169_doplnekv.jpg

Datapoušť Knihy

Podpořte vydání limitované edice kyberfantastického románu Datapoušť - epického příběhu na hranici dat a lidskosti. #czechscifi

thunder_ban1.jpg

ReachedCZK 73,181(183%)

183%
CZK 40,000requested
122contributors
ContributeRewards

predel_test5.png

Datapoušť (2017) byla úspěšně nastartována 30. 8. 2017!

O průběhu kampaně a o tom, co bude dál čtěte zde (ukázky, rekapitulace, jak získat knihu po kampani).

predel_test4.png

Datapoušť

zz_dtp_2.jpg
#kyberfantastický román #sci-fi #fantastika #filozofický kyberpunk #weird fiction #czechscifi
vydání - říjen 2017, formát 20x13 cm, tvrdé desky, šitá vazba, 500+ stran 

O knize

Datapoušť je příběh o svébytném světě mezi čísly a objekty, snad v prostoru, který stvořil člověk jen tak. Z rozmaru nad vývojem nebo v touze po zkoumání univerzální pravdy. V datapoušti existují jedinci, prostorové uzly, města, malá kvanta alokovatelného času a paměťové moduly. Zrnka písku tam tvoří materii vláken a vítr je přeskupuje mezi dunami. 'Člověk' je tam termín neznámý.

Do zanikajícího světa procitá podivně prázdná bytost datapouště, základní princip. Snad mysl se schopností učit se a cítit, která je reakcí na zánik. Datasín. Nevědomý musí být, aby řešil. 

Datapoušť stojí za váš alokovaný výpočetní čas. Věřím, že si příběh užijete alespoň z poloviny tak jako já, když jsem datapoušť doprovázel při jejím vzniku. Podpořte vytištění knihy a prozkoumejte Datapoušť - podivuhodný kyberfantastický román!

kniha_gif_hq2.gif

predel_test2.png

Poznejte Datapoušť v krátkém nelineárním příběhu ala game-book.

"Potkal jsem Datasína jen krátce. Zato příběh o zničení datapouště znám od nepaměti. Vyprávěl jsem ten příběh tolikrát, až mi jeho hlavní části zevšednily, odcizily se a barvitost faktů se rozplynula v učesaný nádech legend. Mystický, tichý. Málokdy promluvil, nikdy nezůstal dlouho. Měl jsem to štěstí ho vidět a slyšet. Snažil jsem se, aby se mi ten obraz nerozostřil v paměti. Aby mi jeho hlas zněl v uších. Síla tónu, jeho barva, rytmika slov, to vše bylo u Datasína tak fascinující svojí běžností, tak prosté a účelné, a já si přál, aby mi ono prvotní zklamání vydrželo a já byl schopný podat o Datasínově pouti reálný otisk, pravdu nejryzejší, pravdu všech pravd, příběh té nejvěcnější kvality. Jenže vyprávějte pravdu. Je překážkou, navždy netečnou." Jeden z posádky I Zápisky

thunder_ban1.jpg
Klikněte na obrázek, informační toky vás přenesou k hranicím datapouště.

http://bit.ly/datapoust-gamebook 

predel_test3.png

Přečtěte si první dvě kapitoly

http://bit.ly/datapoust-ukazka

DATASÍN | MALÁ

    „Proč tam tak postáváš?“
    Datasín se nepohnul a dál sledoval projíždějící skupinu poutníků. Slyšet jeden hlas z tisíce navíc nebylo nic významného. Pak ho ten hlas zatahal za rukáv. Tmavovlasá holčička v dlouhých šatičkách na něj hleděla sebevědomým pohledem. Díval se na ni.
    „Omluvit se? To nemusíš, jen chci vědět, proč jsi tady a nic neděláš?“
    Na to jí nedokázal odpovědět.
    „Aha,“ chápavě pohnula hlavou a vzala Datasína za ruku. „Nemůžu ti pomoct, ale budu s tebou. Na chvíli.“
    Neprotestoval. Malá věděla a byla si jistá. Stejně tak i cestující a poutníci, kteří putovali mezi horami a vyprahlou krajinou po vyšlapaných trasách, někdy k cíli, někdy k cestě. Ti také věděli.
    Jen Datasín netušil, jaký smysl má jeho cesta a z každého cyklu měl obavy. Náhody nejsou, říkal si v mysli.
    „Nepravda,“ špitla. „Jen pro některé z nás neplatí.“
    Zahleděl se na tažná zvířata, na jejich hřbety a vystouplé svaly, které svazovaly postroje. V brašně měl balíček dat a byl si náhle jistý, že ho za ruku drží nejnebezpečnější bytost, kterou od svého procitnutí potkal. Nehýbal se. Oproti jeho očekávání se ale nic nestalo. Brzy se s ním holčička rozloučila a odešla. Datasín se posadil a sledoval poutníky procházející krajinou.

...

 Paměťové moduly | Stařec beze jména | Malá | Tanečnice | Karavana | Koráb | Calculli | Da'h'lor | Džifský trh | Bytost | Nákaza | Nářek | Vládce stěn | Mechanická kopyta 

corra_2x.jpg
Ukázka doprovodné grafiky (ilustrace, plakát, propagace)

 

O vydání knihy, odměnách a kampani

Rukopis knihy je dopsán, po editaci i po korektuře. Aktuálně je kniha v sazbě a připravují se data pro tiskárnu. Na Datapoušť byste tedy neměli dlouho čekat. Vydání je naplánováno na konec letošního října a i když se produkčně může přihodit nepředvídatelné, děláme vše proto, aby se nic nikde nezdrželo. Dokonce je možné, že vám kniha přiletí o něco dříve.

V kampani mluvíme o limitované edici, čímž je myšleno vydání Datapouště jako takového malého opečovávaného klenotu tak, jak v běžné knižní produkci není zvykem, resp. je příliš nákladné - pořádná pevná vazba, kvalitní papír a příběh doplněný o třicet (!) ilustrací.

Navzdory doporučení nedoplňujeme odměny o různé drobnosti jako jsou záložky či jiné upomínkové předměty, nezdráhejte se ale napsat, pokud byste o něco takového měli zájem.

Zdroje získané vaší ochotou budou využity pro částečné pokrytí nákladů na výrobu knih.

Knihu budeme posílat v pevnějších bublinkových fóliích. Předání je možné i osobně po domluvě v lokacích Praha, Brno, případně Hradec Králové, Olomouc.

zz_sp_1.jpg
Ukázka jedné z ilustrací obsažených v knize.

O autorovi

Zdeněk Záhora (1988) spisovatel (Po lidech a strojích, Zelená kniha s bílým kruhem, Datapoušť), muzikant (Edain), edukátor (Masarykova univerzita, herní průmysl, herní studia, gamedesign, Paperash) a milovník kávy. Datapoušť je autorovou třetí dokončenou knihou, která vychází v bohatě ilustrované edici limitované na konci října 2017.

 

predel_test5.png

Co vy na to?

Zaujala vás Datapoušť? Vyberte si odměnu, podpořte projekt a brzy se do toho svébytného světa budete moci ponořit. Knize a kampani také pomůže, když budete ochotní se o Datapoušť podělit se svými přáteli. Za šíření informace o Datapoušti, ať už na kávě, na obědě, na sociálních sítích nebo jen tak, Vám velmi děkuji. Zdeněk 

predel_test4.png

Kdo za Datapouští stojí?

Editace: Vendula Hromádková | Korektura: Jana Mahelová | Ilustrace, animace: Vojtěch Vaňek
Sazba: Kateřina Kynclová, Dan Šlosar | Alfatesterky: Iva Z. Švarzbergerová, Iveta Jansová
Hlas: Jan Hubáček | Hudba: František Záhora
Vím, že to víte, ale i přesto: Děkuji.

ReachedCZK 73,181(183%)

183%
CZK 40,000requested
122contributors
Contribute

project authorZdeněk Záhora

Rewards

CZK 200ebook | chci číst data

Příběh ve své nativní formě. Digitálně podmíněn. 1x elektronická verze knihy Datapoušť (2017); ebook formátu .pdf

Expected delivery of the reward: October 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300bonus debut | kniha Po lidech a strojích (2014)

! Odměna byla přidána v průběhu kampaně pro více možností výběru odměn. 1x vytištěná kniha Po lidech a strojích (2014) + ebook (.pdf) Má první kniha, sci-fi novela o ROBOTOVI, který nabootuje bez baterek a nenachází člověka. Putuje neznámým světem po lidech, zjišťuje, co se s nimi stalo a proč funguje bez zdroje energie. [URL="https://drive.google.com/open?id=0B6QPaf0K-8N7alBka2J0WHJsRG8"]Přečtěte si ukázku.[/URL] Paperback s lepenou vazbou formátu C6, 237 stran. Více o knize se dočtete [URL="http://zzahora.cz/polidech"]zde[/URL].

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 15/15

Reward unavailable

CZK 300bonus povídky | Zelená kniha s bílým kruhem (2015)

! Odměna byla přidána v průběhu kampaně pro více možností výběru odměn. 1x vytištěná kniha Zelená kniha s bílým kruhem (2015) + ebook (.pdf) Má druhá kniha, kolekce 15ti příběhů různých žánrů - fantastiky, sci-fi s příměsí kyberpunku, psycho thrilleru, ale také čisté prózy v současném světě známých technologií a lidského životního rytmu. [URL="http://bit.ly/Spaniel-a-Tarzov"]Přečtěte si ukázku.[/URL] Paperback s lepenou vazbou formátu C6, 212 stran. Více o knize se dočtete [URL="http://zzahora.cz/zelenakniha"]zde[/URL].

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 13/15

Reward unavailable

CZK 400kniha | chci knihu

Zrnka fragmentů zapletená v papír. Fyzické. Aktuální. Reálné. Lidské. 1x vytištěná kniha Datapoušť (2017) s tvrdými deskami, ilustracemi a šitou vazbou. Formát 20x13 cm, kvalitní papír.

Expected delivery of the reward: October 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700dvě knihy | jednu přečíst, jednu darovat

Sdílení prostoročasu fikčního světa zapleteného v datové struktury je validním řešením splnění společenské konvence vyjádření sounáležitosti skrze materiál. 2x vytištěná kniha Datapoušť (2017) + ebook (.pdf) Baleno a posláno jedním poštovním balíkem.

Expected delivery of the reward: October 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000všechno | chci všechny knihy od ZZ

Všechny knihy autora: 1x vytištěná kniha Po lidech a strojích (2014) + ebook (.pdf) 1x vytištěná kniha Zelená kniha s bílým kruhem (2015) + ebook (.pdf) 1x vytištěná kniha Datapoušť (2017) + ebook (.pdf) O obou dříve vydaných knihách si můžete přečíst [URL="http://zzahora.cz/knihy"]zde[/URL]. Datapoušť je ve tvrdých deskách. Předchozí dvě knihy jsou paperbacky s lepenou vazbou formátu C6.

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 6/20

Reward unavailable

CZK 2,500elixír | chci datapoušť rozšířit

Pro ty, kteří chtějí podpořit Datapoušť nad rámec osobních odměn. Za každého přispěvatele této úrovně přidáme k nákladu limitované edice 3 výtisky, čímž vytvoříte potenciální radost čtenářů, kteří knihu zaznamenají až po skončení kampaně. Tyto tři výtisky budou podepsány autorem s popisem vzniku knihy vč. jména/přezdívky mecenáše = vás, případně doplněné vaším osobním vzkazem. + 2x vytištěná kniha Datapoušť (2017) + ebook (.pdf)

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 2,500elixír | chci datapoušť rozšířit (redundance)

! Odměna byla přidána v průběhu kampaně jako následovník odměny typu 'elixír'. Pro ty, kteří chtějí podpořit Datapoušť nad rámec osobních odměn. Za každého přispěvatele této úrovně přidáme k nákladu limitované edice 3 výtisky, čímž vytvoříte potenciální radost čtenářů, kteří knihu zaznamenají až po skončení kampaně. Tyto tři výtisky budou podepsány autorem s popisem vzniku knihy vč. jména/přezdívky mecenáše = vás, případně doplněné vaším osobním vzkazem. + 2x vytištěná kniha Datapoušť (2017) + ebook (.pdf, .epub, .mobi)

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 7,500elixír II. | chci datapoušť dostat k limitě logiky

! Odměna byla přidána v průběhu kampaně jako následovník odměny typu 'elixír'. Pro ty, kteří chtějí podpořit Datapoušť nad rámec osobních odměn a logiky. Za každého přispěvatele této úrovně přidáme k nákladu limitované edice 7 výtisků, čímž vytvoříte potenciální radost čtenářů, kteří knihu zaznamenají až po skončení kampaně. Těchto sedm výtisků bude podepsáno autorem s popisem vzniku knihy vč. jména/přezdívky mecenáše = vás, případně doplněné vaším osobním vzkazem. + 3x Datapoušť (2017) + 1x Po lidech a strojích (2014) + 1x Zelená kniha s bílým kruhem (2015) + ebooky (.pdf)

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable