obálka knihy.png

Dětská knížka "Dinopohádky" Knihy

Copak se přihodilo malým dinosaurům? Jaká dobrodružství zažili kamarádi ze správné pětky? To vše a mnoho dalšího zjistíte v knížce Dinopohádky.

Obrázek1_oříznutý_menší.jpg

ReachedCZK 81,594(117%)

117%
CZK 70,000requested
149contributors
ContributeRewards

Nestihli jste knihu zakoupit zde v rámci kampaně? Nezoufejte, knihy i další dinosauří zboží můžete koupit na www.dinopohadky.cz 

Kampaň dnes skončila, podařilo se vybrat 117% cílové částky!

Všem startérům a podporovatelům moc děkuji za neuvěřitelnou pomoc při vydání knihy. Jste skvělí!!!

Veškeré odměny budu průběžně odesílat, vyčkejte.
 

Doufám, že se Vám krátké povídání o knize ve Snídani s Novou líbilo a už se těšíte, až si knížku prohlédnete doma s dětmi. Kdo neviděl, může mrknout zde: https://tv.nova.cz/porad/snidane/epizoda/291684-7-10-2022 cca v čase 7.25.

 

Co v knížce najdete?

Pro Vás všechny, kteří doma zoufale postrádáte krásnou dětskou knížku o dinosauřích dobrodružstvích, o situacích, které zažívá i Vaše dítě (soupeření, narozeniny, neúspěchy, nechuť spolupracovat), jsem se rozhodla vydat tuto nádherně ilustrovanou knížku.

Kniha „Dinopohádky“ je primárně určena dětem od 2 do 6 let. Nicméně vytrvalí fandové dinosaurů se mohou začíst sami i ve školním věku. Kniha má cca 80 stran, obsahuje 7 pohádek, tak akorát dlouhých, aby dítě udrželo pozornost a po přečtení poklidně usnulo. Na konci knihy rodiče naleznou i jmenný rejstřík dinosaurů se stručným popisem, což jim umožní odpovídat na všetečné dotazy svých ratolestí, aniž by museli hledat odpovědi v těžkých encyklopediích. Kniha má čtvercový formát (21cm x 21cm) a pevnou vazbu.

ukázka

Nyní je hotový text, ilustrace, grafika...zbývá už jen tisk, a proto se obracím na Vás, abyste mi pomohli vydat tuto nádhernou dětskou knížku, která udělá radost jak dětem, tak Vám rodičům.

Můžete mne podpořit příspěvkem jen tak, nebo si předplatit odměnu, kterou si vyberete. V odměnách najdete vše, co jsme si pro Vás připravily. 

Tak mrkněte níže a vyberte pro své dítko ten nejlepší dárek třeba k narozeninám nebo Vánocům.

Jak to celé začalo…

Dva roky jsme se doma probouzeli, snídali, obědvali, večeřeli a usínali s dinosaury. Dva DLOUHÉ roky jsem si o nich musela nastudovávat detaily, abych uspokojila zvídavou mysl mého milovaného syna. Nedal mi pokoj. Nedal pokoj tatínkovi, babičkám a dědečkům, strejdovi ani tetě. Dinosauři ovládli náš život. Vedle obsáhlých encyklopedií, které se před spaním vleže fakt špatně drží, se syn začal ptát po dinosauřích pohádkách. Jaká že dobrodružství ti úžasní tvorové zažívali? Co všechno se jim přihodilo?

S hrůzou jsem při brouzdání na internetu zjistila, že dětských knížek s dinosauřími pohádkami není mnoho, a když už jsem nějakou objevila, ilustrace byly, no řekněme, nic moc. Nezbylo mi nic jiného, než si pohádky začít vymýšlet. Jenže tatínek byl v nevýhodě, když po něm syn požadoval ten stejný příběh, jaký mu včera vyprávěla maminka. Teď když nad tím přemýšlím, možná jsem vlastně byla v nevýhodě já, protože jsem byla pokaždé do pokojíčku přivolána, ať povím, jak to vlastně bylo s tím spinosaurem.

Z pouhé potřeby uspokojit zvědavost vlastního dítěte se během několika týdnů stala myšlenka vydat knížku pro všechny ty zoufalé rodiče, kteří doufají, že dinosauří obsese jejich dítěte brzy přejde, ale stále se k tomu ani nepřiblížili.

Kdo se na knize podílel?

Shodou náhod jsem se seznámila s úžasnou malířkou / ilustrátorkou, Lídou Ondrašíkovou (www.lionart.cz), která během chvíle dokázala trefit mou představu o dinosaurech, jejichž příběhy jsem měla rozepsané. Podoba knihy dostala rázem reálnější obrysy. Jedna z mých nejbližších kamarádek, fotografka a grafička Iryna Bidašová (www.irynabidasova.com) mi při zmínce o knížce nabídla grafické služby a bylo to. „Když můžeš, tak musíš!“ jak praví klasik (já to tedy slýchám od svého přítele).

Ekologie aneb co na to naše planeta?

Jelikož jsem ekologicky smýšlející člověk, rozhodla jsem se, že kniha bude vytištěna na recyklovaném papíře. A jako bonus - ilustrace malované olejem na recyklovaném papíře krásně vyniknou.

Je libo něco navíc?

V sekci odměny si můžete vybrat, zda chcete pouze knihu, či něco navíc. Ceny odměn jsou během této akce výhodnější, než za které bude zboží posléze nabízeno na stránkách www.dinopohadky.cz. 

A co že jsme pro Vás připravily? V odměnách najdete vedle knihy také pexeso, plakát nebo pro malého paleontologa pravý zkamenělý zub. Nechybí ani zvýhodněné množstevní balíčky či PDF verze knihy.

Navíc si můžete ke knize předobjednat hrneček s obrázkem z knihy:

nebo tričko z limitované edice ve vel. 2-8 viz tabulka

(v každé velikosti bude nabízeno 25 triček, tak dlouho neotálejte a při výběru této odměny napište předem email, o jakou velikost máte zájem a my Vám potvrdíme, zda je ještě skladem).

Pokud vymýšlíte dárek dinosauřímu odborníkovi k narozeninám či Vánocům a chtěli byste něco originálního, mrkněte na obrazy, které byly podkladem pro ilustrace do knihy. Jsou to unikáty, vytvořené Lídou Ondrašíkovou s láskou a nasazením. Jedná se o dva menší obrazy (rozměry 21x30 cm):

a osm větších obrazů (rozměry 30x40cm):

  

Co plánujeme dál?

V přípravě je dvojjazyčná verze knihy. Děti se díky čtení knížky za pomoci rodičů hravou formou seznámí s cizím jazykem. Kniha však vyžaduje další ilustrace a značné grafické úpravy, proto si na ni budete muset ještě několik týdnů počkat.

Česko-anglická verze

Je ideální do mateřských škol s výukou angličtiny případně pro začínající školáky, kteří se již sami seznamují s anglickým jazykem. Překlad zajišťoval překladatel Mark Worthington a dodal mu patřičnou hravost dětských textů.

Česko-ukrajinská verze

Vzniká v důsledku aktuální společenské potřeby. Má grafička je původem Ukrajinka, a proto při zmínce dvojjazyčné verze bylo ihned rozhodnuto i o této variantě. Ukrajinské děti se budou moci díky knížce snáze seznámit s češtinou a snad se jim podaří ve škole rychleji začlenit do kolektivu a rozumět učivu. Překlad zajišťuje sestra grafičky Iryny Bidašové, rovněž původem Ukrajinka, překladatelka Anastasija Kuzenkova.

Dinosaurů není nikdy dost - Desková hra "Dinosauří stezka"

Jelikož jsem žena veselá a hravá, rozhodla jsem se, že původně pro syna vyrobená deskovka spatří světlo světa a připravuji její vydání. Cílem hry je se co nejrychleji dostat z hnízda do bezpečí jeskyně a po cestě porazit co nejvíce dinosaurů a získat jejich kartičky. Jako bonus jsou na dinosauřích kartičkách uvedeny základní informace o zobrazeném dinosaurovi. Po skončení hry si tak můžete karty přečíst a o dinosaurech se něco dozvědět. Dinosaury jsem již malovala sama, stejně jako herní plán, což byla opravdu zábava!

ReachedCZK 81,594(117%)

117%
CZK 70,000requested
149contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Podpořit projekt jen tak

Jste už velcí na pohádky o dinosaurech a ve svém okolí nemáte nikoho, komu by knížka udělala radost, přesto chcete podpořit projekt? Pak zvolte tuto odměnu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 210ECO friendly přístup - PDF kniha

Pokud dáváte přednost elektronické verzi nebo jen chcete šetřit naši planetu a vystačíte si s pohádkou v tabletu či mobilu, je zde pro vás PDF varianta, v níž najdete rovněž vymazlené ilustrace.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 310Knížka Dinopohádky

Máte o knihu zájem a ještě si ji můžete vyzvednout v Ostravě či Vratimově a neplatit tak poštovné? Pak je tato odměna právě pro Vás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 390Kniha Dinopohádky vč. poštovného

Rádi byste malému DINOodborníkovi pořídili tuto krásnou knížku ale bydlíte mimo Ostravu? Pak je tato odměna právě pro Vás. Knížku Vám zašleme na Vámi uvedenou adresu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kniha + pexeso

Chtěli byste ke knize i pexeso s obrázky dinosaurů, se kterými se setkáte v knížce? A máte možnost si odměnu vyzvednout v Ostravě či Vratimově? Pak je tato odměna ideální právě pro Vás.

Number of available rewards: 53/70

Reward unavailable

CZK 450Kniha s věnováním vč. poštovného

Knihu Vám ráda doplním o osobní věnování od srdce a pošlu na Vámi uvedenou adresu v ČR.

Number of available rewards: 20/30

Reward unavailable

CZK 470Kniha + pravý zkamenělý zub vč. poštovného

A co teprve, když ke knize dostane malý paleontolog pravý zkamenělý zub? Neváhejte počet zubů, pardon myslím odměn, je omezen. Zaslání na Vámi uvedenou adresu v ČR je v ceně.

Number of available rewards: 31/40

Reward unavailable

CZK 480Kniha + pexeso vč. poštovného

Chtěli byste ke knize i pexeso s obrázky dinosaurů, se kterými se setkáte v knížce? Dítě si tak hravou formou zapamatuje hlavní hrdiny. Odměnu zašleme na Vámi uvedenou adresu v ČR.

Number of available rewards: 60/70

Reward unavailable

CZK 490Kniha + plakát vč. poštovného

Rádi byste dítěti dali knihu a k tomu navíc vyzdobili pokojíček plakátem s dinosaury z knížky? Pak zvolte tuto odměnu a my ji zašleme na Vámi uvedenou adresu v ČR.

Number of available rewards: 79/80

Reward unavailable

CZK 510Kniha + hrneček

Co může být lepší, než si číst Dinopohádky a u toho popíjet čajík z hrníčku s obrázkem "Správné pětky"? Máte-li možnost vyzvednout si odměnu v Ostravě či Vratimově, je tato odměna přesně pro Vás.

Number of available rewards: 28/30

Reward unavailable

CZK 600Kniha + hrneček vč. poštovného

Číst si knihu a u toho popíjet čajík z hrníčku s obrázkem "Správné pětky"? Ne to není sen, knihu s hrnečkem zašleme na Vámi uvedenou adresu v ČR.

Number of available rewards: 48/50

Reward unavailable

CZK 690Kniha + tričko vč. poštovného

Dinosauřích triček není nikdy dost. A co teprve tričko s oblíbeným hrdinou z knihy? Zde je možné zakoupit knihu s dětským tričkem ve velikostech 86-128 v limitované edici (ověřte si u nás dostupnost zvolené velikosti před vybráním odměny). Odměnu zašleme na Vámi uvedenou adresu v ČR.

Number of available rewards: 84/90

Reward unavailable

CZK 960Kniha se vším všudy vč. poštovného

Přejete si ke knize získat pexeso, plakát, hrneček i tričko a k tomu slevu? Pak je tato odměna přesně pro Vás. Zašleme na Vámi uvedenou adresu v ČR.

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 1,350Kniha 4+1 vč. poštovného

Jste mateřská školka, škola či více rodičů pohromadě a rádi byste objednali více knih najednou? Pak pro vás mám tento výhodný množstevní balíček se zasláním na Vámi uvedenou adresu v ČR.

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 1,500Zarámovaný originál menší ilustrace z knihy

Máte rádi originály a do pokojíčku Vašeho dítěte chcete netradiční výzdobu? Pak neváhejte a vyberte si jako odměnu právě zarámovaný originál obrazu, který byl podkladem pro ilustraci v knize. Tuto speciální odměnu zašleme na Vámi uvedenou adresu v ČR.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 2,000Zarámovaný originál větší ilustrace z knihy

Máte rádi originály a do pokojíčku Vašeho dítěte chcete netradiční výzdobu? Pak neváhejte a vyberte si jako odměnu právě zarámovaný originál obrazu, který byl podkladem pro ilustraci v knize. Tuto speciální odměnu zašleme na Vámi uvedenou adresu v ČR.

Number of available rewards: 8/8

Reward unavailable