startovac_tit.jpg

Deskofobie (druhá série) Hry & Apps

Oblíbený pořad o deskových hrách tvořený hráči pro hráče vstupuje do druhé série a dává divákům přímou možnost, jak ho ovlivnit.

Deskofobie (druhá série)

ReachedCZK 52,519(525%)

525%
CZK 10,000requested
105contributors
ContributeRewards

Kdo jsme

Deskofobie je internetový pořad, který vznikl 18. 9. 2012 a od té doby pravidelně vychází na svém YouTube kanále každé druhé úterý. Pořad je koncipovaný jako ucelené zpravodajství o novinkách ze světa deskových her. V první části Petr, Jeník a Káča představují hry, které právě vycházení nejen u nás, ale i na světových trzích. V druhé části je vždy recenzována jedna z novinek. Formát pořadu se průběžně měnil a vyvíjel, v uplynulém roce Deskofobie publikovala i několik speciálů, v rámci kterých se věnovala nejlepším hrám roku, závodním hrám a podobně.

Pár posledních dílů pořadu

startovac_1.jpg

Deskofobie byla a je amatérský pořad, který vzniká z nadšení pro deskové hry. Přesto - nebo možná právě proto - má nečekaný úspěch. V současnosti se průměrná sledovanost jednoho dílu pohybuje okolo 1000 diváků a pořad sbírá pozitivní ohlasy na mnoha místech. Od prvních dílů prošla Deskofobie rapidním vývojem a vyprofilovala se jako jediný a unikátní pořad o deskových hrách na českém trhu. Její přínos oceňují i vydavatelé, kteří všichni v současnosti s Deskofobii spoupracují a to i přesto, že pořad i nadále zůstává nezávislý a v podstatě amatérský.

Data k 26. září 2013

 • 376 odběratelů na YouTube
 • 30 publikovaných videí
 • 33 331 shlédnutí videjí
 • 953 fanoušků na FaceBooku 

Deskofobie Live (27. - 29. 9. 2013 Chotěboř)

Na závěr první série pořadu jsme uspořádali velký festival deskových her, kterého se účastnili všechny velké firmy z oboru. Byl to víkend plný hraní deskovek, seminářů, turnajů a přednášek. Hlavně to ale byla oslava prvního roku fungování Deskofobie a možnost potkat se se všemi našimi fanoušky.

startovac_5.jpg

Na co potřebujeme peníze?

Je to jednoduché... abychom mohli udělat Deskofobii lepší! Věříme, že pořad má větší potenciál a že by šel nakopnout na novou úroveň. Pokud tento projekt zklame, nic se v podstatě nestane a Deskofobie pobeží dál tak, jak jste zvyklý a my se i nadále budeme snažit dělat pořad nejlépe jak dokážeme, pokud nás ale podpoříte, budeme moci zainvestovat některé z následujících věcí:

 • Studiová světla (reflekory) na nasvícení scény
 • Mikrofony pro lepší zachytávání mluveného slova
 • Vhodné pozadí, plátno na stůl
 • Přebudování našich webových stránek (respektive vybudování)
 • Speciály z velkých výstav
 • Větší a lepší festival Deskofobie Live 2014
 • Speciální hosté, unikátní hry, anglické titulky a častější aktualizace YT kanálu.

startovac_2.jpg

Milníky na naší cestě

Deskofobie poběží dál nezávisle na výsledku tohoto projektu, ale v případě neúspěchu se zaměříme spíše na vypilování stávající podoby pořadu tak, aby byl méně ekonomicky a časově náročný na výrobu. V současnosti nás výroba jedné sezóny (cca 25 dílů) stojí okolo 25 000,- a stovek hodin práce. S vaší podporou to ale můžeme zvládnout a navíc... se posunout na další milník.

df_unlock.png

 • 10 000,- Zafinancování projektu, hurá! Další sezóna poběží na plný pecky a můžem přikoupit i nějaké drobné technické vybavení.
 • 12 500,- Na recenzi vám dáme vždy vybrat ze dvou aktuálních her, sami si zvolíte kterou v pořadu podrobíme rozboru.
 • 15 000,- Můžem výrazně posunout naše technické vybavení, v rozpočtu navíc zbydou peníze i na nějaký náročnější díl. Velká cena Deskofobie včetně reprezentativního vyhlášení výsledků? Yes, please.
 • 17 500,- Přebudujeme webové stránky Deskofobie, zahrneme novinky, diskuzní fórum a další.
 • 20 000,- Na našem YT kanále začneme pravidelně publikovat unboxing videa.
 • 22 500,- Speciál z velké výstavy deskových her v zahraničí - Essen 2014.
 • 25 000,- Na našem YT kanále začneme pravidelně publikovat videonávody na deskové hry.
 • 27 500,- Deskofobie Live 2014 bude mít o dva dny navíc. Připravíme pro vás program, turnaje, hraní a spoustu dalšího od čtvrtka do neděle.
 • 30 000,- Pro každý díl pořadu vyrobíme anglické titulky.
 • 32 500,- Všechny vstupenky na festival Deskofobie Live 2014 rozdané v rámci Startovače budou VIP (přednostní právo na ubytování v budově festivalu, rezervovaná místa v první řadě na přednáškách a další)
 • 35 000,- Velká cena Deskofobie za rok 2013 se bude předávat na slavnostním galavečeru s doprovodným programem a hosty.
 • 45 000,- Všichni startéři, kteří přispěli částkou 499,- a vyšší od nás dostanou pozvánku a vstupenku na předávání Velké ceny Deskofobie za rok 2013.
 • 50 000,- Všichni startéři, kteří přispěli částkou 199,- a vyšší od nás dostanou pozvánku a vstupenku na předávání Velké ceny Deskofobie za rok 2013. Vstupenky na tuto akci nebudou běžně v prodeji a nebude je možno získat jinou cestou!

df_lock.png

 • 70 000,- Speciál z velké výstavy deskových her v zahraničí - GenCon 2014.

každý milník obsahuje předchozí odemčené kroky!

 

ReachedCZK 52,519(525%)

525%
CZK 10,000requested
105contributors
Contribute

project authorDeskofobie

Rewards

CZK 49Deskofobik

Poděkování na našem FaceBooku a webových stránkách.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 99Od nás pro vás

Exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 199Celebrity

Podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 499Diktátor

Možnost zvolit si jednu libovolnou hru na recenzi v pořadu + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 499Stahovač

Odkazy na stažení všech dílů druhé sezóny Deskofobie v HD kvalitě, tak jak budou vycházet + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 499Deskofobik LIVE

Plný lístek na festival Deskofobie LIVE 2014 + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 499Milostný dopis

Hra Milostný dopis s osobním věnováním Deskofobie + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 999VIP divák

Exkluzivní díl pořadu vyrobený pouze pro VIP diváky + odkazy na stažení všech dílů druhé sezóny Deskofobie v HD kvalitě, tak jak budou vycházet + plný lístek na festival Deskofobie LIVE 2014 + podepsaná fotografie + exkluzivní video s poděkováním celého týmu Deskofobie + nesmrtelné místo v titulcích druhé série + placka na hruď s logem Deskofobie.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,499Mafia City signed

Hra Mafia City v českém jazyce s věnováním Deskofobie a podpisem autora hry Petra Bělíka! A samozřejmě také všechny předchozí neomezené odměny.

Number of available rewards: 3/10

Reward unavailable

CZK 1,999Já jsem Deskofobie

Pozvání na natáčení jednoho pořadu, přímá účast před kamerou + všechny předchozí neomezené odměny.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 2,499Soukromá Deskofobie

Pozvání na herní večer s vybranou hrou (deskovka, párty, žetonky či RPG). Deskofobie vybere a zajistí po dohodě hru, vysvětlí pravidla. Majitel odměny si může vzít doprovod jedné osoby. Místo akce Praha/Kolín, případně dle předchozí domluvy. A samozřejmě dostanete všechny předchozí neomezené odměny.

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable