best_2.jpg

Debutové CD kapely ZA TREST Hudba

První autorské album folkové kapely ZA TREST. CD bude nahráno a mícháno v profesionálním studiu HARRYTÓN. Plánovaný termín dokončení podzim 2015.

best_5.jpg

ReachedCZK 46,440(116%)

116%
CZK 40,000requested
33contributors
ContributeRewards

Zdravíme všechny Startéry a příznivce pohodové hudby.

Jsme amatérská kapela ZA TREST, žánrově se pohybující na pomezí folku, s občasnými výlety do country, bluegrassu a folk-rocku. Náš projekt je prostý. Rádi bychom získali vaší přízeň a podporu pro nahrání, dokončení a výrobu našeho prvního plně autorského CD.

Stručně o nás ...

Kapela ZA TREST hraje od roku 2008, ale své vlastní autorské tvorbě se věnuje teprve od roku 2013. Své písně stavíme na přirozeném folkovém zpěvu, zvuku akustických kytar, houslí, banja a kontrabasu. Máme rádi hudbu melodickou s českými texty. Nyní hrajeme ve složení:

best_4.jpg

M. Galík ... J. Kutnar ... J. Šrámek ... T. Šafránková ... P. Jiřík ... O. Militký


Minulý rok jsme ukočili webové stránky kapely. Nyní jsme jen na Facebooku, který nám umožňuje být v pružnějším kontaktu s vámi. Ukázky z připravovaného CD jsou k poslechu na YouTube :)

Svítání   ...   Za obzor  ...  Duch tance  ...  Zrádce čas

Když v éteru Svítá ...

V roce 2015 jsme se s písničkou Svítání probojovali do soutěže Talent Country radia. Potěšilo nás, že odbornou porotu rádia naše písnička zaujala natolik, že ji z 260 písní vybrala do finálové desítky. Během dubna pak hlasovali posluchači rádia o vítězi a naše Svítání vyhrálo jak základní kolo, tak i velké finále. Díky tomu jsme mohli letos v létě zahájit známý festival Country fontána v Praze, Brně
a Ostravě. Písnička Svítání i nadále zůstala v hraném repertoáru Country radia. Pro kapelu je vítězství v této soutěži důležitým vzkazem od fanoušků i zcela nových posluchačů, že autorská tvorba se líbí
a má smysl v ní i nadále pokračovat. 

together.jpg

Country fontána Praha 2015 / foto Jiří Fišer

A teď o našem projektu ...

Na co vybrané prostředky použijeme?

Vybraná částka je důležitým příspěvkem na dotočení alba a postprodukci, která bude probíhat
v profesionálním studiu HARRYTÓN, se kterým máme po všech stránkách velmi dobré zkušenosti. Dnešní doba umožňuje mnoho cest jak album nahrát a distribuovat posluchačům. Zastáváme názor, že první debutové album by mělo vznikat pod dohledem zvukařů, kteří ovládají své řemeslo, a ne doma v obýváku. Zároveň chceme posluchačům přinést písničky jak na klasickém CD, tak i v digitální podobě. Prostředky jsou tedy i příspěvkem na profesionálního fotografa, grafické zpracování obalu
a bookletu a kvalitní lisování CD.

Co uděláme s pěnezi, které případně získáme nad stanovený limit?

Nahrávání a výroba CD je finančně náročná záležitost. Prostředky, které vybereme nad cílovou částku použijeme výhradně na CD, které budeme o to víc hýčkat. Čas ve studiu bude delší, postprodukce citlivější, booklet bude bohatší a kapela pokryje co nejvíce nákladů, které (a to nám jistě věříte) jsou nemalé.

Jakou podobu bude mít CD?

CD bude obsahovat plně autorské písně kapely ZA TREST, na jejichž vzniku se podílejí všichni členové. Kolik písní nakonec na CD bude, vlastně záleží i na Startérech. CD máme v plánu dokončit na podzim roku 2015 a přichystat tak všem zájemcům i milý vánoční dárek. Bude v papírovém packu
s bookletem. 

Proč právě crowdfunding?

Protože tento způsob financování nám přijde férový a srozumitelný. Chceme nést plně zodpovědnost za úspěch i neúspěch našich písniček, a ne být pod diktátem sponzora či managera. Věříme, že dobrá hudba si lidi najde a lidi si najdou ji. Od koho jiného získat podporu než od lidí, kteří naší muzice věří?

Navíc Startovač není žádným e-shopem. Lidé, kteří se zde pohybují chtějí v první řadě být těmi, kteří uvedou do pohybu skvělý projekt. Pokud by si chtěli jen objednat CD, půjdou do jakéhokoliv obchodu. O to víc si vážíme jakékoliv podpory Startérů! :)

 

best_6.jpg

 

Kapela ZA TREST by ráda touto cestou poděkovala všem za přízeň a podporu, které se jí zejména tento rok dostává. Je pro nás ctí být Talentem Country radia 2015, zejména díky vám - našim fanouškům. Zároveň je potřeba zmínit, že kapela ZA TREST zůstává i nadále tou pohodovou partou usměvavých lidí, pro které je muzika především radost. 

Budeme velice rádi, když budete spolu s námi stát u zrodu našeho alba a podpoříte nás v tomto projektu. Věříme, že album kapely ZA TREST pro vás bude za odměnu. :)

 

Ondřej Militký, ZA TREST / foto Michal Šneberg

za trest cartoon 3.jpg

ReachedCZK 46,440(116%)

116%
CZK 40,000requested
33contributors
Contribute

project authorkapela ZA TREST

Rewards

CZK 200Trestanec 4. nápravné skupiny

Příspěvkem do 200 Kč získáte upřímné poděkování kapely ZA TREST a download celého alba ve formátu MP3.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 290Trestanec 3. nápravné skupiny

Jako právoplatný trestanec získáte 1 kus nového CD, zaslaný Českou poštou, a vřelé díky kapely.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Trestanec 2. nápravné skupiny

Stáváte se velice štědrým trestancem, proto vám za tento příspěvek doručíme 1 kus našeho CD s podpisy všech členů kapely + 2 limitované fotografie kapely s věnováním.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 185/200

Reward unavailable

CZK 1,000Trestanec 1. nápravné skupiny

Blahopřejeme! Za tento velice štědrý příspěvek získáte naše CD s podpisy všech členů kapely + 3 limitované fotografie kapely s věnováním. S vaším souhlasem vás uvedeme na bookletu jako sponzora. Na křest CD, nebo vybraný koncert kapely v roce 2016 máte vstup zdarma a rezervovaná 4 V.I.P. místa.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 42/50

Reward unavailable

CZK 5,000Trestanec V.I.P

Stáváte se právoplatným zlatým fanouškem kapely! Za tento velice štědrý příspěvek získáte 3 kusy našeho CD s podpisy všech členů kapely + 3 limitované fotografie kapely s věnováním. S vaším souhlasem vás uvedeme na bookletu jako významného sponzora. Na křest CD, nebo vybraný koncert kapely v roce 2016 máte vstup zdarma a rezervovaná 4 V.I.P. místa. Na křtu si vás dovolíme pozvat na pódium, osobně se tak můžete podílet na pokřtění CD. Získáváte také možnost zúčastnit se zkoušky kapely s malým občerstvením a podívat se do zákulisí naší tvorby.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 17,000Propuštěný trestanec

Za tento velice štědrý dar se stáváte V.I.P. trestancem se všemi uvedenými odměnami. Navíc vám kapela na křtu CD osobně věnuje zcela novou akustickou kytaru Seagull v hodnotě 20 000 Kč! Na vaše přání může být podepsaná členy kapely. Zároveň se stanete hlavním křtitelem CD a máte celý rok 2016 volné vstupy na naše samostatné koncerty.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable