startovac_tit.jpg

Deskofobie (druhá série) Hry & Apps

Oblíbený pořad o deskových hrách tvořený hráči pro hráče vstupuje do druhé série a dává divákům přímou možnost, jak ho ovlivnit.

9/18/2014

Novinky z Deskofobie

Festival za námi spousta věcí před námi.

Ahoj vespolek!

Deskofobie LIVE 2014 je za námi a přišel čas na lámání chleba. Pokud vás zajímá jak vypadá stav našeho konta v tento moment... tak to není moc růžové. Tedy přesněji řečeno je to docela červené. Přes Startovač jsme díky vaší podpoře vybrali 52 518 korun, což je úžasné a ještě jednou a znova všem moc děkujeme :-) Pokud vás zajímá, za co všechno jsme peníze utratili, tak ZDE je dostupný přehled všech našich výdajů. Ještě na DFL to vypadalo o poznání húře, ale podařilo se nám z toho trošku vybruslit :-) Ve zkratce to vypadá tak, že v současnosti jsme asi 90,- v mínusu. Což není tak hrozné, ale ještě nás čeká výstava v německém Essenu. S tím se tedy pojí jedna důležitá otázka. Rozhodli jsme se ještě zainvestovat cca 10 000 Kč, abychom pro vás mohli

A) Přinést zpravodajství z výstavy her v německém Essenu

B) Nechat si od hodných lidí nakoupit v Essenu aktuální novinky, které bychom pak v pořadu představovali, unboxingovali, recenzovali a tak dále.

Nevíme ale, která varianta je lepší a přijde nám fér, dát vybrat vám. Hlasovat můžete na našich webových stránkách www.deskofobie.cz

Jo a ještě máme jednu aktální... bohužel s námi ukončila spolupráci herna LazerFun Praha, kde jsme měli zřízenou hernu deskovek. V současnosti tedy hledáme nové prostory. Pokud by měl někdo nějaký zajímavý tip, budeme jedině rádi, když nám dá vědět.

Vaše Deskofobie

Deskofobie LIVE 2014
8/12/2014

Deskofobie LIVE 2014

Ještě jedno velké poděkování všem, kteří nás podpořili a přispěli ke vzniku druhé sezóny pořadu Deskofobie.

Série se pomalu blíží ke konci a při této příležitosti proběhne festival deskových her Deskofobie LIVE 2014 v Chotěboři, na který jste všichni srdečně zváni. Ti z Vás, kterým náleží volná vstupenka, mohou  očekávat e-mail s informacemi pro VIP účastníky. Ostatní samozřejmě zveme také a pokud se chtějí o festivalu dozvědět něco více, nechť nasměrují své browsiče na naší doménu www.deskofobie.cz 

Hmotné ceny pro všechny startéry už byly rozeslány, zbývá se jen s Deskofobií vydat do několika soukromých heren, a také stvořit speciální díl pro vás startéry - takové podzimního překvapení :-) 

Na kanálu Deskofobie se můžete těšit i na reportáž z deskoherního veletrhu v německém Essenu, která jak doufáme, bude takovou třešničkou na dortu.

Užijte si přelom léta a držte nám palce i nadále.

Vaše Deskofobie

Souhrn novinek z Deskofobie
3/5/2014

Souhrn novinek z Deskofobie

Velká cena Deskofobie, soutěž o ceny a důležitá informace o odměnách pro všechny naše startéry.

Vážení přátelé!

ještě jednou nám dovolte pozvat vás do pražského Rock Café na zítřejší večer, kde budeme udílet ceny za nejlepší deskové hry minulého roku. Více podrobností včetně zveřejněných nominací naleznete na našich internetových stránkách, budeme moc rádi, pokud se s vámi všemi uvidíme.

Do zítřejšího poledne s námi také můžete soutěžit o deskovku, mrkněte na přiložené video. Na konci najdete zadání, které když vyluštíte, dostenete se do slosování. Šance jsou veliké!

No a teď to nejdůležitejší. Na Velké ceně Deskofobie (která, jak už jsme několikrát zmínili, se uskuteční 6. 3. 2014 od 19h v Rock Café Praha) bude možné si vyzvednout většinu cen, které vám náleží jako odměny za podporu na Startovači. Bohužel stále nemáme k dispozici hru Mafia City, kde se čeká na dotisk, ale vše ostatní bude pro vás připraveno a pokud na akci budete, určitě si nezapomeňte vyzvednout svou placku, podepsanout fotku či Milostný dopis s věnování. Prostě to, co jste si vlastně v rámci Startovače zaplatili.

Všem ostatním, co se na zítřejší akci nemohou dostavit, rozešleme ceny poštou později. Nebojte.

S pozdravem

Vaše Deskofobie

Velká cena Deskofobie za rok 2013
2/14/2014

Velká cena Deskofobie za rok 2013

Deskofobie uděluje ceny za nejlepší hry roku 2013 a vy můžete být u toho! Přijďte vytvořit neopakovatelnou atmosféru slavnostního udílení.

Vážení přátelé,

dovolte nám tímto pozvat vás na Slavnostní udílení cen za nejlepší deskové hry roku 2013: Deskofobie doporučuje, které se uskuteční dne 6. 3. 2014 v prostorách Rock Café Praha (Národní 20, 11000 Praha 1) od 19 hodin. Samotné předávání cen bude trvat zhruba hodinku a následně vás rádi uvítáme v přilehlé galerii, kde bude zábava pokračovat.

Vstupné je díky vaší podpoře na Startovači zcela zdarma. Každý, kdo nás totiž podpořil na Startovači alespoň částkou 199,- má od nás vstupenku zdarma a ta platí jako +1. Tedy pro dvě osoby. Stačí sebe a případně dalšího účastníka vyhlašování přihlásit na našich stránkách, tím se dostanete na oficiální seznam hostů a ve čtvrtek 6. 3. se na vás budeme v Rock Caféčku těšit.

S přátelským pozdravem

Vaše Deskofobie

Petr & Káča & Jeník

 

Odměny pro startovače
1/22/2014

Odměny pro startovače

Postupně zpracováváme odmeny a připravujeme první vlnu balíčků, které budou mířit mezi naše startovače.

Aby vás ale poštovní doručovatel mohl nalézt a předat vám náš Milostný dopis, Mafia City či alespoň placku na hruď - musí znát adresu. U spousty z vás nám bohužel chybí kontakt a tak ještě jednou prosíme, abyste si na startovači doplnili adresu, na kterou vám lze zaslat odměnu.

Moc děkujeme a pevně doufáme, že se vám nová videa od Deskofobie líbí, jste to vy, kdo za tím vším ve skutečnosti stojí :)

 

S přátelským pozdravem

Vaše Deskofobie

Petr & Káča & Jeník

A je to tu!
12/17/2013

A je to tu!

První video z druhé série Deskofobie je venku. Díky vám všem.

Ahoj přátelé!

s radostí přinášíme dlouho očekávanou novinku a to, že Deskofobie rozeběhla druhou sezónu a první video jsme stihli ještě před vánoci. Pro nás je to velká změna, protože díky vám jsme pořídili nejen kvalitní světla, ale například také klíčovací pozadí a profesionální program pro střih. Se vším se ale teprve učíme a bude to chtít nějaký čas, než to zvládem tak, jak bychom si přáli.

Díky všem interním změnám se nová Deskofobie rodila poměrně těžko. V podstatě jsme ji budovali úplně odznova a to i přesto, že řadu změn zvenčí ani nepostřehnete. Už jen změna editačního softwaru nás postavila před nejedno úskalí. Ve výsledku jsme tak celý díl produkovali zhruba týden a nebylo to jednoduché.

Například anglické titulky, které jsou ve videu k dispozici, jsme zvládli připravit jen pro recenzi. Je třeba si uvědomit, že při naší kadenci slov to i tak čítá přes 400 unikátních titulků, které jsme museli připravit, přeložit a následně načasovat zpátky do videa. Jenom to nám zabralo přes tři dny práce a nebýt ohromné pomoci Jirky Slavíka, který se ujmul překladu, nikdy bychom to nedokázali. Nikdy bychom to nedokázali ani bez vás, protože vy jste nás k tomu všemu dotlačili a pomohli nám to realizovat.

Přes svátky budeme dál pracovat, v přípravě je celá řada videí a hlavně chceme dokončit zbrusu nové webové stránky našlapané infromacemi o deskových hrách. No a samozřejmě chceme připravit a rozeslat všechny odměny, které náleží vám - našim startérům.

Zkontrolujte si prosím, zda máte v profilu uvedenou správnou adresu pro zaslání všech odměn. V průběhu ledna se do toho pustíme a rozešlem spoustu dopisů a balíků, tak ať necestují republikou zbytečně. Ale nebojte, o všem vás ještě budeme informovat. Zatím si užijte krásné svátky a pevně doufáme, že vám ježucha naježí taky nějakou tu deskovku pod stromeček.

 

Vaše Deskofobie

Deskofobie a sponzoring od firem
10/23/2013

Deskofobie a sponzoring od firem

Občas se nás ptáte, jak je to s přísunem prostředků od firem, vždyť v první sezóně nás sponzoroval obchod Tomovy hry, tak zda nás bude podporovat i v dalším ročníku. A co vydavatelé her?

No pravda je taková, že obchod se společnskými hrami Tomovy hry byl řadu měsíců náš sponzor a dlouhodobě nás podporoval. Měli jsme od nich zapůjčené některé hry a měli jsme prostor, kde jsme mohli natáčet. Bohužel ekonomická situace není tak příznivá, abychom mohli dostát nějaké větší podpory a hlavně jsme za to v první sezóně neměli mnoho co nabídnout. Ruku na srdce, vždyť jsme jen parta amatérů.

Ke konci první sezóny jsme spolupráci rozvázali a druhá série by se měla natáčet za podpory  obchodu Deskohry.cz, který přislíbil zajištění her do pořadu a za kterým hlavně stojí člověk, kterého dobře znáte z pořadu: Jeník.

Pořad samotný je nezávislý, ale bez podobné podpory by se neobešel. Pokud by za námi nestál nějaký obchod s hrami, neměli bychom krabice, o kterých bychom mohli mluvit, a pořad by se tak přesunul do značně abstraktní roviny.

Podporu nám projevují i vydavatelé her. Už v první sezóně jsme dostali za účelem recenze k dispozici hry jako Studená válka či Terra Mystica od MindOKu či naposledy Zeměplochu od RexHer. Velmi dobré vztahy máme i s BlackFire, Albi, Stragoo, Czech Games Edition či Czech Board Games. Je super, že si třeba můžeme vyzkoušet i hry, které se na náš trh teprve chystají či můžeme vidět, jak se hry lokalizují a jak bude vypadat finální překlad. Dostáváme se tak mnohem hlouběji a to je pro naši práci nesmírně důležité.

Je to jeden z hlavních pilířů, na kterých by měl pořad v budoucnu stát. Doufáme, že díky tomu všemu budeme moci přinášet zajímavé informace z oblasti deskových her a s Vaší přímou podporou to můžeme ještě mnohem dál posunout. Už teď máme na Startovači vybráno takřka 40 000,- což je úžasné a neuvěřitelné zároveň. Díky vám všem!

Nový milník + nové video
10/16/2013

Nový milník + nové video

Připravili jsme pro vás další bonusy, které můžete za podporu Deskofobie získat a hlavně... máme pro vás další video! Videonávod na skvělou hru Myrmes.

Vážení přátelé!

moc Vám všem děkujeme za ohromnou podporu, které se těší náš projekt. V tuto chvíli máme splněno na 384% a odemklo se 11 milníků, které přináší další bonusy a dodatečný materiál pro všechny naše fanoušky. Dlouho jsme přemýšleli, zda nabídnout další milníky, ale už v tento moment jsme se zavázali k takovému množství práce, že asi definitivně vyhlásíme osobní život za přežitek :)

Nakonec jsme ale přecejenom na něco přišli a pevně věříme, že Vás to všechny nadmíru potěší. Pod zámečkem teď najdete celkem tři milníky:

df_lock.png

  • 45 000,- Všichni startéři, kteří přispěli částkou 499,- a vyšší od nás dostanou pozvánku a vstupenku na předávání Velké ceny Deskofobie za rok 2013.
  • 50 000,- Všichni startéři, kteří přispěli částkou 199,- a vyšší od nás dostanou pozvánku a vstupenku na předávání Velké ceny Deskofobie za rok 2013. Vstupenky na tuto akci nebudou běžně v prodeji a nebude je možno získat jinou cestou!
  • 70 000,- Speciál z velké výstavy deskových her v zahraničí - GenCon 2014.

Už teď je jasné, že začátkem příštího roku uspořádáme větší akci, na které slavnostně předáme ceny za nejlepší hry v uplynulém roce. A koho jiného bysme na takové akci chtěli mít, než Vás! Při překročení hranice 45 000,- tedy rozdáme všem startérům, kteřé nás podpořili částkou 499,- a vyšší jeden lístek na akci a bude mám velkou ctí, osobně Vám poděkovat.

Pokud by se ale vybrala vyšší částka, pozveme mnohem více lidí z řad našich podporovatelů a hlavně se z celé akce stane exkluzivní záležitost. Lístky nebudou běžně v prodeji a vše bude uspořádané přímo a jen pro Vás.

Jako poslední milník zůstává náš vlhký sen a to výstava GenCon :) Zda to vyjde či ne, se neodvažujeme odhadnout, ale podpora, kterou jste nám do teď věnovali - je přímo úžasná. A sluší se ještě jednou poděkovat.

Jako malý bonus najdete u této novinky videonávod na super eurohru Myrmes, je to náš první pokus, kdy hledáme cestu, jak videonávody dělat. V přípravě jsou další, od malých her typu Martian Dice či velkých pecek typu Zombicide. Tak zůstaňte s námi!

Petr & Káča & Jeník

Poděkovaní za první týden + video BioShock Unboxing
10/7/2013

Poděkovaní za první týden + video BioShock Unboxing

Náš projekt se rozeběhl a zde je pár pocitů, které z toho zatím máme. V unboxing videu vám pak ukážeme jednu z deskoherních novinek - hru BioShock Infinite: The Siege of Columbia.

Vážení přátelé,

máme za sebou první týden běhu našeho projektu a to je velmi příhodný okamžik k bilancování. Za těch pár dní se nám podařílo vybrat takřka trojnásobek částky, ve kterou jsme doufali a ke které se upínaly naše sny. Je to zvláštní pocit, asi jako když si přejete jako teenager pod stromeček skateboard a místo toho dostane osobní automobil. Najednou nemáte co říct, protože ohromení vám ukradne všechna slova.

Druhá vlna pocitů, která vás neprodleně zaplaví, je naláhavý pocit odpovědnosti. Čekali jsme, že budeme sbírat rozpočet postupně a po malých částkách - tu stovku tu dvě. Místo toho spousta z vás neváhala nás podpořit v tisících a to na nás klade ohromný závazek. Dělat naší praci co nejlépe dovedeme.

Vybranou částku zatím nemáme fyzicky v ruce, projekt bude ještě dlouho běžet, ale dovolili jsme si koupit pár světěl, abychom se s nimi naučili manipulovat a hlavně si mohli už v lepších podmínkách vyzkoušet, jak se nám bude pracovat.

V průběhu kampaně se odemkla už řada bonusů včetně řady speciálních videí. O víkendu jsme si zkusili první z nich: oblíbené unboxing jednohubky. Na náš pokus se můžete podívat už teď, jedná se o rozbalení v současnosti velmi diskutované hry BioShock Infinite: The Siege of Columbia.

Všem děkujeme za podporu!

Petr & Káča & Jeník

ReachedCZK 52,519(525%)

525%
CZK 10,000requested
105contributors
Contribute

project authorDeskofobie

Rewards

CZK 49Deskofobik

Poděkování na našem FaceBooku a webových stránkách.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 99Od nás pro vás

Exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 199Celebrity

Podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 499Diktátor

Možnost zvolit si jednu libovolnou hru na recenzi v pořadu + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 499Stahovač

Odkazy na stažení všech dílů druhé sezóny Deskofobie v HD kvalitě, tak jak budou vycházet + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 499Deskofobik LIVE

Plný lístek na festival Deskofobie LIVE 2014 + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 499Milostný dopis

Hra Milostný dopis s osobním věnováním Deskofobie + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 999VIP divák

Exkluzivní díl pořadu vyrobený pouze pro VIP diváky + odkazy na stažení všech dílů druhé sezóny Deskofobie v HD kvalitě, tak jak budou vycházet + plný lístek na festival Deskofobie LIVE 2014 + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,499Mafia City signed

Hra Mafia City v českém jazyce s věnováním Deskofobie a podpisem autora hry Petra Bělíka! A samozřejmě také všechny předchozí neomezené odměny.

Number of available rewards: 3/10

Reward unavailable

CZK 1,999Já jsem Deskofobie

Pozvání na natáčení jednoho pořadu, přímá účast před kamerou + všechny předchozí neomezené odměny.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 2,499Soukromá Deskofobie

Pozvání na herní večer s vybranou hrou (deskovka, párty, žetonky či RPG). Deskofobie vybere a zajistí po dohodě hru, vysvětlí pravidla. Majitel odměny si může vzít doprovod jedné osoby. Místo akce Praha/Kolín, případně dle předchozí domluvy. A samozřejmě dostanete všechny předchozí neomezené odměny.

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable