dese.jpg

Deše: Už je mi do tance Hudba

Kapela Deše vydává po mnoha letech své druhé album autorsky zpracovaných žalmů.

Deše: Už je mi do tance

ReachedCZK 51,950(104%)

104%
CZK 50,000requested
81contributors
ContributeRewards

 

Tentokrát jsme se hudebně inspirovali nejen v klezmeru, folku a spirituálech, ale i v latinskoamerických rytmech a jinde, nicméně všechno teď vyzradit nemůžu. Žalmy jsou staré až tři tisíce let, naše zpracování jsou naproti tomu docela mladá, i když si v šuplíku musela počkat nějakých deset patnáct roků, než se naše kapelní potomstvo jakž takž stabilizovalo a nepotřebuje pořád mléko, plíny, hlídat od tatínka, viset na mamince, v noci spát doma a ne na zkouškách a tak podobně.

 

Proč člověk jako dvacátník začne zhudebňovat žalmy, když se zrovna v tomhle věku dá dělat poměrně dost pochopitelnějších věcí? Není to úplně veselý příběh, souvisí s dvouletou nemožností se hýbat a někdy vám ho třeba povím. Ale mělo to šťastný konec. 

 

Součástí tohohle šťastného konce bylo, že jsem oslovila zpěváka Honzu, se kterým se znám v podstatě z kočárku, kytaristu Vaška, kterého jsem měla kdysi dávno na starosti coby jeho táborová vedoucí na Vlčici, a multiinstrumentalistku Pavlu, což byla asi před dvaceti lety moje šéfová v Multikulturním centru. Ještě k nám osud odněkud přivál klarinetistu Filipa a společně s dalšími jsme v roce 2008 nahráli první album Před tváří andělů. Snažili jsme se i další roky hrát, co to šlo, album jsme úspěšně rozdistribuovali, v hitparádě Rádia Proglas jednou předběhli  Dana Bártu,  ale jak přibývaly ony kapelní děti a hypotéky, času a energie na hraní ubývalo. Před dvěma lety  jsme se tedy konečně zresuscitovali, a to díky zpěvačce Lucce, se kterou jsme se potkaly náhodou na nádraží v Řevnicích, a Filipovi, který k nám zavítal, když jsme hledali basáka, a nejenže zůstal, protože jsme prý milí, ale začal vytahovat další a další nástroje, na které je schopen hrát. 

 

Na albu Už je mi do tance se můžete těšit na 15 žalmů, malou ukázku několika z nich si poslechněte v našem klipu. 

 

Vybranou částku použijeme na zaplacení části výrobního procesu včetně nahrávacího studia, fotografa, grafického návrhu a výroby klipu. Na některé položky už jsme - vzhledem k načasování -museli leccos vybrat z našich domácích prasátek, která teď poněkud neklidně pokvikávají..., 

 

Album představíme 17. 3. 2019 v 17h v Praze na Habrovce (sál kostela Sv. Františka z Assisi, U Habrovky 66/2, Praha 4). Další koncerty budou následovat, takže na Habrovku doražte, ale ne všichni, ať se vejdeme... 

 

Za Deše se na vás těší 

Klára Jíchová

 

A ještě si přečtěte, co nám a o nás napsal Slávek Klecandr z Oborohu, jehož zpracování žalmů se v českých a moravských krajích poslouchá a zpívá aspoň třicet let:

 

 

"Kdosi řekl, že původní hudební podoba žalmů, tak jak je hrál a zpíval starý Izrael, se nedochovala proto, aby zůstala po staletí na celém světě lidem možnost uchopit je a hrát a zpívat po svém. Kapela Kláry Jíchové se těchto tisíce let starých - a přesto stále podivuhodně živých - textů zhostila po svém a přispěla nepřeslechnutelně svým barevným kamínkem do mozaiky pěkně rozlehlé hudební mapy s jediným ukazatelem směru cesty, na jejímž začátku i konci je biblický žalm."

 

 

ReachedCZK 51,950(104%)

104%
CZK 50,000requested
81contributors
Contribute

project authorKlára Jíchová

Rewards

CZK 100pozdrav od kapely

Česká pošta mi doručí pozdrav od kapely. Bude barevný a podepsaný a hlavně ho najdu v opravdické 3D poštovní schránce.

Number of available rewards: 97/100

Reward unavailable

CZK 250album Už je mi do tance

Přeji si album Už je mi do tance, které si převezmu osobně, nejlépe na koncertě 17.3. 2019 v Praze na Habrovce.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300album Už je mi do tance poštou

Přeji si album Už je mi do tance, které dostanu v bezpečné obálce (takové té s bublinkami) poštou až domů.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500album Už je mi do tance pro sponzora

Přeji si být malým sponzorem kapely a album Už je mi do tance převezmu osobně nebo mi bude doručeno poštou. Ale hlavně bude s osobním věnováním a podepsané.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550obě naše alba

K albu Už je mi do tance si přeji i jedenáctileté album Před tváří andělů. Musím být rychlý, protože zbývá jen pár kousků.

Number of available rewards: 0/15

Reward unavailable

CZK 550obě naše alba

Skvělá zpráva! V garáži u mých rodičů byla nalezena zaprášená krabice a v ní ještě jedna várka našich Před tváří andělů!!! Bereme s sebou na koncert na Habrovku nebo vám pošleme poštou.

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 1,000Velký sponzor kapely

Přeji si být velkým sponzorem kapely a nic za to nechci. Ale my vám rádi pošleme naše album a veřejně poděkujeme, když vám to nebude proti mysli.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Anděl strážný kapely

Přeji si být andělem strážným kapely a nic za to nechci. I když vlastně album Už je mi do tance by mi udělalo radost...

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000koncert Praha a střední Čechy

Přeji si být sponzorem koncertu v Praze nebo středních Čechách v místě, které si vyberu.

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 8,000koncert Morava, Slezko a zbytek Čech

Přeji si být sponzorem koncertu jinde po republice v místě, které si vyberu.

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable