DŠG 2019 foto Michal Sváček, MAFRA 1 - malá.jpg

Der Šenster Gob ve studiu i v minulosti =2 nová CD Hudba

Konečně CD z pořádného studia! Málo? Tak navíc ještě dosud neslýchaný a nově vydaný parádní živák z roku 2016 z brněnské Zastávky! Takže nekupto.

Der Šenster Gob ve studiu i v minulosti =2 nová CD

ReachedCZK 53,618(105%)

105%
CZK 51,000requested
90contributors
ContributeRewards

For English see below ↓

OCHUTNÁVKY Z CD "DŽA MANGE HOP" ZDE!

OCHUTNÁVKY Z CD "ZASTÁVKA" ZDE!

Der Šenster Gob (to je taková ta čtyřčlenná pražská akustická kapela, která hraje romskou, židovskou a všelijakou jinou lidovou hudbu) byl poprvé v opravdickém studiu a nahrál jak se sluší a patří pořádnou studiovou desku! Jsou na ní speciální hosté na různé nástroje, jsou tam i písničky v sestavě původního tria s flétnistou Jiřím Bauerem, která fúzuje s novou sestavou i s hosty, jsou tam i neobvyklé nástroje v rukou obvyklých členů, čili jedním slovem, je tam všechno, co by tam mělo (alespoň pro tentokrát) být!

Koncert v Troyes, Francie

Aby toho však nebylo málo, po třech letech se na světlo světa dostává profesionálně smíchaná nahrávka jednoho z našich nejlepších koncertů, který proběhl ještě s původní houslitkou Anežkou, coby vůbec poslední koncert v naší přeoblíbené kavárně a pekařství Zastávce v Brně (tamtéž jako dřevně kultovní živák Der Šenster Gob z roku 2013). A i tam byl tehdy přítomen host, a to dokonce takový, který pro změnu nebyl nyní ve studiu.

Celkem vzato je to asi hodina a půl hudby neboli dvacet čtyři stop, které během čtyř let hraje devět hudebníků na dvanáct nástrojů (jsou-li perkuse počítány za jeden nástroj a hlas, tleskání, dupání a cinkání do lampy vůbec nepočítáme). To by docela šlo na průběžně maximálně čtyřčlennou kapelu, ne?

Obytňák

Obě cédéčka byla opečována láskyplnýma rukama zvukového mistra Kamila Dandy ve studiu Aluna v poetické roubence na Jičínsku a zmasterována v profi studiu 3bees v Praze proslulým Adamem Pakostou. A to jsme ještě málem zapomněli vzpomenout, že obaly jsme si tentokrát nedělali sami, aby to bylo levnější/protože jsme i graficky dost šikovní, ale každý z obou zpracovává (a jak!) tu- i cizozemské výtvarnictvo. Pro nás jsou totiž tato nová alba Der Šenster Gob velkou slavností a taky to stálo už beztak takových peněz (z nichž zde vybíráme jen zlomek), že těch pár potenciálních honorářů se v tom už ztratí.

Bigy fest

A protože teď nějak sedíme doma a nemáme co dělat, říkali jsme si, že třeba taky sedíte doma a nemáte co dělat, tak že by třeba mohl být zrovna ten ideální čas vám tohle potěšení a kulturní medicínu zprostředkovat. Bezkontaktně, bezhotovostně, vzduchem a po drátech a s optimistickým těchem na budoucí poveselení s umělohmotnými kulatými zázraky v papírových obalech a taky s námi na křtu a opravdických (nejenstreamovaných) koncertech, kde se na sebe kouká přímo a technicky vzato se dá i šahat a cítit. Navíc kdy jindy nás podpořit ve vydávání cédéčka, než tehdy, kdy nemůžeme hrát a podpořit se sami.

Urgob

Buďte s námi! Podpořte nás! Chtějte nás! Připravili jsme pro vás i několik zcela exklusivních lahůdek!

(A dokonce vám tu postupně odhalíme i všechny ty zmíněné zatím tajné hosty!)

LISTEN TO SAMPLES OF CD "DŽA MANGE HOP"

LISTEN TO SAMPLES OF CD "ZASTÁVKA"

Der Šenster Gob (a four-member band, playing Gipsy and Jewish and other East Europan folk music) finally went to a proper recording studio, and recorded a full studio album! The record includes special special guests, also songs from the band's original trio formation with Jiří Bauer on flute, many new songs, old songs with new arrangements, and much more.

And also, we are finally about to publish a professionally mixed live recording of one of our best concerts with our past violin player Anežka Konečná, played as a very last concert in our favourite café Zastávka in Brno. There is a special guest on that one too, and it is a different one than in the studio.

DSC05889.JPG

In total, it is approximately one-and-half hours of music, played by nine different musicians in the course of four years, using twelve instruments (when we count percussions as only one instrument and do not even cousider stomping, clapping and hitting the lamp..). Quite good for a usually four-member band, isn't it?

Both albums were very well taken care of by the master of sound Kamil Danda from Aluna studio, in a poetic wooden house in the Jičín region, and mastered in a professional studio 3bees in Prague by the famous Adam Pakosta. Packages for the CD's are being made by great artists from Czechia and abroad as well. Releasing these albums is a great event for us, so we don't mind spending a lot of money on it. (And we are now collecting only a part of the budget)

And because we are all sitting home now, unable to do anything, we thought that maybe now it is the right moment to give you all the opportunity to get this cultural medicine, completely safe and wireless, while looking forward to receiving our little round plastic miracles in paper packages. Also we can all look forward to meeting, seeing, hearing, smelling and touching each other at some point in the future when we meet at our release-party-concert. Plus, when would be a better moment to support us than now, when we can't play and support ourselves?

Kufr, co nás provází od počátku

Stay with us! Want us! Support us! We have also prepared some very exclusive surprises, and we are gonna gradually reveal the names of the special guests and so on.

ReachedCZK 53,618(105%)

105%
CZK 51,000requested
90contributors
Contribute

project authorDer Šenster Gob

Rewards

CZK 112Hodně zdraví! / Stay healthy!

Tfuj tfuj tfuj (jako že budete děsně zdraví, když nám dáte tohle magický číslo) This magic number will assure you great health forever. But after you give this amount of money to us, you'll also have to spit twelve times over your left shoulder.

Expected delivery of the reward: April 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 201Vstup na křest a panáček s námi zdarma

Věříte, že bude křest dvou CD naráz? My taky. A až se to stane, bude třeba myslit zejména na budoucí zdraví, takže první kořalka je na nás. Get free entry to the release party of these two new albums! Plus you will get a pálenka welcome drink, because, as we all know, we'll have to take very good care of our health from now on.

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 9/20

Reward unavailable

CZK 249Nové živé CD v hmatatelné podobě / Live CD

Chcete vědět, jak zní jeden z našich nejlepších koncertů, který se po třech letech dostává profesionálně smíchaný na světlo světa? A chcete si při jeho poslechu hladit obal, který chystají vyhlášené výtvarnice v několika státech Evropy? Pakliže ano, tlačte čudlík u této odměny. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! Do you want to hear the recording of one of our best concerts that we made three years ago, and do you want to hold it in your hands, while looking at the wonderful album art, made by artists from several European countries? Get the live album+mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 999/1000

Reward unavailable

CZK 289Nové studiové CD v hmatatelné podobě / Studio CD

Chcete se potěšit s naším novým studiovým CD? A chcete si při jeho poslechu hladit obal, který chystá vyhlášené výtvarnické duo v různých regionech Česka? Pakliže ano, tlačte čudlík u této odměny. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! Do you want to hold our new studio album in your own hands and caress it's pretty package made by a skilled artist duo? Get the studio album+mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 994/1000

Reward unavailable

CZK 299Obě nová alba v mp3 / Both new albums in mp3

Rozptylte se v bezkontaktní době juchandou plnou vycizelovaných frekvencí i kontaktu. Dodáme nejen čistý zvuk, drahý mikrofony, spoustu nástrojů, odhlučňovací dveře a na pozadí toho všeho hudbu tak, jak se to nahrálo a smíchalo tuto zimu, ale taky tleskání, smích, dupání, výskání, kolektivní opilost a radost a na pozadí toho všeho hudbu tak, jak se to celé skutečně stalo před třemi lety. A není to ani drahý! Cheer yourselves up with the beautiful sounds and atmospheres recorded on our new studio album, and then teleport yourselves into the full-packed café with our live recording. Good deal!

Expected delivery of the reward: April 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 399Obě nová CD v hmatatelné podobě / Both new CDs+mp3

Chcete se potěšit živelností i čistotou obou našich nových CD, ale dbáte také na vizuální zpracování a hmatatelné provedení? Nebylo by duše bez těla, a proto množina výtvarnic a výtvarníků v různých regionech různých států EU chystá obaly nových CD Der Šenster Gob. Chcete-li je obě i s tímto úžasným obalem, tlačte čudlík u této odměny. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! Get both our new albums on CDs, in their beautiful paper packages made by artists from various parts of Europe! Plus you will receive them now in mp3 as well!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 977/1000

Reward unavailable

CZK 449Vstup na křest, panáček + obě nová CD v mp3

Kombinace hmotného i nehmotného k prvotní potěše duše a druhotné potěše těla! Věc se má tak, že velmi záhy vám dodáme obě nová CD v mp3, a to aniž bychom se s vámi setkali, a potom, časem vás pozveme na křest a na něm na panáčka, aniž bychom vám co poslali. Get free entry to our album release party, plus homemade pálenka welcome drink, and our new albums in mp3.

Expected delivery of the reward: April 2120

Number of available rewards: 46/50

Reward unavailable

CZK 549Vstup na křest, panáček + obě nová CD v hmat. pod.

Nejhmotnější kombo! Až člověk zvítězí nad neznámou silou, pozveme vás na křest obou CD, tam vás rovnou napojíme panáčkem a ještě vám vtiskneme v každou dlaň jedno nové CD, každé jiné. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! This is the most physical combo! When humanity is victorious over the unknown evil power, we will invite you for our album release party, and just after you enter, you will get a shot of homemade pálenka as a welcome drink, plus the two new CDs. Also you will receive them now in mp3s as well!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 30/39

Reward unavailable

CZK 589Všech 7 alb Der Šenster Gob v mp3 / 7 albums mp3

Vzpomínáte? Jestli jo, tak se divíme. Za směšných necelých šest kil od nás dostanete v mp3 tohle všechno. A něco z toho je i srandovní. 2012 Festilhouët live (Urgob) 2012 Der Šenster Gob (Urgob) 2013 Der Šenster Gob + Dála 2013 Der Šenster Gob live in Brno 2015 Koláče 2016/2020 nový živák z Brna 2020 Dža mange hop Get all the DŠG recordings! Some of them are actually funny...

Expected delivery of the reward: April 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5994 poslední CD v hmatatelné podobě / 4 CDs

Jste ručičkáři a máte rádi hmotno? Pak vám dodáme v papírových obalech na kulatých umělohmotných nosičích poslední čtyři CD. Dvě ta nová a dvě ta předtím. A k okamžitému poveselení dostanete hnedka navíc bezkontaktně i mp3! Do you like to touch stuff and look at nice images printed on paper? Get four of our albums on CDs. The two new ones and the two a slightly older ones. Plus you will recieve them now in mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 97/100

Reward unavailable

CZK 6991 rada do života + obě nová CD / Life advice + CDs

My jsme toho už spolu hodně zažili. Pokud jste toho zažili méně (anebo i v jiných případech) vás můžeme vyslechnout, zamyslet se a dát vám jednu radu do života. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! We have been through a lot together. If you have been through a little less, or if you just need a life advice, we can listen to your problem and give you an advice. Also we will give you both our new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 799Filosofická rozprava délky 20 minut + obě nová CD

V jednom celostátním periodiku o nás napsali, že na cestách obvykle vedeme filosofické rozpravy. Napsali to proto, že jsme jim to řekli. My to totiž děláme. Laicky. Protože co je vlastně filosofie? Chcete-li, za odměnu si s vámi po nějakém koncertě nebo skypu zafilosofujeme. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! On our long journeys in the green caravan, we often have very sophisticated philosophical discussions. We can have one with you as well, after a concert, or on Skype or whatever. Also we will give you both our new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2120

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 1,190Pojednání o pivu se sládkem Jiřím + obě nová CD

Víte, proč oficiálně zaniklo původní trio, které se dnes nově jmenuje Urgob? Protože flétnista Jiří začal studovat pivovarnictví. Dnes se mu věnuje a tuze v něm vyniká. Proto vám může vyložit úvod do světa pivních stylů, a to i s ochutnávkami. Ležáky, chmelený piva, silný stouty, kyselý piva, spontánní kvašení a taky výroba a senzorika a historie. Kdybyste se během hodinového posezení chtěli zeptat na cokoli o pivu a dostat odpověď stejně nesmělou jako erudovanou a stírací, směle do toho. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! Expert talk about beer (CZ only) + CDs

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 1,490Lekce na hudební nástroj + obě nová CD/ Lesson+CDs

Chcete umět na některý hudební nástroj tak jako my? Tím neříkáme, že na ně umíme dobře, jen aby bylo jasno. Ale kdyby vám to tak stačilo, tak my vám to během hodiny komplet vysvětlíme. Stačí si jen vybrat. A abyste měli s čím procvičovat, dáme vám navíc i obě nová CD v mp3 i opravdická. Do you want to be able to play music instruments like we do? (We are not trying to say that we play any good.) Get a very thorough instrument lesson from one of us. Plus you will get both our new CDs + mp3s, so you can practise with them.

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 10/12

Reward unavailable

CZK 2,390VIP exkurse do karavanu s občerstvením + obě CD

My jsme ta kapela, co pořád o sobě šíří, že cestuje po světě v romantickém zeleném karavanu. Pokud jste v něm náhodou ještě nebyli, tak my vás tam pozveme a ještě vás něčím pohostíme. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! We are the band that always travels with their beautiful green caravan. Have you already seen it from inside? If not, come for a visit, and get hosted by the caravan's inhabitants. Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 7/7

Reward unavailable

CZK 4,990Píseň speciálně pro vás + obě CD / Song for you

My sice hrajeme world music, ale umíme i psát písničky (trochu). Takže, pokud na nás budete táákhle hodný, napíšeme pro Vás píseň na míru. Stačí když nám dáte pět klíčových slov, která by se měla objevit v textu, a my pro Vás v našich tajných kuchyních uvaříme něco, co jste ještě neslyšeli, a pošleme vám nahrávku. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! This band plays world music, but we are also able to write songs (a bit). So, if you give us five key words, that should appear in the song, we can cook something special for you! Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 6,990Koncert varianty Urgob + obě CD/Urgob concert+CDs

Chcete tříčlenné trio, co vydá za sta? Pak si objednejte původní sestavu Der Šenster Gob dnes zvanou Urgob (=Pradárek), která vám zahraje leccos, ovšem zejména vesele. Svatby, pohřby, narozeniny, koncerty, veselice, zbytečné hraní, to všechno lze. Možno kdekoliv v ČR, pokud Vám nevadí přihodit nám na jízdenku nebo naftu. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! Do you want to hear a concert of three people who sound like three hundred? Invite our Urgob trio, the first and original formation of this band. Travel costs not included. Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 9,990Koncert Der Šenster Gob + obě CD / Concert + CDs

Pozvěte si nás a zahrajeme vám s chutí kdekoli, kde budete a budeme chtít. Chcete propagovat svou novou extremistickou stranu nebo naštvat sousedy? Tak to ne. Ale jinak rádi přijedeme leckam a učiníme koncert. Možno kdekoliv v ČR, pokud Vám nevadí přihodit nám na jízdenku nebo naftu. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! We will happily come to play for you wherever you want. Except if you want to use us to support your new extremist political party or make your neighbours angry.. Travel costs not included. Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2220

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 29,900Kontrabas + obě nová CD/ Double bass + CDs

Chcete, abychom už nehráli, nebo aspoň ne na basu? Chcete mít na nás vzpomínku, až umřem? Pořiďte si tu žlutou basu, co je hned na tom obrázku nahoře. Možná vám i řekneme, co je napsáno zevnitř na její přední desce. Anebo ne. A k tomu navíc dostanete obě nová CD v papírových obalech i mp3! Get the beautiful yellow homemade double bass, which you can see in the picture above. Plus both new CDs + mp3s!

Expected delivery of the reward: April 2120

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable