projectDIV.png

DIV.cz: Rozjeďte s námi revoluci v zábavě! Film & Video

Jsme inovativní tým, který vytváří unikátní databázi spojující filmy, hry a knihy. Prohledávejte postavy a místa napříč médii. Připojte se ke komunitě!

projectDIV.png

ReachedCZK 300(1%)

1%
CZK 50,000requested
1contributors
ContributeRewards
Podrobný popis projektu a jeho cílů.

Představte si platformu, kde filmy, knihy a hry nejsou jen vedle sebe, ale jsou propojeny do jednoho světa, kde každý příběh ožívá v různých formátech. Naším cílem je stvořit propracovanou síť propojení, která vám umožní přecházet od knižních stránek až po filmové scény a herní světy.

Uživatel je uprostřed dění a může si vybrat pouze herní sekci, filmovou nebo jen knižní, či plynule přecházet přes Universa kamkoliv bez omezení.

Cíl je: plná databáze filmů, her i knih. Seznam fiktivních i skutečných světů (Universa) a postav, u kterých uvidíte ve kterých filmech hráli, ve kterých knihách vystupovali a v kterých hrách se vyskytli.  

Databáze her bude obsahovat i deskové hry!

V současnosti máme něco přes 800.000 filmů v databázi, 100.000 knih a pár tisíc her, převážně deskových. A pracujeme na zpřístupnění. K náhledu na stránkách projektu div.cz

Uživatelé si budou moct přidávat filmy/knihy/hry do seznamů, hodnotit i komentovat. Inspirovat i zakládat komunity, např. pro deskovky, ale i žánrově zaměřené. Navštěvovat filmová místa a hodnotit je.

Náhled hlavní stránky webu: https://div.cz/
Náhled sekce osobností: https://div.cz/osobnosti/

 

Jak se odlišujeme od konkurence:

Zatímco platformy jako csfd, kinobox, IMDb a databazeknih poskytují skvělé služby ve formě specializovaných databází zaměřených na jednotlivé druhy médií, my v DIV.cz jdeme o krok dále. Naše platforma není jen o jednom typu média; spojujeme filmy, knihy a hry do jednoho integrovaného vesmíru.

Můžete navštíví universum Járy Cimrmana a uvidíte všechny filmy, hry i knihy, zároveň i místa a další související postavy, nebo vás zajímá Monthy Python? Vše na jednom místě.

Náš inovativní přístup umožňuje propojení přes postavy, lokality a dokonce i předměty, které se objevují v různých příbězích. S námi můžete objevit, jak se vaše oblíbené postavy a místa objevují napříč různými médii, a odkrývat fascinující průniky a spojení, které běžné databáze nenabízejí. Jste zvědaví na to, kde se vaše oblíbená filmová postava objevila v knihách nebo ve hrách? DIV.cz vám to prozradí.

Naše platforma DIV.cz je místem, kde se každý příběh stává součástí většího celku. Přidejte se k nám a objevujte nekonečné možnosti propojení mezi různými formami zábavy. Staňte se součástí komunity, která překračuje hranice tradičních médií a společně s námi otevřete dveře do světa, kde se filmové, knižní a herní vesmíry spojují do jednoho fascinujícího příběhového prostoru.

Co je náš cíl?

Náš cíl je odvážný a inovativní. Chceme propojit světy knih, her a filmů s metadatabázemi lokalit, postav a dějů. Představte si, že čtete knihu a můžete okamžitě vidět filmové adaptace dané scény nebo hry založené na těchto postavách. Chceme vytvořit prostor, kde každý příběh ožívá v různých formátech a dimenzích.

Náhled do uživatelského účtu:

Expanze jako aplikace pro Android i iOS. Mírná, ale nikoliv přehnaná podpora tradičních českých médií, zastoupena  10-20 % na hlavních stránkách jednotlivých médií.

Co potřebujeme?

Zafinancovat lepší server a rozjet testovací server. Najít spolupracovníky různého zaměření: Python-junior, marketing, správa sociálních síti, administrace filmů, knih nebo her  a další. Propracovat backendové i frontendové pozadí projektu.

Představení týmu za projektem

Náš tým se neustále vyvíjí a přizpůsobuje a někteří se vrhají vstříc jiným projektům a tak je nás v různé časové úseky až přes 30.

Mezi nejaktivnější a se souhlasem ke zveřejnění:

Petr Malina -aka- IonnoStyle jako beckendový vývojář


    Juraj Michálík
-aka-Skywalker
    jako beckendový vývojář s přesahem do frontendu

 

Olinka Savčuková pomáhá s mezinárodní kooperací    Josef "Pepa" Ďuriš
-aka- Ta_ger
    jako frontendový vývojář

 

Aleš Dudek jako frontendový vývojář

Anna Ficová jako grafička    Iva Švarcová
se zabývá grafikou

 

 

Jirka Vecko jako backendový vývojář

Tom


    Tomáš Cibulec
-aka- ypsilonX
    narovnává náš hlavní komunikační kanál

 

Peter Leitmann, -aka- not4pedr který se zabývá bezpečností a githubem    Vojtěch Beneš -aka- benesvoj 
    je záruka chystaného kvalitního frontendu pod Reactem

 


Lukáš Splavec
-aka- Smoofy se stará o centrální mozky projektu - servery    a Martin Kučera
    propojuje různé stránky projektu

 

 

a dalších 20, kteří neodpověděli na dotaz jeslti tu chtějí být nebo jsou moc introvertní. (:

 

Vývojový plán a roadmapa projektu

Máme jasný plán, jak se dostat od myšlenky k realizaci. Postupné kroky zahrnují vývoj databáze, integraci různých médií a spuštění pilotní verze platformy.

1. Fáze - Dokončení filmové části (1 měsíc):

 • Cíl: Úplné spuštění a optimalizace filmové databáze.
 • Akce: Finalizace databáze, testování funkcí vyhledávání, hodnocení a uživatelských seznamů.
 • Očekávaný výsledek: Stabilní a uživatelsky přívětivá filmová sekce, připravená pro veřejnost.

2. Fáze - Rozvoj knižní sekce (2-3 měsíce po spuštění filmové části):

 • Cíl: Integrace a spuštění knižní databáze.
 • Akce: Vývoj a testování knižní databáze, propojení s filmovou částí (např. knižní adaptace filmů).
 • Očekávaný výsledek: Komplexní knižní sekce, která umožňuje uživatelům prozkoumávat a spojovat knihy s filmovým obsahem.

3. Fáze - Herní sekce (4-6 měsíců po spuštění knižní části):

 • Cíl: Rozšíření platformy o herní sekci.
 • Akce: Vývoj herní databáze a její integrace s již existujícími filmovými a knižními sekcemi.
 • Očekávaný výsledek: Funkční a propojená herní sekce, která nabízí uživatelům širokou škálu herních titulů a propojení s filmovými a knižními postavami a ději.

4. Fáze - Metadatabáze lokalit a postav (8-12 měsíců od startu projektu):

 • Cíl: Vytvoření metadatabáze lokalit a postav pro všechna média.
 • Akce: Sběr a integrace dat, testování propojení mezi různými médii.
 • Očekávaný výsledek: Uživatelé budou moci sledovat, kde se konkrétní scény odehrávají nebo kde se objevují určité postavy napříč médii.

5. Fáze - Vývoj pro iOS a android (paralelně s ostatními fázemi):

 • Cíl: Vytvoření mobilních aplikací pro lepší dostupnost a uživatelský komfort.
 • Akce: Design a vývoj aplikací, testování a optimalizace pro různá zařízení.
 • Očekávaný výsledek: Spolehlivé a intuitivní mobilní aplikace, které umožní uživatelům přístup k platformě kdekoli a kdykoli.

Každá z těchto fází bude doprovázena pečlivým testováním a zpětnou vazbou od uživatelů, aby bylo zajištěno, že každá nová část platformy splňuje nejvyšší standardy kvality a uživatelské přívětivosti. Tento plán umožní DIV.cz postupně růst a vyvíjet se v dynamickou a komplexní platformu pro zábavu.

Informace o technologickém zázemí a inovacích

Snažíme se využívat špičku technologického pokroku. Naše platforma využívá nejmodernější algoritmy a databázové systémy pro bezproblémovou integraci a interaktivitu mezi médii.

Využíváme python, javascript, ale i Swift a Kotlin, Docker, Kubernetes, Ansible a mnoho dalšího.

 

Plány na zapojení komunity a uživatelů do rozvoje platformy

V DIV.cz chápeme, že síla naší platformy spočívá v její komunitě. Máme ambiciózní plány na zapojení našich uživatelů do jejího rozvoje, protože věříme, že nejlepší nápady a inovace často pocházejí přímo od uživatelů. Zde je několik způsobů, jak plánujeme uživatele zapojit:

 1. Uživatelské fórum: Zřídíme interaktivní fórum, kde mohou uživatelé sdílet nápady, poskytovat zpětnou vazbu a navrhovat vylepšení. Toto fórum bude přímo spojeno s naším vývojovým týmem, aby se zajistilo, že nápady uživatelů budou skutečně slyšeny.

 2. Beta testování: Nabídneme uživatelům možnost se stát beta testery nových funkcí. Tímto způsobem budou moci přímo ovlivnit vývoj a vylepšení platformy před jejím oficiálním spuštěním.

 3. Soutěže a výzvy: Pravidelně budeme pořádat soutěže a výzvy, které povzbudí uživatele k tvořivosti a inovacím. To může zahrnovat návrhy na nové funkce, tvorbu obsahu nebo nápady na zapojení dalších médií.

 4. Crowdsourcing projektů: Uvažujeme o zavedení systému, kde může komunita navrhovat a hlasovat o nových funkcích nebo projektech, které by chtěli vidět na platformě. Projekty s největší podporou budou mít přednost v našem vývojovém plánu.

 5. Průzkumy a ankety: Pravidelně budeme provádět průzkumy a ankety, abychom pochopili, co naši uživatelé očekávají od platformy a jaké nové funkce by chtěli vidět.

 6. Uživatelské recenze a hodnocení: Umožníme uživatelům hodnotit a recenzovat různé aspekty platformy, včetně filmů, her a knih. Tyto recenze budou klíčové pro další rozvoj a zlepšování platformy.

 7. Program ambasadorů: Zavedeme program ambasadorů, který umožní našim nejaktivnějším a nejvěrnějším uživatelům reprezentovat DIV.cz v jejich komunitách a být hlasem platformy.

Zapojením uživatelů do procesu vývoje a rozhodování chceme zajistit, že DIV.cz bude platformou, která nejen splňuje očekávání své komunity, ale aktivně se rozvíjí podle jejich přání a potřeb.

 

Příklady, jak bude platforma fungovat v praxi

Představte si jedinou platformu, která spojuje vášeň pro filmy, knihy a hry do jedné úchvatné databáze, kde se všechny tyto světy prolínají. Naše platforma DIV.cz vám umožní objevovat, hodnotit a diskutovat o vašich oblíbených médiích na jednom místě s nevídanou hloubkou a propojeností.

Filmy: Máte chuť na film, ale nevíte, který? Naše filmová databáze vám nabídne inspiraci. Prohlížejte si seznamy nejlepších filmů, objevujte novinky nebo si vytvořte vlastní seznamy podle vašich zájmů - ať už jsou to filmy s kočkami, klasické sci-fi, nebo snímky z určité země.

Knihy: Stejně jako u filmů, i v knižní sekci najdete obrovské množství titulů k prozkoumání. Vytvářejte si seznamy oblíbených knih, sledujte, co čtou vaši přátelé, nebo najděte literární inspiraci na základě vašich oblíbených filmových žánrů.

Hry: Herní sekce nabídne široký výběr od indie her po velké AAA tituly. Vyhledávejte podle žánru, platformy nebo třeba podle toho, které hry jsou momentálně populární. Sledujte, jaké hry hrají vaši přátelé, a objevujte nové herní zážitky.

Universa: Různé světy, které se prolínají napříč universy. Svět Jamese Bonda, Harryho Pottera, ale i Garfielda nebo Simpsonů. Vstupte do Universa a uvidíte vše co jste kdy chtěli vidět a vědět.

Databáze postav: To, co dělá naši platformu opravdu unikátní, je databáze postav. Viděli jste zajímavou postavu ve filmu a zajímá vás, jestli má svůj protějšek v knihách nebo hrách? Jednoduše vyhledejte postavu a objevte všechna média, kde se objevuje.

Databáze filmových a knižních míst: Zajímá vás, kde byl váš oblíbený film natáčen nebo kde se odehrává děj vaší oblíbené knihy? Naše databáze vám to prozradí. Objevujte filmová místa, plánujte cesty nebo se prostě jen nechte inspirovat.

DIV.cz není jen o jednotlivých médiích; je to o propojení různých forem příběhů do jedné komplexní zkušenosti. Představte si, že čtete knihu a ihned můžete zjistit, jestli byl podle ní natočen film, nebo jestli existuje hra, která vás ještě více ponoří do jejího světa. To je budoucnost zábavy, kterou chceme společně s vámi vytvářet.

 

ReachedCZK 300(1%)

1%
CZK 50,000requested
1contributors
Contribute

project authorMartin Kučera

Rewards

CZK 0 Extra dárky pro prvních deset (platné pouze s jinou odměnou)

Každý projekt potřebuje své hrdiny. My jsme se rozhodli, že pro prvních deset připravíme speciální balíček. Chcete-li ho vyhrát taky? Můžete! Pravidla jsou následující: 1. Přispějete libovolnou částkou na startovači 2. Sledujte nás na FB (fb.me/div.cz) 3. Do komentáře k příspěvku napište: "Jsem DIVák" 4. Těšte se, co jsme pro Vás připravili. Pokud nechcete přijít o žádné soutěže, které budou v průběhu kampaně nebo i po ní, přihlašte se do newsletteru na webu div.cz.

Expected delivery of the reward: August 2024

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 200Poděkování a uznání na webu

captain.png

Zmínka vašeho jména na sociálních sítích projektu a digitální poděkování. Odměnu lze libovolně navýšit a koupit víckrát.

Expected delivery of the reward: August 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kulturní přispěvovatel

logo-1696189865.png

Zmínka na stránce přispěvovatelů včetně odkazu trvalého charakteru. Digitální certifikát se jménem v elektronické podobě.

Expected delivery of the reward: August 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Interaktivní nadšenec + zasazený strom (certifikát) + certifikát div.cz

strom.png

Vaše jméno bude vloženo do sekce "Přátelé projektu" na oficiálním webu, plus personalizované poděkování s odkazem ve speciální sekci na webu. Plus certifikát o zasazeném stromu z webu sazimecesko.cz

Expected delivery of the reward: December 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Tričko s div.cz + zmínka na webu

new-t-hirt.jpg

Tričko s div.cz + zmínka na webu Velikosti: S, M, L, XL, XXL Barvy: Černá, Bílá Velikost a barva prosím do poznámky

Expected delivery of the reward: June 2024

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 2,000Herní vizionář + tričko

Jméno na hlavní stránce her div.cz/hry/ na 2 roky a speciální poděkování na webu s odkazem. Tričko Velikosti: S, M, L, XL, XXL Barvy: Černá

Expected delivery of the reward: August 2024

Number of available rewards: 1000/1000

Reward unavailable

CZK 2,000Literární mecenáš

sachove-povidky.png

Jméno s poděkováním na hlavní knižní sekci div.cz/knihy/ po dobu 2 let a budete uvedeni jako klíčový přispěvatel na webu. Plus kniha Šachové povídky, což jsou alegorické příběhy, kde se šachy prolínají s hlubokými tématy života, lásky a přátelství... https://sachovepovidky.cz

Expected delivery of the reward: August 2024

Number of available rewards: 1000/1000

Reward unavailable

CZK 3,000Digitální průzkumník + tričko

Vaše jméno na hlavní stránce div.cz s poděkováním po dobu jednoho roku v sekci s odkazem na váš profil. Velikosti: S, M, L, XL, XXL Barvy: Černá Velikost prosím do poznámky

Expected delivery of the reward: August 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Velký filmový patron

garfield.png

Vaše jméno bude zařazeno na "vlastní" stránce s poděkováním, vaším textem i odkazem a budete mít možnost zapojení se do výběru témat pro budoucí obsah projektu.

Expected delivery of the reward: August 2024

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 10,000Velký patron +strom +kniha +tričko +věčná sláva

frcime-800.jpg

Vlastní stránka na webu s promo vaší firmy nebo osoby. Získáte možnost vytvoření exkluzivního obsahu nebo funkce na webu podle vašich představ. Jméno na hlavní stránce projektu s odkazem na 10 let. Plus všechny výše uvedené odměny (strom, kniha, tričko) Velikosti: S, M, L, XL, XXL Barvy: Černá Velikost prosím do poznámky

Expected delivery of the reward: August 2024

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 50,000Hlavní sponzor projektu

new-t-hirt.jpg

Odkaz a zmínka z hlavní strany plus všechny předchozí odměny.

Expected delivery of the reward: November 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable