DSC_5411_small.jpg

Czech Machine Runs England Film & Video

Cíl je jasný - Pavel Paloncý musí uběhnout 430 km v anglických horách za méně než 65 hodin, překonat rekord a natočit o tom film! Podpoř ho i ty!

Czech Machine Runs England

ReachedCZK 0(0%)

0%
CZK 190,000requested
0contributors
ContributeRewards

Czech version [English version below]:

Proč běh?

Běh mě baví a jsem tělem i duší běžec. Začínal jsem jako orientační běžec, ale postupem jsem běh prodlužoval, až jsem se dostal k ultraběhům. Pak mi přestaly závody stačit a začal jsem si vymýšlet vlastní projekty. Jedním z nich byla také nejdelší trasa, kterou jsem zatím běžel - pouť do Santiaga de Compostela (840 km za 10 dní).

Nevím, kde leží hranice lidských možností, ale pokouším se zjistit, kde neleží. Že něco nejde, mi někdo tvrdí v podstatě pořád.

Proč Pennine Way?

Před dvěma lety jsem se přihlásil na extrémní běžecký vytrvalostní závod The Spine Race, který je označován za nejbrutálnější ve Velké Británii. Závod vede po trase Pennine Way a má 268 mil (zhruba 430 km). Na první pohled by se mohlo zdát, že brutálním je především díky délce. Nicméně na místě jsem poznal, že to jsou především všudypřítomné močály a bažiny v kombinaci s počasím v anglické zimě – což mohou být povodně (2016) i uragán (2015). Přestože mě tato trasa mnohokrát vytrápila, zamiloval jsem si ji pro její variabilitu a drsnou krásu. V roce 2014 se mi podařilo závod s velkou převahou vyhrát a posunout rekord o 14 hodin. V roce 2015 jsem za drsných podmínek vítězství obhájil a v roce 2016 jsem pak ze svého času ubral dalších 12 hodin.

Už v prvním roce jsem si vysloužil přezdívku "Czech Machine" a od té chvíle se mě všichni ptají, co chystám dál? Za kolik hodin závod doběhnu? Tehdy jsem poprvé začal uvažovat o rekordu. Tři roky zimního martýria mi stačily a bylo jasno - chci tady běžet v létě, za světla a pekelně rychle. S dlouhou britskou tradicí FKT (Fastest Known Time - nejrychlejší známý čas, tedy rekord na dané trase), nebylo k rozhodnutí daleko. Jdu do toho. Současný nejrychlejší čas drží od roku 1989 Mike Hartley, který trať překonal za 2d 17h 20m 15s. Můj letošní čas na The Spine Race byl přes 4dny, což je pořád na míle daleko, ale jako výchozí bod je to dobrý základ.

Od té doby vše směřuji k překonání rekordu. Celou Pennine Way jsem proběhl třikrát, se spoustou povinné výbavy v zimě a většinu času potmě. Do léta se na trasu ještě vydám, poběžím v létě, za světla, na lehko, ale za to hodně rychle. Rozhod jsem se tomu dát všechno, s pořádnou přípravou a s obrovskou podporou jak od svých blízkých, tak také od místní komunity, jsem přesvědčen, že se to povede.

Opět se najde spousta lidí, kteří by mohli tvrdit, že to nepůjde, ale v takové situaci jsem byl už mockrát.

Proč video?

Jsem přesvědčen, že nejlepších výsledků dosáhneme, když každý bude dělat to, co umí. Nebojím se říci, že umím běhat. A spousta lidí se mě ptá, co dělám, jak dělám, jak se připravuji, co jím a tak dále. Chci jim tedy zprostředkovat tuto zkušenost, trochu poodhalit svět ultra, svět FKT, přípravu na takovou akci, co jím, jak jím, co používám a nepoužívám za vybavení a vůbec. Myslím, že zrovna tento pokus o rekord může krásně ukázat zákonitosti a záludnosti ultraběhů.

Kdo je můj tým?

Abych se mohl soustředit na běh a na rekord, budu mít s sebou tým lidí, kteří zajistí logistiku, nakrmí mě, a ještě se o mě postarají, až na konci padnu hubou do bažiny. O tohle všechno se postará Andrejka a ještě u toho nafotí super fotky. A pak tady ještě máme to video. Nebudou to točit žádní čmučkaři, ale profíci Matt Green a Ellie West ze Summit Fever Media a už toho mají za sebou dost. Třeba film ze Spine Race. Prostě každý děláme, co umíme. Takže máme tým, a můžeme vyrazit. Teda ne tak úplně…

Proč potřebuji podporu?

Vyjet do Anglie a natočit tam film, který bude stát za to, není úplně jednoduchá věc. Kromě zkušeností je k ní zapotřebí také celá škála vybavení a také peníze na zajištění celé výpravy. A to je bod, na kterém zatím celá tahle akce stojí a padá. Samozřejmě máme něco svého, ale celé to určitě nedáme.

Abych měl reálnou šanci na úspěch, bude třeba se do Anglie vypravit ještě předtím a prozkoumat trasu, dohodnout kamarády z řad britských běžců, kteří mi budou dělat pacery a vše pečlivě naplánovat. Tohle zvládneme sami - buď na to již máme prostředky, nebo slíbenou pomoc, ale na samotné finále nám finance zatím chybí.

Proto bych Vás touto cestou chtěl požádat o podporu. Podpořte nás, ať můžeme natočit tento film. Společně s celým týmem jsme se snažili vymyslet odměny, které pro Vás budou nejen zajímavé, ale také užitečné. Většina z nich může sloužit také jako pěkný dárek. Pokud si některou z nich vyberete a podpoříte tento projekt, uděláte nám velkou radost a zároveň mi umožníte pokusit se o další věc, která „nejde“. 

 

Jaké budou výstupy? 

Že se podaří rekord překonat, to zaručit nemůžu. Přece jen se budu snažit běžet po Pennine Way tak rychle, jak tam ještě nikdy nikdo neběžel. Rozhodně ale do toho dám všechno a vy budete při tom. Při úspěchu i neúspěchu.

Můžete mě samozřejmě sledovat i během přípravy. O přípravě na závody pravidelně informuji na svém webu, facebookovém profilu a instagramu. Postupně bude přibývat té specifické zaměřené na rekord. V principu jde o to naběhat co nejvíce kilometrů v co nejpodobnějším terénu a ideálně proběhnout co největší část trasy. V rámci finální části se tedy koncem května zúčastním 8denního etapového závodu Cape Wrath Ultra po nejsevernějším hřebenu Skotska, který svou délkou zhruba odpovídá Pennine Way. Týden na to se vydám přímo na Pennine Way, abych si osahal co největší část i v létě. Na obou těchto akcích mě budete moci sledovat on-line (GPS tracking).

Můj závodní program na první část roku je zde: http://ar2.palonc.org/zavody/

Hlavním výstupem bude samozřejmě film. K tomu získá přístup KAŽDÝ, kdo tento projekt podpoří. Film se bude dál promítat na různých festivalech. Největším výstupem snad bude překonání FKT na trase Pennine Way. Jak mnoho lidí zná ze Spine Race, i tentokrát budu s sebou mít GPS tracker, takže půjde neustále vidět, kde zrovna jsem. A jak je mým zvykem, tak před touto akcí i po ní budu informovat o přípravách skrz články na webu, příspěvky na facebooku, fotky, záznamy tréninků a tak dále.

Kromě rekordu (snad) přivezeme zpět do ČR také sérii kvalitních fotografií a tuny video materiálu. Rozešleme odtud nějaké ty pohledy a pozdravy. A pak to vše přetavíme do článků, přednášek, povídání a samozřejmě filmu. Bude s tím spousta práce, ale rozhodně se máte na co těšit! My už se těšíme! 

Jaké budou ceny?

Postupně budeme přidávat obrázky jednotlivých cen pro ty z vás, kteří si rádi vybírají podle svého gusta.

 Kalendář 2017

(toto je letošní verze - kalendář na rok 2017 uděláme z nových svěžích fotografií) 

 

Kompresní návleky Royal Bay, speciální edice Czech Machine Runs England

(finální návrhy vám odhalíme v průběhu kampaně, nicméně je jasné, že se máte na co těšit ;-) )

____________________________________________________________________________

English version:

Why running?

It is simple, because I love running. I started as an orienteer, but later I realized that ultra-running is the way to go. With more and more experience I gradually ran further and further and started to create my own project as well. The longest route I have ever run, 840km Camino de Santiago in 10 days, was one of these projects.

I don't know where are human limits, but I am trying to explore where they are not. So I am trying to extend at least my own limits. And believe that I can inspire other adventurers! The old saying says: "The most difficult step is the first one." Once you set off for an adventure, there is no way back.

Why Pennine Way?

Two years ago I did on of (many) crazy things, I signed up for a winter extreme endurance running race, The Spine Race, which is described as Britain's mots brutal race268mile (430km) race route follows The Pennine Way. At first, the length seems to be the key aspect, what makes the race so brutal. But once there, I realized that mostly British unpredictable winter weather and local conditions make the race so brutal. Even though I suffered enormously, I fell in love with Pennine Way for its variability and wilderness. In the first year I managed to win the race. Not only that, I was able to shatter the race record by 14 hours. In 2016 I cut down another 12 hours.

During my first race in in Britain I got the nick name "Czech Machine" and since then everybody's asking me what would be my next project? Well, fell-running, FKTs and various "rounds" are very popular in The UK. During my Spine Race appearances I was always wondering how it is to run The Pennine Way in summer. The seed was planted. After three appearances on the Spine Race I was sure I want to take it one step further - to go for the all-time FKT on The Pennine Way. Of course I will not make the attempt in winter, I had enough of winter (for now), but I keep it for some more reasonable time with a lot of dayligh. Yes, summer. This summer. Current FKT is held by Mike Hartley since 1989, and its value is 2d 17h 20m 15s. My fastest Spine Race time was slightly over 4 days, it is way more than the record time, but it is a good point to start

Since this year's Spine Race I am completely focused on the FKT. I ran the Pennine Way three times in winter, with a lot of mandatory gear and mostly in the dark. Before summer comes, I will do some more reccies on the Pennine Way, I will run in summer, in the day light, light and fast. I have decided to give to all, with focused preparation and massive support I am receiving both from my closest ones as well as from local community, I believe it is within my reach.

No one said it would be easy.

Why video?

Everyone should do what he can do the best. And when is successful, it is nice to send it over and share with others. I love sports and I am glad if I can motivate other to sport as well. I have been doing this using race write-ups, stories, interviews, images, presentation and panel discussions. Many people approach me asking various details about preparation, gear, training, food, feelings in the race etc. Articles and pictures are great things and I will keep on publishing them, but video is simply the most authentic and gives the idea to the audience. My dream was to make a film about endurance sports and races that I love so much. And because you deserve the most for your support, I have decided that my first film will be the one about Pennine Way FKT.

Who is the team?

In order to fully focus on the record run, I need a support team, which will feed me and take care of me, as I will definitely collapse many times into the bog and fall apart at the finish line. Andrea will take care of all this. And she will also take all the great photos! Then there is the video part. Matt Green and Ellie West from Summit Fever Media are the best to do this! They were there on the course so many times. They shot all the amazing movies for The Spine Race. And they are the people to be with you when you go out to the mountains. So this is the team. Everything is ready, so we can go! Not yet...

Why I am asking for support? 

Trip to England to break the record and shoot the film about it at the same time is not an easy task. There are things to prepare, organize, do the reccies before the record run itself and they cost something This is not the main thing. We have something on our own and take care of this. But for the final part we still need a lot of gear and some funds to orchestrate everything so that it would run seamlessly. And this is the point where we get stuck at the moment. Of course we have some money on our own, but we are not able to cover it all by ourselves.

Therefore I would like to kindly ask you for support. Together with the team we tried to come up with rewards, what would be not only interesting for you, but also useful on your way to overcoming your own limits. Most of them can be a nice present as well. If you decide to pledge for some of them, we would be very happy and you would also push me a bit closer on my way for another crazy goal.

As you know, this project is "all or nothing" concept. If you can spare a little and think that  small amount would not make any difference, well, it would. I will be thankful for any support you can provide regardless of the amount. If you share this project with your friends and acquaintances or other groups/communities, it would mean a lot to me.

What will be the outputs and results?

Hopefully, primary and biggest result will be the new FKT on Pennine Way. Of course, I cannot guarantee that I succeed, but I will do my best. In fact, this does not affect the rest of the outputs. In order to follow me, I will have a GPS tracker with me all the time, so you can see my position on-line, 24/7. You can follow me on-line than on a digital map, that will available on web and facebook. Yes, another round of dot-watching, but this time hopefully much shorter. Hopefully by that time the news will be just everywhere :) 

You can of course follow me during my preparation. I regularly inform abour race preparation and training on my website, facebook and Instagram profile. Gradually the preparation will be more and more record-specific. Basically the goal is to log as many miles as possible in the most similar terrain. In ideal case I want to run major part of Pennine Way before the record attempt. As part of my final preparation block I will take part in 8day Cape Wrath Ultra stage race, that has about the same length as Pennine Way. Week later I want to train directly on The Pennine Way, in order to get the feel of it in summer. On both of these events you can follow me on-line (GPS tracking).

You can see my full race schedule for the first half 2016 here: http://ar2.palonc.org/2016-races-and-projects/ 

Apart from the record, we will bring home also a set of some juicy images and video footage. We will send some greetings and postcards. And then we will produce tons of articles, write-ups, presentation and of course.. the film! There is a lot you can be looking forward to!

What will be the rewards?

Gradually we will add pictures of particular rewards for those who like to make the choice according to their tastes.

Calendar 2017

(this was the 2016 version - calendar for 2017 will contain fresh new pictures) 

 

Compression Royal Bay calf sleeves from limited edition "Czech Machine Runs England" 

(the final draft will be published during the campaign)

ReachedCZK 0(0%)

0%
CZK 190,000requested
0contributors
Contribute

project authorPavel Paloncý

Rewards

CZK 200Voděodolný závodní motivátor/Waterproof motivator

Silikonový náramek na ruku "Go Fast, Stay Focused!" + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na Pavlově webu ~ Silicone wristband "Go Fast, Stay Focused!" + link to the film for download + your name in the ending credits and on my website

Expected delivery of the reward: November 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Přilnavý motivátor/Adhesive motivator

Magnetka a samolepka "Go Fast, Stay Focused!" + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na Pavlově webu ~ "Go Fast, Stay Focused!" magnet and sticker for your fridge. + your name in the ending credits and on my website

Expected delivery of the reward: November 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Obrázky z Anglie/Pictures from England

Výběr 10 nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě a vysokém rozlišení + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na Pavlově webu ~ Selection of 10 best images from our trip in high resolution + link to the film for download + your name in the ending credits and on my website

Expected delivery of the reward: November 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Anglické pozdravy/Greetings from England or Czech

Pohlednice odeslaná z Anglie přímo k Vám domů + Výběr 10 nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě a vysokém rozlišení + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na Pavlově webu ~ Post from England [or Czech if you prefer] + Selection of 10 best images from our trip in high resolution + link to the film for download + your name in the ending credits and on my website

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 1,000Motivační kalendář na stěnu/Motivation calendar

Kalendář s fotkami z našich výletů na rok 2017 ve formátu A3 + Výběr 10 nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě a vysokém rozlišení + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na Pavlově webu ~ Calendar with shots from our journeys for 2017 in A3 format + Selection of 10 best images from our trip in high resolution + link to the film for download + your name in the ending credits and on my website

Expected delivery of the reward: November 2016

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 1,000Motivační kalendář na stěnu/Motivation calendar II

1 000 Kč Kalendář s fotkami z našich výletů na rok 2017 ve formátu A3 + Výběr 10 nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě a vysokém rozlišení + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na Pavlově webu ~ Calendar with shots from our journeys for 2017 in A3 format + Selection of 10 best images from our trip in high resolution + link to the film for download + your name in the ending credits and on my website

Expected delivery of the reward: November 2016

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 1,500Vzpomínka ve velkém formátu/Memory in large format

Velkoformátová fotografie ve velikosti A0 s Pavlovým podpisem (fotografie z cesty dle vlastního výběru) + Výběr 10 nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě a vysokém rozlišení + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na Pavlově webu ~ Signed photography in A0 format (photo from our journey of your own choice) + Selection of 10 best images from our trip in high resolution + link to the film for download + your name in the ending credits and on my website

Expected delivery of the reward: November 2016

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 1,500Regenerační kompresky/Compression calf sleeves

Kompresní ponožky od firmy Royal Bay ze speciální edice na podporu Pavlova projektu + Výběr 10 nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě a vysokém rozlišení + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na Pavlově webu ~ Compression Royal Bay calf sleeves from limited edition "Czech Machine Runs England" + Selection of 10 best images from our trip in high resolution + link to the film for download + your name in the ending credits and on my website

Expected delivery of the reward: November 2016

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 5,000Splňte si sen!/Fulfill your dream!

Potřebujete pomoci s přípravou na váš vysněný závod nebo jinou výzvu? Pak je tato odměna pro vás! Obsahuje totiž sestavení jedinečného tréninkového plánu pro přípravu na běžecký nebo multisportovní závod v roce 2016/2017 + Výběr 10 nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě a vysokém rozlišení + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na webu ~ An unique training plan for preparation for your running or multisport event in 2016/2017 + Selection of 10 best images from our trip in high resolution + link to the film for download + your name in the credits/web

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 10,000Přijedeme k vám!/We come to you!

Pavlova motivační přednáška pro vás a vaše přátele nebo kolegy o tom, jak a kde běhá, proč to dělá a jak to můžete dělat taky! + Vytvoření fotodokumentace akce (v případě zájmu) + Výběr 10 nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě a vysokém rozlišení + Odkaz na film ke stažení + Poděkování v závěrečných titulcích a na Pavlově webu ~ Pavel's motivation presentation for you and your friends or colleagues about running, why he is running, and what can you do to run better. Selection of 10 best images from our trip in high resolution + film for download + your name in the credits and web

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 60,000Hustokruťák a sponzor/Biggest bad-ass and sponsor

Rozšířená spolupráce, která bude obsahovat především propagační aktivity, umístění loga/jména na autě, Pavlově webu a facebooku a na všech výstupech z akce (fotografie, video, články apod.) + Velkoformátová fotografie ve velikosti A0 s Pavlovým podpisem (fotografie z cesty dle vlastního výběru) + 10 fotek z cesty + Film + Možnosti další spolupráce Extended partnership, that will involve mainly promotional activities, logo/brand on the car, Pavel's website and facebook profile and all event outputs, (photos, video, articles, etc. ) + Signed photography in A0 format + Film, Photos, Credits...

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 100,000Hlavní partner/General partner

Všechno nebo nic, tak to při pokusu o rekord je. Hlavní sponzor bere vše. Bude všude prezentován jako hlavní partner celé akce, obdrží některé exkluzivní výstupy (dle výběru) Logo prakticky všude - na webu, na dresu, na všech výstupech. Možnosti jsou široké, kontaktujte mne, něco vymyslíme. All or nothing, that is how it is, if you are trying to break the record. Main partner takes it all. Will be presented on every occasion as the main partner, will receive some exclusive outputs (of his choice). This option includes extended collaboration, please contact me and we come up with something.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable