DŠG 2019 foto Michal Sváček, MAFRA 1 - malá.jpg

Der Šenster Gob ve studiu i v minulosti =2 nová CD Hudba

Konečně CD z pořádného studia! Málo? Tak navíc ještě dosud neslýchaný a nově vydaný parádní živák z roku 2016 z brněnské Zastávky! Takže nekupto.

5/3/2020

Tisíceré díky!!!

Drazí přátelé, VELICE VÁM DĚKUJEME ZA VŠECHNY VAŠE PŘÍSPĚVKY!

Díky vám vyjdou nejenom obě parádní cédéčka, ke kterým už pečlivě dokončujeme grafiku obalů, ale i nevídaný klip, na který se (když pámbů dá) chystáme už teď v květnu!

Hned jak bude elektronický obal hotový, rozešleme vám mp3ky, pak hned pošleme do lisovny obě cédéčka. Kdo jste objednal lekci na hudební nástroj, koncert apod., napište nám prosím, jaký termín by se vám hodil.

Přejeme vám všem pevné zdraví a těšíme se na viděnou!

PS: A bacha, možná už si brzo zase někde zahrajem (pod širým nebem), dáme včas vědět na Facebooku!

4/25/2020

Kamil

v nahrávacím studiu

 

My se tu pyšníme, že vydáváme nové album, které je konečně nahrané v pořádném studiu, ale vlastně jsme nic neřekli o tom studiu. Tak to takhle byl jeden Kamil, který zvučí například v Kaštanu (kde je vždycky super zvuk), a ten si koupil na venkově chalupu, v ní postavil ještě jednu menší chalupu (to kvůli odhlučnění), která je úplně šišatá a roztomile rozčepýřená klacky, co trčí ze stěn atp. (to kvůli akustice), navezl tam spoustu děsně drahýho vybavení a zřídil studio Aluna, kde nahrávali takoví velikáni jako Jakub Cermaque, Bára Zmeková, Dalibor  Zíta nebo ještě i další lidi, co ani neznáme, jak jsou slavní. A pak i Der Šenster Gob.

_20191117_163919.jpg

4/20/2020

Kuba

Šulík

 

Na novém albu Dža mange hop využil Der Šenster Gob poprvé v historii i jiné perkuse než blbě ozvučenou kytaru a plácání do basy, když několik písní hraných v různých nástrojových sestavách doprovodil na perkuse, ba i opravdovou bicí soupravu fenomenální Kuba Šulík. Kuba Šulík, to je divadelník, výtvarník, řezbář, akvarelista a další věci, leč mimo jiné také veleschopný a citlivý bubeník několika spřátelených kapel, který ovládá dokonce i starožidovskou hru na rytmické kosti.

Zarezervujte si včas tu jedinečnou poslýchanou, potěšte se s námi, resp. pomozte nám potěšit svět. Startovačová kampaň je v půli a ještě jsou před námi zářné cíle v jejím naplňování. Sdílejte a milujte a mějte se pěkně, zejména s námi.

_20191115_180659.jpg

4/17/2020

Těch nástrojů!

A navíc s tajnými o nich informacemi!

 

V pochvalném popisu obou nových alb se honosíme dvanácti nástroji. Teď se nám podařilo napočítat dokonce sedmnáct. A ke každému přidáváme i zajímavost. Tak hele, co všechno můžete mít doma otištěné v jedničkách a nulách!

(a pozor, je to podle abecedy)

 

Akordeon – co je červený, protože zelený tam tehdy neměli

Baskřídlovka – z pozůstalosti po šumaři z půdy v Sudetech, vyměněná za tabulku čokolády

Bicí souprava – takový to, jak se za tím sedí a dělá se bum

Cimbál – co na něj Adam čekal asi tak pět let, než mu ho pan Holiš vyrobí, a potom ho přivezli s Vojtěchem a stavili se cestou u Tomáše Hubáčka ve Štramberku

Darbuka – která náhodou byla ve studiu anebo si ji možná Kuba vzal z domu

Flétna – z které když se ponechá jenom hlavice, dovede na ni Jiří zahrát progresivní jazzové sólo

Housle – Anežky rodinné, co mají hmatník přilepený vteřiňákem a dolaďovače z ryzího zlata

Housle – Martinovy nové, co si na ně půjčil od svojí cimbálky a už to možná splatil anebo skoro už

Klarinet – sestavený ze dvou různých klarinetů, přičemž nepoužité díly jsou průběžně v opravě

Konev na mlíko – která je tradiční perkusí u maďarských umcaprcistů

Kontrabas – zelený, co si ho postavil Vojtěch, aby se mohl založit Der Šenster Gob

Kontrabas – Janův, co ho Jan koupil vod Cigána, což podle pověry přináší štěstí (viz Kurfürst, P.:Hudební nástroje, takový ty tlustý žlutý)

Kytara – Janova stará, co ji Jan našel na stěně v Hurdálkově chýši jedové a vyměnil za horší

Kytara – Janova nová (ve skutečnosti stará německá), co ji s Vojtěchem našli v bazaru

Kytara se šišatou dírou – kterou vynalezl Ital, vyráběla se v Paříži a Grégoire si ji koupil od Furcha

Saxofon tenorový – který nemá lak, ale zato má mech nebo nějakou takovou zelenou vrstvu, jež jej pokrývá a Matějovi se to líbí

Tuba – Vojtěchova třetí tuba. První stála 350 korun a nehrála, druhá 1000 korun a bučela jako kravička a tahle třetí byla za 2500 a dá se v nouzi použít místo tuby

 

4/14/2020

Grégoire

hrál s námi na gypsy kytaru a zpíval francouzsky

 

Na novém živáku z Brna můžete hned na počátku slyšet francouzšitnu. A taky je tam sólo na kytaru se šišatou dírou. Za tím stojí (sedí) host živáku Grégoire Brun z kapely Les Gars d'en Bas. Grégoire studoval hudební vědu a kontrabas v Rennes, potom VOŠ J.Ježka a HAMU v Praze, a nebýt viru, studoval by teď kontrabas v Římě, a nejen tam zavřenej doma vyhrával na balkoně. Jo, a Grégoire má taky rád večírky a Zastávku v Brně, tak tam tehdy jel s námi obohatit koncert o gypsy swing a kule svojí hry.

_DSC1762.jpg

4/11/2020

Adam

hrál s námi na cimbál!

 

Všimli jste si v ukázce, že máme na albu Dža mange hop v některých písničkách i cimbál? Cimbál je totiž náramný instrument, který se hodí k většině toho, co hrajeme. Ale Der Šenster Gob přeci nemá cimbál! Má však kamaráda Adama, který je zdatným cimbalistou. Začal před drahnými lety coby malý folklorista a během studií v Kroměříži a Ostravě přičichl k různým hudebním stylům, a to i těm, kde cimbál nebývá zcela běžným. Tak jsme tuze rádi, že si na nás udělal čas a nahrál nám něco, co si na běžných koncertech neužijeme. A vy taky ne. Ale na cédéčku jo. A vy taky jo.

20200120_111101.jpg

4/8/2020

Design obalu

Dža mange hop!

 

Obal CD Dža mange hop, kterýmu se točí kolečka, právě dokončuje Patrik, jenž studuje animaci na Umprum a věnuje se plakátu, grafice a vlastní hudební tvorbě. Pokud si tedy od nás zjednáte verzi alba v papírovém obalu, bude to vypadat nějak takhle.

gif.gif

Historie Der Šenster Gob v populárně naučném pdf!
4/4/2020

Historie Der Šenster Gob v populárně naučném pdf!

Počtěte si, jak to bylo od počátku až k dnešku, a učiňte si představu, co asi bude na kompletní diskografii DŠG.

 

Den 3.: DER ŠENSTER GOB OD POČÁTKU K DNEŠKU se jmenuje nová brožura, kterou jsme vám přichystali pro domácí pobavení i osvětu. Jednou z odměn zde totiž je i všech sedm alb, kterými se Der Šenster Gob kdy prezentoval, leč leckdo si nemusí pamatovat, jak šel čas. A je to i s obrázky! Jo a moc díky, že nás podporujete. Už máme krásných 19%. Tak tohle je odměna navíc.

ReachedCZK 53,618(105%)

105%
CZK 51,000requested
90contributors
Contribute

project authorDer Šenster Gob

Rewards

CZK 112Hodně zdraví! / Stay healthy!

Tfuj tfuj tfuj (jako že budete děsně zdraví, když nám dáte tohle magický číslo) This magic number will assure you great health forever. But after you give this amount of money to us, you'll also have to spit twelve times over your left shoulder.

Expected delivery of the reward: April 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 201Vstup na křest a panáček s námi zdarma

Věříte, že bude křest dvou CD naráz? My taky. A až se to stane, bude třeba myslit zejména na budoucí zdraví, takže první kořalka je na nás. Get free entry to the release party of these two new albums! Plus you will get a pálenka welcome drink, because, as we all know, we'll have to take very good care of our health from now on.

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 9/20

Reward unavailable

CZK 249Nové živé CD v hmatatelné podobě / Live CD

Chcete vědět, jak zní jeden z našich nejlepších koncertů, který se po třech letech dostává profesionálně smíchaný na světlo světa? A chcete si při jeho poslechu hladit obal, který chystají vyhlášené výtvarnice v několika státech Evropy? Pakliže ano, tlačte čudlík u této odměny. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! Do you want to hear the recording of one of our best concerts that we made three years ago, and do you want to hold it in your hands, while looking at the wonderful album art, made by artists from several European countries? Get the live album+mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 999/1000

Reward unavailable

CZK 289Nové studiové CD v hmatatelné podobě / Studio CD

Chcete se potěšit s naším novým studiovým CD? A chcete si při jeho poslechu hladit obal, který chystá vyhlášené výtvarnické duo v různých regionech Česka? Pakliže ano, tlačte čudlík u této odměny. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! Do you want to hold our new studio album in your own hands and caress it's pretty package made by a skilled artist duo? Get the studio album+mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 994/1000

Reward unavailable

CZK 299Obě nová alba v mp3 / Both new albums in mp3

Rozptylte se v bezkontaktní době juchandou plnou vycizelovaných frekvencí i kontaktu. Dodáme nejen čistý zvuk, drahý mikrofony, spoustu nástrojů, odhlučňovací dveře a na pozadí toho všeho hudbu tak, jak se to nahrálo a smíchalo tuto zimu, ale taky tleskání, smích, dupání, výskání, kolektivní opilost a radost a na pozadí toho všeho hudbu tak, jak se to celé skutečně stalo před třemi lety. A není to ani drahý! Cheer yourselves up with the beautiful sounds and atmospheres recorded on our new studio album, and then teleport yourselves into the full-packed café with our live recording. Good deal!

Expected delivery of the reward: April 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 399Obě nová CD v hmatatelné podobě / Both new CDs+mp3

Chcete se potěšit živelností i čistotou obou našich nových CD, ale dbáte také na vizuální zpracování a hmatatelné provedení? Nebylo by duše bez těla, a proto množina výtvarnic a výtvarníků v různých regionech různých států EU chystá obaly nových CD Der Šenster Gob. Chcete-li je obě i s tímto úžasným obalem, tlačte čudlík u této odměny. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! Get both our new albums on CDs, in their beautiful paper packages made by artists from various parts of Europe! Plus you will receive them now in mp3 as well!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 977/1000

Reward unavailable

CZK 449Vstup na křest, panáček + obě nová CD v mp3

Kombinace hmotného i nehmotného k prvotní potěše duše a druhotné potěše těla! Věc se má tak, že velmi záhy vám dodáme obě nová CD v mp3, a to aniž bychom se s vámi setkali, a potom, časem vás pozveme na křest a na něm na panáčka, aniž bychom vám co poslali. Get free entry to our album release party, plus homemade pálenka welcome drink, and our new albums in mp3.

Expected delivery of the reward: April 2120

Number of available rewards: 46/50

Reward unavailable

CZK 549Vstup na křest, panáček + obě nová CD v hmat. pod.

Nejhmotnější kombo! Až člověk zvítězí nad neznámou silou, pozveme vás na křest obou CD, tam vás rovnou napojíme panáčkem a ještě vám vtiskneme v každou dlaň jedno nové CD, každé jiné. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! This is the most physical combo! When humanity is victorious over the unknown evil power, we will invite you for our album release party, and just after you enter, you will get a shot of homemade pálenka as a welcome drink, plus the two new CDs. Also you will receive them now in mp3s as well!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 30/39

Reward unavailable

CZK 589Všech 7 alb Der Šenster Gob v mp3 / 7 albums mp3

Vzpomínáte? Jestli jo, tak se divíme. Za směšných necelých šest kil od nás dostanete v mp3 tohle všechno. A něco z toho je i srandovní. 2012 Festilhouët live (Urgob) 2012 Der Šenster Gob (Urgob) 2013 Der Šenster Gob + Dála 2013 Der Šenster Gob live in Brno 2015 Koláče 2016/2020 nový živák z Brna 2020 Dža mange hop Get all the DŠG recordings! Some of them are actually funny...

Expected delivery of the reward: April 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5994 poslední CD v hmatatelné podobě / 4 CDs

Jste ručičkáři a máte rádi hmotno? Pak vám dodáme v papírových obalech na kulatých umělohmotných nosičích poslední čtyři CD. Dvě ta nová a dvě ta předtím. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! Do you like to touch stuff and look at nice images printed on paper? Get four of our albums on CDs. The two new ones and the two a slightly older ones. Plus you will recieve them now in mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 97/100

Reward unavailable

CZK 6991 rada do života + obě nová CD / Life advice + CDs

My jsme toho už spolu hodně zažili. Pokud jste toho zažili méně (anebo i v jiných případech) vás můžeme vyslechnout, zamyslet se a dát vám jednu radu do života. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! We have been through a lot together. If you have been through a little less, or if you just need a life advice, we can listen to your problem and give you an advice. Also we will give you both our new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 799Filosofická rozprava délky 20 minut + obě nová CD

V jednom celostátním periodiku o nás napsali, že na cestách obvykle vedeme filosofické rozpravy. Napsali to proto, že jsme jim to řekli. My to totiž děláme. Laicky. Protože co je vlastně filosofie? Chcete-li, za odměnu si s vámi po nějakém koncertě nebo skypu zafilosofujeme. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! On our long journeys in the green caravan, we often have very sophisticated philosophical discussions. We can have one with you as well, after a concert, or on Skype or whatever. Also we will give you both our new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2120

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 1,190Pojednání o pivu se sládkem Jiřím + obě nová CD

Víte, proč oficiálně zaniklo původní trio, které se dnes nově jmenuje Urgob? Protože flétnista Jiří začal studovat pivovarnictví. Dnes se mu věnuje a tuze v něm vyniká. Proto vám může vyložit úvod do světa pivních stylů, a to i s ochutnávkami. Ležáky, chmelený piva, silný stouty, kyselý piva, spontánní kvašení a taky výroba a senzorika a historie. Kdybyste se během hodinového posezení chtěli zeptat na cokoli o pivu a dostat odpověď stejně nesmělou jako erudovanou a stírací, směle do toho. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! Expert talk about beer (CZ only) + CDs

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 1,490Lekce na hudební nástroj + obě nová CD/ Lesson+CDs

Chcete umět na některý hudební nástroj tak jako my? Tím neříkáme, že na ně umíme dobře, jen aby bylo jasno. Ale kdyby vám to tak stačilo, tak my vám to během hodiny komplet vysvětlíme. Stačí si jen vybrat. A abyste měli s čím procvičovat, dáme vám navíc i obě nová CD v mp3 i opravdická. Do you want to be able to play music instruments like we do? (We are not trying to say that we play any good.) Get a very thorough instrument lesson from one of us. Plus you will get both our new CDs + mp3s, so you can practise with them.

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 10/12

Reward unavailable

CZK 2,390VIP exkurse do karavanu s občerstvením + obě CD

My jsme ta kapela, co pořád o sobě šíří, že cestuje po světě v romantickém zeleném karavanu. Pokud jste v něm náhodou ještě nebyli, tak my vás tam pozveme a ještě vás něčím pohostíme. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! We are the band that always travels with their beautiful green caravan. Have you already seen it from inside? If not, come for a visit, and get hosted by the caravan's inhabitants. Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 7/7

Reward unavailable

CZK 4,990Píseň speciálně pro vás + obě CD / Song for you

My sice hrajeme world music, ale umíme i psát písničky (trochu). Takže, pokud na nás budete táákhle hodný, napíšeme pro Vás píseň na míru. Stačí když nám dáte pět klíčových slov, která by se měla objevit v textu, a my pro Vás v našich tajných kuchyních uvaříme něco, co jste ještě neslyšeli, a pošleme vám nahrávku. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! This band plays world music, but we are also able to write songs (a bit). So, if you give us five key words, that should appear in the song, we can cook something special for you! Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 6,990Koncert varianty Urgob + obě CD/Urgob concert+CDs

Chcete tříčlenné trio, co vydá za sta? Pak si objednejte původní sestavu Der Šenster Gob dnes zvanou Urgob (=Pradárek), která vám zahraje leccos, ovšem zejména vesele. Svatby, pohřby, narozeniny, koncerty, veselice, zbytečné hraní, to všechno lze. Možno kdekoliv v ČR, pokud Vám nevadí přihodit nám na jízdenku nebo naftu. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! Do you want to hear a concert of three people who sound like three hundred? Invite our Urgob trio, the first and original formation of this band. Travel costs not included. Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 9,990Koncert Der Šenster Gob + obě CD / Concert + CDs

Pozvěte si nás a zahrajeme vám s chutí kdekoli, kde budete a budeme chtít. Chcete propagovat svou novou extremistickou stranu nebo naštvat sousedy? Tak to ne. Ale jinak rádi přijedeme leckam a učiníme koncert. Možno kdekoliv v ČR, pokud Vám nevadí přihodit nám na jízdenku nebo naftu. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! We will happily come to play for you wherever you want. Except if you want to use us to support your new extremist political party or make your neighbours angry.. Travel costs not included. Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 29,900Kontrabas + obě nová CD/ Double bass + CDs

Chcete, abychom už nehráli, nebo aspoň ne na basu? Chcete mít na nás vzpomínku, až umřem? Pořiďte si tu žlutou basu, co je hned na tom obrázku nahoře. Možná vám i řekneme, co je napsáno zevnitř na její přední desce. Anebo ne. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! Get the beautiful yellow homemade double bass, which you can see in the picture above. Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2120

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable