075-Propped-6x9-Paperback-Book-Mockup-Prevcisty hrbet ctverec.png

DARUMI Knihy

Ráda bych s vaší pomocí vydala Fantasy-LGBT knihu Darumi, ve které se prolíná snový svět a realita.

Úryvky z knihy DARUMI
7/28/2017

Úryvky z knihy DARUMI

Rozhodla jsem se trošku poodhalit tajemno kolem knihy a sdílet s vámi pár úryvků.

-----

,,Kam to jdeme?“ Zajímala jsem se, ale marně. Ikai mi nechtěla nic říct. Naproti vchodovým dveřím do stavení byly staré dřevěné dveře, opatřené třemi kovovými petlicemi. Působily velmi starým dojmem.

,,Tyto dveře nikdy neotvírej bez mého souhlasu.“

,,A proč ne?“ Ptala jsem se zvědavě.

,,Protože odhalují vchod, který není jen tak ledajaký. Nemohu ti říct víc. Teď si prostě jen zapamatuj, že tyto dveře jsou pro tebe zakázané, ano?“ Přikývla jsem a nechtěla už vyzvídat. Ikai postupně odstrčila spodní petlici, prostřední i horní. Nakonec vzala za bytelné tepané madlo. Něco si přitom pro sebe zamumlala. Znělo to jako nějaká magická formule. Nerozuměla jsem jí. Jako by mluvila jiným jazykem.

Konečně otevřela dveře. Byla jsem zvědavá, co bude za nimi. Má průvodkyně vstoupila první a poté, co jsem vešla také, dveře zevnitř rychle zavřela, jako by snad něco mohlo uniknout ven. Něco velmi vzácného. Šly jsme chodbou, kde by byla jistě absolutní tma, pokud by Ikai nesvítila petrolejkou. Podlaha i stěny byly vyskládané kameny. Cítila jsem, jak ze stěn táhne chlad. Když jsme procházely chodbou, všimla jsem si několika dveří umístěných po stranách, čímž se znovu probudila má zvědavost.

-----

Zdálo se mi, že jsem se zmenšila a byla jsem maličká jako skřítek. (Jako malá jsem pro takové skřítky stavěla domečky v lese.) Najednou jsem stála před dutým pařezem. Jsem od narození zvědavý tvor, a tak mě lákalo zjistit, co je asi uvnitř. Rozhlédla jsem se kolem sebe, zda mě někdo nevidí, a pak jsem otvorem vlezla do pařezu. Obklopila mě úplná tma.

,,Haló,“ zavolala jsem. Sehnula jsem se na všechny čtyři a pomalu postupovala dál. Cítila jsem pod rukama hebký mech. Najednou přede mnou někdo rozsvítil pochodeň. Pomalu jsem zvedla hlavu a spatřila jsem obrysy postavy. Stála jsem naproti malému mužíkovi. Skutečně byl asi o polovinu menší než já.

,,Vítej,“ řekl laskavým hlasem.

-----

,,Copak je?“ Zeptal se mě Duch.

,,Vážně jsme uvnitř pařezu?“ Zeptala jsem se nevěřícně.

,,Připadám si tady spíš jako v nějakém jeskynním ráji.“

,,Ano, jsme uvnitř pařezu,“ ujistil mě duch a pokračoval.

,,Máš pravdu, je to skutečný ráj. Obzvlášť pro tebe, protože si nikdy nic podobného neviděla.“

,,Všechno mi to přijde nereálné. Jako nějaké fantasy,“ namítla jsem.

,,To všechno je možné z toho důvodu, že teď spíš. Lépe řečeno sníš,“ vysvětlil mi Duch. ,,Ve snech je možné všechno. Ve snu se můžeš dostat kamkoli, být kýmkoli a mluvit s kýmkoli. Můžeš se zmenšovat a zvětšovat dle libosti. Můžeš měnit svou podobu pouhou myšlenkou. Ve snech neexistují žádné hranice,“ řekl mužík, a na chvilku se odmlčel. Snažila jsem se nějak uchopit to, co říká, ale jeho slovům jsem příliš nerozuměla.

-----

Zaujala vás ukázka a jste zvědaví, jak tohle všechno dopadne? Podpořením projektu DARUMI mi umožníte tuto knihu vydat a já vám na oplátku pošlu výtisk (1-5 ks) do 1 týdne od vydání nebo Ebook ve formě PDF.

Katie Shamaya

http://www.startovac.cz/projekty/darumi/

ReachedCZK 16,800(112%)

112%
CZK 15,000requested
43contributors
Contribute

project authorKatie

Rewards

CZK 100Sto kaček je supr

Pokud tento typ literatury není váš šálek kávy, ale přesto se rozhodnete přispět, na oplátku nabízím poděkování na svých webových stránkách a na facebooku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1501x Ebook Darumi

Máte radši všechny knihy pěkně pohromadě ve své čtečce? Není problém. Za tento příspěvek dostanete knihu Darumi jako Ebook. Ebook ve formátu pdf odesílám ihned po dokončení.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2001x výtisk Darumi je váš

V hodnotě 200 Kč si předobjednáváte 1x výtisk knihy DARUMI s věnováním. Podepsaný výtisk odesílám do 1 týdne od vydání . Poštovné a balné je v ceně :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Ebook DARUMI + Ebook Autobiografie

Za příspěvek 250 Kč vám zašlu 1x Ebook DARUMI a 1x Ebook První setkání se sny a jejich význam v mém životě. Ebooky odesílám ihned po finálních úpravách.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Kniha DARUMI 1x v výtisk + 1x Ebook

Držíte v ruce rádi tištěné knihy a zároveň jste majitelem čtečky? Není problém. Za tento příspěvek dostanete knihu Darumi 1x výtisk a 1x Ebook ve formátu pdf. Ebook zasílám ihned po dokončení finálních úprav, výtisk do 1 týdne od vydání. Poštovné a balné je v ceně :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3502x výtisk knihy Darumi (pro sebe a pro někoho)

Máte zájem předobjednat si knihu pro sebe a zároveň víte, že o ni bude mít zájem váš kamarád či známý? Za příspěvek 350 Kč dostanete 2x výtisk knihy Darumi s věnováním. Podepsané výtisky odesílám do 1 týdne od vydání. Poštovné a balné je v ceně :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 4503x výtisk knihy Darumi

Pokud máte víc přátel či známých, kteří jsou na stejné vlně jako vy, můžete si za 450 Kč předobjednat 3 výtisky knihy Darumi (možné s věnováním). Výtisky odesílám do 1 týdne od vydání. Poštovné a balné je v ceně :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Chci především přispět

Pokud máte zájem pouze o jeden výtisk a chcete především podpořit tento projekt, 500 Kč je ideální volba. Na oplátku bude vaše jméno uvedeno na webových stránkách a na facebooku. Dostanete 1x výtisk knihy DARUMI s věnováním a 1x Ebook ve formátu pdf . K tomu vám pošlu autobiografii První setkání se sny a jejich význam v mém životě jako druhý Ebook. Ebook zasílám ihned po ukončení finálních úprav, podepsaný výtisk do 1 týdne od vydání knihy. Poštovné netřeba řešit :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Skutečná odměna: 5x výtisk DARUMI pro vás+přátele

Tušíte, že tato kniha bude trhák a objednat 1 kus by byl hřích?Půjčujete rádi přátelům dobré knihy? Pak je 5 výtisků ideální volba. (Stejně vám nakonec seberou i ten poslední váš :) Knihy je možná zaslat s věnováním, nebo bez něj. Výtisky zasílám do 1 týdne od vydání. Poštovné a balné v ceně :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor projektu

Pokud sáhnete po této variantě, je jasné, že vám nejde primárně o odměnu, ale o skutečnou podporu tohoto projektu. Za tento příspěvek se jako poděkování dostanete na listinu Sponzorů jak na mých webových stránkách, tak na facebooku. Děkuji, že vidíte smysl v tom, co dělám. Kromě poděkování dostanete 1x výtisk s věnováním a 1x Ebook DARUMI . Ebook zasílám ihned po ukončení finálních úprav,výtisk do 1 týdne od vydání. Poštovné netřeba řešit :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Patron projektu

Pokud byly veškeré dosavadní výše příspěvku nízké a vy se rozhodnete přispět částkou 2000 Kč, budete právoplatně nazván/a Patronem/kou projektu, což uvedu na svých webových stránkách, tak i na facebooku. Zároveň vás zmíním i v knize DARUMI v části poděkování. Děkuji, že vidíte smysl v tom, co dělám. Kromě poděkování dostanete 1x výtisk s věnováním a 1x Ebook DARUMI . Ebook zasílám ihned po ukončení finálních úprav,výtisk do 1 týdne od vydání. Poštovné netřeba řešit :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Dar, za který slova díků nestačí

Slova díků nestačí za tento obrovský finanční dar. Přispěním této částky se stáváte hlavním sponzorem knihy DARUMI. Na oplátku bude vaše vaše jméno uvedeno na webových stránkách a na facebooku. V části poděkování v knize budete zmíněn/a jako hlavní sponzor knihy. Samozřejmostí je 1x výtisk s věnováním a 1x Ebook knihy DARUMI. Ebook zasílám ihned po finálních úpravách, výtisk do 1 týdne od vydání. Poštovné netřeba řešit :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable