÍME SE NA VÁS!

Zároveň postupně plníme naše slíbené odměny. Pilně chodíme na pivo, provedli jsme vás kauzami Prahy 10 a dnes jako odměnu přednostně rozešleme elektronicky noviny. 

Těším se, že se v sobotu v Krymské osobně potkáme.

Vaše Renata Chmelová

VLASTNÍ NOVINY pro lepší Prahu 10!
4/23/2015

VLASTNÍ NOVINY pro lepší Prahu 10!

Makáme už na jarním čísle dobrých novin pro Prahu 10, které ponesou název: VLASTNÍ NOVINY Nestihli jste na ně přispět? NEVADÍ! Svoji podporu můžete nadále posílat! Teď již přímo na náš transparentní účet: 2800585034/2010. A my budeme mít jistotu, že je vydáme i na podzim! Díky! Jako poděkování jsme připravili novou speciální odměnu: NA PIVO S VLASTOU a herečkou LENKOU KROBOTOVOU. A nebo vybírejte se stávajících odměn, které stále platí!

PROČ název VLASTNÍ NOVINY?

„Jedním z našich volebních hesel bylo Vlastními silami a na vlastní odpovědnost. V názvu novin se tak odráží skutečnost, že noviny vydáváme opravdu sami, bez nároku na honorář. Staráme se vlastními silami i o distribuci a chceme, aby si o dění v Praze 10 mohli občané udělat vlastní názor na základě širšího spektra zpráv i názorů. Periodikum bylo už zaregistrováno na Ministerstvu kultury a máme zažádáno o ochrannou známku.“

Více se dočtete na našem webu: www.vlasta10.cz nebo na FB

Nahlédněte na náš transparentní účet 2800585034/2010, jak nakládáme s Vašimi dary na dobré noviny pro Prahu 10.

Za celou koalici VLASTA moc děkuje

Renata Chmelová 

4/14/2015

Finišujeme - a moc vám děkujeme!

Končí společný měsíc, na jehož začátku jsme netušili, jestli noviny budou, nebo ne. Dělíme se o velkou radost, že díky vaší obrovské podpoře už chystáme první vydání. Po jarním čísle ovšem doufáme bude následovat i podzimní. Máte ve svém okolí ještě někoho, kdo by se chtěl přidat a pomoci? Řekněte mu! Ví o nás vaši kolegové, sousedé, známí? V posledních třech dnech máme všichni společně šanci dát vědět o tom, co se už povedlo, i o tom, co je před námi.

Díky moc!

Vaše Renata Chmelová a celá koalice VLASTA

 

PS:  Přepočteno na počet obyvatel vyplývá, že na informování celé Prahy 10 se složila jedna tisícina jejích obyvatel. Jste skvělí!

 

Děkujeme! Jste skvělí! Kampaň pokračuje!
4/1/2015

Děkujeme! Jste skvělí! Kampaň pokračuje!

Rozhodli jsme se, že naše kampaň nekončí. Vybíráme 160 tisíc a vydáme dvě čísla vlastních novin pro Prahu 10. Už píšeme první článek o předražené zakázce na IT za 150 mil. Kč. Renata Chmelová v našem novém videu děkuje všem Startérům za mohutnou podporu a popisuje, co už se díky Vám podařilo.

A vzkazuje: "Díky, jste skvělí! To byla smršť! Na první číslo vlastních novin pro Prahu 10 jsme vybrali za 10 dní! Rozhodli jsme se, že naše kampaň nekončí. Vybíráme na druhé číslo. Bude to stát za to!".

Řekněte prosím o pokračování naší kampaně Dobré noviny pro Prahu 10 dalším, pošlete jim e-mail, vysvětlete, že každá stovka vede ke společnému cíli.

Děkujeme moc!

ReachedCZK 124,183(155%)

155%
CZK 80,000requested
167contributors
Contribute

project authorKoalice VLASTA

Rewards

CZK 100Dobrý pocit!

Odměnou vám bude dobrý pocit ze 100 Kč věnovaných na šíření svobodných informací a boj s plýtváním veřejnými prostředky na Praze 10. Dobrý pocit se znásobí s poděkováním, které vám přijde e-mailem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Samolepka „Nechci reklamu. Chci noviny VLASTA.“

Vaší odměnou bude samolepka na schránku s tímto nápisem: “Nechci reklamu. Chci noviny VLASTA." Namísto letáků budete dostávat aktuální informace. Samolepka - a k ní překvapení - bude k vyzvednutí v kavárnách či obchodech po celé Praze 10, nebo přímo u nás osobně. Místa včas zveřejníme, určitě najdete nějaké poblíž.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Noviny VLASTA expresně.

Přednostně vám do emailové schránky přistanou naše noviny, a to před jejich tištěným vydáním. K nim dostanete i samolepku na poštovní schránku s nápisem: “Nechci reklamu. Chci noviny VLASTA.” Samolepka - a k ní překvapení - bude k vyzvednutí v kavárnách či obchodech po celé Praze 10 nebo přímo u nás. Místa zveřejníme, nebojte, nebudete to mít daleko.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Přednostní roznos novin ve vámi vybrané ulici

Přednostně rozneseme noviny VLASTA ve vámi vybrané ulici na Praze 10 - zaručeně tak dostanete informace o desítkovém dění přímo ke svým sousedům. VLASTA noviny – do sousední rodiny!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Karikatura bývalého starosty

Do e-mailu vám pošleme karikaturu bývalého starosty Prahy 10, který mnohé z nás motivoval ke vstupu do politiky. Obrázek je obohacen o jeden z jeho nevšedních výroků.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Volební odpustek.

Nemohli nebo nechtěli jste přijít k volbám? V posledních volbách v Praze 10 hrál roli každý hlas. V těch senátních přesně 5 hlasů. V těch do zastupitelstva se kolem 5 % hranice pohyboval jak bývalý starosta Zoufalík, tak hnutí Desítka pro domácí. Mrzí vás, že to nedopadlo trochu jinak? Pořiďte sobě i svým známým odpustek! :-) Přijde vám poštou, v atraktivním grafickém provedení. Můžete nám i napsat, proč jste nešli volit. Jako bonus obdržíte spolu s odpustkem samolepku na schránku: “Nechci reklamu. Chci noviny VLASTA!”

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Karikatura starosty – do rodinného archivu.

Zašleme vám poštou nevšedně zpracovanou a kvalitně vytištěnou karikaturu bývalého starosty Prahy 10 a jednoho z nejoriginálnějších radních pro kulturu, které hl. m. Praha kdy mělo. Mnohé z nás jeho výroky a činy motivovaly ke vstupu do politiky. Jednu z jeho řečnických perel pro vás zvěčníme. Jako bonus k obrázku přiložíme samolepku na schránku: “Nechci reklamu. Chci noviny VLASTA!”

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Procházka po hlavních kauzách Prahy 10.

Provedeme vás po hlavních kauzách Desítky. Představíme vám mimo jiné: možná místa pro radnici za 1 miliardu Kč, půlmiliardovou rekonstrukci Zámečku, nezkolaudovatelné kino VZLET a další. Procházku zakončíme společným piknikem. Termíny: > sobota 25. 4. 2014 od 15.00 > středa 29. 4. 2015 od 17.30 Sraz bude vždy před Vršovickým zámečkem u vchodu do obřadní síně.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800S VLASTOU na pivo!

Půjdem spolu na pivo! Vyberte si zastupitele koalice VLASTA dle vaší chutě. U piva si můžeme popovídat o tom, co vás trápí, stejně jako se dobře pobavit. Politika nejsou jen vážná jednání, ale také zákulisní, málo uvěřitelné příhody. Vyberte si: Záběhlice: s Renatou Chmelovou Strašnice/Vinohrady: s Pavlem Marešem nebo Karlem Duchkem Malešice: s Martinem Moravcem nebo Milanem Maršálkem Bohdalec: s Miloslavem Müllerem Vršovice: s Olgou Richterovou nebo Milanem Mračkem

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Večeře s herečkou Evou Holubovou

Pro prvních 12 z Vás vystrojíme večeři s herečkou Evou Holubovou a zastupiteli koalice VLASTA. Pošleme vám na výběr termíny a na jednom se určitě dohodneme (přes Doodle).

Number of available rewards: 3/12

Reward unavailable

CZK 2,500Váš hlas v novinách VLASTA.

Za pouhých 2500 Kč vám dáme možnost stručně promluvit přímo v novinách VLASTA pro Prahu 10.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Váš obraz v novinách VLASTA.

Za 5000 Kč vám dáváme možnost inzerovat sebe nebo své podnikání v našich novinách VLASTA.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Kompletní balíček odměn a osobní poděkování

Za 10 000 Kč dostanete veškeré odměny, které nabízíme, a osobní poděkování od našich zastupitelů v čele s Renatou Chmelovou. Mecenášů, kteří chtějí lepší Prahu 10, si v novinách VLASTA vážíme. Pojďme společně do toho!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable